Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Neera léböjtkúra fórum

Neera léböjtkúra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2013. nov. 29. 09:59
Na vége lett a kúrámnak. Végül abbahagytam 10 nap után. Volt egy szülinap, és bár egész nap be tudtam tartani "a csak frissenfacsart leveke"-et, este lecsúszott pár falat torta, pedig egyáltalán nem kívántam, csak muszáj volt megkóstolnom, mindenki olyan morcosan nézett...na mindegy erről ennyit. De holnap megint csak leveket, és este egy kis zöldséglevest ehetek, másnap este már párolt zöldségeket is, és vasárnaptól a pászkás étrend jön! Juhú!, remélem megtartom a súlyom, és ezt aszép bőrt, mert el kell mondjam nuku narancsbőr, az egész testemen de főleg az arcomon olyan gyönyörű lett a bőr...fantasztikus érzés. És persze az önbizalom, hogy megcsináltam! Végre először....hát mindenkinek ajánlom...
2013. nov. 25. 10:04
Továbbra is jól vagyok, most kezdtem a 8-adik napot. Ezzel együtt már csak háromm van. Még mindig nem éreztem éhségérzetet egyáltalán. Pénteken kicsit talán estefelé fáradtabb voltam, de közel sem annyira, mint egy nagy zabálás után, mikor moccanni sem tud az ember és mindent olyan nehéznek érez...szóval minednt összevetve jobban érzem magam mint eddig bármikor. Hétvégén még 2x 1 órát piláteseztem is és utána persze a jól megérdemelt fürdő jött! :) Nem szeretném, hogy vége legyen. Ezt most nagyon élvezem, és állati büszke vagyok magamra, hogy így kirázom a kisujjambol, annyi év szenvedés és sikertelenség után. Lelki felkészülés - ennyi a titka. el kell hinni, hogy tényleg működik, hogy ezzel tényleg jótteszel a testednek és nem csak sanyargatod bár kiló minuszért.
3724. Annie1130 (válaszként erre: 3723. - Lencsilány0829)
2013. nov. 22. 19:22
Szia! Nagyon ügyes vagy! Így kell ezt csinálni!:) Én is eleinte nehezen viseltem, de idővel belejöttem és egyre átszellemültebben tudtam véghez vinni.
2013. nov. 21. 11:05

Sziasztok! Én a negyedik napomat kezdtem a Neerával. Már nagyon sokszor próbálkoztam vele, lassan 7 éve, hogy először hallottam róla egy barátnőmtől, és először elkezdtem. Sose sikerült, általában mindig a 4-5. nap körül adtam fel, egyszer volt egy 7 napos próbálkozás és legutóbb egy 9 napos, de a levezetést már sosem tudtam betartani. Borzalmasan rosszul is lettem mindig, miután több napi koplalás után nagy mennyiségben kezdtem szilárdat enni. Nagyon buta voltam, tudtam ezt akkor is, most is. Senkinek nem ajánlom, hogy elkezdje ezt a kúrát előzetes lelki felkészülés nélkül, ahogy azt már páran leírtátok itt. Ez tényleg nagyon fontos! Én csak most jöttem rá. És egészen, egészen más élmény lett a kúra. Igen, szó szerint élmény lett. Pontosan betartottam mindent amit előirnak, és egyáltalán nem voltam éhes eddig (egy kicsit a másoik este, de akkor ittam egy csomó vizet, megtöltötte a hasam, és szuperül ment minden tovább). Régen mindig titokban kellett csinálni, mert mindenki a környezetemben rossz szemmel nézte, de most elintéztem, hogy egy kicsit egyedül hagyjanak, békében, így 100%-ban magammal tudok foglalkozni.


Régen majdnem elhánytam magam a neeratól - most meg egyszerűen élvezem inni, mintha valami gyógyitalt innék, minden cseppjét élvezem.


Soha nem hittem volna hogy ilyet mondok, mert nagyon földhözragadt és realista vagyok, de tényleg lelkileg tisztába jöttem magammal, azzal, hogy mit akarok. AZ eddig összezavarodott dolgok letisztultak a fejemben, nyugodtabb, higgadtabb, átgondoltabb vagyok szellemileg, és lelkileg. Abszolút semmi szenvedés nincs eddig a kúrámban.


Régen kicsit hipochonder voltam, besárgult a szemem, híg széklet...stb, egyből bepánikoltam, hogy húha valami nem stimmel ezzel a kúrával... Mostmeg egyszerűen csak jó dolgokat veszek észre magamon. Régen csak a fogyás miatt csináltam (persze minden vissza is jött szinte 1-2 nap alatt), most meg inkább a tisztulás miatt, a bőröm szépsége miatt, feszesítés miatt, narancsbőr ellen. Úgy érzem, mire befejezem bombasztikus formában leszek. Át fogok állni egy nagyon egészséges, pászkás étrendre, és semmi műanyagot nem fogok enni..egyszerűen nem kívánom már most sem!

Most először nem félek a következő naptól, hogy meg tudom e majd csinálni, nem félek a hétvégétől. Állati jó érzés.

Csinálja most épp még valaki? Mik a tapasztalatok?

3722. Jana01
2013. nov. 14. 21:15
Nekem van az első napom.
3721. biocsucsi (válaszként erre: 3719. - Nigea)
2013. okt. 21. 12:45
Köszönöm válaszaitokat. Szeptemberben csináltam a böjtkúrámat, már 3.5 hete befejeztem. Majd veszek probiotikumot, otthon viszont van parádi vizem,azt már ma elkezdem fogyasztani. Várom a hatását. :-))
3720. Monts
2013. okt. 19. 14:39

Sziasztok,

én ma kezdtem a kúrát, mivel az utóbbi időben képtelen voltam mértéket tartani az evésben. Csütörtök este ettem utoljára, tegnap csak koplaltam, a neera szirupos koktélt ma reggel óta iszom. Van esetleg vki, aki hozzám hasonlóan mostanában kezdi?

3719. Nigea (válaszként erre: 3714. - Biocsucsi)
2013. okt. 18. 13:13
Szia! Szerintem amit csinálhatsz még, hogy nem sok, de kb. 1-1,5 dl gyógyvizet iszol éhgyomorra reggelente. Ill. ha ez nem jön be, frissen facsart citromlével készült meleg italt (melegebb víz+ citromlé). Ez napi rutinként is remek. Majd szólj, hogy mi lett.
3718. Nigea (válaszként erre: 3717. - Annie1130)
2013. okt. 18. 13:10

Szia! Köszönöm. Azért nem tudtam klasszikusan Neera-zni, mert egyszerűen nem ment le a torkomon a "limonádé". Már múltkor is nagyon küzdöttem, de most valahogy nem ment, csak az a napi 3-4 dl, tehát ebből kaptam valamennyi tápanyagot a szirupokból, kitartott egy flaska, de nem érzem azt, hogy kevesebb hatás lenne, sőt. energikus, vidám lettem nagyon és ezt ma csak fokozta, hogy csinosan áll rajtam a "célnadrágom" (mindig ezen mérem, hogy rendben van-e a külsőm), pedig volt olyan, hogy annyira feszült a combomon, hogy nemcsak nevetséges, de kényelmetlen is lett volna. Most viszont szuper, abba jöttem dolgozni :) még 6 éve vettem kb. :) Tegnap végül pár szem aszalt szilvát, goji bogyót, mandulát, egy almát ettem 9 dkg sajttal, plusz még reggel biogyümilével hígított banánturmixot. Hát nem sok, de teljese jól bírtam, jutalmam egy svédmasszázs 90 percben! Ma a tegnap készült zöldséglevest eszem (nagyon telít ám, pedig csak zöldségek vannak benne), meg a tegnapi magokból egy kicsit. Jól leszek, holnap sütőtök levest akarok csinálni pirított tökmaggal, plusz bújom a recepteket jó dolgokat elraktározva. Én nagyon szeretem a zabkását, millióféleképpen, az alapkaja lesz szintén, gyümölcsök és zöldségek, de finom és tápláló főtt ételek is.


Én is ajánlom mindenkinek ezt a léböjtöt, és drukkolok, hogy minél tovább és szebben alakuljon a testem, ez a lelkemre is hatással van, meg a nevetés :)

3717. Annie1130 (válaszként erre: 3715. - Nigea)
2013. okt. 16. 23:53

Gratulálok! :) Nagyon üges vagy!Végigkövettem az izgalmas beszámolóidat, direkt nem szóltam, kíváncsian vártam a 10. napot és drukkoltam!:) A fizikálisan látható és érezhető változásokon kívül tapasztaltál még mást is?Én megfordítanám a sorrendet a levezetéshez. Holnap inkább zöldséglevest egyél, és szilárdat, pl. gyümölcsöt inkább csak holnapután.


Legközelebb esetleg próbáld ki a "síma Neera-t"!Méghatékonyabb és hihetetlenül képes megváltoztatni az ember kémiáját 10 nap alatt! Persze jó irányban. Szívből ajánlom mindenkinek!


Az életmódváltáshoz nem foghattál volna hozzá jobban! Tökéletes választás volt!Kitartást és minden jót kívánok! :)

3716. Annie1130 (válaszként erre: 3714. - Biocsucsi)
2013. okt. 16. 23:45
Mikor csináltad a kúrát? Növeld a rostbevitelt és csinálj végig egy probiotikum kúrát! Könyen előfordulhat, hogy a sok pozitív hatása mellett érzékenyebben érintette a kúra a bélflórádat, mint az "átlag Neerázónak"...
3715. Nigea
2013. okt. 16. 12:35
10.na,igaz, még csak dél, de úgy érzem, megcsináltam. Büszke és elégedett vagyok! Nagyon jó érzés. Kilót nem fogok tudni írni, mert nem mértem magam, nincs mérlegem. Könnyebbnek érzem magam, narancsbőr nuku és derék körüli párnácskák is eltűntek. Igaz, nem igazi neera-zás volt, mert egy dobozt osztottam el, teákat és biogyümileveket ittam, utóbbiból kb napi 7-8dl-t, amikben nem volt hozzáadott cukor. A levezetést is nagyon fokozatosan fogom, majd leírom hogyan, egy alacsony GI indexű, de egészséges, változatos étkezésre akarok ráállni, update-es és reform stílusban, ahogy mfg tudom oldani. Hajrá mindenkinek, aki el akarja kezdeni, most simán csinálnám még pár nspig, de holnap már eszek gyümölcsöt, pénteken talán zöldséglevest, ha megcsinálom :)
3714. biocsucsi
2013. okt. 16. 09:20
Sziasztok! 10 napos léböjtkúra után megváltozott a székelési szokásom. Korábban naponta 2x volt székletem, az elfogyasztott táplálék mennyiségével összefüggésben. Most,kb. 2 naponta van székletem, és azt tapasztalom, hogy függetlenül attól, mennyit eszem, a korábbiakhoz képest kevesebb, állandó mennyiségű. Ezzel együtt, az az érzésem, hogy most jobban megemésztődik az étel bennem. Kérem, akinek van ilyen tapasztalata, vagy tudja, hogy mitől történt ez a változás, megnyugtatásképpen válaszoljon. Köszönöm, Kriszta.
3713. pipacs72 (válaszként erre: 3712. - Nigea)
2013. okt. 15. 13:31
gratulálok a kitartásodhoz !!! Légyszi tájékoztatni, hogy mennyi lett a fogyásod végeredménye , hátha rá merem venni én is magam a kúrára !! További sok sikert!!
3712. Nigea
2013. okt. 14. 18:23
Nolcadik nap. Még mindig ugyanazzal a neera flakonnal húzom, szóval a böjtöm átment sima léböjtbe. Reggel iszok neera-t, délután egy kicsit, közben tea, egy-két pohár paradicsomlé és ma pl egész sok 100%-os narancslé, mert órán voltam, bio-t nem tudtam venni, de kellett valami a gyomromba, hogy ébren is legyek. Fura amúgy, kávé hatása szempontjából egyáltalán nem hiányzik. A feeling az nagyon, imádom a reggeli fincsi kávét tejszínhabbal és fahéjjal. De egyáltalán nem vagyok álmosabb, ma energikius is voltam, órákon végig figyeltem, egyáltalán nem csak azon járt az agyam, hogy mennyire ennék valamit. Plusz szerintem azért már tényleg látszik a fogyás, feszesedés. Holnap alaposan megfigyelem, maradt-e narancsből :)Mondjuk olyan érzés, mintha körülöttem mindenki csak enne... Ez nem túl jó, azért várom már az ízeket. Ja, hétvégén összesen vagy 7 órát wellnesseztem, jó kis méregtelenítés a szauna-gőz kombó is. Ill. ma ittam keserűsós vizet reggel éhgyomorra, meg holnap is fogok szerintem. A maradék 2 napot féllábon állva is, bár nem nehéz már, azt tervezem mi lesz a levezetés. Azt találtam ki, hogy csütörtökön banán és alma turmix egy kis biogyümilével és vízzel hígítva, amúgy padig alma fahéjjal reszelve... Nyammm, pénteken jöhet a zöldségleves és zöldségeket is fogok enni, juhéjj :)
3711. Nigea
2013. okt. 11. 10:43
Ötödik nap, nulla éhség, már túl egy pohár neera-n éa azzal a biztos tudattal, hogy este 6-7 körül már elkezdem a wellnesselést...hmmm...szauna, pezsgőfürdő, pihi egy hétvégén át. Kaja nélkül, jó, ok, de szuperül méregtelenítve :) Tegnap egyébként annyi csalásom volt, hogy egy bio multi italból ittam másfél pohárral, de a napi neera nem ment le, most egy egész hétvégére viszek egy napi adagot, hmmm...meglátjuk :)
3710. Nigea
2013. okt. 10. 15:03
A negyedik napom van ma, kissé erőtlenebbül indult, mint eddig, lehet a visszaalvás az oka. A reggeli adag szirupot is alig bírtam lenyelni, biztos, hogy ma se iszom meg az egészet, de azért még fogok. Paradicsomlével kényeztettem magam :D Plusz holnaptól wellness hétvége, minden nap szauna és relax. Éhes különösen nem vagyok csak ennék már valamit, de nagyon. Testi változást azt most nem követem képekkel, szóval nem tudom mihez viszonyítani, plusz ez még csak a 4. nap..., de menni fog, tényleg, jövő héten ilyenkor már ehetek! Zöldségleves, gyümölcslé, juhéj!
3709. Nigea
2013. okt. 9. 10:54
48 darab különféle muffin készítése és díszítése sem hozott kísértésbe, mindent elcsomagoltam a vendégségbe...majd otthon hagytam a saját szirupomat, reggel ittam a tegnapi maradékból, de így mára lötyi nélkül maradtam. Ami nem keserít el nagyon, mert gusztustalan az íze, csak azt nem tudom, hogy nem baj-e ha nem iszom meg az előírt mennyiséget. Valaki csinált már ilyet?
3708. Nigea
2013. okt. 8. 14:58
Így a második nap közepén azt mondom simán menne több is. Éhes tegnap dél óta nem igazán vagyok, mondjuk azért a reggel nem olyan egyszerű energia nélkül. Este elég fáradt voltam, viszonylag korán elaludtam, így a több alvással is segítem a szervezetem. Ill. volt egy jutalom fürdőm is. Ha hétvégéig ilyen jól megy, akkor lehet bevállalom a 10 napot... mondom ezt az előtt pár órával, hogy finom sütiket kezdek sütni egy vendégségbe. De akkor se eszek, ha... :)
3707. Annie1130
2013. okt. 7. 12:31
OK, majd írd meg, hogy hogy haladsz!Addig is minden jót!:)
3706. Nigea
2013. okt. 7. 11:53
Csináltam már meg 10 naposat, jó lenne, ha ennyi is működne, mert hétvégén , ha nem is kivitelezhetetlen, de meglehetősen kellementlen lenne a böjtölés, na még meglátom.
3705. Annie1130 (válaszként erre: 3704. - Nigea)
2013. okt. 7. 09:56
Szia!Én csak 5 napot nem ajánlanék semmiképpen, hiszen a szervezetnek kell 3-4 nap, hogy igazán beinduljanak a sejtszintű méregtelenítési folyamatok.Sokan a 3-4-5 nap után abba szokták hagyni, mert akkor kezd jönni a fejfájás, levertség, és egyéb detox tünetek, hiszen akkor kezdenek a mérgek a sejtekből a nyirokrendszerbe lökődni. Ilyenkor a legrosszabb amit tehetünk az az, hogy félbeszakítjuk a kúrát, hiszen a nyirokban ott fog pangani a sok méreganyag. Ha ilyen tüneteket észlelünk magunkon, emelni kell a folyadékbevitelt. Lehet egy kis borsmenta teát is fogyasztani, mindenféle ízesítés nélkül. Szóval, ha eleve csak 5 naposra tervezed a kúrát, akkor javaslom, fontold meg a fentiek tekintetében, hidd el, meg fogja hálálni a szervezet! Sok sikert a kivitelezéshez!:)
3704. Nigea
2013. okt. 7. 09:49
Sziasztok! Én ma kezdtem többedik alkalommal, cél, hogy bizonyítsak magamnak, újra megy, ill. feszesítéls, fogyás. Múltkorról maradt meg szirupom, mert valahogy nem volt az igazi az egész és nem csináltam végig. Most ezt a hetet, a hétköznapokat tervezem, vagyis 5 napot. Hajrá, hajrá, aki most kezdi. Sújt nem néztem, látványra, érzésre mennék főleg.
3703. majtika0
2013. okt. 6. 23:05
kocsombab,csak te csinálod jelenleg a kúrát? Én egyszer elkezdtem,bár a juharszirup-citrom-cayenne változatot,3.napon elgyengültem,és ettem...pedig éhes nem voltam.mivel van 3üveg szirupom,újra szeretném kezdeni.4hónap alatt 6 kg,fél év alatt 10...elkeserítő volt a mérlegen a kerek 100as számot látni.tudom,hogy életmódot kell változtatnom,rajta vagyok,de nincs elég kitartás bennem.az inzulinrezisztencia meg csak rásegít a kgra...akaraterő fejlesztésnek tuti jó lesz,ha 5-6 kg leszalad,akkor talán elindítja a lavinát.legrosszabb,h csak a pasim támogat,mindenki más ellenem van.de,inkább megmutatom,hogy igenis megcsinálom! Szerintem kedden kezdem. Addig hajrá!
3702. kocsombab
2013. okt. 3. 22:49
amugy 4.nap -fél kg:( de tisztulok,sokszor rohanok w-cre:)hát, soká van a 12.nap még:)
3701. kocsombab
2013. okt. 3. 22:48
tipp: tegyetek a citromot a mikroba 20 mp ig és tobb lesz a citromleve.150 ml kijött 2citrombol.
3700. Annie1130 (válaszként erre: 3699. - Angelviki72)
2013. szept. 19. 22:15

Jajj, Viki, olyan jókat írsz!:) Mint ha csak én írtam volna!:)

Nagyon jól teszed, hogy adsz időt a testednek-lelkednek-szellemesnek, hogy befogadj a kúrát. Ég és föld a különbség az így "előkészített" kúra és a csak úgy, "csapjunk bele a lecsóba" stílusú kúra között. Az eredmény összehasonlíthatatlan. Mindkettőben volt részem, úgyhogy saját tapasztalatot írok. Amikor az utóbbi eset állt fent, végig képes recepteket nézegettem,nem igazán voltam ott fejben, és szó szerint végigszenvedtem az egészet, és nem is volt olyan hatásos, mint akkor, amikor hetekig készültem rá fejben. Leírhatatlan élmény volt az, amit a 4. napon éreztem. Azt hiszem, már írtam itt korábban erről, de azért röviden: megsokszorozódtak az érzékeim, élesebben láttam, jobban hallottam, tapintottam, ízleltem, az illatok is egész mások voltak és egy hihetetlen belső utazásban volt részem Pl. azóta nem dohányzok, több mint 10 év dohányzás után. Egyszerűen nem "vette be" már többé a szervezetem a mérget. Nem is a szervezetem, nem testi szinten, hanem inkább lelki szinten nem tudtam többé pusztítani magamat ilyen mérgekkel. Majd tudósíts, ha már készen állsz! Én itt vagyok, támogatlak!:)

3699. angelviki72 (válaszként erre: 3698. - Annie1130)
2013. szept. 19. 21:50

Teljesen egyetértek :-) És arról nem beszélve, hogy nem elvonulsz a sivatagba, ahol sem étel, sem víz nincs. Amint érzed, hogy valami nincs rendben, megszakítod, és no problem.

Úgy tervezem, hogy jövő hétvégén, talán pénteken vágok bele, bár eddig mindig hétfőn kezdtem. Azért majd nézek Holdállást, de úgy hiszem fogyó Hold lesz még pénteken. Ezt még nem döntöttem el biztosra, ami biztos, hogy hamarosan kezdem, max 10 napon belül. Most még érlelem a gondolatot (mert azért nem semmi a 10 nap valljuk be), ráhangolódok, és ahogy korábban is, naponta tudósítok. Hátha segít valakinek, és igazából nekem is jó kiírni magamból a tapasztalatokat, főleg egy olyan helyen, ahol a többiek is részesei ennek az élménynek. Mert az is jellemző, ha belekezdek, akkor a környezetemben lévők, akik csak sóhajtoznak, de nem változtatnak, csak várják a csodát... egyből elkezdenek vészmadárkodni, hogy a "Bujtor is léböjtkúrától halt meg..." meg "minek ez Neked, már így is túl vékony vagy..." "meg olyan nyúzott az arcod..." stb.. Miközben kicsattanok az erőtől, és végre figyelek magamra is, ahogy máskor nem. Figyelek még jobban gondolataimra, a belsőmben zajló változásokra, és csodával ismerem fel újra és újra, hogy milyen nagy hatalma van a fejünkben lejátszódó gondolatoknak a mindennapos életünk fölött. Mert azért az is nagyon érdekes felismerés, hogy pár nap eltelte után nulla étel fogyasztása mellett, rádöbbensz, hogy nem vagy éhes, tehát jellemzően a fejünk generálja az éhségérzetet, és nem az, hogy a testünk éhezik... Nekem ez volt az egyik legnagyobb döbbenet... hogy azt éreztem, nagyjából ennyi táplálék, amit naponta folyadék formájában magamhoz vettem, is elég, hogy jól legyek, sőt...

3698. Annie1130 (válaszként erre: 3697. - Angelviki72)
2013. szept. 19. 21:21

Köszönöm szépen!:) Én is pont így gondolom. Természetesen maximálisan fogok figyelni a testem legapróbb jelzéseire, és ha véletlenül valami nem tetszik, akkor azonnal félbeszítom, de mint ahogyan te is írtad, erre azért nem fog sor kerülni, mert minden fejben dől el, és ha én most úgy ítélem meg, hogy ez jó nekünk, akkor jó is lesz!Egyébként nagyon magas az antioxidáns tartalma a cayenne borsnak, a citromról nem is beszélve. A sós víz nem csak az emésztőrendszernek tesz jót, de a nélkülözhetetlen fontosságú sóháztartásunkat is rendben tartja, a Neera pedig

"könnyen felszívódik, gyorsan a véráramba kerül, így nem jelent további terhet az emésztőrendszer számára és biztosít minden olyan ásványi anyagot és vitamint, ami testünk egészséges működéséhez szükséges, így a méregtelenítés teljesen biztonságos, és nem éhezünk."


Hozzáteszem, ehhez nem "kell" áldott állapotban lenni, hogy az ember odafigyeljen magára...Tehát nem attól figyelek oda jobban magamra, mert babát várok, hanem egyébként is figyelni kellene.


Te mikorra tervezed?:) Én is egyébként pont ilyen vagyok, pár napra, néha hetekre van szükségem, hogy felkészítsem rá magam. Eddig még soha nem vallottam kudarcot, és mindig szuperul éreztem magam utána. Új dimenzók nyíltak meg, de komolyan! :)

3697. angelviki72 (válaszként erre: 3696. - Annie1130)
2013. szept. 19. 20:59
Hajrá! Én csak támogatni tudlak. Mivel tapasztalatból beszélek, talán mondhatom, hogy legalábbis magamon negatív mellékhatást nem érzékeltem, csakis pozitív véleményt mondhatok. 4-5 nap Neera babavárás mellett? Én is megcsinálnám. Ugyanis bőségesen van annyi tartalék a testedben, ami Neked és a Babának is elegendő. Nem hetekről beszélünk, ráadásul a citrusféle(citrom és vagy narancs)tartalmaz rostot és vitaminokat. A tested egyből jelezne, ha valami nem stimmelne. Ezenkívül nekem a véleményem az, hogy a testünk erőteljesen reagál a gondolkodásunkra, és ha meggyőződéssel állsz neki a kúrának, meggyőződéssel arról, hogy egészséges vagy, és ezáltal még egészségesebb leszel, akkor a tested is e-szerit válaszol. Szerintem, de ez csak az én véleményem. Én támogatlak:-)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook