Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon erős fogfájás - mi a megoldás? fórum

Nagyon erős fogfájás - mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. 5674644b5d (válaszként erre: 17. - Timike9494)
2014. jún. 30. 09:50
Vannak tömések amiért fizetni kell (pl fehérekért) és van amiért nem. Nekem egyrészt alap volt hogy fehéret kérek, másrészt elég sokat le kellett faragni a fogból így egy részét vissza kellett építeni, ehhez pedig porcelán tömést használt az orvos. 3 hétig jártam vissza és lett mindig cserélve az ideiglenes gyógytömés amíg a 4. héten meg nem kaptam a véglegeset. Természetesen a gyógytömésekért nem kellett fizetnem.
2014. jún. 30. 09:09

Nyugi, nem lesz vészes, maximum kellemetlen kicsit,hogy a szádban turkálnak.

Én is pár hete vagyok túl egy gyökérkezelésen, bátyám is, és csak mosolyogtunk utána, hogy mindketten azt hittük, hogy majdcsak belehalunk majd a fájdalomba, de tényleg akkora adag érzéstelenítőt belédnyomnak, hogy nem szabad fájnia, ha meg igen, szólni kell, és még ad. :)

Szerencsére jó orvost fogtam ki, ügyes volt, és nagyon gyors. Első alkalommal negyed óra alatt kész volt, utána meg már csak a tömés híja volt, még kétszer.

Hogyhogy fizetni kellett a tömésért? :O Nekem nem kellett semmit fizetni.

Szóval nyugi, hamar túl leszel rajta és utána remélhetőleg jobb lesz ;)

Kitartást :)

16. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Hannababa13)
2014. jún. 30. 08:45
Nekem is dupla adag kellett az érzéstelenítőből, az első adagtól még alig zsibbadtam pedig 3x erősebbet kaptam mint amit az átlagos fogászaton használnak. 2 adag már megoldotta a dolgot de így se volt 100% akkor én is a ritka állat fajta vagyok. Nekem a fájdalomcsillapító is úgy megy hogy 3x annyi kell mint másnak.
15. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Grizus)
2014. jún. 30. 08:40
Nálam dettó ez volt pár napja.majd letéptem a falat úgy fájt. Most a gyógy tömés vigyorog a fogamban. Fontos fog így menteni szeretném. Tömött volt le is tört belőle. Kiidegelte és kitisztította. Az égvilágon semmit nem éreztem. Magán dokim csinálta máshoz nem is mennék. Ez nekem 3000 pénz volt
2014. jún. 30. 08:21
En sokkal jobban felek a fajdalomtol egy rossz fog miatt, mint a fogorvostol. Inkabb hallgatom a furot, meg elviselem azt az 1 atkozott injekciot, minthogy ne tudjak enni - aludni a fajdalomtol.
13. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - Grizus)
2014. jún. 30. 08:16

Nekem kb egy hónapja volt gyökérkezelésem, tb-re mert szintúgy nem állok úgy anyagilag, hogy magánfogorvoshoz rohangáljak. Ami fontos: nem fájt, én még az injekció előtt is kaptam lidocaint, hogy maga az injekció beadása se fájjon a kezelés alatt nem éreztem semmit. Viszont maga a tömés ami a gyökérkezelés után kapsz nem ingyenes, én 5000 ft fizettem, de úgy gondolom ennyi bele kell hogy férjen.

Az hogy neked megmenthető e ezt csak fogdoki tudja megmondani, sajnos nem túl jó jel ha fáj ... azonban ez ne tartson vissza, hogy elmenj. A sok fájdalomcsillapítótól a gyomrod és a májad megy tönkre!

Nekem inkább egy fogam bánja, mint a belsőszerveim! Fogat pótolni egyszerűbb!

2014. jún. 30. 08:15
Szia! Gyokerkezeles a megoldas!!! Szuperul el tudnak zsibbasztani, emiatt ne aggodj! En is epp mostanaban kapok gy.-kezelest, az en esetemben is oriasi ragofogrol van szo. Nem fogod elvesziteni a fogadat, ne aggodj! De menj minel hamarabb fogorvoshoz!!! Nem kell fajdalommal elni, egy tomes / gyokerkezeles sokkal kevesbe kellemetlen (persze erzestelenitovel!) mint az allando fogfajas, amivel sok ember egyutt el. Ha van ra lehetoseged, penzed, menj amilyen gyorsan csak tudsz!!! Az sztk viszonylag olcso.
11. Ekka
2014. jún. 30. 08:07
Fogorvos!
10. ZéGyé (válaszként erre: 1. - Grizus)
2014. jún. 30. 07:56
Tömött fogat is lehet gyökérkezelni. Lehet, hogy a végén kicseréli az egész tömést, de az elején csak egy pici lyukat fúr, amibe a kezelés idejére tesz gyógytömést, ill. próbatömést. Lehet, hogy előtte elküld röntgenre, és valószínű kapsz rá antibiotikumot. Az érzéstelenítő nem biztos, hogy 100%-ban hat, de túl lehet élni. És gondolom a mostani állapotnál bármi jobb.
9. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Grizus)
2014. jún. 30. 07:15
Szorítok neked ! nem sok szörnyűbb van a fogfájásnál , próbáld ki az előttem lévő tanácsát , hátha ..... / rontani biztosan nem fog , legfeljebb ne szagolgassa senki a füledet ! /
2014. jún. 30. 07:05
Bármennyire hihetetlen, amíg orvoshoz jutsz, a füledbe, azon a fájdalmas oldalon, tegyél egy hosszában vágott fél fokhagyma cikket. Enyhíti a fájdalmat.
7. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Grizus)
2014. jún. 30. 07:05
En is nagyon felek a fogorvostol. :( sok erot neked!:))
2014. jún. 30. 05:36
Fogorvosról hallottál már?!
2014. jún. 30. 04:28

a fogfájás rámehet a szivizomzatokra,és az izületekre!


az injekció 100 %- ban fog hatni,abban biztos lehetsz,mert az orvos mindig csinál próba tesztet,hogy hat-e az injekció.


nekem egyszer nem hatot,de én erre fel vagyok készülve,mert a mütéteknél is mindeg kapok még 1 adagot. ez egy ritka dolog,mert csak 100 -ból 2-3 ember olyan mint én!

nekem több adag fájdalomcsillapitóra van szükségem!


bizz az orvosodba,és ha nem kell nem fogja kihuzni,főleg ha nagyon fontos az a fog!


sok szerencsét!

4. grizus (válaszként erre: 3. - Rika1)
2014. jún. 30. 02:59
Lehet, hogy csak kedd délután tudok menni, remélem, addig kibírom. Jó lenne, ha nem rögtön húzni akarna, csak mert tb-s. Eddig jól kezelt, ha gond volt. Sajnos szinte az összes fogam tömve van.
2014. jún. 30. 02:49
Ha ennyire fáj, akkor mindenképpen dokihoz holnap! Nem kell félni, mert az érzéstelenítő mindent megold. Azt hogy mit tud vele csinálni azt csak ő látja majd meg. Jósolgatni itt fölösleges. Lehet, hogy lyukas a tömésed, vagy a fog kezdett belülről kifelé lyukadni. Mert ilyen is van!
2014. jún. 30. 02:36
fogorvos cask o erdemlegesen segiteni.
2014. jún. 30. 02:12
Nagyon fáj alul egy fogam és felül is egy, amiből csak egy pici szilánk van, tehát igazából nem is tudom, mi fáj. (Mikor kezdjen el fájni, ha nem péntek este, nem igaz?) Nem szeretném kihuzatni, mert már három nincs meg és ez egy nagy és fontos fog, nem tudnék rágni azon az oldalon, ha kihúzzák. A gond az, hogy tömve van, ami megvan, ez esetben is lehet gyökérkezelni? Kiszedi az egészet és úgy öli el az idegeket? Már a gondolattól is rosszul vagyok, nagyon félek. A másik, hogy sima állami fogorvos csinál ilyet? Magánorvosra nincs pénzem. Ezenkívül az a kérdés még, hogy fog-e hatni az érzéstelenítő eléggé, mert dermarollerezek, és ahhoz állítólag kicsit hozzá lehet szokni, mondjuk én eddig ilyet nem vettem észre. Végül: lehet valami bajom a sok fájdalomcsillapítótól? Tegnap óta tömöm magamba a donalgint, de csak pár óráig hat. Öntsetek belém erőt, nagyon be vagyok tojva! Köszi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook