Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akarok gyereket. fórum

Nem akarok gyereket. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
jan. 21. 11:46

Igen, igazad van.


Ha valaki itt kinyilvánítja, hogy nem akar gyereket, akkor ő nem az aki túl van sok sikertelen lobikprogramon vagy sok-sok vetélésen.


Aki akar gyereket, de valamiért nem jön össze, az tuti, hogy nem fog ilyet írni.

Aki meg nem akar, annak miért ne lehetne feltenni a kérdést, hogy miért?


Persze, kérdezgethetjük egymást, hogy te miért akartál?

De azt látjuk, hogy abba is bele lehet kötni, hogy pl. én miért akartam. Az nem elegendő magyarázat, amiért nekem lett. És ezt meg lehet tenni! Azért mert nekem van és akartam azért, amit írtam.


Igen, biztos jobb magyarázat lenne, hogy azért akartam, mert feltudtam venni a csok-ot, vagy a babavárót és így tudtam venni lakást, de a gyereket annyira nem szeretem;)


Na, érdekes világot élünk...

75. globus (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
jan. 21. 11:46
Azt nem. De ennek alapján örülni is csendben, titokban, ki nem mutatva, mert hátha valakinek rosszul esik. Mindkét oldalról tapintattal.
74. michelle.r (válaszként erre: 73. - Channa*)
jan. 21. 11:45

Lehet, persze. Szerintem akkor segítség, ha az érintett kéri, ha én magamtól mondom, az csak beledumálás.

Te egy erős egyéniség vagy, de nem mindenki. Amitől te csak megrándítod a válladat, attól más lehet hogy órákat sír a sarokban.

73. Channa* (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
jan. 21. 11:41

Jogunk nincs minősíteni, de talán egy normális beszélgetéssel el lehet mondani az illetőnek, hogy lehet másként is.


Pont ilyenen mentünk át október 31-január 16. között.

Utolsó karácsony, utolsó szilveszter, utolsó január 1-e, stb.

72. unom (válaszként erre: 69. - Globus)
jan. 21. 11:39

Lehet, hogy valaki beszólt neki, és ezért írta ki a vallomást. Nem tudhatjuk.

A fórum már rég nem róla szól.

71. Channa* (válaszként erre: 64. - A6e86abb96)
jan. 21. 11:38
Nem, nem ezt gondolom. Arra reagáltam, hogy te akinek nincs gyerek, azt mondta, hogy nekem gyerekem van!?
70. tumbo2
jan. 21. 11:33
sajnos szomorú.
69. globus (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
jan. 21. 11:27
Én csak a témához gondoltam. Jelen esetben senki nem kérdezte, FI futott be tátott szájjal a ...erdőbe 🙃 Azt csak ő tudja, hogy rakérdezés nélkül miért érez közlési kényszert ezzel kapcsolatban. Jellemzően amihez nincs kedvünk, azon nem is gondolkodunk, legalábbis nálam így működik...
jan. 21. 11:06

Én arról beszélek, hogy semmilyen körülmények között nem kérdezném meg egy embertől, hogy miért nincs gyereke. Mint ahogy azt sem egy ötvenes pártól, hogy naaaa, megy még a szexelés?


A beszólogatást az ártatlan kérdéstől az különbözteti meg, hogy a kérdezett hogy érez a témával kapcsolatban. Nem kéne hogy így legyen, de a tapasztalat ezt mutatja.

67. globus (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
jan. 21. 10:57

De most ti másról beszéltek, a beszólogatókról.

Aki sikertelen lombikprogramban vett részt, nem ír ki fórumot, hogy nem akar gyereket.

Két teljesen eltérő csoportról van szó.

FI leírta kicsit korábban, hogy ő férfi, és nem tartja magát alkalmasnak apaságra. Vagy összekeverem más fórummal?

66. michelle.r (válaszként erre: 52. - Channa*)
jan. 21. 10:49

Én teljesen másról beszélek. Ezek a kérdések általában akkor hangzanak el, amikor a kérdezőnek lövése sincs, hogy mi van a háttérben. A kérdés pedig, hogy miért érintené érzékenyen, teljesen irreleváns. Ami téged, engem hidegen hagy, attól lehet hogy más összeomlik.


Karácsony előtt olvastam olyan hozzászólásokat, hogy a karácsonyt is el kéne törölni, mert meghalt az édesanyja és ő már soha többé nem fogja jól érezni magát.

Van jogunk minősíteni az érzéseit?

65. michelle.r (válaszként erre: 60. - Nancy Ann)
jan. 21. 10:14
Egyetértek. És azt gondolom, emberként talán képesek vagyunk tudatosan élni és az ösztöneinket felül írni.
64. a6e86abb96 (válaszként erre: 63. - Channa*)
jan. 21. 09:53

Mert az szerinted megjátszás ha valaki szereti a gyerekeket? Idegenekét is? :O Nem csak mondjuk pusztán szórakoztatja őt a pici, aztán azért gügyög neki?

Olyan furán gondolkodsz Channa. Mintha mindenkit magadhoz akarnál mérni. Ami nem baj, csak épp nem reális. :)

63. Channa* (válaszként erre: 58. - A6e86abb96)
jan. 21. 09:45

Mármint nekem gyerek?


Ha rám gondoltál, akkor igen. Van gyerekem. És nagyon büszke vagyok arra, amilyen.

Na ő, annyira rendben van, hogy nem okoz gondot neki egy telefon beállítása sem:DDDDD

És nekem se;)


Nem arra neveltem, hogy a problémáknál kétségbe essen, hanem arra, hogy megoldást találjon rá.


Mindenkinek a saját gyereke kellene, hogy a legfontosabb legyen. Nem más gyereknél és mások előtt kell eljátszani, hogy valaki jó ember.

Ismerek olyat, aki prüttyög minden idegen gyerekkel, a sajátjára meg soha nem ér rá. Azt meg sem említem, hogy rondán beszél vele, lelkileg terrorizálja, stb.

jan. 21. 08:52
Én szeretnék, viszont az benne van a pakliban hogy mire ki alakítok minden anyagias dolgot körülöttem addigra a biológiai órám lejár.
61. Myra
jan. 21. 08:03
Ez teljesen egyéni. Ha nem akarsz, a te életed, nem vagyunk egyformák.
60. Nancy Ann (válaszként erre: 55. - Anyagi)
jan. 21. 07:10

Miért lenne benne mindenkiben a biológiai késztetés a gyerekvállalásra?

Nem megy szembe a természet rendjével,ha valaki nem szeretne,ahogy szerintem az sem “természetellenes”,ha valaki a saját neméhez vonzódik.Sem a gyerekvállalást elutasítók,sem az azonos nemű párral élők miatt nem szakad meg a természet ritmusa,mert a többségi társadalom gondoskodik a bőséges szaporulatról.

Nekem nincs gyerekem,pedig esélyt adtam neki,hogy megfoganjon.Igaz,orvosi kezeléseket nem vettem igénybe,hogy sikerüljön-ha úgy tetszik,rábíztam a természetre.Nem vagyok karrierista,és szeretem a gyerekeket,bár zsigeri,kínzó vágyat sosem éreztem az anyaság iránt.Lehet,ebben benne van az us,hogy van egy közel 10 évvel fiatalabb testvérem,és pontosan tudtam,mit jelent egy csecsemő gondozása.Egy négy-öt hónapos babát már el tudtam volna képzelni,de egy totálisan védtelen,kiszolgáltatott kis lényről 0-24 ben gondoskodni megijeszt.

Nekem a környezetem szerencsére van annyira intelligens,hogy nem feszegeti ezt a témát.(Ami tekintve,hogy itt és most milyen miliőben élünk,és mennyire pusholják a család témát felülről,elég kegyelmi állapot szerintem)

Én sem kérdeznék rá senkinél,ha magától nem mesél,mert nem tudhatom,esetleg nem az ötödik sikertelen lombikon van túl,vagy pl valamilyen családban öröklődő genetikai betegség tartja vissza a gyerekvállalástól.

Viszont két, gyerekes kolléganőm is vallotta már be,hogy aktuális érzelmei szerint inkább nem vállalná.Mindkettő szereti persze a gyerekét/gyerekeit és mindketten mkndent megtesznek érte,de az egyiküké autista,a másik lány pedig maga küzd mániás depresszióval és válás után akkor épp egyedül volt két kicsi gyerekkel.

Szóval nem állja meg a helyét az,hogyha akarsz gyereket,a születése után eszedbe nem jut majd,milyen lenne gyerek nélküli élet,mert olyan non-stop csoda boldogság minden.

jan. 21. 00:59
szerintem ezt mindenkinek maganak kell eldontenie.
58. a6e86abb96 (válaszként erre: 48. - Channa*)
jan. 20. 22:13
Jajj már. És az ilyennek gyereke van. :D
57. timycat (válaszként erre: 55. - Anyagi)
jan. 20. 20:10
Olyan messze került már az ember a természettől, annyi kérdésben legyűrtük már a biológiai késztetést, hogy ezek nem indokok a más életében vájkálásra.
56. unom (válaszként erre: 55. - Anyagi)
jan. 20. 19:50
Az ember nem csak biológiai lény. Ha belegondolunk nagyon sok mindenben szembe megyünk a biológiai késztetéssel.
55. Anyagi (válaszként erre: 12. - Timycat)
jan. 20. 19:46

Csak azért fura, mert ez szembe megy a természet rendjével...

A biológiai késztetéssel.

54. Channa* (válaszként erre: 51. - Epresturmix)
jan. 20. 19:29

Hát nem;)

Idegen gyerekeket meg sem fogok. Persze, nem azért mert nem bírom őket, hanem nem szokásom, mert nem az enyém. És nem is szeretem megcsodálni sem őket.


Én se szerettem, ha idegenek a gyerekemmel foglalkoznak. A rokon és barátok gyerekei mások. Valahogy ők érzik, hogy az enyémek is, és úgy is viselkednek, azaz nem ijednek meg tőlem, nem szeppennek meg, ha felveszem őket. Idegen gyereknél nem lehet tudni.

53. bozsu55 (válaszként erre: 38. - Globus)
jan. 20. 19:29
Ezt nagyon jól megírtad!
52. Channa* (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
jan. 20. 19:24

Az, hogy valakinek nincs gyereke, teljesen más, mint az, hogy valaki nem akar.

Ha valaki nem akar, akkor annak oka van. Miért érintené érzékenyen a téma? Nem a 20 lombik után szokták kijelenteni, hogy nem akarok gyereket, azaz nem volt még küzdés azért, hogy legyen. Illetve nem is azért, mert állandóan elvetél.


Tőlem is megkérdezték többször, hogy mikor jön a következő. Sosem zavart, nem pityeregtem, nem zaklatott fel, stb. A válaszom annyi volt, hogy nem lehet több.

51. Epresturmix (válaszként erre: 48. - Channa*)
jan. 20. 19:22
Nem? Kis apró ujjacskák, mini lábak. 😍
50. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
jan. 20. 19:21

Engem utóbbi rémiszt el a legjobban! Köcsög világot élünk köcsög “emberekkel”

Imádom egyébként a gyerekeket. ❤️

49. Channa* (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 20. 19:21

Köszi, hogy leírtad.


Akkor te kifejezetten olyan párt is keresel, aki szintén nem akar?


És mi lenne, ha olyat találnál, akinél ez fontos?

Bár, biztos nehéz elképzelni a helyzetet, ha még nem voltál ilyenben...

48. Channa* (válaszként erre: 34. - Timycat)
jan. 20. 19:19
Az enyém indok. Ha csak idegen gyerekeket látok, akkor nem hiszem, hogy kellett volna. Egyiket sem látom még aranyosnak sem.
47. Channa* (válaszként erre: 32. - Kacsahercegno)
jan. 20. 19:17

Aha!

Nem régen indult erről a témáról egy fórum.

Oda is leírhatnád a véleményedet.


Miért fáj az neked, ha másnak vannak kérdései?

Miért mondasz te rólam véleményt?

Tőled kérdeztem?

Nem! A te válaszod egy kicsit sem érdekel.


Ha pont úgy látnád a világot, mint én, talán még jól is tudnád érezni magad. De így nem fog menni. Fröcsögj! Jó szórakozást.;)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook