Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem engedik megműteni szülei a beteg kislányt fórum

Nem engedik megműteni szülei a beteg kislányt (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2008. febr. 13. 09:43
Én nem értem őket,egy szívritmusszabályzót kellene csupán beültetni,ahogy én hallottam,ami rutin műtét,a portán megcsinálják.Vagy talán már itt is a vallás jön elő,ezek is jehovák? Azok nem engedik az ilyen,meg semmilyen beavatkozást.Nem kellene játszani a gyerek életével,hivatalból elkellene végezni a műtétet,és kész !!
2008. febr. 11. 17:08

hát ez nagyon kényes téma. Kinek van igaza néha még utólag sem derül ki.

Nagyon bátor a szülő , hogyha kiveszi az orvosok kezéből a gyógyítást! remélem tisztában vannak avval , hogy mit csinálnak a gyerekükkel.

7. tixtina (válaszként erre: 5. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 17:06

Persze,ezt nem is vitatom.

Csak azt mondom,hogy a műtét komoly kockázattal jár,amit az orvosok is mondanak.Szerintem ettől tartanak a szülők is.

2008. febr. 11. 17:04
Nem éleszteném újra többet, ha meghalna, csak egyszer, max. kétszer. Nem értem, ha menni akar, miért kell itt tartani? Ha olyan mértékű lenne az agykárosodás, én elengedném a gyerekem. Mi értelme van egy nyálcsorgató, önmagáról nem tudó ember "felnevelésének"? Hogy ott fekszik, esetleg én is meghalok már, bekerül egy otthonba, ahol ha nem gondozzák kellőképp belefullad a hányásába? Mi értelme van ennek? Otthon újraélesztik? Életmentő műtét? Hány hónapja fekszik a kórházban? Eddig nem volt szó műtétről, mi derült ki? És ha segít akkor miért nem hagyják az orvosokat, ha meg nem, akkor a kislányt miért nem hagyják? Hová lett az élet tisztelete a halál elfogadásával?
5. 14775640c4 (válaszként erre: 4. - Tixtina)
2008. febr. 11. 17:00
de azért az orvosok csak tudják hisz azért tanultak
2008. febr. 11. 16:58

Nagy felelőtlenség a szülők részéről.

Persze az is érthető,hogy tartanak a műtéttől,hiszen ebben a kórban nagy kockázattal jár.Fel kellene mérni,mi a kockázatosabb.

Újraélesztgetni,vagy alávetni az operációnak.

3. 14775640c4 (válaszként erre: 2. - A5e77950a3)
2008. febr. 11. 16:50

tegnap láttam én is a hiradóba hogy a szülők képesek voltak hazavinni ennek ellenére

hát szóval én nem adok nekik igazat.

és mi van ha belehal a gyerek?

hol lesz ilyenkor a lelkiismeret?

2. a5e77950a3 (válaszként erre: 1. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 16:48
Ez azért nem jó játék mert az újraélesztés nem mindíg sikerül,még az orvosoknak sem.....
2008. febr. 11. 16:46

Nem engedik megműteni szülei a beteg kislányt


Negyedszerre kellett újraéleszteni azt a kétéves, szívbeteg kislányt, akit decemberben mentett meg két szolgálaton kívüli fiatal mentős. Az orvosok szerint a műtét megoldást jelentene, a szülők azonban nem engedik elvégezni a műtétet, inkább ők maguk élesztik újra kislányukat, írja az rtlklub.hu.


A szülők addig nem engedik megműteni gyermeküket, amíg az orvosok nem tudják pontosan, mi a baja. Elmondásuk szerint egy külföldi genetikai vizsgálat eredményére várnak, addig pedig alternatív gyógymódokkal kísérleteznek. Az orvosok pedig azt állítják, a gyerek ritka betegségét már diagnosztizálták, ezért javasolták a műtétet, hisz ennek jóval kisebb kockázata van, mint a műtét elmaradásának. Így a kislány élete a szülők figyelmén múlik, hogy a félautomata defibrillátorukkal időben újra tudják-e éleszteni a gyereket, ha ismét leáll a szíve.

igazuk van a szülőknek?vagy nincs?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook