Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel fórum

Negatív tapasztalatok a vegetáriánus vagy a paleolit étrenddel (beszélgetős fórum)


72. Karolinna (válaszként erre: 63. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 22:24
Írd meg az összeset priviben és akkor tudom kinek írok.:-D
2013. jan. 4. 20:37
Szerintem senkinek nem lenne szabad divat étrendeket követnie.Tapasztald ki hogy a te szervezeted mire vevő.Nekem hiába tetszik a paleo étrend ha rá se bírok a húsra nézni így elvileg vega vagyok,de nem állatszeretetből és nem azért mert elhatároztam hanem mert utálom a húst úgy ahogy van.És szinte biztos vagyok benne,hogy a szervezetem utasítja el.Ezt is bizonyítja hogy az egész terhességem alatt egészséges voltam,vasat sem kellett szednem,mindenki el volt rajta halva,és soha semmilyen hiányt nem okozott a hús elhagyása.
70. Mariann63 (válaszként erre: 65. - D71ef05a8e)
2013. jan. 4. 19:32

Értem, és nagyon sajnálom.Minket se vet fel a pénz, én se azt eszem, amit szeretnék, de mivel látom, hogy sok olyan dolgot nem veszek meg, mint egy hagyományos módon táplálkozó, így marad az én dolgaimra.Mások vesznek joghurtot, én annak az árán töpörtyűt.

Főzök a családomra, normálisan, és átalakítom, szétválasztom az ételeket, mert ők nem paleoznak.

Ma fasírozott volt, nekik zsemlemorzsával, sült krumplival, nekem darált lenmagba forgatva, a kertemben termett uborkával, ubisaliként.Szóval úgy érzem, ha valaki amúgy is vezet háztartást, lehet főzni 2 felé is.

69. Mariann63 (válaszként erre: 57. - Nicole.)
2013. jan. 4. 19:25
Akkor az ismerősötök valamit félreértelmez.Ha eleget enne a megengedett dolgokból, nem nézne ki aszkétaként.Ja és mégegy fontos: nem támogatjuk z erős sportot a paleoban. Csak az ésszerű keretek között végzett, jóleső mozgás a cél.Pont ez miatt jó egy idős beteg embernek, mint pl az apám. 70 felett már nem fognak sportolni, és mégis tudnak fogyni vele.
68. Mariann63 (válaszként erre: 56. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 19:21

Ezt nem tudhatom, mert vega sose voltam.A paleot tényleg rém egyszerű követni.Csak a hagyományos magyar ételeket véve is, mert azokkal vígan el lehet éldegélni.Csak néhány dolgot el kell belőlük hagyni, és már kész is.Pl nem gondolom, hogy egy krumpli nélküli gulyásleves bárkinek ehetetlen lenne.Vagy a kacsa, sült zöldség, párolt káposztával.

Ráadásul nem kínlódok, mint előtte 10 évig az atkinssel. Ehetek végre gyümölcsöt és süteményt is.

De léptem is, tényleg mást keresel, nem a paleo pozitív tulajdonságait.

67. Krisz42 (válaszként erre: 66. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 18:55
Tudom,csak szâmomra kapcsolódott.De szerintem is mindenkinek más jò.Ha ugyanúgy működnénk,akkor mindenkinek ugyanolyan betegsége lenne ugyanattòl az életviteltől,stb.
66. 5f53ab103f (válaszként erre: 64. - Krisz42)
2013. jan. 4. 18:48
Köszi, Krisz, de mint írtam, tapasztalatokat várunk olyanoktól, akik kipróbálták valamelyik étrendet a kettő közül. A harcosok étrendje most itt nem téma.
65. d71ef05a8e (válaszként erre: 31. - Mariann63)
2013. jan. 4. 18:43
Igen, egészen biztos, hoyg valamit nem csináltam jól, nem tagadom, hogy egész egyszerűen nem tellett arra, hogy a paleoban megengedett ételféleségekkel lakjam jól, hiszen tudjuk, hogy egy szelet vajaskenyér mennyivel olcsóbb, vagy nagy kedvencem, a sajtos tészta:) Nem tagadom, hogy valóban kevesebbet ettem, mint egyébknt.
2013. jan. 4. 18:35
Ha tapasztalatokról írunk,akkor legyen egy.A paleo attól fogva nem érdekelt,mikor megjelent a szerző,egy kissé púpos tartású,nem igazán egészségesnek kinéző,félretaposott cipőben,gyűrött zakòban levő ffi,h most a könyvéről-paleoról beszél.Itt kezdődött a hiteltelenség,aztán folytatòdott ott,h sokan panaszkodtak,vki a húgysavszintje miatt,ami túl magas lett a sok hús miatt.Ráadásul nem látom a tudományos megalapozottságot sem.Én eszem húst,de ritkán és mostanàig semmi bajom nem volt a súlyommal,3gyereket szültem,38évesen 25 körülinek néztek.Aztán jött hormonprobléma-most derül ki,h tényleg a változókor miatt van-e-és akkor a terhességem után nem jött le rólam minden.De most,h megint aktívabban sportolok,megint kezdek fogyni,tehát annak ellenére,h sok mindentvelolvastam,hozzám a harcosok ètrendje áll közel,főleg,h egyszer tudtomon kívűl hónapokig hasonlóan étkeztem és még karcsúbb,energikusabb voltam-ezt más is megjegyezte.
63. 5f53ab103f (válaszként erre: 61. - Karolinna)
2013. jan. 4. 18:04
Bocsi, tiszta béna vagyok! Megint nem idevaló nicknéven sikerült belépnem. :)))
62. f6e0713398 (válaszként erre: 61. - Karolinna)
2013. jan. 4. 18:02
Azért eszed, mert kívánod a halhúst, vagy tudatosan azért, hogy ne legyen fehérjehiányod?
61. Karolinna (válaszként erre: 58. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:55

Kb. havonta, de akkor 2-3 napig. Tojást, tejtermékeket minden nap.


A vas utánpótlást elsősorban spenóttal, sóskával oldom meg.

60. 5f53ab103f (válaszként erre: 57. - Nicole.)
2013. jan. 4. 17:54
Értem, köszi. Kár, hogy nem tudsz róla képet mellékelni. :)) De persze elhiszem. Csak hát mivel nem ő maga nyilatkozik, így nem tudjuk, hogy miért olyan sovány, valóban a paleo elveket tartja-e, vagy esetleg hiányos az ismerete, és nem eszik eleget...szóval így nehéz ismeretlenül eldönteni róla, hogy tényleg a paleo-e a hibás.
59. 5f53ab103f (válaszként erre: 55. - Karolinna)
2013. jan. 4. 17:51
Az előző kérdést neked szántam, bocsi.
2013. jan. 4. 17:51
Milyen gyakran eszel halat?
57. nicole. (válaszként erre: 49. - 3a3b89ee9c)
2013. jan. 4. 17:49
nekem negatív...hidd el riasztó ahogyan most kinéz...óriási a különbség a mostani állapota és a régi között, akkor szálkás jó fazon volt, most félelmetesen sovány
56. 5f53ab103f (válaszként erre: 42. - Mariann63)
2013. jan. 4. 17:49
Jól tudom, Mariann? Amit írtam az 54-es hozzászólásban?
55. Karolinna (válaszként erre: 53. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:47

Ezzel egyetértek, hogy nem mindenkinek való. Nem vagyok táplálkozási szakértő én sem, de pont ezért én pl. halat, tojást, tejterméket is eszek.

Igen, az a vega, aki a felsoroltak egyikét sem eszi, csak növényi eredetű tápálálékot vesz magához.

54. 5f53ab103f (válaszként erre: 47. - Karolinna)
2013. jan. 4. 17:46
Szerintem a valóban megfelelő étrendnek úgy kellene működnie, hogy kevés alapismerettel is bárki követni tudja. Nem tartozom a "paleofan"-ok táborába (bár még lehet, hogy fogok :)) de ismereteim szerint a paleo diéta nem kíván meg annyi sok ismeretet, mint a vega. Aki megérti az alapjait, az könnyen ki tud alakítani magának egy könnyen követhető étrendet, ha jól tudom.
53. 5f53ab103f (válaszként erre: 47. - Karolinna)
2013. jan. 4. 17:44
Én nem vagyok biztos benne, hogy az megfelelő étrend, ahol tudományos ismeretekre van szükségünk ahhoz, hogy meg tudjuk tartani az egyensúlyt. Márpedig a vega csak így működik. Sőt, ha valaki teljesen vega (most nem jut eszembe, azt hogy nevezik, aki nem eszik tojást és tejterméket sem), akkor még a fehérjebevitelre is nagyobb figyelmet kell fordítania.
2013. jan. 4. 17:41

Bocsi, elcseréltem a nicknevem. :))

Anda1964 és Igazságkereső ugyanaz. :))

51. Karolinna (válaszként erre: 50. - 3a3b89ee9c)
2013. jan. 4. 17:40
Nem baj a téma a fontos.:-)
50. 3a3b89ee9c (válaszként erre: 48. - Globus)
2013. jan. 4. 17:39
hoppá :)))
49. 3a3b89ee9c (válaszként erre: 44. - Nicole.)
2013. jan. 4. 17:39
Őszintén szólva én nem tudom elfogadni negatív tapasztalatnak, amit írtál. Az, hogy valaki sovány, elég relatív. A gyerekeimre is mindig azt mondták, hogy "jaj szegények, milyen soványak! Nem betegek?", csak mert nagyon kevés zsír volt a testükön. Közben egészségesek voltak, és ha levették a pólójukat, mindenki álmélkodni kezdett, hogy milyen szép szálkás izomzatuk van.
48. globus (válaszként erre: 46. - 3a3b89ee9c)
2013. jan. 4. 17:38
Hoppá :)
47. Karolinna (válaszként erre: 45. - 3a3b89ee9c)
2013. jan. 4. 17:37
Az édesség nekem is gyenge pont :-), de ez nem a húsevés abbahagyásakor kezdődött. A cukor és só mennyiség csökkentésére figyelnem kell nekem is, de folyamatban van.
46. 3a3b89ee9c (válaszként erre: 42. - Mariann63)
2013. jan. 4. 17:34
Köszönöm Mariann, nagyon aranyos vagy, hogy így véded a paleót, de hidd el, nem ellenséges szándékkal indítottam a témát. Épp az a gond, hogy akiknek jók a tapasztalatai kezdetben - bármilyen diétáról is legyen szó - azok lelkesen újságolják mindenkinek, hogy milyen jó, amit találtak, de aztán ha valami miatt abbahagyják, akkor csöndben maradnak. Valószínűleg szégyellik bevallani, hogy amit olyan lelkesen propagáltak és ajánlgattak fűnek-fának, az végül mégsem jó. (Legalábbis nekik.) Szeretném mélyebben látni ezt a témát, és szerintem ebben a negatív tapasztalatok nagy segítséget jelenthetnek. Mint látod, eddig a paleórol nem sok rossz visszajelzés van, a vegáról több. És aki ketogén diétát csinált, az nyilván nem tudta, mit jelent valójában a paleo, tehát az nem is számít negatív paleo tapasztalatnak, hanem egyszerűen ismerethiány.
45. 3a3b89ee9c (válaszként erre: 41. - Karolinna)
2013. jan. 4. 17:29
Nem vettem magamra. :) Csak azért írtam, hogy lásd, nálam nem hiszem, hogy ismerethiány okozta a gondot. Egyébként az elhízott vega ismerősöm éppen az egyik vegetáriánus könyv szerzőjének volt a barátnője. Gondolom, hogy neki is volt ismerete, vagy ha nem, tanácsokat kapott, hogy mit hogy csináljon, de mégis ő is az édességek rabja lett, mint én. Lehet, hogy a hús hiánya így jön ki azokon, akik lelki okokból ragaszkodnak hozzá, hogy nem esznek húst? Nem tudom.
44. nicole. (válaszként erre: 23. - 5f53ab103f)
2013. jan. 4. 17:29
pont egy éve kezdte
43. tuksy (válaszként erre: 11. - D71ef05a8e)
2013. jan. 4. 17:23

A sima paleonál szó sincs ketózisról. Ha zabpelyhet ettél minden reggel akkor kizárt, hogy ketózis lépne fel.

A húgysav szint a paleoban csökken. Nekem mindíg magas (450 körül) volt a húgysav szintem, folyamatosan veszekednem kellett a háziorvossal mert nem szedtem a felírt húgysavcsökkentőket. Amióta paleozom a húgysavszintem az alsó határ körül (230-270) van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook