Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nálatok az idősek és a fiatalok, hogy viselik a vírusos helyzetet? fórum

Nálatok az idősek és a fiatalok, hogy viselik a vírusos helyzetet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. márc. 18. 11:28

fiam / 28/ bejár dolgozni, mert szerinte az állandó itthonlét ingerszegény, kollegái is igy gondolják.


Én nagyon unom a home offict, nm mintha dolgom lenne a városban, de már most kikészit a bezártság.

2020. márc. 18. 11:20

Főváros, zöldövezeti panel.

Tegnap este 6 órakor a hatalmas i....s...r üres volt, néhány vevő az italospolcnál lézengett. Nem voltam, az ablakból láttam.

Fiókám erélyesen megtiltotta, hogy reggel nyitásra átmenjek. 8 órakor ment, 2 óráig tartott a bevásárlás. A hentesnél néhány macerás vevő, ne azt a darabot, stb. Az utolsó 2 db szappant hozta el.

Délelőtt elsétáltam a L....i pékségbe, sajnos csak egy bizonyos kenyeret ehetek. Az eladólány megdorgált, minek járkálok. Igaza van. Ha hozzájutok élesztőhöz megpróbálok kenyeret sütni, ha nem kovásszal kísérletezem.


Gyógyszertár előtt 20-25 ember az utcán, tartva 1-2 m-t. 10-ből 9 60+, sőt 70+. Polgármester naponta 2x osztja meg a közleményt, pirossal kiemelve:



"❗️Segítséget nyújtunk a bevásárlásban és a gyógyszerek kiváltásában is. Ezt az igényüket kérem mindenki az Óbudai Szociális Szolgáltató Intézmény munkatársainál jelezze."...

"Kérjük minden jószándékú polgárunkat, hogy idősebb lakótársait, barátait keresse meg, hogy segíthet e számukra bevásárlással, vagy igény szerint más segítséggel... Az ...-i Szociális Szolgáltató Intézményben étkező idős embereknek felajánlottuk az elviteles, vagy házhoz szállítással történő igénybevétel lehetőségét.


Játszótereket tegnap lezárták. Délelőtt 10 órakor apuka 2 kisebb ( 3-4 éves) gyermekkel a játszótér szélén a csúszdáknál.


Látható, hogy kortól független a szabályok figyelmen kívül hagyása.


A fiatal/aktív emberek aggódása jogos. Véleményem szerint azért (is), mert ha idősebb, krónikus ilyen-olyan betegséggel élők elkapják, eü. ellátásuk komolyabb nehézségekbe ütközhet.

80. Csalános (válaszként erre: 8. - Magdi985)
2020. márc. 18. 11:07
Te vagy a hibás. Mi közöd hozzájuk? Ha jól érzik magukat, tegyék. Ne hidd, hogy ők lesznek betegek. Lehet, hogy jobb az immunrendszerük, mint a tied. Hiszen ha eleve nincs betegségük, talán meg is ússzák. Különben meg hogy tudnál annyi emberre hatni. Az a naj, hogy mindenki mással foglalkozik, a másikat lesi mit csinál. Ha csak begubózik, a mozgásszegény életmód nagyobb kár, mintha kimennének sétálni, nézelődni. Borzalom ez az országos hisztériakeltés!
79. lolita2112 (válaszként erre: 78. - Unom)
2020. márc. 18. 08:29
tobb ilyen szemely is van a hoxan.jomagam kikerulom oket nagy ivben.
78. unom (válaszként erre: 73. - Szőkelédi)
2020. márc. 18. 08:07
Ne foglalkozz másokkal, aki kötekedni akár úgyis fog. Át kell lépni rajta,és kész.
77. vidéki3 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2020. márc. 18. 07:53

Kérhetnélek, hogy legalább itt és most ne kötözködj minden áron.

Több fórumon vagy jelen, általában az elsöprő többség támogat.

Eddig sem szóltam Hozzád, másnak válaszoltam, vagy "szóló" bejegyzést írtam.

Természetesen mindenkinek lehet eltérő véleménye, de nem kell egy szóra "ráugrani" és addig-addig tekeregni míg teljesen elveszti az eredeti jelentését.

Nem válaszolok többé Neked, szépen kérlek ugord át a másnak írt válaszomat. Majd Ő válaszol, amit jónak lát.

Elnézést kérek a többiektől, igyekszem ezután visszafogni magam.

Mindenki vigyázzon magára és szeretteire.

76. ranna (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 18. 07:42
Az én 17 évesem simán megértette, hogy sehova otthonról.
75. lolita2112 (válaszként erre: 73. - Szőkelédi)
2020. márc. 18. 07:40

nagyon megertem,hogy mit erzel es hogy miert!nekem is nagyon kedvem lenneb hozzaszolni,de inkabb nem,



a lenyeg az lenne,hogy imformaciot cserelne itt az ember udvarias hangnemben,de……….sokszor lehetetlen………...

74. forrest2010 (válaszként erre: 73. - Szőkelédi)
2020. márc. 18. 07:22
... persze h szabad ! :) mindenki írja csak le a tapasztalatait , mert mindent lehet még sokkal jobban is csinálni ! megoldani ! :) :)
73. szőkelédi (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2020. márc. 18. 00:32

Na tudod mit ,kár volt írni bármit...végülis ez így helyes.


Valóban van pár vezérszónok,aki mindent IS mindig jobban tud .

Csupán leírtam,hogy itt mi a helyzet, de már itt a tuti válasz,eddig is megoldotta valahogy ....

Nem is tudom, egyáltalán szabad még bármihez hozzászólni?

☹️🤔

2020. márc. 17. 22:12
Nálam a zöme be van tojva.
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Szőkelédi)
2020. márc. 17. 22:09

Aki annyira elesett, az eddig is az volt valószínűleg. Nem most a karanténtól lett az.

Szóval eddig is megoldotta valahogy az ellátását. Aki született helybeli, az rokonokra is számíthat.

70. szőkelédi (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2020. márc. 17. 21:27

Sajnos itt nincs ilyen ,bár nem sok ember volt eddig sem az utcákon,de van pár idős ,beteg ember .

Annyi a dolguk a gondozóknak ,hogy beteszik az ablakba az éthordót,meg egy két helyen a gyógyszert kiadagolják.

Már de.10 kor bent vannak a hivatalban.


Polgi nem ér rá szervezkedni,reggel este misét tart .

Itt mucsacsöcsögén ez van .

69. szőkelédi (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2020. márc. 17. 21:18

Ma délután hozta az önkormányzat kézbesítője a magánszemélyek kommunális adójáról az értesítőt. De sürgős...igaz , március 16 ig kellett volna befizetni ,amúgy meg mindig átutalom az egész évit.

Kérdeztem,mi van az idősekkel,polgi szervez valami okosságot ?

Nem tud róla,majd a szociális gondozók rájuk néznek néha.

Na b..ki 😕

68. michelle.r (válaszként erre: 62. - Vidéki3)
2020. márc. 17. 20:51
Itt, ahol én lakom az egyik a kétfarkú kutyák szervezik a kommandót, a kerületben élő 70 felettieknek fogunk segíteni bevásárolni, patikázni, fifikét sétáltatni. Személyesen a polgármester is benne van a team-ben. Most épp azon dolgozunk, hogy minden jelentkező be legyen azonosítva, lecsekkolva, nehogy bekeveredjenek a rosszfiúk is. Remélem, valamelyik bankot rá tudjuk venni, hogy a call center vállalja át az azonosítást.
67. unom
2020. márc. 17. 20:43

Ezt találtam:

Az új 46/2020-as Kormányrendelet szerint a 70. életévüket betöltött személyeket arra kérik, hogy lakhelyüket, tartózkodási helyüket ne hagyják el, aki ezt vállalja, és erről az önkormányzatot tájékoztatja, annak ellátásáról való gondoskodás a települési önkormányzat polgármesterének feladata (forrás: [link] Mivel még elég friss a rendelet, mai napon lépett hatályba, feltehetően kidolgozás alatt van, hogy miképpen lehetne ezt a pontot megoldani. Egyelőre mindenki tanulja ezt a helyzetet, legyünk kicsit belátóbbak, és türelmesebbek egymással.

66. Guruljka (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2020. márc. 17. 20:38

Persze elsődlegesen a fiamnak és a munkatársainak kellene használniuk, ők vannak összezárva. Igaz, nem gyártósor mellett, ahol tényleg kicsi a távolság a dolgozók között.


Mondja, hogy a buszsofőr már zárt fülkében ül.

65. Guruljka (válaszként erre: 61. - Fisica)
2020. márc. 17. 20:27

Majd igyekszem nem lehelni senkire.

Tényleg jobb lenne az a szájmaszk, meg az alkohol, majd telefonálok a patikába. Hátha őket még nem fosztották ki. Nem tartanak túl sokáig nyitva, kint is vannak a fenébe... A hülye lakhelynek is vannak azért előnyei.

64. 8d00a82c06 (válaszként erre: 62. - Vidéki3)
2020. márc. 17. 20:26

Persze, hogy segítenek. De sajnos vagy magasról tesznek rá mert ők nem betegedhetnek meg, vagy várják a sültgalambot. Senki nem fog becsengetni az önkormányzattól, hogy segíthessen.

Jelezni kell...

63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Vidéki3)
2020. márc. 17. 20:25

Ha rosszul tudom, akkor a községi honlapon szerepel hibásan.

Sajnos vannak 70 év alattiak, akik rossz állapotban vannak.(És vannak 80 felettiek, akik bringára pattannak.) Remélem, nekik is bevásárol valaki.

62. vidéki3 (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2020. márc. 17. 20:22

Segítenek szinte mindenhol, csak Guruljka lakhelyén nem. Illetve ott is,de csak 70 éven felülieknek.😆

Épp egy órája dorgált meg az utódom, nehogy merjek valahova menni. Megvesz mindent, ami kell a főzéshez. Ilyen utoljára 26 eve volt egy komoly műtétem utan.

61. Fisica (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. márc. 17. 19:48
Tegnap volt a tvben egy egészségügyi szakértő, aki elmondta, hogy lehelettel is terjed a járvány. Tehát nem csak köhögéssel meg tüsszenetéssel, így a nevetgélés is lehet veszélyes. És az 1méter távolság sem elegendő ilyenkor. :(
60. michelle.r (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2020. márc. 17. 19:15

Hát persze. Legfeljebb meghal. Ez a krrrrva dühítő, hogy a gyerekem nem jár iskolába, én nem járok dolgozni, minden sokkal nehezebb, emberek veszítik el a munkájukat, cégek mennek tönkre.


Ha csak magamról lenne szó, pont tojnék rá, hogy megkapom-e vagy sem. De azért kell vigyáznom, hogy másokat ne fertőzzek meg.


Azt meg nem hiszem el, hogy senki nem segítene. Még az önkormányzat sem.

59. Bözsi néni (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2020. márc. 17. 19:02
kortól
58. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - Magdi985)
2020. márc. 17. 19:02
A terjesztőnek is és mindenkinek is, kirtól és nemtől függetlenül.
57. cimpi
2020. márc. 17. 18:58
Ma nagyon kiakadtam. Felhívtuk egyik idősebb ismerősönket, 75 éves bácsit- hogy van stb.. s hallom a telon keresztül a nagy gyerekzsivajt mellette-az unokák vannak itt -két hétre lepasszolták a szülők hozzájuk. Hm.. Nem elég, hogy a járvány előtt a 73 éves nagymama szinte naponta bebuszozott kb. 8.km-re a megyeszékhelyre hogy az ott élő fiáék 4 éves ikerpárját fél négykor hazavigye. mert az anyuka fél 5-re érne csak az oviba- addig ne várjanak!!! Legtöbbször 6-fél hétre ment haza- a nagyi meg utána busszal haza. Legtöbbször hétvégén szombat-vasárnapra kihozták a piciket- mert ők takarítanak,főznek ,vásárolnak- a gyerektők nem tudnak!! Ezt a kihasználást!! DE főleg most!!! Azt mondja a papa- mert a menyemnek dolgozni kell- nem vesz ki szabit.nem marad nyárra neki akkor- Hm felrobbanok!!Nekem is van két unokám-sokat segitek ha kell,főleg nyáron-de normális módon-nem kihasználva- A lányom nem engedi ezt ebben a hyelyzetben,az unokák most nem jöhetnek,sem ők sem akarnak-szabit vett ki ,ha kell fizetetlenre megy, pedig hatvan múltam csak, most a párommal karanténban vagyunk, nem nagyon megyünk ki a házból hetekig-van minden ami fontos-a családi összejövetelek majd ha elmúlik a veszély. De nem értem az embereket. Sajnálom az ismerősömet- sokat betegeskedik amúgy is- a szívével is gond van.
56. Guruljka (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2020. márc. 17. 18:43
A szemközti nő nem idős, de veszélyeztetett, és mászkál, mert nincs, akire rábízhatná a dolgait.
55. Guruljka (válaszként erre: 53. - 8d00a82c06)
2020. márc. 17. 18:38
Nálunk ilyenről nem tudok, de utánanézek, szükség esetére.
54. michelle.r (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2020. márc. 17. 18:36

Akaratomon kívül meg fogok bántani embereket, pedig nagyon nem célom. Ők vannak a legnagyobb veszélyben. Egészségileg. De nagyon, nagyon rosszat tesznek azzal, hogy nem képesek otthon maradni. Rengeteg embert fognak elbocsátani olyan cégektől, ahol nincs tartalék. Mert a cégvezetőn a járulékokat behajtják, a saját javaik terhére, tehát ha nincs bevétel, nincs miből fizetni a munkatársakat. Ergo, el fogja bocsátani az embereit, és ez teljesen érthető, mert a saját családja mindenkinek fontosabb, mint a másé.


Lehet, hogy nem ők hozták be a vírust, nem ők síelgetnek, nem jártak üzleti úton, ha a fizetőképes korosztály ellehetetlenül, nem lesz nyugdíj sem.


Szóval mindenki jobban járna, ha néhány hetet kibírna kóricálás nélkül.


Csak egy példa, a barátnőm megkérte a szomszédjában lakó idős hölgyet, hogy írja össze, mit vásároljon neki. Reggel ment a listáért, a néni ragaszkodott hozzá, hogy vele együtt menjek. Nem írom le, hogy mit gondolok erről. 🤯

53. 8d00a82c06 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2020. márc. 17. 18:26

Nálunk van az időseknek fenntartott zöld szám, hogy kérjenek segítséget. Bevásárolnak nekik, gyógyszereiket kiváltják.

Ez nem bonyolult.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook