Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem bírom!!! fórum

Nem bírom!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
30. Zamila (válaszként erre: 26. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:43
Ó lehet,hogy az ismerős anyukák meg szétbőgik magukat éjszakánként a fáradtságtól,nem kell írígykedni rájuk,ne nézd azt,hogy másnál mi van...miért érdekel? Vagy akkor kérdezz rá.
29. invisible (válaszként erre: 26. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:43
Ha te is jól éreznéd magad a bőrödben és vidám tele szeretett érzésel lennél körülvéve hidd el semmi sem lenne megoldathatatlan és nálad is rend lenne.....de ez az ami manapság legnehezebb ....
28. 6b006fc769 (válaszként erre: 26. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:41
Szerintem egyrészt az ismerősöknél sem jársz mindig minden szobában, másrészt nem nézed más lakását olyan kritikus szemmel, mint a magadét.
27. nyecsus (válaszként erre: 25. - Megi04)
2013. nov. 4. 17:40
hmmm. igen, voltak nehéz idők...mint minden házasságban. Úgy éreztem, nem vok szerelmes, és ezt mindenképp meg akarom oldani és nem vagyok boldog, stb... de megbeszéltük. Ketten. És tudod rájöttem hogy nem az a legfontosabb dolog, h rózsaszín köd legyen a fejem fölött és húúúúdenagyon szerelmes legyek, hanem ami köztünk van, átváltozott inkább szeretetté és tiszteletté. Egy magasabb szintre emeltük a kapcsolatunkat. És igen, szültem egy harmadik gy.-t
2013. nov. 4. 17:36
De miért van az pl, hogy az ismerőseinknél minden tiszta és rendezett??? Pedig ott is vannak gyerekek...én ezt nem értem. Nem osztom be jól az időmet? Nem tudom, de az tuti, hogy vmit nem jól csinálok...mindenkinél rend van, csak nálunk nincs :( Fiúk szoktak segíteni :D Múltkor még reggelit is csináltak nekem apával...
25. megi04 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:36
Ne haragudj,de nem értelek....:( Cikkedet olvasva,már 2 gyerek mellett sem sikerült megszeretned a férjedet,boldogtalan voltál....Erre szültél egy harmadikat? És most azon csodálkozol,hogy ki vagy borulva???Tényleg nem értem...
24. 6b006fc769 (válaszként erre: 22. - Sirga)
2013. nov. 4. 17:33

"A jó anya sosem hiszi el magáról, hogy jó. ;) "

Lehet, hogy mégsem vagyok annyira szaranya? :D

2013. nov. 4. 17:32

Nyugodj meg! Nincs veled semmi gond, nagyon sokan vannak így rajtad kívül is, de nem merik felvállalni amit éreznek, mert attól félnek, hogy mit szólnak mások.

Ne akarj tökéletes lenni, nem kell a lakásnak állandóan ragyogni. Míg a nagyok oviban vannak, próbálj minél többet pihenni. Oszd el a teendőidet, hétköznap elég, ha főzöl, hétvégén pedig vond be a párod és a fiukat is a munkába!

Nagyon jó játék a gyerekeknek, ha mindent összeraktok egy kupacba a szoba közepére és utána egyesével vissza mindent a helyére. Így legalább szórakozva tanulják meg, hogyan rakjanak rendet.

Havonta legalább egyszer csináljatok gyerekmentes programot a férjeddel!

Minden jót!

Ja és anya csak egy van mégha nem tökéletes akkor is! - ezt ne felejtsd el.

22. Sirga (válaszként erre: 15. - Ubi pretium)
2013. nov. 4. 17:32

Így van.

Erre szoktam azt mondani, hogy a házimunka az, ami akkor látszik, ha nincs elvégezve.

Egyébként meg tényleg lopj Magadra egy kis időt, mert így valóban felőrölnek a hétköznapok! Aztán, ahogy nőnek, könnyebb lesz - illetve más dolgok miatt lesz nehéz. :) (Tudom: 20, 17, 12 éves gyerkőceim vannak.) Én is éreztem így - de hányszor?! -, mégsem hiszem, hogy "meg kellett volna állni 1-nél"! A jó anya sosem hiszi el magáról, hogy jó. ;)

Kitartás!

2013. nov. 4. 17:28
Igen, valószínüleg ez a baj, pihenni kéne...egyedül. Csak nem tudom, hogy oldjam meg. Férjem ő segít, de ha egyedül kell maradnia a hárommal, azt nem sokáig bírja
20. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:28

Nincs mód rá, hogy egedül legyél pár napot? Vagy legalább néhány órát?

Még az is megoldás, hogy beveszed a lesz@arom tablettát és elfogadod hogy négy hím mellett nem lehet patent rendet tartani;)

19. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:24
Igen sokszor érzi ezt az ember..Főleg ha nincs segítség..nem tud kimozdulni..kikapcsolódni..Feltöltődni..Muszáj pedig néha..:)
2013. nov. 4. 17:23
De egy pszichologus is segíthet kéne olyan személy akivel tudsz nyugodtan beszélni!
17. nyecsus (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2013. nov. 4. 17:22
megoldódott... :)
16. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:21

Meg bejött a november, én is most depisedtem be. Nálunk is nagyon nehezek a hétvégék, ráadásul nekem a férjem sincs itt se este, se szombaton..


Nekem 3 hetes a legkisebb, de valahogy az tartja a lelket bennem, hogy ugyanakkor tudom, hogy mennyire hamar felnőnek.. Egyébént meg citromfű, Sedatic, meg ilyesmi, hogy a nehéz pár héten túljussál..


És ha van módod, tényleg szerezz segítséget, az nem szégyen. Nekem most van egy "Otthon segítünk" alapítványos nénink. Objektíve nem egy nagy dolog, mert heti két órát van itt, de a gyerekek imádják, neki nincs más dolga, minthogy játszon velük, vagy éppen szépen nyugodtan megfürödnek együtt... Nekik nagyon sokat jelent, én meg legalább addig csak egy-két dolgot csinálok egyszerre, és nem ötöt.

15. ubi pretium (válaszként erre: 8. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:20
Ne ostorozd magad!Mindenkinél eljön sztem egyszer az a pont,hogy most elég.Vhogy ki kellene pihenned magad és aztán újult erővel folytatni tudsz mindent.Ettől nem vagy rossz anya.Fáradt igen,de ez meg 3 gyerek mellett természetes.
14. ittmost (válaszként erre: 8. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:19

Biztos vagyok benne,hogy a legtöbb anya pont így érzi,és közben szereti/szeretitek a gyerekeiteket.De objektíven nézve nagyon fárasztó 3 kicsit nevelni.

Amikor oviban vannak,szánj időt csak magadra,legalább heti 2-3 szor 1 órát.nem kell ragyogni a lakásnak.

Pakold el mélyebbre a játékokat,amit ritkábban használnak,annyival is kevesebb pakolnivaló

2013. nov. 4. 17:19
Szerintem is beszéljétek meg a gyerekeket meg rendre kêne tanítani...őket is be lehet vonni jó a 10 hóst még nem.Néha nehéz de csinálj laza napot nem kell mindennek mindig csillogni villogni nem attól leszel jó anya,szülő hogy ehy porszál sincs a lakásba! Menjetek közösem csavarogni ,kiràndulni! Hidd el mostt ez a baj később a suli...utána meg hogy tojnak a fejedre!
12. Zamila (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:18
Ezen sztem mindenki átmegy:) Nem hiszem,hogy minden úgy néz ki,mintha egész nap nem csinálnál semmi.Egyszer tedd meg,hogy semmit nem csinálsz és akkor nézd meg a lakást:)Magadban kell rendet tenned,túl magasra rakod a lécet,nem kell,hogy mindig patent legyen a lakás.Ne pakolj folyamatosan,hanem mondjuk naponta 2x.Tanítsd meg a nagyot,és a 4 évest is meglehet,hogy pakoljon el maga után,a ruháit ami koszos vigye a mosógépbe.Keress valamit,amit csak a saját kedvedért csinálsz,akár játékot az interneten,csak valamit,ami rólad szól,ahol nem XY mint anya,vagy mint XY mint feleség,hanem lehetsz egyszerűen csak nyecsusz.Nálam szinte életet mentett az online játék..Persze,nem feltétlen ez a megoldás,ez csak egy tipp,ha az zökkent ki,akkor horgolj,vagy olvass,vagy táncolj.Ha nincs kedved a gyerekeiddel játszani,hát ne játssz,minden gyereknek tudnia kell elfoglalnia magát,hagy játszanak egyedül,hagy merüljenek bele a saját képzelet világukba,ne félj semmi bajuk nem lesz tőle.
2013. nov. 4. 17:18

Most olvasom a cikkedet (2009.12.21)...hát...nem csak a gyerekekkel van a gond ezek szerint. :-(

vagy ez már megoldódott? lehet nem is a gyerekekkel van a gond, hanem úgy mindennel?

10. nyecsus (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2013. nov. 4. 17:17
hát ez már mindegy :) Már itt vannak mind a 3-an... és nem is baj, szeretem én őket, de...már idejét sem tudom, h mikor voltam egyedül..
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2013. nov. 4. 17:17

Akkor ez a világon mindenkire igaz. Olyan többgyerekes nincs, aki hosszabb-rövidebb ideig ne ment volna át ezen a szakaszon. Attól lesz jobb, hogy igenis van kiszállás, mert az igényeket, adott esetben a családi kapcsolatokat kell kicsit átrendezni, meg a saját fejben rendet tenni, hogy mi is a fontos valójában. Ettől lesz ez a dolog több, hogy dolgozni kell vele, hogy jobb legyen.


Meg a gyerekek felnőnek hamar, a kicsi mehet bölcsibe, oviba jönnek újra a dolgos hétköznapok, az a legtöbbeket hamar helyrerázza.


Úgyhogy nem kell dramatizálni.

8. nyecsus (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2013. nov. 4. 17:14
Járnak...igen, ez az hogy hétvégén alig várom, h hétfő legyen és elhúzzanak itthonról, mert akkor van nyugtom egy kicsit. És már az van bennem milyen anya vok én, h alig várom az ovit??? És azt h végre ne az én véremet szívják...te jó ég. Kimondani is szörnyű, de ezt érzem. :(
7. megi04 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:13
Van,akinek több van...:) Miért izgat annyira,hogy tökéletes rend legyen???:)Pihenj,és nem KELL velük állandóan együtt játszani.:)Akinek meg nem tetszik a "káosz" az takarítson ki helyetted!:)
6. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2013. nov. 4. 17:13
hát most már késő a szemére hányni, hogy meg kellett volna állni 1-nél :-D
5. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:11

És a nagyok nem járnak oviba?


a férjeddel próbáld megbeszélni, hogy vigyázzon rájuk egy kicsit, mert bele fogsz őrülni amire a házasságod is rámehet. nagyon ismerős érzés ez egyébként, én visszamentem dolgozni a megőrülés előtt, de most meg az a baj h nincs időm a gyerekre, szóval csöbörből vödörbe :-D

4. winny (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:10
Én már túl vagyok ezen de megértelek.Jó lenne egy kis segítség.
2013. nov. 4. 17:09
Nos, ha tetszik ha nem... 1-nél meg kellett volna állni. Ám olyan mókuskerékben vagy amiből nincs kiszállás. Vond be a férjed a dolgokba jobban, ha igazi társad akkor megérti, plusz közelebb vagyis visszakerülhetnétek egymás közelébe...
2. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 4. 17:08

Semmi másra nincs szükséged, mint egy pár napot pihenni!!!

Beszélj a férjeddel! Meg kell oldanotok, hogy kikapcsolódhass. Elfáradtál, kiégtél. Ez senkinek nem jó. Minél előbb lépjétek meg!

2013. nov. 4. 17:06

Sziasztok!


3 pici fiú anyukája vagyok (6 éves, 4 éves, és 10 hónapos), és úgy érzem, hogy nem vagyok jó semmiben sem. Nem tudok rendet tartani normálisan, nincs türelmem a gyerekekhez, és a férjemhez meg pláne...kudarcot vallottam azt hiszem. Minden nap megcsinálom a dolgom, és nem látszik meg semmi!!!

Nap végére megint mindenhol ruhák, csetres szemét és retek mindenhol :(((((((

Mi a megoldás??? Akkor van rend, ha nincsenek itthon...akkor minden ragyog. Segítségem nincs sajnos. Néha úgy érzem, nem bírom már, kiakasztanak a fiúk...nem tudom őket lekötni, unom már az együtt játszást, nem élvezem, és most ítéljen el aki akar, de ez van. Legszívesebben itthagynék mindent, és elmennék vhová ahol egyedül lehetek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook