Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerekem! Hallottatok már étkezéssel foglalkozó orvosról? fórum

Nem eszik a gyerekem! Hallottatok már étkezéssel foglalkozó orvosról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. andesz25 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2011. máj. 14. 10:30
Vagy nincs gyermeked, vagy ha van, nagyon jó evő (ebben az esetben szerencsés vagy nagyon!), vagy nem vagy aggódó típus! Már bocs, de én igenis aggódom, hogy nincs-e valami komolyabb baja a gyermekemnek! Csak ismételni tudom önmagam, én segítséget kértem, és nem azt, hogy Te fikázz! Légyszi', ha használható infóval nem tudsz szolgálni számomra, akkor nem szólj a fórumhoz! Köszi
32. andesz25 (válaszként erre: 30. - Ogrené)
2011. máj. 14. 10:25
Köszönöm a segítségedet! :)
31. andesz25 (válaszként erre: 29. - Menta76)
2011. máj. 14. 10:23

8-án töltötte a 21 hónapot! Teljesen egyetértek Veled abban, hogy aki ezt nem éli/élte át, az nem tudja, miről is beszélünk! Minden egyes étkezés előtt már gyomorgörcsöm van, hogy vajon most fog-e enni????!!!!

Már azt is próbáltam /a "nagyon okos" emberek ajánlották/, hogy kiéheztettem: ha nem ette a reggelit, akkor csak délben kínáltam meg, ha akkor sem evett, akkor csak a vacsit kapta! És nagyon kitartó, mert ÍGY SEM EVETT!!!!

30. ogrené (válaszként erre: 25. - Andesz25)
2011. máj. 14. 10:06
Hát igy tényleg nehéz én is a gasztróenterólogust javaslom veszteni valód nincs vele.Addig is próbálj meg egy orvos válaszol oldalon érdeklődni mert lehet hosszú lesz mire idő pontot kaptok!
2011. máj. 14. 10:06

Szia!

Teljes átérzem a gondodat, az én lányom is nagyon rossz evő (16 hónapos). Nincs kedvenc étele, mindenből csak pár falatot eszik meg. A súlya is eléggé kicsi, igaz, hogy eléggé kis súllyal is született, de alul maradt az elvárásoknak. Mi nagyon sok tápszert kipróbáltunk, de nem szerette azokat sem, most súlybehozó plussz kalóriás speciális tápszert adunk neki. Örülök, ha este félálomban megissza a 2 dl.


Akinek nincs ilyen gyerek, az könnyen beszél, hogy mit is kell adni nekik, vagy hogy ő mit adott a sajátjának, de aki ezt átéli nap mint nap, annak minden étkezés maga a rémálom.


Mekkora most a kislányod?

2011. máj. 14. 10:04

Támadás?

Gondolom a lányod nem evését is ellen irányuló támadásnak éled meg...

Hát akkor örlődj, abban, amit teremtettél.


Sok sikert.

27. de6dcdc43c (válaszként erre: 24. - Andesz25)
2011. máj. 14. 10:03

Az, hogy valaki elmondja a véleményét(ami nem egyezik a tiéddel)-nem rossz indulat.

Az egyik gyerekem(legnagyobb) hasonló volt a tiedhez, sőt..

26. 9242a6388c (válaszként erre: 24. - Andesz25)
2011. máj. 14. 10:00

Tanácsot szerettem volna adni, segitséget...A lányom sem egy jó étvágyú gyerek...ezért irtam amit irtam, hogy csak próbáld ki...

Érzem, hogy ez neked nagyon fájó és bántó gond, persze, hogy az...De érzem, hogy egy picit túlliheged...ez nem kritikaként, hanem egy olyan anyaként irom akinek voltak hasonló gondjai...

Picit állj lazábban a kérdéshez, tudom, hogy nem egyszerű, de mégis....

25. andesz25 (válaszként erre: 21. - Ogrené)
2011. máj. 14. 09:59
Erre nagyon egyszerűen tudok neked válaszolni: SEMMIT! Reggel próbálkozom vajas kenyérrel, felvágottal, kenőmájas kenyérrel, virslit főzök, rántottát sütök: minden szépen landol a kukában! Harap egy falatot,forgatja a szájában, aztán kiköpi, ezt végigjátszuk mindennel minden reggel! Délben leves, második (husi+köret, vagy valamilyen tésztaféle), a levesből ha eszik valamennyit (ezalatt értsd azt, hogy 6-8 kanál), akkor már elmondhatom,hogy őrült jó étvágya van! És ez így megy egész nap, kínálgatom, járkálok utána, játszva próbálom etetni! Már tényleg mindent kipróbáltam, de mostmár fogytán a türelmem és elviszem dokihoz, aki ért is az efféle problémákhoz!
2011. máj. 14. 09:53
Nah, szóval, ez azoknak szól, akik támadnak: 4 hónapos korától kezdve bébiételeket adtam a gyerekemnek, mindig a megfelelő életkorban adhatót. 10 hónapos korától viszont mindent adok neki, még tejet is, pedig attól óvtak! Van olyan, hogy egy nap öt félét főzök, hogy hátha valamelyikből eszik! Tehát a rosszindulatúaknak üzenem, hogy én segítséget kértem, és nem kritikát! Azt csak én és a férjem tudjuk, hogy mennyit szenvedünk a gyerek nem evése miatt! És ha az esti tápszert megeszi, már akkor is boldog vagyok, mert legalább ennyi van a pocakjában! Suzanne 7-nek nagyon köszönöm a fontos infót!
23. 9242a6388c (válaszként erre: 20. - Andesz25)
2011. máj. 14. 09:53

Én is sokáig( 1,5 éves koráig) adtam a lányomnak tápszert. Aztán arra gondoltam: kipróbálom a tejet, kakaót...és jobban evett a lányom napközben. El kell mondanom, hogy ő sem egy evő-bajnok, de picit jobb lett az étvágya.:)

Próbáld ki, ne adj neki tápszert, hátha lesz valami változás az étvágyában...


Tudod van egy mondás: Régen elveim voltak, most gyerekeim vannak...:) Szerintem sok igazság van benne.

22. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Andesz25)
2011. máj. 14. 09:49

Elvi kérdés?

ez mit jelet? Milyen elveken alapul?

21. ogrené (válaszként erre: 20. - Andesz25)
2011. máj. 14. 09:45
Értem te tudod! Le irnád kicsit bővebben mi az amit egy nap meg eszik?
20. andesz25 (válaszként erre: 3. - Ogrené)
2011. máj. 14. 09:43
Az esti tápszert 3 éves koráig szeretném adni, ez nálam elvi kérdés!!!! És mivel igényli is este, ezért adom! Egyébként örülök,hogy legalább ennyit eszik!!!
19. szemmelver (válaszként erre: 1. - Andesz25)
2011. máj. 14. 09:34
Miért eszik tápszert? Ekkora gyerek már ehet bármit!
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Suzanne7)
2011. máj. 14. 09:33

És a nénikém végigjárta velük az összes dokit és mind azt mondta ne erőltesse őket, mert annyit fognak enni, hogy ne haljanak éhen.


A rossz evő gyereket kinálgatni kell többször, igyon sokat és ha van amit szeret, akkor sűrűn beiktatni az étrendbe.


Az én fiam csak akkor nem evett, ha nem ért rá:)

Ha vidékre mentünk, akkor egész nap az udvaron volt és egész nap azt mondta, hogy egyenlőre nem érek rá enni, de este bepótolta.

17. suzanne7 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2011. máj. 14. 09:28
Én se főzök már külön neki,eddig a tejes dolgokon kívül már szinte azt ette amit mi csak nagyon kevés mennyiséget.Most már tejeset is kaphat,mert nincs tőle probléma.
2011. máj. 14. 09:23
Dietetikus?
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Suzanne7)
2011. máj. 14. 09:22

De, szerintem az sem jó, ha egy 2 éves gyereket még szoptatnak.

Igen azt irta, hogy csak este eszi meg a tápszerét.

Azért kiváncsi lenék rá, hogy próbálkozik e mással is. Olyan étellel amit ők esznek, mert sajnos manapság sokan azt gondolják, hogy a gyerek ne azt egye amit ők, hanem a neki külön főzöttet.

Lehet nem izlik neki, amit enni adtok neki.

próbálkozni kell. Felvágottak, gyümölcsök, zöldségek, husi, főzelékek. Mindet megkóstóltatni vele és majd eldönti mi izlik neki.

2 unokatesóm volt ilyen rossz evő, ez kb 10 éves korukig tartott, onnantól viszont nagyon jó evők lettek:)

14. de6dcdc43c (válaszként erre: 12. - 25cde08762)
2011. máj. 14. 09:21
Fenéken is billentett volna a dokinénink, ha ezt tettem volna..
13. de6dcdc43c (válaszként erre: 12. - 25cde08762)
2011. máj. 14. 09:20
2,5 éves tápszerezett gyerekről van szó-nem pár hónaposról.
12. 25cde08762 (válaszként erre: 9. - De6dcdc43c)
2011. máj. 14. 09:17
Na ezek a mondatok,amiktől a falra megyek,és mennyiszer hallottam/hallottuk már.Nemkéne már mindent enni kéne egy ilyen korú gyereknek?Miért eteted még mindig?Miért töröd össze a krumpliját,nincs foga?De igen,kéne ennie mindent,de NEM ESZIK!ha csak tápszert enne,akkor atz lennék muszály adni,hogy legyen benne valami.Nem jókedvünkből etetjük babakajákkal!!
11. suzanne7 (válaszként erre: 10. - Suzanne7)
2011. máj. 14. 09:16
rosszul írtam,nem adni neki,hanem a gyerek csak azt hajlandó megenni!
2011. máj. 14. 09:15
Szerintem nem kellene egyszerre támadni a fórum indítót!Ő nem azt írta,hogy egész nap tápszert ad a gyerekének,hanem,hogy este és csak azt a mennyiséget hajlandó adni neki.Egyébként meg estére miért ne ihatna még tápszert?Sok anyuka több mint két éves koráig szoptatja a gyerekét,érdekes az nem elítélendő???!!!
9. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Andesz25)
2011. máj. 14. 09:12

2 évesen tápszerezed még???? Már ehetne és ihatna mindent..

Nem hiszem, hogy a doktornőd 2 éves gyereknek ezt tanácsolná...kizárt. Már régen elküldött volna további kivizsgálásokra.Tápszeres gyerek esetébe 6 hónapos kortól el kell kezdeni a hozzászoktatást más ételekhez..

2011. máj. 14. 09:09
Szia!Az én kis lányom sem eszik:( Ő2,5éves.Már mindent kitalálok,néha eszement dolgokat is,amivel elterelem a figyelmét,hogy egy kicsikét egyen.Angyalkás,mikulásos stb.. képeket nézegetünk a neten,táncolok és még sorolhatnám.Születésétől kezdve rossz evő,darabosat nemigazán akar enni,de egyébként semmit.Még soha nemhallottam a szájából,hogy anya,éhes vagyok!Vagy kérek még!Talán a tejszelet amire azt mondom,hogy szereti.Én is szinte havonta mondogatom a védőnőnek,hogy higgye el,hogy kész szenvedés az étkezéseink,de ő is leráz,hogy majd ha bekerül óvodába megváltozik,és hogy én rontottam el,hogy elterelem a figyelmét stb.De könyörgöm nem jókedvemből teszem!Muszály,mert másképp nemenne egész nap!Tudom,mert kipróbáltam!Nemtudom mit csináljak,én is nagyon elvagyok keseredve.Az autizmus kizárt,semmi más jele nincs!18hós korától beszél,szobatiszta.Szerepjátékot is régóta játszik,imád viccelődni,érzéseit kimutassa,semmi szereotíp viselkedése nincs.Csak a nemevése már kikészít.Vitaminok nálunk sem használtak.Soványnak viszont nem olyan sovány,csak alacsony.
2011. máj. 14. 09:04

2 éves és csak tápszert eszik?

Miért nem adsz neki más kaját?

Az esti tápszer helyett kakaót, vagy tejet.

Az nem baj ha nem eszik sokat, ne kinozd azzal, hogy orvoshoz hordod. Annyit mindig eszik egy gyerek, hogy éhen ne haljon, ez ösztönösen jön.


De 2 évesen süt már rég el kellett volna felejteni a tápszert. Az én fiam már 1 évesen evett mindent.

Ez is valami újmódi nevelés? Ki tanácsolta ezt?

6. suzanne7 (válaszként erre: 4. - Suzanne7)
2011. máj. 14. 08:58
*gasztroenteorológust bocsi félre írtam!
2011. máj. 14. 08:57
Szia! Én kislányomnak se a kedvenc elfoglaltsága az evés, de azért mindig sikerül valamennyit megennie, fog ez változni.Szerintem se aggódj. Én soha nem engedem hogy úgy menjen el hogy nem evett. Lehet hogy ez is rossz megoldás, mert így kötelezőnek érzi, de nekünk más nem használt,(eddig)
4. suzanne7 (válaszként erre: 1. - Andesz25)
2011. máj. 14. 08:57

Szia!


Ha a gyerekorvosod nem foglalkozik vele,akkor érdemes magánrendelésbe felkeresned egy gyermek gasztroenteorógust,ő foglalkozik ilyen jellegű problémákkal is!

Az én kislányom is nagyon rossz evő(14 hónapos lesz),ami nagyon menne neki az a tápszer,de nem adhatok neki azt egész nap.Mi is voltunk gasztrón,ezzel és más miatt is.Erre a problémára azt mondta a doktornő,hogy semmiféle képpen nem szabad erőltetni a gyereknek az evést,nem szabad,hogy érezze,hogy ez Neked milyen fontos,mert akkor már csak dacból sem fog enni a gyerek,sőt később "zsarolhatja" a szülőt,ha valamit elakar érni,és nem eszik,ha nem teljesül a kívánsága.Az a fontos,hogy ne légy étkezés központú,tudom nehéz,de ne érezze a gyerek azt,hogy erőlteted,mert annál inkább nem fog enni.Nekünk ezt tanácsolta a doki,szerintem vigyétek el,hátha csináltat egy labort és ha valami van kiderül.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook