Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nektek volt segítségetek, mikor hazamentetek a kórházból a babátokkal (párodon kívül), egyáltalán érezted, hogy kell segítség? fórum

Nektek volt segítségetek, mikor hazamentetek a kórházból a babátokkal (párodon kívül), egyáltalán érezted, hogy kell segítség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. nov. 4. 12:31

Nekem anyukám segitett otthon anyosom meg fözött nekünk.De örültem hogy ha a kislányomhoz fel tudtam kellni az elsö hetekben mrt császárral született és begyulladt a vágásom elég csunyán ami miatt tovább kelett bent maradnunk a korházban és mikor kiengedtek minden nap vissza kelett mennem kezelésre.(fecskendövel nyomtak a vágásomba valami folyadékot meg fertötlenitövel kenték be borzasztoan fájt föleg az amikor a doki teljes erejéből nyomta a vágásomat hogy kinyomja a vérsavot.)

Ugyhogy én nagyon örültem a segitségnek és kelett is!

2008. nov. 4. 12:15
Én naygon le voltam gyengülve, viszont lelkileg teléjesen eufórikus állapotban voltam, el voltam szállva, mintha belóttem volna. Úgyho9gy megmondom őszintén, én 2 hétig eszembe se jutott a házimunka, és hogy ezt így másnak kell megcsinálni. Napi 1x-1x jött anyukam és anyósom, segítettek, főztek, elmentek. Férjem is otthon volt, hihetetlenül idilli volt.
2008. nov. 4. 10:05
Mi együtt laktunk anyukámékkal.Hogyne kellett volta! Alig mertem megfogni!!(20 éves voltam)
33. frutty
2008. nov. 4. 09:52
nekem,sajnos a párom volt a segitség.
2008. nov. 4. 08:32
Anyukám egy hétig hozzánkköltözött,segített a háztartásban.Nagyon jó volt így.A párom csak akkor tudott ithonlenni 1 hétig amikor már 3 hetes volt a csöpség.
31. Lili13
2008. nov. 4. 06:39
En csaszaros voltam nehezkesen mozogtam az elso hetekben es noverem itt volt egy honapig, vezette a haztartast es apolta a lelkemet, mert szoptatasi nehezsegeink voltak. Igy utolag gondolva biztosan bedepiztem volna, ha tesom es ferjem nem patyolgat. En is egyetertek, az a legjobb segitseg, aki a haztartasban segit es a baba koruli teendoket meghagyja a szuloknek.
2008. nov. 3. 22:16

Nekem sem,segített senki a férjemen kívül,anyós nagyon akarta de mondtam neki inkább hanyagoljuk ezt a témát!

Jóvolt így trióban!

29. vapi
2008. nov. 3. 21:50
Nekem nem segített senki, de nem is akartam, hogy jöjjenek. Zavartak volna és utána a vendégjárások alkalmával zavartak is. Ma sem szeretem, ha valaki rendezkedik a saját konyhámban, vagy pakolja a cuccomat. Nem volt gond ellátni a házimunkát és a picúrt is.
2008. nov. 3. 19:38

amikor megszületett a kisfiam jópár hétig úgy éreztem, hogy zavar a tásraság - a férjemen kívül persze. Azt gondoltam, hogy majd ugyanúgy mosok, főzök, de az erőm és az energiám hamar felemésztette az álmatlanság.A szüleim és az anyósom segytett egy darabig, de a vendégeket az első 6 hétben nem fogadtuk.

A férjemre és az ő lelki támaszára volt nagy szükségem.

27. edb6c38cef (válaszként erre: 26. - Dorottya84)
2008. nov. 3. 19:06

Nálunk mondjuk vendégjárás egyáltalán nem volt.

Viszont ami fura, hogy a férjem akkor 16 éves lányára sem számíthattam semmiben, a baba körül sem, és a házimunkában sem. Apuci pedig nem tette helyre, tudod, milyen egy férfi, nehogy már vita legyen.

Viszont eltelt 12 év, és jön még a kiccsaj az én utcámba, gondolom, ő is szül majd egyszer :))))))))

2008. nov. 3. 18:42
Csak kiváncsiskodtam mert én is császáros voltam ráadásúl 18 hetes terhesen volt egy életmentő vakbélműtétem ,és mint Zitamita én sem vakarásztam a hátsóm,nekem sem segített a kutya se de nem is bánom csak idegesít ha olyan rokonok jönnek akiknek természetes hogy gyerekkel a mellemen körűl kéne hogy ugráljam .
25. mint
2008. nov. 3. 17:29
Az elso ket gyereknel volt segitsegem,anyukam segitett nagyon sokat(orok halam erte)fozott,mosott takaritott....Nem azert volt szukseg ra,mert nem tudtam volna megcsinalni,egyszeruen segiteni akart,hogy tobb idom legyen a a babara.Par hete szuletett a harmidik gyermekunk,most tavol elunk egymastol es nem volt segitsegem.Mindent megcsinalok nehezsegek nelkul,de azert neha jol jonne neha egy kis segitseg.
2008. nov. 3. 17:05

Én is főztem. mostam, mosogattam, takarítottam az első perctől fogva segítség nélkül plusz itt lábatlankodott a Férjem alkesz Apja.

Nesze nekem el is ment a tejem!

Pedig Anyámtól az is jól esett volna, ha befizet valami kajaszállítócéghez minket...

2008. nov. 3. 17:03

Zitamita, teljesen igazad van!!!

Gondolom a te férjed is azt hiszi, akkor te mindent megoldasz és egy frankó nő vagy (nem vonom kétségbe), akinek egy percig sem kell segítség...

2008. nov. 3. 16:55

Nem kellett segítség. Főztem is, itthon könyveltem is, babáztam is, férjem két lusta kölykét is elláttam. Igaz, hogy magamra 5 percem nem maradt. Én sem terhesen, sem kisbabásan nem dőltem le pihenni 5 percre sem.

(Most utólag bevallva, "rájátszanék", és körbeugráltatnám magam:)))

2008. nov. 3. 09:16
nem, míg nagyon kicsi volt az elsőszülött hónapokig nem kellett segítség, max. ha valahova el kellett mennem, (pl. gyed intézése) és nem akartam ilyen helyekre cipelni a picit (arról nem beszélve hogy nálunk a TB-hez képtelenség volt anno babakocsival bemenni!!) és ilyenkor megkértem anyut hogy vigyázzon rá. később mikor már ketten voltak jól jött a segítség, mert egyik gyerekhez is egy ember és a másikhoz is. :D
2008. nov. 3. 09:02

Nekem nem volt,de én kértem is hogy ne jöjjön senki segíteni./ha netán mégis jött valaki,akkor Őt is csak körül kellett ugrálni:((((/

Tökéletesen el tudtam látni a babát is és a férjemet is mindig tiszta és rendezett házzal tudtam várni.

19. Alexa77 (válaszként erre: 18. - 762fb1185b)
2008. nov. 3. 09:02
Ezt én is átéltem. Még nem volt két hetes a lányom, amikor apja elment vitorlázni a barátaival. Az volt a legrosszabb, hogy nem jött haza aznap este, amikor ígérte, csak másnap. Ráadásul fel se fogta, hogy ez miért volt rossz nekem. Ilyenek a pasik.:-(
2008. nov. 3. 08:53
Nekem az első kettőnél Anyukám volt velem(a férjem mellett).A harmadiknál amikor hazajöttem a picivel a kórházból már nem igényeltem Anyut,annál inkább a férjemet,de ő elment PECÁZNI mert mi ez már nekem?Már van gyakorlatom!Nagyon rosszul esett....
2008. nov. 3. 08:04
Nekem anyukám segített, párom nem tudott itthon lenni. Anyukám 2 hétig jött hol délelőtt hol délután. A baba körül nem igazán segített,max büfiztetett azt mondta az az én dolgom és igaza is volt, a háztartásban segített rengeteget. Császáros voltam, és nagyon jól jött, hogy nem nekem kell görnyedni pl a vasalódeszka felett. Hatalmas segítség volt.
16. rasza
2008. nov. 2. 23:06
Nekem a férjem 3 napig volt itthon,azután már ment is vissza dolgozni.Úgy hogy egyedül voltam itthon a lányommal és a háztartással.Mikor este a férjem hazaért, ő fürdette a lánykát.És ha fájt a lányunk pocakja akkor a férjem sétált vele mikor tehette.Én nem is akartam hogy a rokonság nálunk legyen.Az elején egyszer kétszer vigyázott rá az anyukám ,mikor vásárolni mentünk de már ki nem adnám a kezemből senkinek.Most 14 hónapos.Az anyósom mikor látogatóba jött csak felidegesített,úgyhogy ritkítottuk a találkákat.Segíteni egyébként senki se segített./A háztartásban jó lett volna/.Még nekem kellett főzni meg takarítani utánuk.!!!A hátam közepére a rokonság.!!!
15. _kleo_
2008. nov. 2. 22:39

Nekem első gyerkőcnél anyukám jött egy hétre, másodiknál már nem jött senki, de nem is igazán hiányzott. Nekem is csak a háztartásban kellett segítség, főleg főzésbe segített be anyósom. Arra is csak azért volt szükség, mert a második kisfiam nagyon sírós baba volt, kb. 2 hós koráig vagy sírt, vagy aludt.


Szerintem a babától is függ, hogy kell-e és mennyi segítség. Nálunk az első gyerkőc evett, aludt, mosolygott, a kicsi pedig egy igazi kis bőgőmasina volt.

2008. nov. 2. 17:21
Nem volt,de néha jó lett volna.Mondjuk szerencsém volt,mert az első éjszakát kivéve a lány csak egyszer max kétszer,de ez elég ritka volt,kelt éjjel szopizni.Így is néha éreztem,h jó lenne,ha lenne velem valaki.Ki lehet bírni,csak nem szabad sokat talpalni az első napokban semmiképpen.
2008. nov. 2. 17:02
Nekem az első pár napban édesanyám segitett és biztatott, hogy nem lesz semmi baj. Megfőzött ,bevásárolt, mosogatott és egyáltalán ott volt és örült velünk az unokájának. Nekem csak babáznom kellett, ami nagyon jó volt. Ma is hálás vagyok érte.
2008. nov. 2. 16:50

Én itthon szültem, az első két hétben nem kellett főznöm, mert anya minden nap hozott kaját, de ezen kívül az első naptól kezdve mindent csináltam. Szülés utáni nap már felmostam, pakolásztam. Néha anya besegített, mert azt akarta, hogy pihenjek, de jól voltam, nem esett túl nehezemre semmi. A babát meg rajtam kívül senki se fürdette, pelenkázta, stb. Már legelső nap is magam fürdettem. Egy hetes volt a lányom, amikor már sétáltunk, kinn voltunk a tanyán, néztük a pacikat.

Nem is igényeltem a segítséget, jó volt, hogy mindent úgy csináltam, ahogy nekünk tetszett.

2008. nov. 2. 16:44

Nekünk anyu főzött, de nem volt itt -nem is akartam, hogy itt legyen.


Megfőzött és hozta vagy küldte az ebédet apuval.

Ez nagy segítség volt mindkét gyereknél.

Másfajta segítséget nem is kértem és nem kellett senkitől.

10. Enci.
2008. nov. 2. 16:43
Nem volt segítségem, de nagyon jó lett volna, főleg a 3. gyerekem születése után.
2008. nov. 2. 16:41

Anyósom segített a háztartásban 2-3 hétig.

Nagyon kellett, gyenge voltam, de a babát én rendeztem.

2008. nov. 2. 16:41
sziasztok.nekem 3fiam van,legkisebb szeptember 02én született,mellette van egy 2 és egy 7éves.anagy most kezdte a sulit,és juliusba költöztünk családi házba.van 2kutyám is.és nekem nem volt semmi segitségem,anyám is,mint egy távoli rokon ,ugy jött babalátogatoba.az elsö honapban még meg se fogta senki a babát rajtam kivül.a párom minden nap 7ig melozott.de birom..mert birnom kell :D.erre szokta mondani a párom, azért is szeret mert ilyen talpraesett vagyok :)).ja és hozzáteszem,80%os rendmániás vagyok ..:D.,ugyhogy pörgök egész nap.
2008. nov. 2. 16:39

Anyukám átjött néha az első hónapban, hogy elintézze a bevásárlást, esetleg főzést. Aztán anyósom is átjött néhány napra, de a babás dolgokat nem szívesen adtam ki a kezemből. Azt gondolom, hogy az a szülök öröme és felelősége ilyenkor. Kaját meg végsősoron rendelni is lehet... :))))

Most, hogy ismét babát várok már nehezebb lesz a helyzet, ha segítséget kérek az eleinte inkább a fiammal kapcsolatos feladatok ellátása lenne.

Persze az első hetek után meg az lenne a jó ha picikével sétálgatna valaki amíg én a naggyal az elveszett időt pótolom. :)))))

Remélem ezt időben sikerül tisztáznom a családdal....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook