Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akarok dolgozni! fórum

Nem akarok dolgozni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
141. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 95. - 5bfba16667)
2011. máj. 24. 10:28

Hááát....Nekem nem az jött le a bejegyzéséből,hogy el lenne keseredve..Meg is mondta,hogy neki JÓ ez az életforma,és igazából csak az zavarja,hogy tudja,az lenne a normális,hogy megy munkát keresni.Azt se mondanám,hogy zavarban van önmagával,mert pontosan tisztában van vele,hogy nem azért nem dogozik,mert nem talál munkát,hanem mert semmi kedve hozzá.Két évnek azért lassacskán elégnek kéne lenni az útkeresésre...

Igaz egyébként,jó lenne meghallgatni magát a fórumindítót is,de nagyon eltűnt.

140. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 92. - 5bfba16667)
2011. máj. 24. 10:24
Szerintem elég konkrétan leírta,milyen szituban van.
139. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 86. - 5bfba16667)
2011. máj. 24. 10:22

"Egyetem után, fáradtan, elég mindenből," Ha már most fáradt vagy így frissen elvégezvén az egyetemet,meg már most eleged van mindenből,akkor szólok,hogy leszel még ennél sokkal fáradtabb,és lesz még ennél hatványozottabban is eleged,mindenből.Én is átmentem ezen,és hidd el,ami még ezután jön,az bakfitty lesz az egyetemhez képest.(És ezt abszolút nem bántó szándékkal írom,mielőtt még magadra vennéd.)

Milyen szakot végeztél? (Azért kérdezem,mert írod,hogy nem tudod,hogyan tovább.)

2011. máj. 24. 10:19
A munka szamomra nem csupan pezkereses, es nehogy azt gondolja valaki, hogy en azon szerencsesek kozul valo vagyok, akinek a hobbija a munkaja. Neem! En tudom mit szeretnek elerni es ezert kelek fel minden nap es megyek be melozni. Engem mozgat valami belulrol. Nem ugy mint a legtobb embert. A munka nekem is csak munka. Bar amikor meg nem volt konkret celom magammal, akkor is mindig mozgatott valami kis csira belulrol, hogy csinalni kell. De ahogy veszem eszre, itt nemsok a celtudatos ember, mint ahogy ez jellemzo egesz Mo-ra. A munkatol mindenki hanyatt homlok menekul, csak az ilyenek kesobb szivjak meg.
2011. máj. 24. 09:56

Magyarországon sztem a legtöbb ember azért dolgozik hogy éhen ne halljon! De most komolyan. Egészen más lenne, ha az átlag melós, legyen az könyvelő, vagy kőműves, vagy tanár keresne annyit a munkájával hogy utána legyen lehetősége évente 1-2szer nyaralni, pihenni, színházba menni, vagy fallabdázni, vagy könyvet venni, vagy étteremben enni néha, kinek mi okoz örömet.

Akinek van munkája folyamatosan szorongjon, hogy ki ne vágják, le ne építsék.

A legtöbb ember nagyon messze van attól, hogy a munka számára hivatás legyen, hogy élvezze.

136. homokóra (válaszként erre: 122. - Tücsimücsi)
2011. máj. 24. 07:39
Szerintem is:)
2011. máj. 24. 07:38
Hihi:D:D Én meg akarok, és szeretek is:):):) Szar lehet neked:)
134. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 76cc21754a)
2011. máj. 24. 07:27
Hová tűntél fórumindító?Talán sok a "dolgod"?:DDD
133. 5bfba16667 (válaszként erre: 127. - Jasmine24)
2011. máj. 24. 07:16

Szerintem a munka pont arra való, hogy kifizessük a számlákat. Anno a munka még nevelt, lásd a gyerkőcök kinn a mezőn reggeltől estig, vagy a tanoncok apák mellett. De most mit nevel a szgép mellett eltöltött töménytelen mennyiségű órák száma? Vagy hogy tesz acélosabbá?? Szerintem sehogy. Már rég nem. A legeslegtöbb ember a fizetéséért dolgozik, és ott van az az 5%, aki amellett, hogy szereti a melóját, szintúgy a fizetéséért dolgozik, hisz Kő-papír-ollóra nem adnak benzint, kenyeret, és alsóneműt.


Amúgy megjegyzem, sajnos...:)

132. 5bfba16667 (válaszként erre: 122. - Tücsimücsi)
2011. máj. 24. 07:14

Szerintem pont hogy ezzel is rámutatsz a nehézségeire. Gondjai vannak, és nem olyanok, hogy mit egyek ma, mit vegyek fel.


Megint igaza volt azoknak, akik nem rögtön elítélték, hogy lusta dög, hanem a gyökerét próbálták (NÉLKÜLE) megtalálni.


Szóval szerencsétlen szarban van. Gondolom erre már mindenki rájött:)

131. 5bfba16667 (válaszként erre: 117. - Elmondomhát)
2011. máj. 24. 07:08

Most ezt az ítélkezés dumát nem értem, hogy miért pont én kaptam, hisz ez ellen küzdök, de mindegy.


Tudod a nagyvilágban előfordul az is, hogy egy kutya nevel fel 4 macskakölyköt. Nem igazán ideális, de előfordul, nem egyszer. A példád is ilyen. Persze, megtörténhet, és sok rá a pl., de nem igazán gyakran. Vagy ha terhes is lesz egy 20 éves lányka csak úgy az éjszakától, azt akkor rengetegszer el is vetetik, és megint ott állunk, hogy..


Te most az egzisztenciával kapcsolatban arról beszélsz, hogy milyennek látszik valaki kívülről. "Lehet valami szép, de belülről rohad".

No ezt azért nem értem, mert mindenki saját magával kell hogy elfoglalva legyen, ezáltal maga dönti el, hogy mi a szép és mi nem az. Nem az a lényeg, hogy TE, vagy én kívülről hogy ítéljük meg az embert. Ő, SAJÁT MAGÁT HOGY HELYEZI EL EGY NAGY TÉRKÉPEN. És kérlek most ne haragudj meg, de inkább Te ítélkezel, mert még mindig nem érted a lényeget.


Tök mindegy, hogy ki minek lát Téged, engem, a szomszéd MAri nénit. A saját hitvallásod magadról és a világról az, ami egyedül fontos.


Ui: Én is pont ezt mondtam, hogy a fórumindítót nem ismerjük, ne szidjuk. Miért kaptam mindezt? Elolvastad egyáltalán az eddigi hsz-eimet?? Vagy csak úgy lődözöl a vakvilágba?

130. spinneli (válaszként erre: 119. - E438349773)
2011. máj. 23. 23:12
Nehéz megállapítani honnan játszik a saját igényünk, és honnan másoké...mindenesetre a kérdés felmerült.
2011. máj. 23. 22:16

"de sok a lusta ember!" nah hagyjuk ezt a nagyanyam idejebol valo dumat....


az atlagember csak a penzert dolgozik, mivel, ahogy irtad: nem mindenki csinalhatja azt, amit szeret! te irtad! szoval penzert dolgozunk! szerencses az, aki nem! lehet te is olyan vagy, aki hobbybol dolgozol, mert nem szorulsz ra a penzre....


mire valo meg a munka? az isteniti annyira a munkat, akinek egyeb erdekes dolog nincs az eleteben!

128. Jasmine24 (válaszként erre: 117. - Elmondomhát)
2011. máj. 23. 22:06

Azert az olyan 20 eves lanyka egyebkent nem sok van szerintem, meg aztan megneznem igazabol milyen is az elete.

Es a kiegyensulyozott ember pont hogy boldog fuggetlenul az egzisztenciajatol.

127. Jasmine24 (válaszként erre: 123. - E438349773)
2011. máj. 23. 22:02

Teljsene rosszul latod a helyzetet. Itt most nem arro van szo hogy gazdak akar-e valaki lenne vagy sem! A munka nemcsupan arra valo, hogy kifizessuk a szamlankat, vagy kajat vegyunk. Persze jo lenne, ha mindenki azt csinalhatna amit szreet. Bar a nagy tobbseg azt sem tudja mit szeretne. Azert meg mindig jobb melozni mint otthon punnyadni.

A negativos hozzaszolasrol annyit, ha elev ugy mesz neki a dolgoknak, hogy ugysem kapsz munkat, akkor nem is fogsz. Fuggetlenul a helyzetrol Mo-on. Kulfoldon sem sokkal konyebb! En mar lattam mindket peldat!

126. Jasmine24 (válaszként erre: 118. - 5bfba16667)
2011. máj. 23. 21:57
Csak talalgatok! :))
125. elmondomhát (válaszként erre: 122. - Tücsimücsi)
2011. máj. 23. 21:54

Szerintem egyszerűen csak befásult. Valószínűleg megvan rá az oka.

Ebben az országban nem is csodálom, hogy az emberek egyre "szürkébbek" :-(

124. kri76
2011. máj. 23. 21:49

Most pillanatnyilag én sem akarok dolgozni. De sajnos kell.

Könyvelek és beszámolókat csinálok, van egy 1,5 éves fiam és ősztől lesz bölcsis. Itt van a házimunka is...Mióta 1,5 éve éjjel dolgozom, nappal a gyerek és a házimunka. Most lenne jó legalább 2 hét munka nélkül. De sajnos ez csak álom:(

123. e438349773 (válaszként erre: 115. - Jasmine24)
2011. máj. 23. 21:49

ha neki jo igy, ha nem szeretne "gazdag" lenni, akkor az o dolga! azert dolgozzon h TI mondjatok h milyen szorgalmas? :) onmagaert tegye, ne masert....


a negativ hozzaallasrol meg annyit h.... eloszor is Mari20-nak irtam h: ha akarsz, ha nem, ugyse talalsz. egyebkent o irta h a nagytobbsegnek nincs munkaja. pedig ok akarnak dolgozni.... s megsincs munkajuk! akkor sokat szamit h akarsz vagy nem akarsz? miert van annyi munkanelkuli? mert mindenki lusta? :)) orvendek h te ilyen szorgalmas vagy. remelem sose maradsz allas nelkul!! :D

2011. máj. 23. 21:49

Ezzel a nőcivel más gond is van: [link]

1.hsz.

121. elmondomhát (válaszként erre: 104. - 5bfba16667)
2011. máj. 23. 21:47

Önmagunkat megtalálni a legnehezebb....

És mikor tudjuk meg, hogy önmagunk vagyunk/voltunk? Abban a percben, mikor örökre lecsukjuk a szemünket.

120. e438349773 (válaszként erre: 116. - Spinneli)
2011. máj. 23. 21:47
az elobbit neked irtam....
2011. máj. 23. 21:46
igen. azert mert ugyebar mindenki mas "szorgalmas" korulotte (gondolom), s belemagyaraztak h ez igy nem jo! :) sose jo ha igy vagy ugy kilogsz a sorbol....
118. 5bfba16667 (válaszként erre: 109. - Jasmine24)
2011. máj. 23. 21:46

ÁÁá dehogy. Pont ez az, csak a lehetőséget adták meg a dolgokra, a többi mindig az én feladatom volt.

Nem ez a gond, de azért köszi.

Kényelmes? Háát.. Nem hinném, de mindegy.

117. elmondomhát (válaszként erre: 101. - 5bfba16667)
2011. máj. 23. 21:46

Egyet is lehet érteni, meg nem is. Hány olyan eset van, hogy "eltévedt" állandóan bulizós lányka 20 évesen azt sem tudja, mit akar, ki ő valójában. Aztán egy egy éjszakás kalandból baba születik, és minden megváltozik. Remek anyuka lesz, felnő a feladathoz, és megtalálja önmagát.


Ne ítélkezzünk senki felett, amíg nem tapasztaltuk saját bőrünkön az ő helyzetét. Ismeretlenül könnyű dirigálni, ítélkezni, de mindenki más és más, és másként látjuk mindent, és mindenkinek más a fontos.

Nem biztos, hogy egy önbizalommal teli, 30 éve egy munkahelyen dolgozó, megfelelő egzisztenciával rendelkező nő/férfi boldog, pedig az élete kiegyensúlyozott.

És lehet, akit ütöttek, vertek gyermek korában, a semmiből indult, mindenféle önbizalom nélkül, egyszercsak lett valaki, akár egy nap alatt.


Olyan sok mindentől függenek a dolgok, soha nem tudod, mivel teszel igazán jó lépést. Lehet, valami szépnek látszik, belülről mégis rohad. Ami pedig kívül kopott, belül csodásan édes.


És még lehetne sorolni tovább a végtelenségig.....


Sok okos ember ismeretlenül leszidja a másikat, mire jó ez? Egy feltett kérdésből még nem ismertük meg a fórumindítót!!!

116. spinneli (válaszként erre: 111. - E438349773)
2011. máj. 23. 21:30
Hát én inkább úgy láttam, hogy benne van a kétely, hogy jó-e ez így.
2011. máj. 23. 21:28
Akkor dontsuk el valyon melyik a jobb a ketto kozul!? :DD
2011. máj. 23. 21:25
meg az itelkezo ember, aki inkabb masokat oltogat, hogy addig is ne kelljen a sajat problemaira gondolnia :))
113. e438349773 (válaszként erre: 108. - Jasmine24)
2011. máj. 23. 21:24
:)):))
2011. máj. 23. 21:23
De sok a lusta ember!!! :DD
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook