Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem bírom!!! fórum

Nem bírom!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. nov. 6. 13:10
Anyósék meg... újabb szép piskóta-kategória.
89. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 6. 13:08

Én voltam. :-)

És a nemzetközi helyzet azóta is csak fokozódik, tegnap megint sikerült anyámmal kellemesen összeveszni (telefonon), mert elkezdte sorolni, hogy amikor LEGUTÓBB nálunk voltak, mi mindent nem talált pöpec rendben, meg különben is nem szúrja ki a szememet, hogy a gyereknek kint van a dereka a gatyából, miért nem tűröm be a pólót, megfázik a gyerek veséje (30 fok van a lakásban kábé)?

És még sorolhatnám, de csak felk**nám az agyam megint, ezért nem teszem.

Nagyon csúnyán elküldtem a saját anyámat valahova és még rá is nyomtam a telefont, holott nem szoktam ilyesmit csinálni és még én éreztem szarul magam utána. Annyira meglennék az ilyenek nélkül!!!

88. megi04
2013. nov. 6. 12:23

Bocs!:) Erre írtam a 87.-hsz-t!:)


27. nyecsus 2013-11-04 17:40

hmmm. igen, voltak nehéz idők...mint minden házasságban. Úgy éreztem, nem vok szerelmes, és ezt mindenképp meg akarom oldani és nem vagyok boldog, stb... de megbeszéltük. Ketten. És tudod rájöttem hogy nem az a legfontosabb dolog, h rózsaszín köd legyen a fejem fölött és húúúúdenagyon szerelmes legyek, hanem ami köztünk van, átváltozott inkább szeretetté és tiszteletté. Egy magasabb szintre emeltük a kapcsolatunkat. És igen, szültem egy harmadik gy.-t

87. megi04
2013. nov. 6. 12:22
Jól tetted!:) Akkó' meg ne nyafogj!:)
86. pzm3 (válaszként erre: 76. - Anya4005)
2013. nov. 6. 10:17
Igazad van...
85. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 10:11

Az van, hogy legtobbszor kerni kell. Ha tobb gyerek is van, nem fog hasraesve rohanni hozzad a nagyi, hogy hadd vigyazzon rajuk. Neked kell kerned. Amig 1 gyerekem volt, olyan harcot folytatott szinte, hogy majdhogynem szegyelltem magam, hogy haza merem hozni tole a gyereket, mert annyira odaszoktatta, nekem suli miatt muszaj volt otthagyni egesz napokra heti 3x.


A masodiknak mar kevesbe volt ilyen, mert el is telt 5 ev, o sem volt a regi, es a masodik a virgoncabb. A 3-at mar csak osszvissz 10x hagytam ott majdnem 2ev alatt es mindig kernem kell elore, egyeztetni az idopontokat, meg minden. Es mintha a fogat huznak. De megertem, mert most mar oregebb is, nem mindegy, hogy folyton olbe kell vennie a 11 kilos aprosagot (aki korahoz kepest egy igazi picur, de akkor is), logikus, hogy minden alkalommal kernem kell, meg naaagggyon naaaagyon kifejezni, hogy mennyire jo is, hogy igy elmehettem pl orvoshoz, ami szerintem alapszukseglet mindenkinel. Amugy mikor erte megyek, akkor meg mar sugarzik a nagyi is, mert a kisgyerek orom, es imadnivalo!:)

84. gribedli*** (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 6. 10:00

Anyosom is kb ilyen, hogy ott aludhat a gyerek, de masnap hallgatom a litaniat, hogy miert kohog, nem viszem orvoshoz? Miert tul rovid a trikoja, miert nem veszek neki rendes ruhakat, mindent kinott ez a szegeny fiu/lany...szegeny kisfiamnak miert nem vagatom le a hajat, de ha levagatom, akkor meg az a baj, hogy miert tul rovid a haja, megfazik:))))a pulcsi amit adtam valtonak, tul meleg/tul vekony, megfazik/izzad, sose jo...


Es igy tovabb, a multkor belekotott a az uj kutyankba is, aki a masik kutyankhoz kepest csontkollekcio, es mi etetjuk normalisan, igy most kicsit normalisabb, csontika azert meg mindig. De anyos mar szolt, hogy minek adok neki ennyit enni, nem lesz jo vege...


En elengedem a fulem mellett, ugyis minden heten ugyanaz a lemez. A gyerekek meg szeretnek ott lenni, ugyhogy az a lenyeg. Szulinapkor, karacsonykor nagyon kedves is tud lenni a nagyi, es van ennel rosszabb is, meg, van, akinek ilyen sincs.

83. nyecsus (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 6. 09:58
Igen, sajna ez van...rosszindulat, útálkozás, stb. És utána meg jön a " mennyi mindent köszönhetsz nekem" meg a " ha én nem lennék te belőled nem lenne semmi" stb...mondatok, de én ezt nem látom jónak. Én nem akarok ilyen szülő lenni. Én szeretem az anyukámat, tényleg sokmindent kaptunk tőle, de az az igazság, hogy ezeket vissza is kiabálja, ahogy anyósom is...pl nyáron vigyázott kemény 3 órát a kicsikre, másnapra már megkaptam, h ő volt a bébiszitter és ez mennyire hatalmas feladat. És legyek olyannyira elkötelezve feléje eme tettéért, h éreztessem h ő milyen jó mama. Tényleg ez a normális? Hogy örülnöm kell, ha vmelyik unokázik egy-két órát? És még utána ezerkétszázszor meg kell köszönni? Nem az lenne a természetes, h persze, hozd el őket, vigyázok rájuk, v hagyd itt őket, nyaralni, v elmegyek hozzátok, és segítek pár napig...nem, nekem még pár óráért is évekig hálálkodnom kell. Ez annyira gáz
82. gribedli*** (válaszként erre: 78. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 09:50

Nalunk van nagyszulo, de 3-bol csak egyet tart, igy marad mindig 2. Heti rendszeresseggel ott alszik 1, es masik napon egy masik. A picurt meg nem akarja tartani, mert nala nem alszik el du sem, igy soha nem fogja bevallalni, neha, havi 1x ott ebedel, hogy elmehessek fogaszhoz, vagy fodraszhoz, vagy kozmetikushoz, de vagy-vagy, szoval mindent egyszerre nem lehet.


Viszont en imadok moziba jarni, es ugy idozitem, hogy amikor a nagyinal van a nagy, elmegyek moziba a kozepsovel, es a kicsire vigyaz a ferjem masfel orat. Plusz uszom heti 3x de a picurt is viszem, es megkerem ismerosomet, ott helyben, hogy amig leuszom a fel oramat, lezuhizom, nezzen ra, hogy ott legozik egy kicsit a recepcional. Jovore ovis lesz o is, igy nem kell kuncsorognom, hogy jaj, vigyazz mar ra egy kicsit:)


De azt mondom, ne szegyellj kerni! Az emberek sokkal segitokeszebbek annal, mint ahogy mi azt gondoljuk, hasznald ki! En sokszor hozom el a sulibol a fiam osztalytarsait, akiknek delutan is dolgozik az anyjuk, es B-heten meg azok az anyukak hozzak el a fiamat, pedig itthon vagyok. De ez sose volt tema, en kisegitem oket, igy nem kerdes, hogy ha nekem nincs mas dolgom, akkor is, mikor ok raernek, szivesen elhozzak az enyemet. Vagy elviszik moziba a nagyfiamat, en meg erte megyek a vegen es hazahozom az oveket is stb. stb. Probalj szervezkedni ismeros anyukakkal!:)

81. 4c1a787e8f (válaszként erre: 78. - Nyecsus)
2013. nov. 6. 09:41

Nehéz ez a nagyszülőkérdés. Ha ugyanis nem olyan igazán szívből odaadó nagyszülőről van szó, hanem csak úgy tessék-lássékról, vagy jó, "de azért más dolgom is lenne" tipusról, az több fájdalmat tud okozni, mint amennyi tényleges segítséget. Vagy legalábbis akkor a fájdalmat látod nagyobbnak..


Nekem is így vannak sajnos. Anyósom szinte minden alól kihúzza magát, persze jó indokkal, hogy ne lehessen megszólni, inkább napi 8 órás munkát vállalt, csak ne kelljen unokázni. Anyámék meg meg-meg csinálják, ha kell, de az sokszor félmunka, és még belém is rúgnak, ha lehet. Mint ahogy itt valaki már írta, állandóan éretzetik, hogy szar vagy, holott valójában saját elcseszett életüket vetítik rád.. Nem jó ez se, hidd el. Az olyan régifajta, csak a családnak élő, és a bántáshoz még egyszerű lelkű nagymamák - mint az enyém is volt - sajnos már teljesen kiveszőbe vannak. A beat-generációból meg hát olyan nagyik lesznek amilyenek..


De szakítani azért nem szakítasz velük, mert mégis szükséged van a szeretetükre, akármilyen is, meg sokszor a fizikai segítségükre is, pláne, ha olyan apuka munkája, mint nálunk, hogy egyáltalán nem lehet rá számítani. Nálunk szülésnél, meg kórházbamenésnél se engedték el, a kórházból való hazahozás úgy nézett ki, hogy hazahozott minket, kitett, majd ült a kocsiba, és ment vissza... Persze azt is a szememre hányják, hogy "miért nincs itt a férjed". Hát szerintük miért...

80. 4c1a787e8f (válaszként erre: 76. - Anya4005)
2013. nov. 6. 09:31

Természetesen igazad van abban, hogy apának is..

Csak egyvalamit nem veszel figyelembe.


Az otthonlévő anyukák általában azért buknak ki, mert 0-24 ben UGYANAZT csinálják, és nem azért, mert olyan nehéz a mosogatórongy, vagy mert át kell nézni öt szorzást. Nem a feladat, hanem a "mindigugyanazt" a baj.


Apának már az is "könnyebség" ANYUKÁHOZ KÉPEST, hogy van a napban egy tevékenységváltás. Ezt azért merem kijelenteni, mert magamon is ezt láttam. Eljártam 3 gyerek mellett dolgozni, és ez a bezártság, meg malomkerékérzet azonnal megszűnt. Persze voltak helyette nehezen megoldható betegségek, meg még nagyobb fizikai fáradtság, de ez a fajta egyoldalú pszichés terhelés azonnal megszűnt.. Mert volt váltás: volt 6 órán keresztül Edelényi kastély rekonstrukció, volt 1-1óra utazás, bámulászás a buszon, meg ezenkívül a reggelek meg délutánok-esték a gyerekekkel. És akkor sokkal kevéssé vártam, hogy jaj, csak "ne lássam már őket". Persze volt még nagyobb kupi hétközben, de mivel nemigen láttam, még kevésbé érdekelt. Hétvégén meg két óra alatt megcsináltam azt, amivel régebben egész héten tököltem..


Szóval ezért nem ördögtől való apukát is bevonni, persze mindenkit a maga élethelyzetének, jellemének megfelelően. Az egy más kérdés, hogy ha - persze néha - el akar menni egy hétvégére a haverokkal motorozni, mint régen, akkor én mindig elengedtem. Pont azért, mert neki is legyen meg, és nem akarom teljesen bezárni, hiszen még mindig nagyon fiatal..


De azért érdekes, nekem még sohase mondta (se ő, se más), hogy itt van 100.000, a hétvége péntektől hétfőig az enyém, menj el egy szállodába aludni meg enni meg úszni egyet... Bár ettől még remek férj és apa.

79. nyecsus (válaszként erre: 77. - B59d50028c)
2013. nov. 6. 08:40

Szeretek velük lenni, mert olyankor teljesnek érzem az életemet.

Szeretek velük lenni, mert sokszor kiidegelnek, de ki is szoktak engesztelni.

Szeretek velük lenni, mert értük kelek fel nap mint nap.

Szeretek velük lenni, mert mindig mutatnak valami újat, és tartogatnak meglepetéseket..

Szeretek velük lenni mert szeretem őket.


Dettől függetlenül nagyon fárasztó. És sok munka van benne. Ilyenkor esik le, mit is kaptam anyukámtól, mik azok a szülői áldozatok...nem könnyű, mert valljuk be, minden emberben van egy csepp önzőség, amikor már elég abból, h mi...most egy kicsit legyen csak én. De kell h legyen olyan, h csak én, mert különben megőrül az ember. Vagy csak én látom így? Én ezt tapasztalom. Én most jutottam ebbe a hullámvölgybe, ezért is írtam ezt a témát...mert tudni akartam, h mindenki átmegy ezen, vagy én vok kissé problémás .

78. nyecsus (válaszként erre: 76. - Anya4005)
2013. nov. 6. 08:30

Szia!

Igen, neki is kell pihi, de ő megadja magának, nekem nem kell kérlelnem :D Nálunk a du úgy néz ki, h hazajön, puszi, kajál, leül a gép elé, vagy lefekszik alukálni...ha olyan van, akkor emegyünk boltba, néha le a játszóra...én a lakásból hiába kergetném, még kapaszkodna is, nem lehet túlzottan kirobbantani itthonról. Mindkettőnknek más az igénye, mivel más helyzetekkel küzdünk meg nap mint nap...neki a pihi, és a nyugi az igénye, ha hazajön, nekem meg az, ha elmehetek egyedül társaságba, vagy kimozdulni, bármi, mivel én vok itthon. Mindkét oldalt meg lehet érteni, csak sokszor nehéz összehangolni. És hány éjszakát sírtam át, hogy nincs mama, egyikre sem lehet számítani...és van olyan ismerősöm, aki otthagyhatja a gyerekét a mamának, elmehet egyedül bárhova, van ideje magára is, megfőz neki anyós, stb...és sír, h milyen rohadt nehéz neki 1 azaz 1 gy-el. Minthogy megbecsülné a nagyszülőket. És ez is elszomorít, h sokan mit meg nem adnának egy mamáért, másoknak meg ott van és szidják..:(

77. b59d50028c (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. nov. 5. 23:24

Nem addig mán' na, olyan hirtelen! Mondaná a székely.:))

Nem adjuk fel olyan hamar a dolgokat!

Nem hiszem, hogy nincs örömöd a családodban.

Írj le csak 5 mondatot, amikor szeretsz velük lenni!

Jó?

2013. nov. 5. 23:16

Lehet,hogy meg leszek kövezve,de:

Azok az anyukák,akik sóvárognak a szabadidő után,ugyanezt a párjuknak is biztosítják? Mert mi van,ha apa hajnal 5-től este 6-7-ig dolgozik,hazaér,vacsi,játék a gyerekekkel,fürdés,altatás,esetleg 2 mondat nyugodtan anyával,és alvás,mert reggel minden kezdődik előről?! Ezt nem kötöszködésből kérdezem,de nálunk pl ez a helyzet,és mikor végre apa itthon van,akkor tuti,hogy füvet nyír,kerítést fest,autókat takarít,stb. Próbálom én ilyenkor elzavarni itthonról,de a ház körüli dolgokat is meg kell csinálni.

Nincs szabad esténk közösen,mert nem tudjuk kire bízni a két gyereket,igaz,már 2-szer voltunk vacsizni,de max.3 órára tudtunk lelépni,azt is úgy,hogy a két picinek már aludnia kellett,mert anyósom csak így bír velük.

A lényeg: apának mi a kikapcsolódás? Mikor tud ő kikapcsolódni?

75. 6b006fc769 (válaszként erre: 73. - Nyecsus)
2013. nov. 5. 22:21
Küldtem egy alkoholmentes koktélt;) Jó szórakozást!:)
74. invisible (válaszként erre: 73. - Nyecsus)
2013. nov. 5. 22:19
Na látod alakul :)
2013. nov. 5. 21:08

Sziasztok!

Hétvégére kimenőm van :) csajos party lesz, és lazulás :D

72. gribedli*** (válaszként erre: 70. - AnnaTimianyukája)
2013. nov. 5. 16:44
Már megérte!!!:)
2013. nov. 5. 16:32
Amúgy a porcelán szarokat én is utálom... :-DDD
70. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2013. nov. 5. 16:32
:-D Szerintem most hazamegyek és szétcsapok köztük. Köszi a mai napot és pusszantás mindenkinek holnapig! :-*
69. gribedli*** (válaszként erre: 66. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 5. 16:24

:DDDD


Ugyanigy csodálkozik rá az én gyerekem a nagyi porcelán-ezüst-kristály mütyür biszbaz gyűjteményére, amit a nagyi rengeteg felesleges idejében porolgat...


Nálunk tilos a mütyür és emlékkiállítás, kirakodóvásár. Porolgatja a rossebb! Amúgy is nekem feláll a szőr a hátamon az ilyen dolgoktól, olyan öregasszonyos, de tényleg! Majd ha nagyi leszek...:)))

68. gribedli*** (válaszként erre: 65. - AnnaTimianyukája)
2013. nov. 5. 16:18

Na, akkor meg plánesőt kérd meg őket légyszi, hogy mindenki tegye rendbe a körletét!:D


Nyavalygás? Te tudod, hogy a te helyzetedben jogos vagy sem. De ha baj (márpedig az!), hogy negyedórával porszívózás után megint morzsa van mindenütt, akkor ne hagyd, hogy morzsázzanak! Egyébként ha valaki otthon van, az is csinálhat 100ezer más dolgot a takarításon kívül, úgyhogy morzsázni akkor sem kell a többieknek.


Mi jobb? Ha azt mondod a gyereknek, hogy vigye a koszos ruháit a szennyesbe, és ettől picit duzzogni fog, vagy az, hogy nem szólsz, gyűlik, gyűlik, te csinálod, nem bírsz eleget tenni, mert mindig gyorsabban dobálják szét mint amilyen gyorsan te összeszeded és kirobbansz, amitőla gyerek meg is ijed, meg lehet, hogy hosszú távon többet neheztel, mintha megkérted volna elsőre?

67. Mazsinka (válaszként erre: 66. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 5. 16:00
Mi csak ketten vagyunk, de nálam is vannak ilyen szabályok. Csak a férjem munkás ruháját vasalom ki, emígy meg ha megyek valahová puccban, előtte kivasalom, ami kell, és annyi. Olyan felsőket vásárolok, ami vagy kisímul rajtam, vagy nem kell vasalni. Egy szoba van, a nappali, ami mindig puccban áll (szeretném), a háló az, ahová végszükség esetén bedobálok dolgokat, ha jön valaki. A wc alap, hogy tiszta legyen, meg nálam a kád is, mert elég nagy, és az a első, amit meglát valaki, ha bemegy. S nem túl szép látvány egy hatalmas, koszos kád. Ha nincs kedvem, időm főzni, akkor valami egyszerűt ütök össze, és nem stresszelek rajta, ha nincs leves, vagy épp bundáskenyér a menü.
66. 4c1a787e8f (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2013. nov. 5. 15:53

Két gyerekig el se tudtam volna képzelni, hogy valamilyen holmi ne legyen kivasalva, az nálunk lehetetlen volt. Aztán amikor meglett a harmadik, leültem, és eldöntöttem, hogy valamit le kell adni. Azóta se volt rajtam, se a családomon vasalt ruha. Nem hiányzott, pedig egy évet irodába jártam dolgozni azóta.

Múltkor a harmadik gyermek meglátta anyámat vasalni, és eltátotta a száját.. Hát igen. Mint Csipkerózsika a rokkánál.. Csak ő szerencsére nem égette meg a kezét, mert akkor azóta aludnánk..

65. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 64. - Gribedli***)
2013. nov. 5. 14:30

Héééé, ezt én szoktam mondani, hogy mindenhez lehet ideológiát gyártani! :-D

Amúgy tényleg köszi, rácuppanok.

Egyébként, ha nem dolgoznék, meg is buggyannék otthon. Másfél éve kezdtem újra melózni, 6 év kihagyás után, de elárulom, a végére már kezdtem becsavarodni. Most per pillanat nem tudom, melyik volt nehezebb...amikor mindenki azt vágta a pofámba, hogy otthon vagyok egész nap a gyerekekkel, mit nyavalygok, vagy most, amikor dolgozom és mindenki azt vágja a pofámba, hogy újra dolgozni akartam, mit nyavalygok...?

Sokat nyavalygok...?

64. gribedli*** (válaszként erre: 63. - AnnaTimianyukája)
2013. nov. 5. 14:06

Elhiszem, hogy nem konnyu. Nezz be a fly ladys naplomba, vagy barmelyik hoxas flyladys naploba (van egy par), es kezdj hozza. Egyebkent, ha tovabbra is bacogat, nyugodtan megmutathatod legkozelebb neki a kontroll fuzetedet (ha addigra lesz ilyen), es ha csak nem bunkosagbol teszi, tenyleg nem fog beleszolni tobbet, mert egy kidolgozott rendszer szerint vezeted a haztartasodat, erre mindent mondhat, csak azt nem, hogy nem torodsz a dologgal elegge!


Ami azt illeti, nem lesz tobb melod, csak kevesebb, viszont elsajatitod azt is, hogy hogy tudod 5-10 perc alatt osszekapni a keglit, a ferjed is elobb utobb beszall, akkor is, ha nem mondod. Eleinte szukseg lesz arra, hogy te csinald, amint eszreveszik, hogy milyen orommel teszed, besegitenek. Ha megsem, ne felejtsd el, hogy attol nem leszel rosszabb anya, ha kersz toluk dolgokat, teljesen oke. Mindenki jaruljon hozza, mindenki ott lakik! Nem er azt mondani, hogy ha te nem dolgozol, akkor mindent te csinalj, mert mint anya, fel is kell oket keszitened, es ezt ilyen kis korban kell kezdeni a gyerekeknel, total beleillik az anyasagba ez is:)))


A martirsagra meg mindenki ideologiat gyart, ne valj keseru martirra!

63. AnnaTimianyukája (válaszként erre: 61. - Gribedli***)
2013. nov. 5. 13:45

Tapintatlan...:-) én egy picit másként fogalmaznék, leginkább úgy, hogy rendesen elcseszte a saját életét (is, az enyém mellett) és most az egyetlen, kissé perverz öröme, ha engem b***tathat. És a legpocsékabb az egészben, hogy pszichésen sem oké, ha aktuálisan nem veszi fel a telefont, egyből azon parázom, hogy eltette magát láb alól, szóval ha már tényleg nem bírom és kiakadok rá, még lelkifurkám is lehet miatta... :-(

Amúgy tényleg köszönöm!

62. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Ginevra01)
2013. nov. 5. 12:18

A cikk jól megfogta a lényeget, de a rendetlenség is veszekedésre ad okot, ha valaki nem találja a cuccait, és mindig valaki mást hibáztat érte. És mikor sietni kell mindenhova, elengedhetetlen, hogy megtaláld azonnal amit keresel.


Nem kell sterilnek lennie egy lakásnak, háznak. De rendben kell lennie, és egy minimális tisztaságnak kell lennie, mert higiénikusabb. Ezt meg lehet valósítani kis odafigyeléssel és akkor, ha mindenki besegít. Ma mindenki dolgozni jár, ezért nincs is idő nagytakarításra, őszintén, ki az, aki egész hetes meló után alig várja, hogy hétvégén nagytakarítson, amikor a családdal lehet? Senki.


De a kupi sem tesz jót, ezért én annak a híve vagyok, hogy mindent meg kell csinálni, nem tökéletesre, de meg kell, legyen gyors, és a puding próbája az evés. Akkor van jól vezetve egy háztartás, amikor belépsz és jól esik szétnézni, valamint, amikor bármit keresel, extra időráfordítás nélkül is tudod. Ebből jön, hogy nem késel el sehonnan, és nem veszekszel feleslegesen fontos iratok miatt amik valahol elkeveredtek a kupiban. Ha főzni akarsz valamit, legyen hozzá minden, ne kelljen emiatt lemenni boltba, ha vendégeid vannak, találjanak egy tiszta türit a fürdőben, egy tiszta vécét, ne érezd cikinek, ha valaki betéved, hogy uristen, mit lát?


A vasalásról alább írtam, hogy én hogy változtattam, de ez egy kis része az egésznek. Főzéssel, teregetéssel, rendrakással, takarítással mindennel én másfél óránál többet nem nagyon teszek a háztartásban, szinten tartok, nem kell nagytaki, mert nem gyűlik fel a tennivaló. Nem vagyok benne biztos, hogy steril, de nem is célom, és aki belép, mindig megdicsér, hogy hogy csinálom. Már többen feliratkoztak a flyladyre mert képtelenek elhinni, hogy ilyen van. Le tudnám tornázni napi 40percre is a ráfordított időt, ha nem egy 3 szintes házról lenne szó, hanem egy lakásról.

61. gribedli*** (válaszként erre: 56. - AnnaTimianyukája)
2013. nov. 5. 12:06

A nagyi tényleg tapintatlan, azt meg kell hagyni. Nekünk is együtt van, vagyis egy tolóajtó azért most van, de mindig nyitva, a konyhából is tudom nézni a nappali tévéjét pl.


Ennek ellenére szigorúan tilos az átjárás, én nem jópofizok hozzá sokat, ha olyanom van.


Van még egy hosszú étkezőasztal a nappaliban, amikor vendégek jönnek, ott eszünk, de ott is csak az asztalnál. A régi lakásunkban szintén együtt volt, a konyha, nappali, csak ott rémisztgettem mindenkit az atkákkal, mert hangya nem volt (lakótelepi), és ez valahol hatott. Mármint hazudni se kellett hozzá, mert igaz, hogy az atkák mindent megesznek, ami a szőnyegre esik és még több lesz belőlük:DDD


Amit arról írsz, hogy csak ideig-óráig működik, ez is olyan, hogy mindig kell emlékeztetni őket. Van, amikor megy enélkül is, van, amikor ismételgetni kell. Most még kicsik, most beléjük nevelheted, ha 16-18 évesen csinálják ezt, akkor már késő lesz, és akkor sokkal több ruhát, kaját fognak elszórni mindenhol, és te takaríthatsz utánuk. Rajtad múlik, tényleg! Én drukkolok:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook