Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehézkes nappali altatás fórum

Nehézkes nappali altatás (beszélgetős fórum)


1 2 3
11. 67c772efc3 (válaszként erre: 9. - Danina)
2011. dec. 18. 18:04
Zenével is próbálkoztam, pikkel rá.... Szerintem meg kell tanulnia az ágyában is elaludni, mert pl. ha kicsit erősebb szél van, már az is zavarja... Akkor nem tudom babakocsiban altatni. Vagy ha nem olyan helyen vagyunk, ahova vihetjük a babakocsit... :(
2011. dec. 18. 18:01
Ha leteszem, rázendít, beforgatom, simogatom a hátát, van, hogy bejön, többször nem... Nagyon aktív, már kúszik-mászik, még álmában is hasra forog, de csak oldalt fekve képes elaludni... Így van éjszaka, amikor emiatt megyünk be, mert álmában hasra fordult, mászkál, de közben alszik....és a fejét nem forgatja úgy hason, ahogy kell. Ha nappal elalszik, van, hogy emiatt kel fel és csillapíthatatlanul sírni kezd megint, mert fáradt maradt... :( Persze, sírni hagyom a gyereket, de nem azért, mert így jó, hanem, mert semmi nem segít, az sem ha felveszem, semmi... Annyira belelovalja magát... Ha meg kihozom, akkor szintén csak sír és dörzsöli a szemét, mert álmos...
9. danina (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 17:53

Az unokám 9 hónapos,ők is hasonló cipőben jártak...

Babakocsiban altatja a lányom a mai napig napközben.Van egy dal,amit csak erre játszanak neki,beteszi a telefont a babakocsiba,és tologatja...Kb 5-10 perc és alszik.Este alszik csak a kiságyban.

2011. dec. 18. 17:51

Az én kislányom már 4 éves. Ugyanez volt, újszülött kora óta nem aludt nappal, éjszaka viszont 10-12 órákat kb.2 hónapos korától. Egy idő után feladtam a küzdelmet, és alkalmazkodtam az Ő ritmusához. Ha nagyon fáradt vol babakocsiban, autóban(ha épp mentünk valahová) elaludt. Egy jó sportkocsiban is nagyon jót alszanak egyébként miután kinövik a mózest... :) Csak az a fontos, hogy elég stabil, és vízszintesig dönthető legyen.

Nálunk a "fordulat" 2 évesen következett be, amikor bölcsibe került. Én nem hittem, hogy képesek lesznek alvásra szoktatni, de kb. egy hónap alatt hellyel-közzel kialakult a délutáni alvás (ugye akkor már csak naponta 1x).

Most oviban kb. heti 2-3 délután alszik, olyan ovit kellett keresni ahol ezt tolerálják.


Csak zárójelben, érdemes majd figyelni, hogy ezen az alvási "sajátosságon" kívül jelentkezik-e más "furcsaság" is nála, a mi esetünkben a hiperaktivitás első jele ez volt (Igaz ezt csak 3 éves kor fölött lehet pontosan megmondani)...

7. szsuzs (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 17:49
majd alszik ülve a babakocsiban:)))
2011. dec. 18. 17:47
szia!ennyi idősen van az hogy bepróbálkoznak hogy ő nem akar elaludni mert minden más érdekli . Vagy mozgásfejlődés miatt. Nekem 8hónapos és ezek a gondok az elalvásnál. Plusz a fogzás. Nálunk bevált hogy a nyűgös időszakokban elringatom, nem kel fel éjjel hogy ringatni kéne. Nyugodtabban alszik el mint sírástól felzaklatva. Most bedurrant derekam pár napja és épp nyűgös de nem tudom ringatni, mellette ülök és simizem bár sír közben de elalszik 15perc alatt. Egyébként nálatok az lehet a baj hogy ő sem tudja mi van mit kéne és hogy elaludni, mert szerintem egy módszer mellett kell kitartani előbb utóbb beválik..ezt nem bántásból írom. De még 2 gondolatom van.nem tudom mennyit alszik de lehet hogy túlfárad és az is hogy kevesebb lenne az alvásigénye.
2011. dec. 18. 17:41
nekem is nehezebben alszik nappal. te nappal hányszor próbálod altatni?
4. beata21bea (válaszként erre: 2. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 17:41
sztem sem ez volt a kérdés...
3. 6615c3e53b (válaszként erre: 2. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 17:37

Hallgattál volna, bölcs maradtál volna...

Olvasd végig mit írt:)

2. b604ee2e66 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 17:35
Fél egy órát miért hagyod sirni a gyerekedet?
2011. dec. 18. 17:31

Kislányom 6 hónapos, amióta megszületett problémás a nappali altatás... Éjjel semmi gond nincs, az éjszakát másfél hónapos kora óta átalussza, de nappal... Botrányos.... Hulla fáradt, lerakjuk az ágyába, kis szeánszot követően, onnantól kezdve ordít torkaszakadtából........ Hol egy órát, hol fél órát... MINDENt kipróbáltunk....

- Ha cumizik, az nem jó, mert akkor éjjel pl. volt,hogy 15x keltem fel visszadugni....

- Felvesz, letesz módszer sem segített

- Sírni hagyni megy (bár nem lelkileg), de nem tartom jó megoldásnak, kikészíti magát...

- ringatás semmit nem segít, ha álmos

- babakocsiban egy pillanat alatt csendben elalszik, de lassan kinövi a mózest, akkor mi lesz?!


Várom olyan Anyukák ötleteit, akik hasonló cipőben jártak, és megoldották a kérdést....


Segítség.... :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook