Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nektek elsőnek sikerült a KRESZ vizsga? fórum

Nektek elsőnek sikerült a KRESZ vizsga? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
108. tixtina (válaszként erre: 105. - Acuko)
2013. máj. 24. 23:21
Igen,jogsi utáni vezetésgyakorláshoz másodjára én is kifogtam egy ilyen rendes,türelmes srácot.Ma már nem oktat sajnos:(,jósol az RTL csatornán:D
107. tixtina (válaszként erre: 104. - Acuko)
2013. máj. 24. 23:19

Igen,tuti,hogy lehúzás volt.

Engem is át akart verni ez az ötvenes nőci-kellett neki a pénz,és még a tudtomra is adta,hogy lehet nekem 80-100 órára lesz szükségem:O

Mikor ezt elmondtam a srácnak,jókat derült rajta.Azt mondta max.40 óra volt a legtöbb,amit adott,de azt is egy 65 éves nőnek.Szerinte a 20 óra elegendő-és úgy is lett. Mindenhol voltunk-bejártuk egész Budapestet,a belvárost,autópályát, parkolóházat-ergo alaposan begyakoroltam.Szerencsére azóta hozzá nőttem az autóhoz-igaz a jó reflex elengedhetetlen-,mert bizony vannak szituációk,amiket ki kell védeni,és nem árt,ha az embernek hátul is van szeme:DD

A férjem például azért nem ül a volán mögé,mert nagyon rossz a reflexe-lassan reagál.Félek mellette:oo

2013. máj. 24. 23:14
Igen, elsőre és hibátlanra sikerült a vizsga, és ez azóta is így van.
105. acuko (válaszként erre: 103. - Tixtina)
2013. máj. 24. 23:11
Nekem meg olyan oktatóm volt, amilyet mindenkink kivánok. Aranyos, rendes, odafigyelő, intelligens, határozott, gyakorlatias. Talán ezért is voltam olyan ügyes én is. :)
104. acuko (válaszként erre: 103. - Tixtina)
2013. máj. 24. 23:10

Szomorú, hogy ilyen oktatók vannak.

A kolléganőm az oktatójával másfél hónapig a rutin pályán ügyeskedett. Pedig egy héten 2-3-szor is ment vezetni. Nem tudom, mi volt, de nem egy hülye csajsziról van szó, nem hiszem, hogy annyira béna lett volna. lehúzás volt, egyértelműen.

103. tixtina (válaszként erre: 102. - Acuko)
2013. máj. 24. 23:06

Mit csináltak másfél hónapig?Rutinoztak?

Mikor vettem 20 órát,mert tíz évig nem vezettem-az oktatóm mondta,hogy amíg nem érzem az autót,addig nem tudjuk a parkolást sem gyakorolni.

Mivel előtte egy ötvenes nőhöz mentem gyakorolni,és ugyan megkérdeztem tőle,hogy elég türelmes-e-Hát nem volt az:O napokig gyakoroltuk a két kocsi közé való beállást,ahelyett,hogy kimentünk volna forgalomba:oo

A türelemről meg annyit,hogy rángatta a kezem a váltón,minősíthetetlen hangnemben beszélt velem,és csúnyán káromkodott.A volt szomszédunk.Azóta is oktat:oo

102. acuko (válaszként erre: 101. - Tixtina)
2013. máj. 24. 22:55

Én meg ezt elhiszem. Ilyen is van, meg olyan is. nekem szerencsém volt, neked nem.


Egy kolléganőm meg úgy járt most, hogy már 4. hónapja járja a sulit, mert az oktatója másfél hónap alatt sem vitte ki a forgalomba, egyszer sem. Mondtuk neki, hogy ez gáz, de nem hitt nekünk. Már másik oktatónál van, ez normálisnak tűnik, bár plusz órákat vetetnek vele, darabonként 2500-ért. és még hol van neki a vizsga??

Szóval ilyen is van, sajnos.

101. tixtina (válaszként erre: 100. - Acuko)
2013. máj. 24. 22:49

Elhiszem.Jómagam nem voltam ilyen szerencsés sajnos:O Több iskolában is jártam,és nincs jó tapasztalatom a vizsgabiztosokról.

Rutinból kifogtam egy nagyon kekec palit.Mindenbe belekötött.pedig gyönyörűen megcsináltam az "Y"-t

Az volt a kedvencem.Sajnos nem néztem körül a rutinpályán,hogy jön-e autó,így jogosan ugyan,megrántottak.Forgalomból pedig pont olyan vizsgáztatott,hogy aki nem fizetett neki,azt meghúzta-ezt az oktatóm a tudtunkra is adta.

100. acuko (válaszként erre: 99. - Magpie)
2013. máj. 24. 22:34

Hát akkor én itt vagyok!!! Igaz, hogy nem ismersz személyesen, de én állitom és igy is van, hogy én nem fizettem egy petákot sem, nemhogy kemény összeget!!!! Fel sem merült!!!

Elsőre átmentem 24 évvel ezelőtt is és a szakvizsgán is, 3 évvel ezelőtt. A lányom is tavaly elsőre úgy ment át, hogy nem kellett neki pluszban fizetni semmit, csak a hivatalos tanfolyam díjat, és nem vetettek vele még plusz órákat, csak hogy minél többet fizessen. Ez tény!!!!!!

99. magpie (válaszként erre: 89. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 22. 14:27

Én még soha életemben nem ismertem személyesen sem és hallomásból sem olyan embert, akinek nem kellett perkálnia egy kemény összeget azért,hogy átmenjen. A barátnőm haverja kb. 20 alkalommal volt vizsgán, mert noha úgy vezetett, mint aki beleszületett az ülésbe, megmondta neki az oktató,hogy ha nem fizet, úgysem fog átmenni. Asszem a 21. alkalommal tört meg.


Sajnos Magyarország ilyen, erről híres többek között.

98. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 93. - Beu23)
2013. máj. 22. 13:53

Nem akarlak elkeseríteni,de addig ne menj vizsgázni amíg max 3hibaponttal nemtudod otthon megcsinálni.Én addig gyakoroltam otthon amíg 5 sorozatból csak 1nél fordult elő hiba.

Jól is sikerült és olyan nyugodtan ültem le a gép elé a vizsga napján,mint senki a terembe.

Ez csak egy jó tanács!Ja könyvem még csak nem is volt,folyamatosan a teszteket csináltam.

97. tixtina (válaszként erre: 87. - A0c1361e44)
2013. máj. 22. 12:47
Dehogy legenda!Ez a komoly valóság.Az nem tudja elképzelni,aki nem volt hasonló helyzetben.A korrupció mindenhol jelen van sajnos:((
96. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 92. - Acuko)
2013. máj. 22. 12:46
Okeee!:)
95. tixtina (válaszként erre: 94. - Tixtina)
2013. máj. 22. 12:42
Még a médiában is benne volt,mennyire korruptak a vizsgabiztosok!határozottan emlékszem-és le is voltam döbbenve.Nem hinném,hogy mára sokat változott a helyzet.Rutinból én is egy tisztességes krapekot fogtam ki,de ez ritka volt:o
94. tixtina (válaszként erre: 88. - Acuko)
2013. máj. 22. 12:39
Pedig itt elég gyakori volt-én 97-ben vizsgáztam.Egy női oktatóm volt,aki pontosan tudta,kinél lehet-azaz kell fizetni,és kinél nem! Sajnos ,ahol muszáj volt perkálni-ott nem volt "lacafaca"-választhattál,hogy még vagy ötször mész vizsgázni,vagy inkább tejelsz:oo
93. Beu23
2013. máj. 22. 12:33
Én 3-án megyek remélem sikerül, nagyon sokat gyakorlom a kérdéseket. a kérdés sor szerint kb. 5 ből 3 szor átmegyek de csak ilyen 65 szóval éppen meg egyszer volt 67 pontom...az elég gyatra főleg, ha izgulni fogok akkor lehet az kevés lesz.. mindenkinek hajrá :)
92. acuko (válaszként erre: 91. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 22. 10:36
Na, akkor majd én viszlek magammal, csak szólj, mikor indulunk. :)
91. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 90. - Acuko)
2013. máj. 22. 10:31
Az bizony nagyon fontos..Ezért szoktam jelezni az ismerőseimnek ha útnak indulok..:)Ne menjenek sehova..ÁÁá,nekem nagyon nincs:)
90. acuko (válaszként erre: 89. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 22. 10:29
Mondjuk én azóta is intenzíven vezetek, vagyis 24 éve, és még egy koccanásom sem volt. MA is minden nap vezetek külföldön is voltam több alkalommal is, hosszú utakon, több százezer km-t megtettem, de balesetem nem volt. Viszont rengeteg helyzetet kivédtem. :) talán ezt észre vették anno, hogy van érzékem a vezetéshez. Mert az azért kell, lássuk be.
89. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 88. - Acuko)
2013. máj. 22. 10:22
Ott már baj van ha fizetni kell:)Ne kapjon jogsit aki nem alkalmas rá,hogy vezessen..Azért az nem vicc..A plusz óra más ha valaki úgy érzi,hogy szükséges akkor jó megoldás..
88. acuko (válaszként erre: 81. - Tixtina)
2013. máj. 22. 10:18

Hát nem tudom, te milyen helyeken fordultál meg, de nekem és a környezetemben ilyen nincs és nem is volt!!

Én 24 évvel ezelőtt úgy vizsgáztam gyakorlatból, hofy fel sem merült (!) hogy fizetni kellene pluszban a vizsgabiztosnak. Fel sem merült!! Amúgy két vizsgabiztos ült hátul, oktatóm mellettem. A végén kezet fogtak velem és gratuláltak az eredményes vizsgámhoz. Hibapont nélkül mentem át. NEM KELLETT FIZETNEM SEMMIT SEM! Ellőtte plusz órákat sem kellett vennem, hogy pénzt húzzanak ki belőlem.

3 évvel ezelőtt személygépkocsi vezetői szakvizsgát tettem. Újra írásbeli, szóbeli és gyakorlati vizsga is volt, és itt sme kellett fizetni semmit pluszban, FEL SEM MERÜLT!


Lányom egy éve vizsgázott, a helyzet ugyanez volt. Elsőre átment úgy, hogy nem kellett külön a vizsgabiztosnak fizetni. Semmit sem!


Ez 3 különböző helyen, 3 különböző időpontban történ.

Lehet, csak én vagyok, mi vagyunk ilyen szerencsések?? Nem hinném.

2013. máj. 22. 06:19

Hát nem tudom. Szerintem csak legenda az, hogy le kell fizetni a vizsgabiztost. Nálam szóba sem került ilyen, sem plusz óra sem más, bár én az oktatómnak előre megmondtam, hogy nincs tapizás, nincs üvöltözés és nincs lefizetés. Ha valami nem tetszik mondja meg, de ne találjon nekem ki semmit.

A vizsgabiztos szőrös szívű volt, mert olyanokért adott hibapontot, amiért nem kellett volna, pl. lefulladtam a piros lámpánál egyszer, a sárga lámpánál először fékeztem, majd úgy gondoltam mégis átmegyek, így szerinte későn észlelem a jelzéseket, illetve szerinte darabosan váltottam. Más problémát nem talált, ezért ilyen kis vacakokért adott hibapontokat, így lett 3 hibám.

86. tixtina (válaszként erre: 85. - Magpie)
2013. máj. 21. 15:54
Pontosan-így szokott lenni,és a volt oktatónk nem fogadott el pénzt,ezért nem jutott el a vizsgabiztoshoz sem-így sorra húztak mindenkit:(
85. magpie (válaszként erre: 81. - Tixtina)
2013. máj. 21. 15:51
Mondjuk nem én fizettem a vizsgabiztosnak,hanem az oktató, miután odaadtam neki a lét. :D
84. tixtina (válaszként erre: 83. - Tixtina)
2013. máj. 21. 15:27
Ez az iskola már megszűnt-azt nem tudom,hogy oktat-e még aki vezette a sulit.Szerintem már nem vállal tanulókat.Akkor sem volt fiatal.
83. tixtina (válaszként erre: 82. - D68b49c072)
2013. máj. 21. 15:24
Főváros
82. d68b49c072 (válaszként erre: 81. - Tixtina)
2013. máj. 21. 15:19
Ez melyik megyében van?
81. tixtina (válaszként erre: 79. - Magpie)
2013. máj. 21. 14:49

Gondolom,tájékozódni kell előtte,mennyi a tarifa:O

Volt olyan oktató,aki nem engedte,hogy fizessenek a tanulói-sorra buktak is meg-a barátnőmet négyszer rántották meg,miután elment egy másik iskolába.-Én már az elméleti vizsgák után másik helyet kerestem,mert nem volt kedvem ötször vizsgázni:(

80. tixtina (válaszként erre: 74. - Magpie)
2013. máj. 21. 14:47
Miért is nem lepődöm meg ezen??:OOOO
79. magpie (válaszként erre: 75. - D68b49c072)
2013. máj. 21. 14:04

Igen, csak nem mutatkoznak be így a vizsgabiztosok. :))


Most 20 000 Ft a tarifa.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook