Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Neked, hogy-hogy nincs még gyereked.......? fórum

Neked, hogy-hogy nincs még gyereked.......? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
206. 06718ca650 (válaszként erre: 205. - A81a1b9451)
2013. máj. 25. 20:45
mert nem tudhatod kinél milyen sebeket tépsz fel vele. de meg kell szokni, mert az embrek többsége ilyen.
205. a81a1b9451 (válaszként erre: 1. - H.holdacska)
2013. máj. 25. 14:51
Nem hiszem, hogy ezt ennyire fel kell venni. Amikor már volt két gyerekem, sokan kérdezték, hogy lesz-e harmadik, esetleg nem-e akarunk még egy kislányt is a két fiú mellé. Nem érzem ezt tolakodásnak. Szépen elmondom, hogy egy betegség miatt már nem lehet, de az anyagi vonzata miatt lehet, hogy egyébként sem vállalnánk több gyereket. Mit kell ezen megsértődni! Aki egyébként sem akar, az mondja azt, akinek meg másmiatt nem lehetett még idáig mondja azt. Mi ebben a tolakodás?
204. 171925f409 (válaszként erre: 203. - Betyárninja)
2013. máj. 25. 14:41

:) Mert ők ezt akarták már nekünk is így kell tenni:((

Lehet,hogy ez a normális de miért kel mindenkinek úgy csinálni:))

203. Betyárninja (válaszként erre: 202. - 171925f409)
2013. máj. 25. 14:36
Így van, és még ők vannak megsértődve ha NEM-et mondasz nekik valamire :D
2013. máj. 24. 20:58
Bunkók azért semmi közük hozzá és ha azt mondod nem akarsz akkor még nekik áll feljebb.(((
2013. máj. 24. 18:43
nem tudom honnét van ennyi *** ember akinek ez a természetes, hogy ilyen kérdéseket tesz fel.
200. 06718ca650 (válaszként erre: 198. - Ági05)
2013. máj. 24. 18:41
igen, szörnyen tapintatlan kérdés. jól teszed, hogy nem ereszted bő lére, én sem szoktam.
199. vkatka (válaszként erre: 198. - Ági05)
2013. máj. 24. 18:30
Ott a pont! Tökéletesen egyetértek.
198. Ági05
2013. máj. 24. 18:04

Sajnos sok emberben nincs empátia :( Ez egy tapintatlan kérdés.Baráti körömben,kolléganőim között is több példát tudok mondani,aki nem talált társat,nem jött össze betegség miatt a baba,vagy csak évek múlva lombikkal,sok a hitel,a semmire nem vállalnak,de van egy olyan lány is,aki nem akar.Sosem kérdezősködtem,maguktól mondták el,illetve,a munkahelyemen volt olyan eset,hogy 50-es kolléganők zaklatására,sírva mondta el valaki az okot :(

34 évesen találtam meg a párom,addig sokszor kérdezték ezt tőlem is.Aztán esküvő után jött a következő,mikor lesz gyerek?Anyósom pl.2 hetente felhívott,hogy rosszul vagyok-e már (hányinger,hányás,először nem is értettem mit akar).Alig volt néhány hónapos a kisfiam,mikor jöttek a kérdések,mikor jön a kistesó?Benne vagytok a korban,siessetek!

Ez a kérdés már nagyon fájt a méhen kívüli terhességem után.(Megbeszéltük a férjemmel örülünk,van egy egészséges gyerekünk,nem lesz tesó.)Ha ezzel a rövid válasszal,nem lesz, próbáltam lerázni a kíváncsi ismerőst,jött a többi tapintatlan kérdés.Miért?Neked is van testvéred,nem?Tudod,hogy az összes egyke önző?Ma már mindenki idősebb korban szül 2-3-at is bla,bla...stb.Ez utóbbi nagyon tetszett a szüleim szomszédjának szájából,akinek 1 gyereke van.

Még az első kérdéseknél 1-2 embernek elmondtam,hogy volt egy méhen kívülim,50%,hogy újra az lenne,óriási hiba volt magyarázkodni.Meglepetten tapasztaltam,hogy sokan nem tudják,mi a méhen kívüli terhesség.Elvetetted?A tévében láttam,hogy ki lehet hordani.(Barátnőm megjegyezte,hogy biztos valamelyik mesecsatornán látta.)Kaptam tanácsot,nagyobb hévvel kell szeretkezni,akkor nem akad el a petevezetékben.

Tanultam belőle,bárki kérdez,azt válaszolom,hogy a mi dolgunk,nekünk kell felnevelni.Ha tovább faggatnának,mivel konfliktuskerülő ember vagyok,sietős dologra hivatkozva elköszönök,és megyek tovább.

197. Betyárninja (válaszként erre: 189. - Csgybzs)
2013. máj. 23. 13:18
Ez az ami engem is felháborít... Értelmes ember megérti azt ha valamire azt mondom h. nem szeretném nem kezd el értetlenkedni. Egyébként én is elfogadó vagyok, csak azt nem értem mi a fenének kell cukkolni valakit mert máshogy gondol valamit mint a szürke átlag. :)
196. bnoi7525 (válaszként erre: 195. - 171925f409)
2013. máj. 23. 11:45
Naluk pl inkabb az volt a baj, hogy tul fiatalon jottek ossze, tul gyorsan jottek a gyerekek, es nem sok idot toltottek kettesben, semmi tapasztalatuk masokkal, es most jottek ra, hogy de jo lenne kicsit elni, masokat is kiprobalni, stb. Csak ez ugye piszok nehez, ha mar ott van harom gyerek, akikert felelosseggel tartoznak. Es a gyerekek erzik, hogy valami nincs rendben, es nagyon fel fog borulni a kicsi eletuk, amiert nagyon sajnalom oket. Szoval ketoldalu ez a dolog, hogy hamarabb vagy kesobb erdemes szulni. Mindenkinel maskepp jon ossze.
195. 171925f409 (válaszként erre: 194. - Bnoi7525)
2013. máj. 23. 11:29

Igen az a rossz nem tudni mikor cselekszel jól.

Az se jobb amit leírták ,hogy válnak nem egy ilyenről tudok, elejében minden szupi szerelem baba aztán ááá mégsem olyan ez mint amilyenre számítottam túl monoton egyhangú,,asszony "krumplistarhonya szagú", igénytelen...jött az új kis tipp topp csajszi és lépett pár pasi ismerős.

2013. máj. 23. 11:22
En errol azt gondolom, hogy mindenki mas, mas az eletutja, es nincs jogunk szamonkerni egymast. En 37 vagyok, es meg nincs gyerekem. Nem azert, mert ellene vagyok, hanem mert az elet ugy hozta, hogy sosem jott ossze olyan normalis, tartos parkapcsolat, hogy eljussunk a csaladalapitasig. (illetve egyszer meg fiatalon, de akkor meg tul fiatal voltam). Ha visszamehetnek a multba, lehet, hogy par dolgot maskepp csinalnek, de jelenleg ez van. Most parkapcsolatban elek, a parom fiatalabb nalam, szoval meglatjuk, hogy mit hoz a jovo. Elfogadom ezt is, azt is. Egyedul viszont nem fogok szulni, csak magamnak, csak azert, mert ketyeg az oram, es csak azert mert furcsan neznek ram, hogy nincs gyerekem. A tesomnak van harom kicsi, ok tul fiatalon jottek ossze a ferjevel,es most ugy tunik, hogy valni fognak. 34 evesen, harom gyerekkel, semmi munkatapasztalattal. Nehez eldonteni, hogy mi a jo, mert mindenkinek mas az utja.
193. 171925f409 (válaszként erre: 191. - 39dbe380da)
2013. máj. 23. 10:14
Meg kinek mi köze ahhoz,hogy miért nincs gyereke valakinek.Ez legyen a pár dolga.Jóhogy számon nem kérnek már
192. Mazsinka (válaszként erre: 190. - Simple)
2013. máj. 23. 09:44
Én úgy vagyok vele, ha két ember összeházasodik, először ismerjék meg lakva egymást, aztán majd jöhet a többi. Nem árt, ha spórolnak, nyaralni mennek, vesznek egy nagy levegőt, és utána vágnak bele. Hogy aztán ne az legyen, hogy ezt sem vettük meg, ott sem voltunk, nem éltük ki magunkat, nem csináltuk meg, amit akartunk, mert gyerek után minden másképp lesz, nem olyan, mint régen, és aztán már a gyerek lesz az első. Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor minden más mehet a levesbe, de sokkal nehezebb lesz áthidalni a problémákat, és ha a pár nincs összeszokva, nem a gyerek körüli nehézségek fogják összekovácsolni őket, az biztos.
191. 39dbe380da (válaszként erre: 187. - H.holdacska)
2013. máj. 23. 09:40

Ez valami hasonló szitu lehetett mint a Bridget Jones-ban. Ott is valami ilyen jelenetben Bridget válasza az volt, hogy mert kelések borítják az egész testét.


Szerintem az ilyen kérdést feltevő emberek ostobák, nem látnak át a saját korlátoltságukon és ha foglkozol velük csak saját életed keseíted meg, mivel ha évezredeken keresztül magyaráznád nekik, akkor sem értenék mi a baj a kérdésükkel.

190. simple (válaszként erre: 188. - Mazsinka)
2013. máj. 23. 09:23
Tudod miért? Mert az emberek fejében még mindig tartja magát az az ósdi nézet, miszerint házasság=gyerek. Nekünk is mindenki ezt mondta az esküvőnkön:" Várjuk a kicsi érkezését." Azóta eltelt jó pár év, nem is értik hogy mi van.
189. csgybzs (válaszként erre: 187. - H.holdacska)
2013. máj. 23. 08:36

Én ilyenkor leginkább a "baráti társaságon" gondolkodnék el...


Milyen érdekes, ha barátaink szerint nem úgy csinálunk valamit, ahogy az az ő értékítéletük, felfogásuk szerint történik, akkor le/kinéznek, szánakoznak, mérgelődnek, felháborodnak.

Barátság? Ugyan már.... És hány meg hány ilyen "barát" veszi körül az embereket.....

2013. máj. 23. 08:30
Mi két éve vagyunk házasok a férjemmel. Nincs még gyerekünk, de már szinte az esküvőnk napjától csak ezt duruzsolják a fülünkbe. Elég unalmasak. Egyesek a családban már kezdik azt hinni, hogy nem lehet gyerekünk. Direkt kérdezik, hogy próbálkozunk-e, meg azt hiszik "nem jön össze", holott nem is teszünk érte. Megfogadtam, ha terhes leszek, addig titkolom, míg bírom. Addig meg egye meg őket az avas!!!
2013. máj. 23. 08:10
Tegnap történt a következő eset.Egy nagyon kedves baráti társaságban voltunk, jól éreztem magam addig a pontig, amíg a következőt nem mondta a házaspár,neked tényleg nincs még gyereked?ez hogy lehet?csinos, okos nő vagy,érthetetlenül és szánakozva néztek rám, mint, akinek gyógyíthatatlan betegsége van.Én senkinek nem akarok megfeleni,és miért törvényszerű,hogy férjhez kell menni, gyerekeket kell szűlni stb.Aki pedig kilóg avval pedig van valami baj?Nem is értem, az eszükbe sem juthat, hogy esetleg más is van a háttérben(akár betegség stb.).
186. de Luca (válaszként erre: 1. - H.holdacska)
2013. máj. 22. 09:40
Senkinek nem vagy köteles magyarázkodni, mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, tudja, és amíg másoknak ezzel nem árt.
185. 171925f409 (válaszként erre: 181. - 5674644b5d)
2013. máj. 22. 09:16
Ismerősömék 2 szobába laknak albérletbe 7 en:((((Soha nem fognak tudni előrelépni:(
184. spinneli (válaszként erre: 181. - 5674644b5d)
2013. máj. 22. 09:05
Egyetértek.
2013. máj. 22. 09:02

Az öregkor,és a gyerek összefüggéséről tudnék írni...Van olyan idős, hogy 5 gyereket szült, mégse "fér el"egyiknél sem, és nem is nagyon látogatják...:(

Úgyhogy tényleg balga,akki arra számít, hogy azért szül,h legyen támasza öregkorára...:(

182. júliusi (válaszként erre: 177. - Spinneli)
2013. máj. 22. 09:00
Gratulálok!Látom július közepén érkezik,akkor jó baba lesz biztosan,mert én is akkor születtem:))
181. 5674644b5d (válaszként erre: 177. - Spinneli)
2013. máj. 22. 09:00

Gratulálok! :)


Amúgy teljesen igazad van, mindenki azt csinál amit akar. Van akinek teljese természetes, hogy egy 12 nm szobába szülje a gyerekét, van akinek meg nem, jobb(?) körülmények közé képzelte az életét egy gyerekkel. Nah de akkor az első ne szörnyülködjön, hogy valaki később vállal (vagy nem vállal) inkább gyereket, a második meg ne hülyézze le az elsőt, mert oda és úgy szült ahogy. Legalábbis nyilvánosan, véleményem van, de megtartom magamnak. Nem firtatnám soha ki miért szült vagy épp nem szült, mert nem illik viszont van akibe nem szorult ennyi empátia vagy épp és és előhozakodik vele, ahogy az a fórum indítóval megtörtént.

180. júliusi (válaszként erre: 179. - Júliusi)
2013. máj. 22. 08:59
Ja,és a 20 éves lányom barátnője gyereket vár...:)
179. júliusi (válaszként erre: 175. - 5674644b5d)
2013. máj. 22. 08:57

Bár én még nem tartozom az említett korosztályba,azért szólnék pár szót.Akkor sem "divat" kérdése volt a gyerekszülés, és ma sem az.

Annak idején, ha összejöttél egy fiúval,akivel szerelmesek lettetek,összeházasodtatok, jött a családalapítás vágya is.ha valaki később, vagy nem talált magának párt, nyilván nem szült korán...Nekem is van olyan osztálytársam,nem is 1 akinek nincs gyereke,vszínűleg már nem is lesz.


Viszont.Ma is van olyan, még a családban is,aki 18 évesen szült, ma már 20 éves gyereke van.De van olyan is, aki már a 30 at is betöltötte,és még esze ágába sincs férjhez menni, szülni...

178. bd55e3f068 (válaszként erre: 171. - 171925f409)
2013. máj. 22. 08:56

Akár dolgozhat. De ha valaki egy 21 éves fruskát felcsinál, meg majd még kétszer gyors egymásutánban, az ne sírjon, hogy látástól Mikulásig dolgozik, mert tudnia kellett, hogy az egy felnőtt, három gyerek eltartása mivel jár. Nem újdonság, hogy szinte nulla munka tapasztalattal és három gyerekkel asszonyka nem fog rögtön állást kapni (ha keres). A nő és a munkához fűződő viszonya meg elvileg szintén ismeretes kellett, hogy legyen.

Az a pasi, akinek csak a gyerek gyártás meg, amikor meg el kell látni a kölköket, kifakad, hogy nem liyen lovat akart, és lelécel, az ássa el magát!

177. spinneli (válaszként erre: 167. - 5674644b5d)
2013. máj. 22. 08:52

Szerintem itthon általános azért, hogy a húszas évek közepén/közepétől vállalnak a legtöbben gyereket, de ma már teljesen alap az is, hogy harmincas éveidben szülsz.

Egyébként szerintem mindenki úgy éli az életét, ahogyan akarja és tudja-én most várom az első gyermekemet, de még hormonok hatására sem tudok azonosulni azzal a nézettel, hogy a gyerekvállalás lenne egy nő életének alfája és omegája.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook