Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon fiatal anyukák fórum

Nagyon fiatal anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
39. Hoxa
2006. máj. 30. 09:52

Ebből is látszik, hogy foglalkozol vele és nagyon szereted. :)

Végülis nem maradtál le semmiről, mert még előtted az élet! :) Még bulizni is mehetsz, bár gondolom már nem olyanokra vágysz, mint a korosztályod. A gyerektől megkomolyodik az ember, függetlenül attól, mennyi idősen szülte.

38. Eve20 (válaszként erre: 37. - Hoxa)
2006. máj. 29. 21:54

Hát van, de feltölteni nem tudom, mert a kábel ami kéne hozzá eltűnt. Ha előkerül, mindenképpen megmutatom az én kis huncutom:)

Igazad van, nehezebb ilyen fiatalon, én is például kihagytam szinte teljesen a bulizós szakaszt az életemből. De nem bántam meg. Sokkal rosszabb lenne azzal a tudattal élnem, hogy megölettem a gyermekem. Azt kell mérlegelni mi a fontos az embernek. Hogy fel tudja-e áldozni a szabadságát vagy nem. Én boldog vagyok, hogy így döntöttem. Bandi a bizonyíték arra, hogy megérte. Nagyon értelmes kisfiú (egy kicsit elfogult vagyok:))) a korához képest mind értelmileg, mind fizikailag fejlettebb, az doki meg a védőnő szerint is. 10 hónapos, és már 3-4 szót tisztán mond, és rendeltetésszerűen használja. Bocs, hogy dicsekszek, de annyira büszke vagyok rá:)))))

37. Hoxa
2006. máj. 29. 21:06

Eve, nincs feltölthető képed a kis lurkódról?


Sajna a felelőtlenség sem korfüggő, de tény, hogy fiatalon még nehezebb háttérbe helyezniük az embereknek magukat, hiszen még "előtérben" is alig voltak.

Persze az általatok leírtak alól nincs mentség. Nagyon sajnálom a kicsiket, milyen élet jut nekik ilyen szülőkkel?! Az anyagi háttér sem minden, de ha a szeretet és odafigyelés sincs meg, akkor... súlyos. :((((((

36. Eve20 (válaszként erre: 35. - Mothertiger)
2006. máj. 27. 15:30
Hát igen, ilyenek is vannak. Körülbelül azt kéne ezekkel csinálni, amit írtál. Szegény baba!:(
35. mothertiger (válaszként erre: 34. - Eve20)
2006. máj. 27. 15:08
Jézus Úristen, még a könnyem is kicsordult! Hogy lehet valaki ilyen gonosz? Az ilyeneket kéne annál fogva felakasztani, ami viszketett nekik mikor azt a szerencsétlen babát megcsinálták... Mennyivel másabb lenne a világ!
34. Eve20 (válaszként erre: 33. - Mothertiger)
2006. máj. 27. 03:39

Szia! Hát igen, sajnos nem a mi példánk az általános:( Nagyon sok ilyen eset van, amit írtál. Én úgy veszem észre, egyre több a fiatal anyuka, de a gondolkodásmód meg visszafelé fejlődik (persze vannak kivételek, például én:))) Amikor védőnőhöz jártam terhesen, ott is volt egy velem egyidős anyuka, aki tízpercenként járt a vécébe cigizni:( És sajna mentek vagy 3-an! Nagy vihogva mesélte, hogy őt a gyerek nem fogja leláncolni, meg ilyenek:(

A másik amin megbotránkoztam a kórházban a szobatársam volt, miután megszületett a kisfiam. 20 éves, 40 kilós csajszi, azt mondta, nem nagyon eszik, helyette cigizik, nehogy meghízzon. Mert ugye ez így normális:( Plusszba még ivott is, tele volt a szekrénye sörrel (nem éppen alkoholmentessel, kérdeztem) meg megivott egy nap vagy egy liter kávét. A babája a 35. héten született, alig másfél kilóval:( Egy hétig intenzíven volt, utána álkerült még egy hétre inkubátorba:( Aztán meg az anyjával meg velünk egy szobába. A nővérek mondták neki, hogy 2 óránként etesse, akkor is, ha nem sír, mert azt ugye nem nagyon tudott:( De neki nem esett jól, inkább aludt, a baba meg ugye nem volt elég erős, hogy sírjon:(( Hiába mondtam neki, hogy tegye amit mondtak, ő azt mondta nagyon fáradt a két héttel ezelőtti szüléstől (amíg a pici az intenzíven haldoklott, ő nyugisan pihengethetett) meg hogy ő nem érti, hogy tudtam megszülni a babámat, mert az övé feleakkora, és milyen nagyon fájt (az én kicsim 3,5 kilóval született, 40 hétre egészségesen) pedig gátmetszés se kellett neki, annyira pici volt a baba, és az egész egy órán át tartott. A dokinak meg ott szinészkedett, hogy ő nem érti, miért született idő előtt a fia. Aztán az már nem bírta cérnával, és jól elmondta neki miért:) Mit mondjak megérdemelte. Szinte biztos, hogy ő tehetett róla, hogy valószínűleg egy életre tönkretette a gyerekét:(

Bocs a hosszú dumáért, de most ráérek, náthás vagyok, nem tudok aludni:(

2006. máj. 26. 22:37

Akkor ezt olvassátok...

Szembeszomszéd fiú most 26körüli, kb 3 éve szexel egy kiscsajjal, aki most 16. Már elvetetett egy pár babát a kiscsaj, mire tavaly ismét teherbe esett rögtön az abortusza után. Megtartotta, hátha a pasi nem kurvázik többet. Hát kevesebbet se... Megszületett a baba most márciusban, szegény, ha látnátok. Tiszta torz a kis feje, mert a csaj nem figyelt rá, hogy forgatni kellett volna neki, meg sztem nem is lesz egészséges az a baba, de ne legyen igazam. Most 2 hónapos a kisfiú, de egyáltalán nem olyan, mint a "többi" ennyi idős. Megkapták az anyaságit, a srác titokban felvette, elgépezte az egészet, ráadásul eladta a csaj bringáját is. A szomszédból lopták az áramot, a fiú be is tört a házba, és eltüzelte a bútorokat, amiket ott talált. Nem dolgozik, néha halat lopni jár, meg üzletelget. Mindkettejük szülei alkoholisták, így nem nehéz megjósolni, hogy mi lesz a baba sorsa később.

Én például leginkább ettől vagyok kiakadva, szomorú vagyok amiatt, hogy némelyik ember milyen ésszel gondolkozik...? Szerencsére talán nem minden ennyire fiatal pár tolja el így a saját és a kisgyerek(eik) életét, ebben csak reménykedni lehet.

Én 27évesen szültem. Nekünk sincs túl sok mindenünk, párom dolgozik kettőnk közül én meg ha időm engedi, tetoválok. Természetesen mindenből a legjobbat akarjuk a kisfiunknak, ezért gyakran lemondunk arról, amire vágyunk, vagy mindketten "rákapcsolunk". Mindig a gyereknek kell az első helyen lennie. Vajon ez egyeseknek miért nem egyértelmű?

32. Eve20 (válaszként erre: 31. - Gigi...26)
2006. máj. 26. 21:38
Hát igen, ez elég fura!:( Persze amióta megvan a picink, mi sem költünk magunkra annyit mint azelőtt. Csak a legszükségesebbeket vesszük meg magunknak, neki viszont igyekszünk mindenből a legjobbat venni. Milyen kocsitok van?:) Nekünk egy piros corsa:)) Nem éppen drága kocsi, de a célnak megfelel, jó kis autó.
2006. máj. 26. 20:17

Eve, de kíváncsi vagyok már Banditára, most olvasgattam, amiket írtál róla:)

Szerintem is felelőtlenség a semmire gyereket vállani, de az igaz, hogy ennek érdekében érdemes lejjebb adni az igényeket. Balázs ovistársának az anyja mesélte, hogy keresztanyjáéknak ugyanolyan kocsijuk lett, mint nekünk, csak az a különbség, hogy nekik nincs áram a lakásban.. 3 kicsi gyerekük van, nem élhetnek valami fényesen, ha az áramot is kikapcsolták náluk, de a drága kocsi kell biztos...

Ilyentől robbanok!

30. Linde (válaszként erre: 29. - Eve20)
2006. máj. 26. 10:41

Majd ha minden körülmény megfelelő lesz. Mert csak úgy minden nélkül nem lehet :(

De időm mint a tenger :)

29. Eve20 (válaszként erre: 28. - Linde)
2006. máj. 26. 10:26
Hát, még lesz jó pár éved, hogy babázhass:))
28. Linde
2006. máj. 26. 10:24

Jaajj, biztos nagyon imádnivaló lehet :)

Nem, nekem sajna nincs babám, de nagyon szeretem a gyerekeket, és nagyon jól kijövök velük. Lehet óvónőnek kellett volna mennem...

27. Eve20 (válaszként erre: 26. - Linde)
2006. máj. 26. 10:18
Most 10 hónapos a kisfiam, Bandinak hívják. 10kiló, és 76 centi. Mászik, kézenfogva lépeget, egyedül iszik, meg kapaszkodva körbejárja a lakást:) Mondja hogy anya, mama, baba. Ha mondjuk neki, integet, tapsol. Neked nincs babád?:)
26. Linde (válaszként erre: 25. - Eve20)
2006. máj. 26. 10:14

Igen, sajna. Valahogy fogyni könnyebb volt. Az a baj, hogy nem is bírok sokat enni :( Meg keményen sportolok, nem akarom abbahagyni.

Mesélj a picidről!

25. Eve20 (válaszként erre: 24. - Linde)
2006. máj. 26. 10:09
Mármint hogy milyen ügyben vagyok itt?:) Hát nekem sajna fogyni kéne, mert a terhességem alatt nagyon meghíztam. Olyan 15 kilót kéne leadnom. Állítólag hízni nehezebb. Ez igaz? Ha többet eszel, az nem elég?
24. Linde (válaszként erre: 22. - Eve20)
2006. máj. 26. 10:00
És te?
23. Linde (válaszként erre: 22. - Eve20)
2006. máj. 26. 09:11

Na, most jutottam gépközelbe (munkahely)

Nem, én igazából hízni szeretnék, mert iszony vékony vagyok. Meg hallottam, hogy nagyon jó kis társaság van itt, és tényleg :)))

Igazad van, kikészültem a sztoritól, de ki nem tenné a helyemben?

22. Eve20
2006. máj. 25. 17:17
Te egyébként fogyókúra ügyben vagy az oldalon?
21. Eve20 (válaszként erre: 20. - Linde)
2006. máj. 25. 17:16
Kikészültél a sztoritól:)
20. Linde
2006. máj. 25. 17:15
Na kétszer mentettem... asszem,fáradok :)
19. Eve20 (válaszként erre: 18. - Linde)
2006. máj. 25. 17:15
Hát igen...:(
18. Linde (válaszként erre: 16. - Eve20)
2006. máj. 25. 17:15

Végülis mit várunk?

Náluk a lényeg, hogy a segélyt megkapják...

Viszont az ilyen gyerekeket tiszta szívből tudom sajnálni. :(((

17. Linde (válaszként erre: 16. - Eve20)
2006. máj. 25. 17:14

Végülis mit várunk?

Náluk a lényeg, hogy a segélyt megkapják...

Viszont az ilyen gyerekeket tiszta szívből tudom sajnálni. :(((

16. Eve20 (válaszként erre: 15. - Linde)
2006. máj. 25. 17:05
Hát ez az. De én azt nem értem végképp, hogy a fater meg otthon döglik, miközben éheznek a gyerekek. Komoly, felelősségteljes szülők:(((
15. Linde (válaszként erre: 13. - Eve20)
2006. máj. 25. 17:03

EZ ISZONYÚ ! Nem tudnak normálisan enni, apuci meg nem dolgozik?

Hogy lehetnek ilyen szülők? Ezt én nem értem...

Nekem is van két féltestvérem akikkel sajna nem tartjuk a kapcsolatot.

14. Eve20 (válaszként erre: 10. - Linde)
2006. máj. 25. 16:50
Köszi:)
13. Eve20 (válaszként erre: 11. - Hoxa)
2006. máj. 25. 16:49

Igazad van, lehet ugyanolyan jó tesó a "félvér" is, de az biztos, hogy teljesen máshogy állnak egymáshoz. Nekem azért nem jó a viszonyom a két tesómmal, mert gyakorlatilag miattam ment teljesen tropára az anyjuk házassága apámmal. Még akkor házasok voltak, mikor apám meg anyám összejött. Én meg becsusszantam:) A másik tesóm meg nagyon utálta apámat (már azóta meghalt) és így rajta keresztül valamilyen szinten engem is:( Pedig normális voltam mindannyiukkal.

Én is látok sok ilyen "gyerekgyárost". Amit művelnek borzasztó. Lakik felénk egy család, ahol az asszony most várja a 6 babát, a férje nem dolgozik, és csak a gyerekek után kapott pénzből élnek. Egyik ismim dumált a nővel nemrég, az mesélte, hogy csak babot meg krumplit tudnak enni, másra nem telik:( Szegény gyerekek!:( Napi 200 forintból élnek majdnem 8-an!:(( Na, az ilyeneket én is borzasztóan elítélem.

12. Linde (válaszként erre: 11. - Hoxa)
2006. máj. 25. 16:30

Igazad van a kisöcsém 10 évvel fiatalabb, féltestvérem, de imádjuk egymást :)

Felénk rengetegen csinálják ezt, ők a gyerekből akarnak megélni, kapják a rengeteg segély, és persze nem dolgoznak :(

Rendkívül szomorú az ilyen.

11. Hoxa
2006. máj. 25. 16:13

A féltestvér is lehet pótolhatatlan, nem a vér számít. Nekem 2 féltestvérem van, az geyikük olyan nekem, mint egy "pótanya". :)


10 hetes a csöppségem.


Én csak azokat nem értem, akik több gyereket is bevállalnak nagyon fiatalon, emberteen körülmények közé, 0 eséllyel, semmi jövőképpel... Egy gyerek még becsúszik, de több? Úgy, hogy azt az egyet sem tudják rendesen felnevelni? Na jó, ez sem kor kérdés teljesen, de azért többnyire.

10. Linde (válaszként erre: 9. - Eve20)
2006. máj. 25. 16:07

Hát bizony ez elég szomorú :(

Egyébként meg manapság sajnos inkább kivétel az ilyen. Sajnos nem sokunknak alakul úgy az élete, hogy vállalni merjék.

Le a kalappal előtted! :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook