Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehézkes nappali altatás fórum

Nehézkes nappali altatás (beszélgetős fórum)


1 2 3
41. b604ee2e66 (válaszként erre: 39. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 21:18

Tedd úgy a járókát, hogy mindig lásson, és sokat dumálj hozzá, azt nagyon szeretik. Akkor nincsenek el benne ha nem látnak pár perc után. De ha körülötte kavarsz, akkor vigan el vannak benne.Házimelót is simán tudsz mellettük végezni.

A hordozókendőt én nem javaslom.

40. trapiti (válaszként erre: 39. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 21:18
Szerintem ez így van jól, nálunk legalábbis bevált, hogy az ágyban alszunk és CSAK alszunk, játszani a szőnyegen, vagy a lakás többi részén lehet. Igaz nekünk nem volt járókánk.
39. 67c772efc3 (válaszként erre: 36. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 21:14
Igen, abban van, ha nem alvás van. Arra lett nevelve,hogy az ágya csak alvásra szolgál, a járóka a játszótér.
38. zsuzsika83 (válaszként erre: 37. - Zsuzsika83)
2011. dec. 18. 20:48
És ő éjjel sem aludt/alszik. 18 hós, és eddig 1 db éjszakát aludt át. Teliholdkor pedig semmit nem alszik nappal, és éjjel is fent van, majdnem egész éjszaka. De ez csak 1 napig tart, amikor telihold van. Fogzáskor szintén katasztófa az alvás, de soha nem hagyom sírni! Főleg nem az ő érdekében, hiszen mennyire lehet kellemes üvöltve elaludni!
2011. dec. 18. 20:42
Nem akarok nagyon okoskodni, de számomra elképzelhetetlen, hogy egy ekkora gyereket ennyit hagyjak sírni...Időnként másfél óra is? Az én lányom nagyon rossz alvó volt azületésétől kezdve. 5 hónapos koráig gyakorlatilag nem aludt sem nappal, sem éjszaka. De soha nem hagytam sírni 2 percet sem! Nekünk a homeopátia segített rengeteget, de voltak időszakok, pl. fogzás idején, amikor nagyon nehezen aludt el nappal. Akkor úgy altattam, ahogy a legkönnyebben ment. Akár babakocsiban, akár kocsiban, akár rajtam kendőben, cicin, ölben, bárhol, ahol neki jó volt. De semmiképp nem üvöltve hagyva magára a kiságyban!
36. b604ee2e66 (válaszként erre: 21. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 20:30
Nagyobb fajta járókád van?
35. 67c772efc3 (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:41

Ha lerakom, és nem nyugodt, kimegyek. Sír 5 percet, bemegyek, beforgatom, hátsimi és ha mázlim van már csukja is a szemét, lenyugszik, elpilled. Kijövök és elalszik. Ha nincs mázlim, akkor feszeng, sír, rugózik, azaz tiltakozik. Akkor kijövök újra.

- volt, amikor 5 percenként bementem, hátha. Ha meglátott, csak rosszabb lett, még inkább ordított, amikor kimentem

- ha az első 5 perces kísérlet után nem nyugodott meg és utána nem mentem már be, volt, hogy 15, de volt, hogy másfél óra után bealudt maga.....

de ezt annyira nem szeretem... :(

34. trapiti (válaszként erre: 33. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 18:36
És mi történik ha ráhagyod? vagyis ha leteszed és nem alszik, akkor nem erölteted?
33. 67c772efc3 (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:34
Van olyan nap, amikor az alvás remekül megy. Leteszem, kis hátsimi és alszik. A napokban volt olyan, hogy nagymama lerakta és hangja nem volt, lecsukta a szemét, nem feszengett, semmi, és aludt. Máskor meg botrány. Azaz többnyire botrány, ritkák a nyugodt napok. Ha meg időjárás, nem tudom. Pocak kapcsán sem tudok nyilatkozni, soha nem volt hasfájós, mostanra meg sok dolgot eszik már, elvileg egyiktől sincs semmi. Azaz ha a napok nagy részében ez a botrányos altatás megy, akkor mindentől kikészül a gyomra :)
2011. dec. 18. 18:33
Anno nekünk még javasolták a homeopátiás készítményeket, pl. Viburcol kúpot... állítólag hatásos de nálunk nem sokat ért.
31. 67c772efc3 (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:31
Nem, nem vagyok ideges, csak kíváncsi :) De a leírtak kapcsán, jelenleg, ez az egyetlen egy probléma. Mert tényleg elvan egyedül elég régóta, már korábban is eljátszott, csak persze rövidebb ideig, hiszen akkor még többet aludt napközben, mint most. A későbbieket nem tudom megjósolni, de figyelni fogom.
30. trapiti (válaszként erre: 28. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 18:28

Véletlenül sem akartalak ám felidegesíteni ezzel :)

Amúgy nem betegség, inkább állapotnak-sajátosságnak mondanám és legalább annyi előnye mint nehézsége van :)

A nagy mozgásigény, idősebb korban a figyelem nehezebb leköthetősége, játékok gyakori váltogatása, kicsiknél a felgyorsult mozgásfejlődés, a veszélyérzet hiánya, állandó figyelemigény figyelemfelkeltőek lehetnek. De több tünet kell tartósan fennálljon egyszerre ahhoz hogy biztos legyen.

Az hogy egy 6 hónapos gyerek eljátszogat magában szerintem ellene szól, mi ezt elépzelni sem tudtuk...

29. trapiti (válaszként erre: 14. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 18:24

Ezt most olvastam vissza :)


Ezek szerint Ő általában alszik napközben, csak egyes napokon nem? Ahhoz képest amennyit az én lányom aludt (pontosabban nem aludt) ez az átlag napi 2 részletben 3 óra elégnek tűnik...

Érdemes lenne figyelni, hogy mi más azokon a napokon amikor nem sikerül elaludnia. Pl. miket eszik nem lehet-e hogy fáj a hasa, mennyire érte aznap sok élmény, milyen az időjárás stb.

28. 67c772efc3 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:21
Amúgy mik az egyéb "furcsaságok" egy hiperaktív gyermek esetén?
27. 67c772efc3 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:21
Persze, van benne valami. Görcsölésben én is mindig remek voltam, de mára már... Ez az egy viszont zavar, hiszen nagyon jó kislány, és segíteni szeretnék neki.
26. trapiti (válaszként erre: 23. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 18:19

Oké :) nem akartalak megbántani...

Szerintem nincs ezzel különösebb gond. Eleinte én is egy csomó dolgon görcsöltem, miért nem úgy alszik, miért nem eszik 6x csak 5x stb stb stb

Fölösleges volt :) Ha éjszaka alszik, akkor én nem nyúznám ezzel... ráadásul ha minden kötél szakad még a lakásban is be lehet tenni a babakocsiba, ha ott szeret aludni :)

25. 67c772efc3 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:17
Pedig Ő remekül eljátszik a járókában, földön a játékaival. Ha elunja, nézelődik, ismerkedik a lakással. Persze mindig látja, hogy ott vagyok, sokat beszélek is hozzá, de a házimunkát remekül tudom csinálni mellette.
2011. dec. 18. 18:16
Ami még nálunk bevált - igaz később, úgy 2-3 éves korától - hogy az esti lefektetéskor kialakult rituálét csináljuk végig délután is (ha otthon van és nem oviban). Ugyanúgy pizsi, hálózsák, mese, lehsötétített szoba... még így sem mindig alszik el.
23. 67c772efc3 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:15
Lehet, félreérthető voltam, tökéletes a mozgása, sőőőt. El tudja forgatni a fejét, kicsi korában pl sokat is aludt hason. Vagy valamelyik nap, egy nagy bömbölés után hason aludt el. Csak volt, amikor álmában fordult hasra és akkor fúrta a fejét a matracba kínjában :) De amint beraktam az általa megszokott pózba, aludt is tovább :)
22. trapiti (válaszként erre: 21. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 18:15
Őszintén szólva, elég nehezen tudom elképzelni, hogy egy 6 hónapos megtanulta magát elfoglalni... kb. 3-4 éves korra jutnak el idáig a gyerekek...
21. 67c772efc3 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:13
Alkalmazkodok, hiszen ha fent van és játszik, akkor megtanulta, hogy nem lesz mindig valaki körülötte, akivel játszon, játszhat egyedül is, de van, hogy együtt játszunk. Aztán ha álmos, alkalmazkodva az igényeihez, mehet aludni. Csak éppen ha rájön, hogy aludni kell, akkor meg kiakad....
20. trapiti (válaszként erre: 18. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 18:12
Szerintem nincs ezzel semmi gond :) Alkalmazkodj Te hozzá, és kiegyensúlyozottabbak lesztek...
19. trapiti (válaszként erre: 15. - Danina)
2011. dec. 18. 18:11

Hát... ebben nem hinnék nagyon... nem hiszem, hogy ez a szokás megváltozik :)


Egyébként ha ennyire aktív, de ahogy írja a fórumindító hogy pl. a fejét nem tudja hason átforgatni, akkor én midnenképp megmutatnám szakembernek (pl. korai fejlesztő, vagy dévényes gyógytornász)

18. 67c772efc3 (válaszként erre: 12. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 18:11
Igen, az alvást leszámítva egy angyal, játszik, kirándul, énekelünk... Ezzel nincsen gond. Alapvetően nagyon jó kislány, egy probléma van, az elalvás. Amit tud, láthatóan, hiszen este, vacsi után lerakjuk és ha még fent is van, kaparászik az ágyában, csendben és egyszer csak elalszik. Hang nélkül. Tudja, hogy fürdés után kaja, majd nagy alvás jön.
17. trapiti (válaszként erre: 12. - B604ee2e66)
2011. dec. 18. 18:09
EZ igaz :) főleg ha nem alszik... nálunk a nemalvás ahhoz vezetett, hogy gyakorlatilag az elejétől fogva folyamatos foglalkozást igényelt és kapott is :) Ennek volt előnye (okos, értelmes, szépen fejlődött, vidám kisgyerek) és volt hátránya is (pl. a háztartás éjszakára maradt, és állandó lemaradásban voltam-vagyok) :)
16. 67c772efc3 (válaszként erre: 6. - D550c57e19)
2011. dec. 18. 18:09
A ringatással az a baj, hogy annyira aktív, hogy utál a karban lenni, mert "lefogás" érzése van... Rajtunk csak hason van el, de akkor is "kutyázik", mardos... magyarán nem nyugszik le. Szerintem kb. 2 hetes korában aludt el valakin, tudatosan és nem kimerültségében....
15. danina (válaszként erre: 11. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 18:08
Szerencsére lányoméknak hatalmas a nappali-étkező,ott elfér a babakocsi akkor is,ha rossz az idő.Reménykedj,hogy hamar kinövi ezt a szokását. :-(
14. 67c772efc3 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2011. dec. 18. 18:07
Jól hangzik... Pont múltkor néztem, mik a hiperaktivitás jelei csecsemőkorban.... Mert mindig is túl aktív volt, amióta megszületett, le sem áll keze lába... FOLYAMATOSAN kalimpál, ritka, ha egy picit lenyugszik a karja, lába... És még ez is.... Amúgy meg nem ismerem a hiperaktivitást, mint "betegséget", mennyire kezelhető, mi is ez, de rosszul hangzik... :( És igen, az én kislányom is nagyokat alszik éjjel, de ha nappal elalszik, akkor van, hogy 2-2,5 órát is húz. Amúgy meg napi átlag 2x alszik, megszokott ütemben (azaz van némi napirend ilyen téren): reggel fél 8 felé kel, 10-11 között alszik fél-1 órát, majd délután, ebéd utána nagyobbat, akkor mondjuk 2 órát. Ha ez nem sikerül, akkor persze szörnyű a napja, így ma is összesen 50 percet aludt, most persze húzza a lóbőrt, mondanom sem kell, 15 perc ordítás után... :(
2011. dec. 18. 18:06

nekem 9,5 hós a kissebb

mi is sokmindent kipróbáltunk, mert nappal nem akart elaludni.

A kendő jó volt de ahogy nehezedett nem bírtam.

Ami bevált az a fektethetö sport babakocsi, elringatom van hogy 2*1 de olyan is hogy 3 órát alszik benne. Oda tolom ahol dolgom van így házimunkát is tudok mellette csinálni.

Valamint megpróbálom ugyanabba az idöben altatni

12. b604ee2e66 (válaszként erre: 10. - 67c772efc3)
2011. dec. 18. 18:06
Egy 6 hónapos gyerekkel napközben már foglalkozni kell.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook