Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nekem furcsa csak hogy angol szavakat tesznek a magyar mondatokban? fórum

Nekem furcsa csak hogy angol szavakat tesznek a magyar mondatokban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. f6e17c1dbe (válaszként erre: 34. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 31. 18:55
*elég
34. f6e17c1dbe (válaszként erre: 33. - Channa*)
2022. aug. 31. 18:53

Teljes mértékben magyarul beszélek társaságban, kivéve németekkel, vagy angolokkal (ezt a két nyelvet ismerem a magyaron kívül). Nem tudom miből vontad le azt a konzekvenciát, hogy én nem beszélnék magyarul társaságban... Mindenesetre nem kell ezt kihangsúlyozni, ha valaki nem tud nyelvet, mert a kutyát nem érdekli. Maximum ők kompenzálnak ezzel, emiatt rosszul érzik magukat, frusztráltak.


Persze hogy el lehet boldogulni, egy gyári munkásnak 8 általános, az egész ország összeszerelő üzem.

33. Channa* (válaszként erre: 25. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 31. 18:26

És ilyenkor kellene belépnie az illemnek.

Illetlenség társaságban úgy beszélni, hogy idegen szavakat használunk, és pont ezért, mert van aki egyáltalán nem tanult nyelvet, van aki oroszt tanult és mást nem, mert abban az időben nem volt másra lehetőség, stb.

És egyébként is, nyelvtudás nélkül is egész jól el lehet boldogulni a magyar munkaerő piacon.


És mielőtt rám mutatsz....

Német és angol nyelvvizsgám is van. Ráadásul oroszul is tanultam;)

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Unom)
2022. aug. 31. 17:54
Nincs mitől féltenem, azért van a nyelvtan óra.
31. unom (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 17:32
A fórumod címe nem zavar?
2022. aug. 31. 17:27
Igazából nem zavar annyira. Ma olvastam egy cikket, végig magyarul írták és utána beszúrták hogy francia brand. Utána néztem mit jelent, márka. Lehetett volna magyarul is írni, ezért furcsálom.
29. tien (válaszként erre: 25. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 31. 16:03
Ja !Ez a sok boomer nem képes megtanulni anyanyelvi szinten egy idegen nyelvet.😉(irónia)
28. 55Judit (válaszként erre: 25. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 31. 15:22
Arról beszélek hogy most, 67 éven tanulok spanyolul. Ha lassabban olvasod amit írtam, lehet hogy megérted. Keresztrejtvényt fejteni nem szeretek. Nyelvet tanulok hogy az agyam ne tompuljon el. Olyat választottam ami tetszik, a tanulása szórakoztat. Az agyam frissen tartása legalább olyan fontos számomra, mint a testedzés. Amit nem használunk, az leépül. Igen, tanulok ha számodra ez hihetetlen is. Már Alvaro Soler Sofia c. dalát is eléneklem és táncolok rá a tükör előtt. 😀 Nem kell elhinned, én attól még jól érzem magam, és életmódomnak köszönhetően fiatalos is vagyok.
2022. aug. 31. 15:07
Engem annyira nem zavar, de van amikor túltolják, és az már egy kicsit cringe (ahogy a mai fiatalok mondják ugye :D) de alapvetően én is szoktam ilyet. Egész nap angolul kommunikálok a munkahelyen, a kollégákkal is úgy beszélünk hogy ha épp angolul jut eszünkbe egy szó, akkor úgy mondjuk. Ha olyannal beszélek, akiről tudom, hogy nem tud angolul, akkor inkább hosszasan öööö-zök amíg eszembe nem jut az adott kifejezés. 😅 De ilyeneket hogy pl. "random" már anyukámnak is megtanítottam, ő is használja. :D
26. f6e17c1dbe (válaszként erre: 25. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 31. 15:07
Amúgy azzal sincs baj, ha valaki nem tanult meg egy nyelvet. Azzal van a baj, amikor úgy állítja be magát, mint a volt főnököm, mintha a legokosabb ember lenne a földön, de tizedestörteket sem tudott összeadni. Így aztán matekozhat az ötödikes lányával 🤣
25. f6e17c1dbe (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. aug. 31. 15:03

Azt mondják "jaj én oroszul tanultam, aztán megutáltam a nyelvtanulást", vagy "nincs nyelvérzékem". Na én meg németül, nem szerettem, utána mégis megtanultam angolul.

Persze, megértem ha nem akarsz nyelvet tanulni, nincs ezzel gond. 😊

24. 55Judit (válaszként erre: 19. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 31. 15:03
Szerintem is vannak kivételek amik nálam is beleférnek, tulajdonképpen csak az zavar, mikor valaki hozzám beszél, és sok olyan szót használ amit végképp nem ismerek, a jelentését csak a körített magyar szövegből valószínűsítem. Vannak régen beépült idegen szavak, amik ellen nekem sincs kifogásom. Lehet hogy maradi vagyok, de én azt szeretem hogy amire van szép magyar szavunk, azt azzal fejezzük ki.
23. 55Judit (válaszként erre: 20. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 31. 14:58
Valóban buta szokás, és elég gyakori. Kevesen fognak nyelvtanulásba csupán szórakozásból 67 évesen pl. mint én. 😀
22. f6e17c1dbe (válaszként erre: 10. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 31. 14:56
Akik az alapvető szabályokkal sincsenek tisztában, na ők minden valószínűség szerint egy másik nyelvet sem képesek magas szinten megtanulni, olvastam egy könyvben, hogy aki mondjuk anyanyelvi (vagy ahhoz közeli) szinten beszél egy idegennyelvet, a saját nyelvét is úgy beszéli.
21. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 14:50
A helytelen ragozástól nem félted a magyar nyelvet?
20. f6e17c1dbe (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. aug. 31. 14:50
Az nem zavar, hogy egy csomó idegen eredetű szó van - nemcsak a magyar - hanem a többi nyelvben is? Az a buta szokás szerintem, ami az idősebb generációt jellemzi, mindenféle ürüggyel megmagyarázzák, miért nem tudtak elsajátítani egy idegennyelvet sem.
19. dfc04c70e4 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. aug. 31. 14:47

Jaj, dehogyis! Haragról szó sincs. Nem is kell mindenkinek mindenben egyetérteni. Csak a hangnem maradjon normális keretek között. 🙂

Én elnézőbb vagyok az idegen szavak használatával kapcsolatban. A kivételekről írtam már.

18. f6e17c1dbe (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 31. 14:45
Furcsa, but why? 😂
17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 15. - Sirga)
2022. aug. 31. 14:43
Az atmoszférával nekem semmi bajom nincs. Egyáltalán nem erőltetett, és bár tényleg van magyar megfelelője, gyakran használjuk.
16. 55Judit (válaszként erre: 10. - Dfc04c70e4)
2022. aug. 31. 14:42
De a véleménykülönbség miatt remélem nincs harag? 😀
15. Sirga
2022. aug. 31. 14:40

Nagyon zavar, ha indokolatlanul, és túlságosan gyakran teszik. (Indokolatlannak tartom, ha rendszeresen az angol/egyéb idegen nyelvi megfelelőt használják, közben megfeledkezve arról, hogy az adott kifejezésnek van egy magyar megfelelője. Pl. atmoszféra - légkör.)

Ugyanakkor létjogosultsága van azokban az esetekben, amikor bonyolulttá válna a pontos fordítás - pl. az említett fájl és like esetében. (Furán hangzik, hogy "tetszikelem". :D )

14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 12. - Kelep3)
2022. aug. 31. 14:36

Pont a napokban hallottam egy kisfiútól, hogy „ne kopizz már!” Ezt is elfogadom. Változik a nyelvünk. Ez a mostani generáció is termeli már azokat a szavakat, kifejezéseket, amiktől egyes embereket kiráz a hideg. Pedig ez van. Tetszik vagy sem, ez van. Engem nem ráz ki a hideg mindaddig, amíg a gyerek szépen beszél, ír magyarul.


Most egy másik példa: nem témába illik ugyan, de azért leírom: sok embert a magyar rövidítések is zavarnak. Na, az azért már tényleg durva. Nem tudom, mi lett volna velem, rövidítések nélkül, mikor gyorsan kellett jegyzetelnem.

Itt, a Hoxán nagyon ritkán rövidítek, de évekkel ezelőtt egy másik oldalon rengeteget rövidítettem. Senki nem háborodott fel rajta. Ott az volt a szokás, és teljesen elfogadott volt.

2022. aug. 31. 14:29

Addig amíg helyesen ,odaillően és nem túltolva használják nem zavar..

Bár akkor sem ha nem így, mert akkor meg kicsit vicces:))

12. kelep3
2022. aug. 31. 14:25

Engem mint jelenség nem zavar, de néha én is úgy érzem túltolják... Pl játszótéren hallottam 8-10 évesektől, hogy "ne kopizz már" = ne utánozz...

Aztán vannak akik már előszóban is azt mondják bytheway, elfogadom, de ezt is manírosnak tartom. (Amúgy is a manír se magyar szó, ha már itt tartunk :D)

De ilyen nem zavar, hogy meeting meg prezentáció, fel se tűnik már :)

2022. aug. 31. 14:22

Azokat nem bírom, akik kivagyiság, beképzeltség miatt beszélnek, írnak így.

Azt hiszik, ha olyan szavakat használnak, amikről a nagy többség azt sem tudja mit jelent, és nem is elterjedt a használata, akkor ők nagyon okosnak, menőnek tűnnek. Hát nem.

Itt is van, aki gyakran ír így, a hideg ráz tőle.

10. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. aug. 31. 14:18

A szép magyar nyelv nem attól sérül, mert időnként bekerül néhány - amúgy már teljesen elfogadott - idegen szó.

Elég néhány fórumhozzászólást elolvasni. Olyan alapvető szabályokkal nincsenek tisztában egyesek, hogy az tényleg fájdalmas.


Szerinted rendkívül buta szokás idegen szavakat keverni a magyar nyelvbe. Szerintem pedig nem buta szokás. Főleg nem értek egyet azzal a véleményeddel, hogy akik idegen szavakat használnak, ők valószínűleg felsőbbrendűnek érzik magukat. Nem, közel sem.

2022. aug. 31. 14:16
Igen, csak neked.
8. dfc04c70e4 (válaszként erre: 3. - Alinka01)
2022. aug. 31. 14:08

A 2. bekezdésed minden szavával egyetértek.

vannak olyan angol szavak, amelyek teljesen beépültek a magyar nyelvbe. Pont ilyenekre gondoltam, mint amiket említesz. Fájl, lájk, lájkol.

A „lájkol” éppen attól borzasztó, ha félig angolul, félig magyarul írják. Nem is borzaszt, inkább megmosolyogtat. Elég sokszor láttam már így leírva: „like-ol”. Nyugodtan lehet írni a magyarított változatát.

Engem mondjuk a WTF, OMG sem zavar, ha nem magyar mondatba beszúrva, hanem mondjuk egy posztra reagálva írja le valaki, csak úgy, önmagában. Na, itt termett spontán egy újabb szó: „poszt” - teljesen elfogadható, még magyar szövegkörnyezetbe beszúrva is.


Az 1. bekezdéshez pedig annyit, hogy nem mindegy, hogy milyen irodáról van szó. Vannak olyan irodák, ahol teljesen természetes, hogy azt mondják: el ne felejtsétek, délután míting.


Összességében engem nem zavar az angol szavak beépülése a nyelvünkbe. Az annál inkább, amikor valaki köszönőviszonyban sincs az angollal, csak egy-két szóval akar menőzni. Az tényleg nevetséges.

7. Charlize (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. aug. 31. 14:02

Leginkább azokat irritálja, akik nem töltöttek el éveket külföldiek között és nem beszélnek idegen nyelvet.


Semelyikünk sem érezte felsőbbrendűnek magát, ez egy buta vélemény.


Plusz de, az angol nyelven beszélők is szoktak más nyelvű szavakat tenni a mondatba. 10 hónapot éltem USA-ban egy amerikai családdal. Többször hallottam spanyol szót/kifejezést, rendszeresen.

2022. aug. 31. 13:55
Számomra nem fura, inkább ciki, ha valaki túltolja.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook