Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Neked milyen a kapcsolatod válás után a gyerkőcöd apujával/anyujával? fórum

Neked milyen a kapcsolatod válás után a gyerkőcöd apujával/anyujával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. lisa65 (válaszként erre: 27. - Har-a-mia)
2010. júl. 22. 15:03
Erre csak azt tudom válaszolni, hogy tényleg nem szenvedett hiányt semmiben. Szeretet mind a két helyen kapott, anyagilag továbbra is biztonságban van. Apja segit neki és én is. Mindent megbeszélünk a gyerekkel is. És ami fontos, soha nem mondtam azt, hogy az apja rossz! Mert nem rossz, csak mi nem tudtunk kijönni egymással! Én nem uszitottam a gyereket, ő sem úszitja sosem ellenem. Amikor az apjának új kapcsolata lett, nem szerette a nőt - én mondtam neki, hogy bizony az apjának is jár boldogság és ha ő azzal boldog, akkor fogadja el! Nem azt mondom, hogy imádja a nőt, de elfogadta! Ja és a nőt sem szidom! Én már nem vagyok az életében, igy joga van másik kapcsolathoz akárcsak nekem is! Elmondhatom, igy mi boldogan élünk és segitjük a gyerekünket!
33. Zsu77 (válaszként erre: 32. - Jégtánc)
2010. júl. 22. 15:00

Ennek állok elébe. Tiszta lapokkal játszok. Sose mondtam rosszat az exre és hozzátartozóira, sose tiltottam tőle.

Az exnek mindig olyankor borul el a feje amikor a kislány nem akar vele elmenni. Ügyvédi levelek tömege érkezik. Mostanság meg olyan szívesen megy, mondja, hogy jobb itthon, de azért apánál is jó. Nem tudom mit lehetne tenni. Egy 4 éves kicsit csak nem dobhatok ki az otthonából, mert most apás hétvége van. Ilyenkor meg amikor több időt van nála akkor hisztizzek én?

32. Jégtánc (válaszként erre: 30. - Zsu77)
2010. júl. 22. 14:45

Az szép!

Amúgya a gyámügy korrektebb mint a bíróság szerintem és ha ilyen gond van,lehet rajtuk keresztül hatásosabb a bíróság is.Ellenben jóval több a macera vele.Kijönnek,beszélgetnek,stb.

31. Zsu77 (válaszként erre: 28. - Jégtánc)
2010. júl. 22. 14:44
Nálunk addig nem foglalkozott ennyire a kislányunkkal, amíg ki nem derült, hogy babát várnak. Persze, hogy örültem, hiszen ugyanazok a gondolatok jöttek, mint Neked is. Aztán tévedtem. Viszi magával minden 2. hétvégén, most már napok óta ott van, de ez csak képmutatás. Folyamatosan ellenem hangolja, tömi a fejét, hogy mennyivel jobb lenne Nekik együtt lakni, mily klassz új anyukája van stb....Pedig én csak azt szeretném, hogy a kicsim boldog és egészséges legyen, amihez anya és apa is kell.
30. Zsu77 (válaszként erre: 26. - Szemmelver)
2010. júl. 22. 14:36
Én is így képzeltem, de sikerült egy olyan bírónőt kifognunk aki szerint a gyermekre ez nem veszélyes és pont. Ügy lezárva. Amennyiben további gondom van, pontosan idézem : "Anyukának van felesleges ideje" forduljon a gyámügyhöz. Apukának javasolta, hogy a gyámügynél érvényesítesse velem szemben a jogait idézem: "Egy kis pénzbüntetés majd mindent megold" és sok sikert kívánt neki.
29. Har-a-mia (válaszként erre: 24. - Survivor3)
2010. júl. 22. 14:36
Sok olyan nő van, aki azt hiszi, a gyerekkel érzelmileg zsarolhat egy válás után. Na igen.
28. Jégtánc (válaszként erre: 22. - Zsu77)
2010. júl. 22. 14:35

Sose fogják érteni.Mert azt gondolják bennünk csak a düh és bosszú dominál.Pedig a csudákat! Mikor exem párja terhes lett és a fülembe jutott a hír,ex letagadta az egészet.Csak a tárgyaláson vallotta be,azért nem akar gyerektartást fizetni,mert jön a másik gyerkőc.Akkor dühös voltam valóban,de nem azért mert gyereke lesz,hanem mert minek még mindíg hazudni (és attól még kötelessége gondoskodni az első gyerekéről is).Én úgy gondoltam,ha megszületik a kislány,akkor a párja is rájön milyen anyának lenni,félteni a gyerekünket és gondoskodni róla nap mint nap segíség nélkül.És nem utolsó sorban,mert úgy gondoltam rájönnek,nem lehet egy gyerek szeretetét hosszú távon megvásárolni.

Tévedtem!!! Azóta is az ellenfelet látja bennünk,és ha nagy ritkán elviszi ex a fiúnkat,mindíg fiam a hibás mindenért.

Egyébként azt nem értem,mitől tartanak.Talán ahol ennyire nem nyugis a helyzet,ott apuka itt is,ott is mást mond,így nem csoda,ha galibák vannak.

27. Har-a-mia (válaszként erre: 10. - Lisa65)
2010. júl. 22. 14:34

Ez majd csak kb. 20 év múlva derül ki...anyagiakban elhiszem, hogy nem szenvedett hiányt , a többit meg majd csak feldolgozza.De ezt sem te, sem más nem tudja eldönteni...helyette.

/ A gyerek is felnőtt, soha nem szenvedett semibe hiányt a mi válásunk miatt."/

26. szemmelver (válaszként erre: 25. - Zsu77)
2010. júl. 22. 14:31
ha nem tartják be a diétát azzal veszélyeztetik a gyereket, ergó eltiltható tőle
25. Zsu77 (válaszként erre: 14. - Via1976)
2010. júl. 22. 14:28

Teljesen igazad van. Erre már rájöttem. Nem a kicsit tartja szem előtt, hanem azt, hogy mivel tud vitát szítani. Tudom nem szabadna venni a lapot, de a sok apróság egy idő után felgyülemlik. Egy mondat amit a bírónő, az ügyvédje és ő is többször mondott: Az apa, amikor nála van a gyerek azt csinál amit akar.

A kicsim szigorú tejfehérje mentes diétán van és nem tartják be. Ezért nem adom fel a küzdelmet. Nem csinálhat azt amit akar, ha ezzel árt a kicsinek.

24. survivor3 (válaszként erre: 1. - Jégtánc)
2010. júl. 22. 14:24

Sajnos nehezen.

Én nem tudom konfliktusmentesen kezelni. Az én gyermekem anyja időközönként azt próbálja éreztetni, hogy ő még mindig diktálhat nekem.

Nagyon rossz lehet neki, hogy tudja, hogy hibázott és csak a gyerekkel tud szívatni.

23. 2cb29de033 (válaszként erre: 21. - Jégtánc)
2010. júl. 22. 14:23

Hát itt az a helyzet, hogy a nőjével megtalálták egymást, mint zsák a foltját, és ha ott a Kicsi nagy a szájuk... :S máskor meg meghúzzák magukat. Amikor megkapták az eredményt a feljelentés után a nevelési tanácsadóból, nem szóltak rá semmit.. miért??? akkor miért nem volt nagy a szája??? Én vagyok a sz*r, sz**ét anya, mert nem adok rendesen a Kicsinek enni.. :S honnan veszik ezt? Azért mert próbáljuk úgy nevelni a Kicsit, hogy igenis egyen egészséges ételeket is??? Mindennap megkapja a kis nasit, meg a kedvenc ételei is meg vannak főzve, nehogymár egy kis zöldségtől, vagy főzeléktől, vagy husitól sz*r anya legyek. :S Ugye nem nagyon szereti a Kicsi....

Ők meg teletömik palacsintával, meg jó kis édes, tömény kajákkal, utána napokig szenvedünk a wc-n.... soha nem szólok nekik, hogy mit adnak nekik, de akkor ők se szóljanak már bele....

tisztában vagyunk vele, hogy a Kicsit csak eszköznek tekintik... persze biztos szeretik, amivel nincs baj, csak azért kell, mint eszköz is.... :(

22. Zsu77 (válaszként erre: 11. - Jégtánc)
2010. júl. 22. 14:22

Képzeld az új párja olyan butus, hogy amikor visszahozzák a kicsit akkor lebújik az ülésen. Már nagy pocakos volt, de még egyszer sem szállt ki az autóból, inkább bújkált.

Nálunk azért is szólt az ex, hogy miért örülök, hogy gyerekük lesz. Miért ne örülnék? Nem értettem.

21. Jégtánc (válaszként erre: 20. - 2cb29de033)
2010. júl. 22. 14:19

Na ez a helyzet nagyon ismerős!!!!

Baromira tud járni a szájuk,hogy mit kell csinálni meg hogyan! Bezzeg mikor a gyerkőc ott van náluk,akkor mindíg van vmi probléma velük.Én most azért nem beszélhettem a fiammal,hogy ne zaklassam fel! :-O

A "műanyuk" meg aztán nagy ritkán foglalkoznak a másik gyerekével.Legalábbis én azt tapasztalom,ahol apuka bunkózik,ott a nője sem törődik apa gyerekével.

2010. júl. 22. 14:10

Sziasztok...

Nekünk pocsék a kapcsolatunk ex-szel... tavaly már volt feljelentés is, hogy a kicsi sovány... persze megjött a vélemény az oviból és a gyerekovostól, hogy a kicsi nem sovány, hanem vékony testalkatú (amúgy csak rám kell nézni). És most úgy csinál, mintha ő lenne a mintaapa, pedig egy falatot nem adott a kicsi szájába... meg még sorolhatnám... most meg soha nem teszi azt amit kérek... most is betegség után vitte el a Kicsit, és kértem, hogy vigyázzon rá, és tartsa be a diétát, és persze már másnap medencében fürdette a Kicsit, pedig előtte való nap lázas volt... :S nem hinném, hogy sokat kértem tőle, és amikor felhívtam persze nem tudott mit mondani, és máris azzal jött, hogy nem adunk rendesen enni a Kicsinek stb... és én hülye lealacsonyodtam az ő szintjére, és nekiálltam vitázni, pedig csak le kellett volna rakni a telefont.. :S és most fogja elvinni két hétre nyaralni... már látom előre, megint valamibe belefog kötni... :S amikor ott a Kicsi, nagy a szája, meg a nőjének is. :S

19. Via1976 (válaszként erre: 17. - Lisa65)
2010. júl. 22. 14:00
Rossz tapasztalatom sajnos, hogy azaz ember aki alkalmazkodni nem akar az kompromisszumokat is csak felületesen fog kötni. Kívánom, hogy ne így legyen.
2010. júl. 22. 13:50
Mindkét exemmel jó a kapcsolat. Ma is meg tudjuk beszélni a gondjainkat. A gyerekek apjának az új nője nem nagyon akarja, hogy mi találkozzunk, de tudom, hogy a volt feleségre hivatalból féltékenynek kell lenni:)). A második "volt" férjem pedig masszőr, és a mai napig ő teszi rendbe a hátam. A mostani párom pedig egyáltalán nem féltékeny szerencsére!
17. lisa65 (válaszként erre: 14. - Via1976)
2010. júl. 22. 13:36
Nem harcolni kell szerintem, hanem megegyezni dolgokban.
16. lisa65
2010. júl. 22. 13:35

A gyerek miatt, a saját sértetségünket és haragunkat félre kell tenni! Sokan nem képesek rá, sokszor ez marad a vita tárgya és sajnos a gyerek egy eszköz a felek kezében.

Nekem nagyon nehéz válásom volt, de mégis sikerült megoldani, és idővel ő is belátta, hogy a gyermek miatt és csakis az miatt rendezni kell a kapcsolatunkat.

15. homokóra (válaszként erre: 12. - Jégtánc)
2010. júl. 22. 13:27
Igen...és ebbe képes belehalni!
14. Via1976 (válaszként erre: 6. - Zsu77)
2010. júl. 22. 13:27

SOHA NEM SZABAD ELFÁRADNOD!!!

Az ilyen embereket nem a gyermek érdekli csak a rád mért bosszú. Nézz a gyermek szemébe és lesz erőd helyretenni az apukáját.

2010. júl. 22. 13:25

mindkét volt ex-emmel jó a kapcsolatom a viharosválás után megjött az eszük

bár a gyerekek miatt sosem veszekedtünk

12. Jégtánc (válaszként erre: 7. - Homokóra)
2010. júl. 22. 13:22
Úgy tapasztalom,a gyerekek szeretnék kivívni a szeretetét annak,aki gyakorlatilag rájuk sem hederít.Viszont a felnőtt csak később jön rá,mit veszített!
11. Jégtánc (válaszként erre: 6. - Zsu77)
2010. júl. 22. 13:19

Neked sem egyszerű.Mi jelenleg kihagyjuk a bíróságot még,de hasonló a helyzet sajnos viselkedésileg.

Én nehezen viselem,hogy minél normálisabban,toleránsabban kezelem a dolgait,az új életét,annál érthetetlenebb amiket művel.

Szerintem az új kapcsolat nem segít,max ha letudnátok ülni a párjával beszélni.Gondolom nálatok is hazudik neked is és neki is.

10. lisa65
2010. júl. 22. 13:17
Én már 5 éve elváltam, több mint egy évig zajlott a válóperünk. Addig természetesen voltak viták és veszekedése. Amint elváltunk a gyereket rendszeresen engedtem vele bárhová és bármikor. Igy nagyon hamar rendeződtek a dolgaink egymással. Tudunk egymással normális hangon beszélni, nem veszekszünk. A gyerek pedig az un. legrosszabb korban volt mikor váltunk 12 éves volt és mégis minden sikerült. A gyerek is felnőtt, soha nem szenvedett semibe hiányt a mi válásunk miatt. Nekem is jó a kapcsolatom a volt férjemmel - 15 év házasság után váltunk el.
2010. júl. 22. 13:16

Amikor valaki megszegi az ígéretét az már régen rossz.Az pedig ha valaki csak kényelemből és hátsó szándékból tesz ígéretet, az csak igazán csúnya dolog. El sem kerülheted a folyamatos konfliktust mert egy idő után végleg eleged lesz abból, hogy te vagy az alárendelt fél.

Gondolkodj el rajta, hogy a párod mi miatt nem akar alkalmazkodni és érdemes-e várnod rá. Mindenképp meg kell őrizned a jó viszonyt a gyermek miatt,de én a helyedben próbálnék továbblépni.

2010. júl. 22. 13:16

Nálunk van minden,általában nem keresi.Eleinte ment a harc,hogy mikor viszi,aztán lassan abba maradt a keresés is.Néha jelentkezik,van hogy hetekig fel sem veszi a telefont.Egy éve nem vitte el,csak 1 napra.Most elvitte pénteken,hogy vasárnap hozza,mert elvinné magukkal velencére.Nem elleneztem,örültem,hogy fiam vele lehet.Csak nem hozta vissza vasárnap,csak tegnap este.Ezt is az anyján keresztül tudtam meg,mert ex kikapcsolta a telefonját.

Miért ilyen fafejűek az emberek?

7. homokóra (válaszként erre: 5. - Jégtánc)
2010. júl. 22. 13:10
Úgy értettem, hogy sajnos, csak a halálával jött meg az esze-:( Mert addig, ahogy élt, az önsorsrontó volt...a gyerekek viszont ennek ellenére nagyon szerették..pedig sok jót nem tett nekik (velük)
6. Zsu77 (válaszként erre: 1. - Jégtánc)
2010. júl. 22. 13:08

Nagyon nehezen. Mi már 3,5 éve külön élünk, 2 éve hivatalosan is elváltunk, de az elmúlt 1 évben rengeteg vitánk volt. Bíróság, most gyámügy szóval minden. Tudom minden 2 emberen múlik, de hiába próbálok normálisan viselkedni, mindig addig feszíti a húrt, hogy vita lesz. Aztán kiröhög és rohan az ügyvédnőjéhez (miatta váltunk el) és perelnek, fenyegetőznek.

Bíztam , hogy majd az idő, bíztam, hogy az új párja, bíztam, hogy a kisbabájuk megváltoztatja, de nálunk szinte egyre rosszabb. Elfáradtam...

Remélem Nálatok nem ilyen rossz a helyzet és a legtöbb esetben azért igaz a mondás: az idő mindent meggyógyít, megszépít.

5. Jégtánc (válaszként erre: 2. - Homokóra)
2010. júl. 22. 13:07

Szia!

Sajnálom! :-(

Menny volt nálatok ez az idő? Én 2 éve próbálom tolerálni a dolgaikat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook