Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nálatok tabutéma a szex? fórum

Nálatok tabutéma a szex? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 1. 08:15
Igen, mindig is az volt.
2012. okt. 26. 13:53

Csinálni nem csináljuk.

Akkor meg minek beszéljünk róla?:D

2012. okt. 26. 13:51
nem
2012. okt. 26. 13:46
Nálunk semmi sem tabu!!!
2009. aug. 23. 11:48
Igen. És sajnos én sem teszek majd máshogy.
2009. márc. 24. 08:37
Nem tabu,és nem is hiszem hogy valaha az lesz :)
40. Holly
2009. márc. 24. 07:34
Nem. És nem is lesz soha. :)
2009. febr. 12. 11:58
Nem
2009. febr. 12. 08:56
Nem.Az én családomnál és Párom családjánál sem az.
2009. febr. 12. 08:30
apu és köztem tabu, anyu és köztem néha elő került. Anyós, após és köztünk No tabu!!
2009. febr. 12. 08:29
Gyerekként tabu volt nálunk,nem beszéltünk róla.Felnőve meg butaság tabuként kezelni,én nem teszem,mert nyíltsággal sok probléma megelőzhető.
2009. febr. 12. 08:04
nálunk tabutéma volt, amit tudok, nem tőlük származik
34. Awela (válaszként erre: 27. - Bianka3)
2009. febr. 12. 07:02
Nekem akkor mondta el anyum, mikor volt egy mindent kipróbálós korszakom. Ez abból állt, hogy este a fürdőben mindent megnéztem, kipróbáltam anyu cuccait. Amikor értetlenül néztem a betétet, akkor elmondta, hogy ez is a női dolgokhoz tartozik és mire jó. Szerencsére jó ideig nem kellett még, csak 4-5 évvel később jött meg. Az óvszer meg nem is érdekelt, a boltban nem vettem észre, otthon meg nem tartottak semmi ilyesmit.
33. Kern
2009. febr. 12. 03:29
Nem
2009. febr. 11. 18:11
Én sem beszéltem erről soha a szüleimmel. Mégis nagyjából felvilágosultnak érzem magam. :-)
31. Bianka3 (válaszként erre: 28. - Vviki2)
2009. febr. 11. 18:02
Egyszer boltban nézegettem a dolgokat, óvszer is volt kirakva. Odajön nagyanyám és hesseget el onnan és azt mondta, ne nyúljak hozzá. Eszem megáll. Meg régebben rendeltem ingyen tampont. Jöttem haza suliból, anyám olyan hangon kérdezte, hogy az micsoda, hogy nem tudom, mit akart kihozni belőle.
30. Bianka3 (válaszként erre: 20. - Cel)
2009. febr. 11. 16:57
De ezáltal nekem is gátlásaim lettek. Hiába gondolnám máshogy a dolgokat, érdekesen néznének az emberre és minden maradna a régiben. Mert szerinte az a normális és kész. Egyszerűen senki nincs a környezetemben, akivel beszélni tudnék.
29. d879a0c5b4 (válaszként erre: 27. - Bianka3)
2009. febr. 11. 16:00

Én tizenévesen kérdeztem meg anyut, mert nem tudtam, mire való a betét, miért reklámozzák annyit a tévében. Azt mondta, ha nagyobb leszek, megmondja. Végülis azt hiszem az egy évvel fiatalabb unokatesóm mondta meg, mi az... Nem voltam elkésve vele, mert már elmúltam 15 az első alkalomkor...


A húgom (8 éves) az emberi testről szóló gyereklexikont kapott tőlünk karácsonykor. Valamelyik nap büszkén mesélte nekem, hogy a fehér vér megöli a betegséget, és hogy a fiúknak péniszük van, a lányoknak pedig hüvelyük. Olyan aranyos volt :D

28. vviki2 (válaszként erre: 27. - Bianka3)
2009. febr. 11. 15:53
Én megmondtam neki az igazat. A betétről, hogy a nők használják menseskor, az óvszerről pedig azt, hogy a férfiak haszn., hogy ne legyen gyermekük. Akkor ennyi elég volt. Most már jobban feszegetné a témát ha előhozná, s akkor részletezném és a kondomnál is rátérnék a fertőzésekre IS. Mindig az életkornak megfelelő választ kell adni. A 2 éves kisfiamnak persze még nem kezdek a mensiről rizsázni...:-DDD
27. Bianka3 (válaszként erre: 26. - Cenifer)
2009. febr. 11. 15:49

Azért tettem fel a kérdést, mert érdekelne, ki hogy gondolkozik erről. Meg hogy ki hogy áll a dolgokhoz. Mert ha egyszer lányom lesz, tuti, hogy nem úgy fogom vele ezeket a dolgokat megbeszélni, mint velem az anyukám és a nagymamám.

Pl. az is érdekelne, hogy látja a gyerek a betétet a polcon, vagy az óvszert a boltban és rákérdez, mit mondtok neki?

2009. febr. 11. 15:20

Bianka!


Elolvastam az egész fórumot!

Számomra nem egyértelmű a kérdésed, de úgy látom másnak sem :)

Látom 28 éves vagy!

Itt a 19 évestől az 50 évesig, mindenki szeretne segíteni Neked és felvilágosítani mindenben, de én jól vettem ki a soraidból azt, hogy Te abban kéred a segítséget, hogy az édesanyáddal szeretnél ilyen témában is beszélgetni mindenféle szorongás nélkül, vagy tényleg felvilágosításra van szükséged? (amit kötve hiszek :)

25. Bianka3 (válaszként erre: 23. - 6f4d0d160f)
2009. febr. 11. 14:52
Köszönöm. Aranyosak vagytok.
24. Awela (válaszként erre: 19. - Bianka3)
2009. febr. 11. 14:45

Jaj, anyám is nagylány szöveggel kezdte. Meg betett egy kazettát, amin egy kislány furán néz és elmegy a boltba, ahol fél venni valamit, mert ott van egy fiú. Ebből én nem értettem semmit, meg is mondtam anyunak, akkor volt hajlandó leülni elmagyarázni. Szexről nem beszéltünk, annyit tudtam, amennyit elolvastam a könyvben meg amire aztán magamtól rájöttem. Annyit mondott, ne feküdjek le senkivel, csak ha nagy leszek. Ennyi. Nesze neked felvilágosítás!

Ha gondolod, én is tudok válaszolni kérdésekre, de ez mégis a szülő dolga lenne... Próbálkozz azért még egyszer nála, hátha...

2009. febr. 11. 14:42
itt olyan sok fórum van, bármire választ kaphatsz, vagy kérdezz itt bátran
2009. febr. 11. 14:42
mi sem nagyon beszélgettünk ilyenekről régebben. de nem is volt miért. egyszer felvilágosított és kész, de bármi kérdésem volt tudtam hozzá fordulni. most hogy babát szretnénk, mindent megbeszélek vele. illetve csak amig az agyára nem megyek.
21. cel (válaszként erre: 17. - Vviki2)
2009. febr. 11. 14:41
igen, ezt ki felejtettem, itt is találsz választ a kérdéseidre, szívesen válaszolunk.
20. cel
2009. febr. 11. 14:40
Ha édesanyád zárkózott, fogadd el. Valószínűleg nagyon nehéz neki erről beszélni mert gátlásai vannak. Sok könyv áll rendelkezésre amiből megtudhatod amit szeretnél, kellően fel tudsz készülni ebben a témában. Barátnők is jó szolgálatot tehetnek, de vannak tévhitek, félre tájékozottság (szülőknél is elő fordul), ezért jobb ha megkeresed a háziorvosodat, vagy a kerületi védőnőt, kérsz tőle időpontot és mindenben a segítségedre lesz. Később is fordulhatsz hozzájuk bizalommal. De ha van bizalmas barátnőd, az Ő anyukáját is megkérdezheted. De anyukádra ne neheztelj, ilyen volt a neveltetése, valószínűleg nem tehet róla.
2009. febr. 11. 14:34
Nem azt mondom, hogy most leülök és nyíltan tárgyalok ilyesmiről, de semmiről nem lehet beszélni. Menses dolgokról nem mondott semmit, csak azzal jött, hogy a barátnője lánya már nagylány lett". Meg hogy gyerekem is születhet. Aztán ennyi.
2009. febr. 11. 14:33
Házon belül nem, házon kívül igen.
17. vviki2 (válaszként erre: 1. - Bianka3)
2009. febr. 11. 14:31
Egyébként mi a probléma? Én szívesen beszélgetek veled! Írhatsz privit...:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook