Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szereti a bölcsit :( fórum

Nem szereti a bölcsit :( (beszélgetős fórum)


24. Hannapanni (válaszként erre: 7. - Dallam'75)
2013. márc. 26. 17:34

Ha megoldható,h otthon maradj, akkor az a legjobb. Nagy eséllyel semmi extra gond nincs, "csak" éretlen rá. Nem biztos,h az ovival gond lesz, mert egy három éves egész más mint egy kétéves. De az is lehet, hogy ő ilyen, nehezen elváló és ugyanígy meg fogja/fogjátok szenvedni, de ezt akkor se tekintsd időhúzásnak! Add neki meg azt, amire vágyik: magadat még legalább egy évig, szerintem ez a legjobb amit tehetsz.

Az is lehet,h neked van bűntudatod és ezt veszi át. Ha nem vagy róla meggyőződve, hogy a legjobb megoldás a bölcsi, akkor az ő érzékeny antennái tutira veszik az adást!

23. 526d586c57 (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2013. márc. 26. 17:22

Ha alapvetően könnyen barátkozós gyermek és nem szokott félni az idegenektől, meg talpraesett akkor lehet a bölcsis légkörrel van mégis a baja. Talán mégsem olyan kedves a gondozónő, vagy történhetett olyan dolog ott ami okozhatott benne valami kisebb traumát és fél. ( ahol én gyakorlatozom például olyan ijesztő takarítók vannak akik néha ezért-azért-amazért bejönnek a csoportba és előszeretettel csókolgatják agyon a gyerekeket.. a legtöbb gyerkőcöt nem zavarja de volt már aki iszonyatosan megijedt...)


De ha ez abszolút kizárt, akkor azt tudom tanácsolni hogy játszatok bölcsiset, többször beszélj neki a bölcsis életről, meg hogy miért jó oda járni.

22. szafaripók (válaszként erre: 18. - Dallam'75)
2013. márc. 3. 22:00
Aznap kezdheti az ovit, hogy betöltötte a 3-at. Hacsak korkedvezménnyel nem tudjátok felvetetni.
21. dallam'75 (válaszként erre: 20. - Noozimanoo)
2013. márc. 3. 21:59
na ez jó kérdés! Erre nem is gondoltam... De jó hogy írtál :)
20. noozimanoo (válaszként erre: 18. - Dallam'75)
2013. márc. 3. 21:55
Jahh, az oké, hogy a teljes leállás 3 hét, de a többi nyári időszakban minden csoportot üzemeltetnek, vagy összevonják a csoportokat?
19. noozimanoo (válaszként erre: 18. - Dallam'75)
2013. márc. 3. 21:54
Kérdezz rá az ovinál, hogy így 3 éves kor előtt fel tudják-e venni, vagy van-e év közbeni beszoktatás(felvétel)? Ha ezek nem megoldhatóak, akkor 2014 szeptemberben kezdi az ovit.
18. dallam'75 (válaszként erre: 14. - Noozimanoo)
2013. márc. 3. 21:51

A nyári leállás 3 hét, azt szabiba apjával megoldjuk. Hát jó kérdés az ovi dolog. Igazából még nem is vagyok tisztába azzal, hogy hogy is van ez. Nov-ben tölti a 3-t, de ugye szeptembertől van ovikezdés. Akkor most mikor veszi át az ovi? Vagy szeptembertől már ovis lesz, hu nem tudom..

Igen én is azért vacillálok, hogy csak eltolom a problémát a kivétellel, de nem oldom meg.

2013. márc. 3. 21:50

Igen belerázódott ,nem ment egyszerűen .Sokat beszélgettünk az óvónénikkel ,és itthonra is át vettük be vezettük azokat a szokásokat amik az oviban voltak, amit lehetett naponta megtettünk amit lehetett hétvégén és a nyári szünetben .


A legfontosabb dolog amit tanácsolat a következetesség NEM a gyerek irányít !! rengeteget beszélgessünk arról is hogy velünk mi történt még ö oviban volt és kérdezzük neki hogyan telt a napja :-)

és mindenért dicsérjük mindég a jót emeljük ki


remélem minden rendben lesz veletek ,üdv minden jót kívánok

16. Muraja (válaszként erre: 4. - Dallam'75)
2013. márc. 3. 21:49

Nekem is fiam van es anno mar több evel ezelött ( ma mar sajat maga edesapa ) egyszeruen nem akart menni oviba. OK akkor 3 eves volt addig velem töltötte a napokat . Igy kezdtem ejszaka taxit vezetni , jo igy ment ez addig mig nem lett a iskola elötti kötelezö utolso ev.

Megismetlödött ugyan az ,siras es intravert lett nem akart egyszeruen menni oda sem.

Utolso es egyetlen optimalis megoldas volt hogy en is a oviba az ö osztalyan kesztem dolgozni .

Igy zajlott le a iskola felkeszitre valo ev.

Jött a szunidö es a iskola kezdette , minden rendben lett , igen is erre az idöre szuksege volt neki . Kicsit extrem eset de en soha semire nem kenyszeritettem a gyerekeim tudni illik nem minden geyerk kolektiv tipusu .

15. dallam'75 (válaszként erre: 11. - 32dc99a701)
2013. márc. 3. 21:47
Én is bizok a jobb időben, talán ha nem törik meg a bejárás ilyen 2 hetes betegségekkel, jobb lesz. A másik amit még nem írtam, hogy mostanában meg-megüt. Apját nem, engem igen. Tudom dackorszak miegymás, de nehéz elfogadni, vagy kezelni ezt is. Próbáltam szép szóval, vagy rászóltam jön is megsimogat, de aztán másnap megint kezdi. Főleg ha nem figyelek rá azonnal.
2013. márc. 3. 21:44

Óvónőként írom, az, hogy november óta bölcsis, nagyon nem sok. Már csak mert mint írtad is, hol megy, hol beteg.

A másik, hogy neki nem a bölcsi a biztonság, hanem anya! Az, hogy az otthonról bevitt játék folyamatosan nála van, azért van, mert az 'otthoni', az köti őt az otthonhoz, a családhoz, amíg nincs veletek.

Ha most bölcsis, akkor elvileg szeptemberben kezdené az ovit? Vagy a bölcsi tudja még fogadni jövőre?

Neked elvileg idén novemberben lejár a gyesed. Akkor hová kerülne a kislegény?

Ha most kiveszed, kb 8-9 hónappal elodázódik a mostani helyzet, amiről nem lehet tudni, milyen irányba alakul addigra.

Én adnék még egy kis időt a bölcsinek, elvileg már úgyis 3 hónap van a nyári szünetig. (Kérdezz rá, hogy a nyarat hogy oldják meg? Időszakos bezárással vagy csoportösszevonással? Gondolom, nem kell mondani, de azért írom mégis, bölcsi után minden nap sokat foglalkozz vele, esetleg ha megoldható, szervezzetek a bölcsis pajtásokkal bölcsin kívüli programokat is, hátha ez közelebb hozza őt a többi gyerkőchöz!

Remélem, tudtam segíteni...

13. dallam'75 (válaszként erre: 10. - Móriczka)
2013. márc. 3. 21:43

Ebbe is lehet valami, az egyetlen pici a családban, ráadásul az egyetlen fiú :) Mindenhol lány van.

Náaltok aztán hogy oldódott meg a dolog? Belerázódott végül?

2013. márc. 3. 21:41
bocsánat a rengeteg elütésért :-(
2013. márc. 3. 21:38
Szerintem elős körben beszélj gyerekpszichológusal, vagy kérdezz fórumon kerseztül töb intrenetes tanácsadst találsz! Az is érdekes lehet, hogy mi van otthon, mennyit voltál 2 évig csak te vele, menniyt az apuka, te hogy engedted őt el lélekben, szóval ez a téma mindenké alapos körbejárást igényel, az biztos, mielőtt a gyes mellett döntesz. Az is lehet, hogy ha max 2 hétig vagytok egyhuzamban benn, és utána beteg, akkor ez töri meg a beszokást. mert a beszokás az bizony nem két hét. Nem érintettség nélkül okoskodom, mi 2 hónapja járunk, igaz eddig 1 hetet voltunk betegség miatt itthon ami így télen iszonyat ritka,és én úgy látom, hogy alapjában szereti, de egy kisebb, családiasabb légkörű bölcsi jobat tenne neki. Ha sok a beteg gyerek és kicsi a létszám, sokkal jobban élvezi, pedig mi szó szerint 2 évig 24 órában ketten voltunk csak együtt és nekem is fiam van .-)
2013. márc. 3. 21:36

Én esetleg olyanra gondolok ami egyébként annak idején probléma volt nálunk is hogy úgye? akár ovi akár bölcsi de szabályok ,szokások vannak ki kell alakítani valami effélét a bölcsiben is .


És édesanya egy szem édi bédi csöppsége nem biztos hogy olyan jól tolerálja az hogy kicsit irányított a program most, eszünk most játszunk öltözünk ,kezet mosunk most hagyd abba most kezd el legalábbis az én édi bédi egyszem kölykömnek ez nagyon nem jött be .Itthon szabad élet szabad madár volt .

szóval a szokásokba szabályokba nem mindég egyszerű bele szokni azért viszi gondolom egyem a szívét a játékait is hogy az az ővé és azt mejd talán nem kell el tenni játék elrakásnál :-9

gondolom de ez csak egy tipp

2013. márc. 3. 21:30
Ha egyedül nem találsz megoldást, szerintem keress hozzáértő szakembert - inkább most önként, mint később muszájból!!
2013. márc. 3. 21:30

Ha megteheted, hogy gyesre menj, tedd.

Akkor legalább még otthon lehetsz vele, de már most el kell kezdeni felkészíteni az ovira. Nem rögtön, hogy "Jó, most még itthon vagyok veled, de majd mész oviba", hanem a közösség, elválás gondolatához.

2013. márc. 3. 21:29
Nem tudom mivel csinálnék jót. Vegyem ki, jöjjek vissza GYES-re, jó kellene a pénz, de nem érdekel, ha ez kell a manónak. Viszont mi van ha ezzel csak elhúzom a dolgot. Komolyan nem tudom mi legyen, de rossz ezt látni, hogy a gyerek éjjel nyugtalanul forgolódik és sirdogál. 2 hét óta pl. most megyünk először bölcsibe, de már ha 20x nem kérdezte el, hogy megyünk-e és ő nem akar akkor egyszersem.
2013. márc. 3. 21:26
sajnos nem, mi dolgozunk. Apum idős már a vigyázáshoz, anyum már meghalt :(, másik ágról van egy betegeskedő nagyi és ennyi.
2013. márc. 3. 21:25

Oviig még sokminden változik, az biztos.

DE! ha erre a helyzetre nem találtok valami megoldást, hogy megnyugodjon a gyerkőc, akkor azzal is szenvedni fogtok sokat!

2013. márc. 3. 21:25
próbáltam, kérdezgetem, de nem jöttem rá mi a baj. Valahol olvastam, hogy a fiúk nehezebben szakadnak el az anyjuktól, és az ideális az lenne, ha 3 éves korig otthon lehetnének. Hogy ebben mennyi az igazság?
2013. márc. 3. 21:24
Olyan megoldás nem jöhet szóba, hogy csak fél napot legyen?
2013. márc. 3. 21:22
beszélgess vele, játszatok otthon böcsiset, hátha rájössz mi a baja
2013. márc. 3. 21:19

Sziasztok!

Kisfiam 2 éves korában elkezdte a bölcsit, ez tavaly novemberben volt. A szokásos utat járjuk, 1-2 hetet megy , betegség , aztán minden kezdődik előről. A problémám az, hogy nem szeret bölcsibe járni. Pedig a környezet jó, a bölcsis néni kedves, a gyerekek is barátságosak, és mégsem klappol valami. Egy egész kupac játékkal megyünk bölcsibe, amit ált. végig fog-bár az utóbbi időben már le-leteszi őket. A bölcsis néni szerint jó, ez haladás, már eszeget is, alszik is, néha önállóan játszik is. Látszólag minden OK, de a gyerek itthon akaratos lett, dühös sokszor, és ami megrémiszt éjjel fel-felsír, nyugtalanul alszik és álmában mondogatja, ugye nem megyünk bölcsibe :( Ha beteg, napi 50x elkérdi, hogy ugye nem megyünk, és szinte kivirul ha nemleges választ kap. Tartok tőle, hogy ez a látszólagos nyugalom a bölcsiben ez csak "álca" tartja magát, de belül feszült nagyon is. Mit csináljak? Hagyjam majd csak lesz jobb is, vagy menjek vissza GYES-re, had "érjen" kicsit? De itt az ovi is, akkor uez lehet, jobb ha most szokja, vagy addigra jobban megérti mi is történik? Nem tudom...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook