Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon ciki, ha csak alapozó van rajtam? fórum

Nagyon ciki, ha csak alapozó van rajtam? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
84. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - 18e79e1970)
2013. nov. 16. 18:35

És arról ne is beszéljünk, hogy nekem pl. sokszor forog a gyomrom a divatlapokban fotózott "nőtől".

Hogy néznek ki. A látványtól nem lesz kedvem megvenni a rajtuk lévő ruhát, inkább élettől is elmegy a kedvem...

83. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 18:33

Miért kellene a kezünkbe venni bármit, ha tudjuk mit kell tenni. Engem pl. az anyukám megtanított arra, hogy mit kell tennem.

Tényleg azt hiszed, hogy csak te tudod, hogy kell csinálni?


Valóban nem sminkelem magam, mert féltem a bőrömet. És nem is napozok, mert féltem a bőrömet, de igyekszem a saját elképzeléseim szerint óvni magamat.

Tornázni járok és bicajozok is, és nem csak ennyi idősen, hanem fiatal koromban versenysportoló voltam. Tehát én a tini koromat nem a számítógép és TV előtt töltöttem. Nem fb-n éltem társadalmi életet, hanem átmentem a barátaimhoz:)

Igyekszem divatosan öltözni, de figyelek a kényelmemre is. Próbálok eleget aludni (napi 7-8 órát), ez is azért van, hogy óvjam magam.

Járok fodrászhoz, de kozmetikushoz nem, mert nem kell. Ápoltak a fogaim, sőt...a körmeim, szép a kezem még mindig, mert vigyázok azokra is (hideg-meleg, erőltetés, stb.)

Az én fiamnak nem kell szégyenkeznie miattam, mert nem próbálok úgy kinézni, mint egy tini, de nagymamának sem öltözök sosem.

Nem hordok sztreccs ruhákat, mert nem akarom, hogy a kötőszöveteim ne dolgozzanak, stb.


Életmód magazin, blog: épp a napokban olvastam, hogy mennyire kell a cukor a szervezetnek. Milyen érdekes, évek óta azt halljuk, hogy szemét, lám rájöttek arra is, hogy a zsírra is szükségünk van, hogy jól működjünk, pedig évekig az volt a módi, hogy egészségtelen.


Tehát, figyelünk mi magunkra, csak nem kenünk magunkra több centi alapozót, bb krémet, stb.


Ez akkora bűn?

82. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 18:19

Örülök neki:)

Pont ezt kívántam neked!

81. 5239d91094 (válaszként erre: 71. - 93d2586711)
2013. nov. 16. 18:12
Én a Paula' s Choice Resist Retinol szérumot használom kúraszerűen.
80. ca8f748537 (válaszként erre: 78. - 93d2586711)
2013. nov. 16. 13:14

Én pont ellenkező helyzetben vagyok. Nagyon zsíros a bőröm. Tehát amit 6-kor feltettem,11-re leolvad a fejemről.Közben képes szárazulni is-tehát vegyes a bőröm. Nem segített semmi, már mindenféle zsíros bőrre hidratálós motyót kipróbáltam. Ez van.

" naponta mehetnék kozmetikushoz tisztításra.Megoldom itthon.

Nyáron nem sminkelek, mert leolvadna az arcomról, a többi évszakban, viszont igen.

79. moonlight13 (válaszként erre: 74. - 93d2586711)
2013. nov. 16. 13:04
:)
78. 93d2586711 (válaszként erre: 75. - Ca8f748537)
2013. nov. 16. 13:01

Nekem nincs, de kaptam cserébe egy nagyon száraz bőrt. :( Talán mióta szültem, valamivel jobb a helyzet. De gondolj bele, régebben ha nem kentem látszódott is, hogy ki van száradva a bőröm, mintha hámlott volna. És ha utána olvasol látod, hogy a bőröm, ha nem kentem, hidratáltam volna a funkcióját sem tudta volna így betölteni.


Ez biztos ahhoz kapcsolódik, hogy 7 éves koromig atopiás dermamtitiszes voltam, amit sajnos a Gyermekem is örökölt... :( Én kinőttem 7 éves koromra, Ő viszont még nem. :(

2013. nov. 16. 12:28
ja, az életmódot kifelejtettem, ha sportolsz, szebb lesz a bőröd, ha lelkileg rendben vagy, akkor is:))
76. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 74. - 93d2586711)
2013. nov. 16. 12:25

Nagyon igazad van, én is jó géneket örököltem, meg inkább zsíros bőrt, azért nem is tűri az alapozót, de azt gondolom, hogy a jó smink még senkinek sem ártott, viszont több rosszat látok sajnos, mint jót:)

Ha valaki viszont natúr érzi jól magát, nem fog sminkelni, mert az nem ő lenne, ennyi.

A ráncok meg nem a sminktől függenek, hölgyeim, ez tévedés, hanem a bőrtípustól, egészségtől, táplálkozástól, genetikától és a környezettől (levegőszennyezettség, dohányzás pl.) A klóros vízzel mosakodás a száraz bőrűeknek egyenes út a ráncokhoz, pláne, ha az a víz meleg. Meleg vízzel csakis zsíros bőrt szabad mosni, szárazat inkább hideggel, a szappan tilos!!A dohányzás meg a legjobban öregíti a bőrt, nem szólván az alkoholról.

A nagymamákat meg hagyjuk már, akkor tisztább volt a levegő, nem volt tele a kaja vegyszerekkel...

75. ca8f748537 (válaszként erre: 74. - 93d2586711)
2013. nov. 16. 12:20

A Márk, mi? :-)

Meg a kezdődő bőrhibák...

Örülök, ha neked nincs olyanod.

Én felteszem az alapozót, korrektort-néha kell- valami igen halovány szemfestéket, és ha a szemhéjpúderrel elrondítottam volna, akkor spirált. Rúzst, pirosítót nem használok. Spirálra nincs szükségem, azt Papa elintézte.

2013. nov. 16. 12:16

Nah, nah, nah...

Azt hiszem, ez a topic elment egy kicsit rossz irányba. Vagy nagyon rossz irányba?


Szerintem tiszteljük meg azzal egymást, hogy nem szóljuk le a másikat. Akinek nem kell kencefice, az lehet, hogy olyan géneket örökölt, míg mások nem. Aki pedig keni magát krémekkel, azért teszi, mert úgy érzi, hogy tesz valamit azért, hogy a bőre szép, fiatal(os) maradjon. Én is 10-13 évet letagadhatok a koromból, de tény és való, hogy mindig is használtam krémet, már csak azért is, mert száraz a bőröm. Nekem életemben ha 15 pattanásom volt, lehet, hogy sokat mondok. De ennek fejében kaptam egy száraz bőrt, ami elvileg hamarabb öregedik, ha nem táplálom.


A smink... Én is kb. egy fél éve kezdtem el nézelődni a neten és vásároltam pár dolgot, hogy kisminkeljem magam. Eddig nem sminkeltem, és jól megvoltam. Nem is tudom, mi vezetett ide. Talán az, hogy egy jóval fiatalabb Párom volt? Vagy egyszer megláttam egy sminkes videót a youtube-on és megtetszett? Talán mindkettő?


Mindenesetre ma sem minden nap sminkelem magam és na, bumm... Akkor is jól elvagyok. Ha kevés sminket teszek magamra, akkor is és ha valami rendezvényre kell mennem és egy picivel erősebb színek kerülnek az arcomra, akkor is.


Amit ki szerettem volna nyögni... Mindenkinek más az arcbőre és mindenkinek más az igénye! Ezért nem szabad a másikat meg/leszólni! :)

73. moonlight13 (válaszként erre: 64. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 12:15
Nem kell ahhoz divatlap a kézbe, hogy valaki a korának megfelelően, ízlésesen öltözzön! Világ életemben olyan helyen dolgoztam, ahol fontos volt a megjelenés!
72. moonlight13 (válaszként erre: 64. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 12:13
Szerinted egy nő a sminktől lesz szép? Irisznek igaza van! A belső harmónia tesz széppé, nem a sok kence! És igen, én is elmondhatom magamról, hogy nem sok mindent kentem magamra az életben, és még mindig 10 évvel fiatalabbnak néznek a koromnál! És nem attól lesz nő egy nő, hogy egy kiló vakolat van rajta!
71. 93d2586711 (válaszként erre: 65. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 12:05

Amine!


Melyik krémben van retinol?

70. 18e79e1970 (válaszként erre: 69. - 18e79e1970)
2013. nov. 16. 11:55
Jah, nagyanyám sose kente magát.
69. 18e79e1970 (válaszként erre: 68. - C9cf517bc6)
2013. nov. 16. 11:54
Nagyanyám 70 lesz lassan, kinéz 50-nek. A szomszéd (osztálytársa volt), mindennel kente magát, laza 80 éves. Én meg 23vagyok, de 16nak néznek :D:D:D
68. c9cf517bc6 (válaszként erre: 65. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 11:41

Ne is foglalkozz velük úgysem értik meg...

Én 28 vagyok és mégis 20 évesnek néznek...szóval ennyi...

67. c9cf517bc6 (válaszként erre: 64. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 11:24

Én is ledöbbenek sokszor ennyi nő és egyik sem és mindegyik teljes mértékben elégedett magával..beképzelt háziasszonyok ahhoz képest, itt töltik az egész napjukat ahelyett hogy a férjüket ápolgatnák vagy a gyerekükkel fogalalkoznának.

Szerintem is nagyon eltévedtünk ez az oldal nem nekünk való...

66. 18e79e1970 (válaszként erre: 64. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 09:51
Ó, dehogynem vettem a kezembe divatlapot. De nem viccelek: mire a végére értem megfájdult a fejem attól a sok zagyvaságtól. Ezek a lapok a nőkből nem egyéniséget, hanem birkát csinálnak. Sokszor, ahogy megyek az utcán le vagyok döbbenve, hogy minden második nő ugyanúgy van felöltözve, ha jól áll neki, ha nem.. A másik: nagyanyáink nagyon jól meg voltak aha meg mindenfelé kimondhatatlan nevű vegyszer nélkül, mégis szép, egészséges volt a bőrük, hajuk. Egyszerűen a sok reklám elhiteti az emberekkel, hogy neked erre szükséged van, csak ettől maradsz fiatalos, ha nem veszed meg akkor egy nulla vagy. A sok divatlap olvasó pedig nyeli, mint kacsa a nokedlit. Nekem ez a véleményem róla.
65. 5239d91094 (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2013. nov. 16. 08:51

Hàt figyelj, szerintem 46 évesen is sokkal kevesebb ráncom lesz, mint más negyvenesnek:

1. Jó a genetikám.

2. Tudatosan, egészségesen táplálkozom.

3. A legjobb arcápolókat használom tele antioxidánssal , retinollal, aha, stb.

4. Eddig max. 28 évesnek néztek, a szomszéd csaj a nyáron le is döbbent mikor megmondtam mennyi vagyok.

64. 5239d91094 (válaszként erre: 58. - C9cf517bc6)
2013. nov. 16. 08:46

Mindig ledöbbenek, hogy itt a hoxán mennyi nő van, aki életében nem sminkelte magát, s milyen elégedettek magukkal, akár sminkről, akár súlyproblémákról legyen szó...

Azt hiszem én ( es te is ) itt nagyon el vagyunk tévedve.

Szerintem a legtöbbjük életében nem vett a kezébe egy divat vagy életmód lapot, blogot, stb.

:)

2013. nov. 16. 07:28

Mert sokan nem festik magukat? Ezt azért kikérem magamnak, már megbocsáss. Én nem fogom szétcseszni a bőrömet (így is nagyon nehezen jött helyre.), csak azért mert azt hiszi az emberek többsége, hogy attól szép valaki, ha ki van festve. Nekem például a párom is megmondta, hogy jobban tetszek neki, ha nincs rajtam smink. Ha alkalomra (lagziba) megyünk, kenek fel egy kis színt, de hétköznap nem. Még az utcára is kimerek menni, úgy, hogy al'a natur vagyok.

Nekem ebből tart az arcápolás: este jól megmosom sóval. Igen, sóval. Ezerszer többet ér, mint sok 10 000 ft-os vacak. Remekül radíroz, fertőtlenít. Ez tette helyre a bőrömet. Addig teli voltam pattanással, egy éve csak menzesz előtt jön ki. Krémet sem kell használnom, mint előtte, ugyanis abszolút nem szárad ki a bőröm se. Reggel sima csapvízzel megmosom és kész... De ettől, nem érzem magamat banyának.

2013. nov. 16. 06:26

Valóban elégedett vagyok magammal, azaz van önbizalmam:)

Jobb lenne, ha itt nyafognék, hogy elég szép vagyok e? Jól áll nekem ez vagy az?

Nem hiszem.


Én csak bízom benne, hogy neked is meg van az a mennyiségű önteltség, ami egészségessé tesz:)

61. grizus
2013. nov. 16. 04:02

Nem értem, miért lenne ciki? A vastag vakolat sokkal rondább, mint a sima arc.

Én mondjuk egy kis alapozót használok, de azt is csak a szemem alá meg a pattikra meg még egy-két helyre. Kis puder és semmi több. Mostanában gondolkodtam, hogy a számat kicsit festhetném, de ennyi. Mi ezen a ciki?!

60. grizus
2013. nov. 16. 03:57
Nem értem a kérdést.
2013. nov. 16. 01:54

En sem sminkeltem soha magam. Meg az eskuvomon is smink nelkul alltam ki az oltarhoz. Nagyon szep voltam ugy is, es a ferjem tiltakozott azellen, hogy eskuvomon ugy nezzek ki, ahogy meg soha. O ugy szeret amilyen mindig vagyok. Igy 30 fele nekikezdtem kiserletezni.

Nem birom elviselni a vakolatot magamon. Addig, hogy szempillaspiral, szajfeny, szemceruza( csak felulre) rendben. De alapozo, stb...

Eddig nem talaltam egy hidratalokremet, vagy barmit ami hasznal. Mindentol pattanasos lettem. Ami zsiros azert, ami szarit, azert mert utana beindult intenzivebben az onzsirositas. Maradok a jo tiszta hideg viznel. Kivulrol belulrol hasznal. Mert ugye szappan, arcapolo, tonik, blabla ugyanugy art nekem.

58. c9cf517bc6 (válaszként erre: 56. - Anya4005)
2013. nov. 15. 23:58
Te jó ég!A smink nem csak alapozóból áll.De mindegy már rég kibeszéltük hogy bb krémet használok...amúgy a smink alapja amire tapad a szemfestéked a szemhéjalapozó különben nem lesz tartós...1 óra után elkenődik vagy elfolyik,de hagyjuk is mert aki nem ért hozzá vagy nem is érdekli a téma és nem is akarja megtanulni a sminkelést az ne okoskodjon.
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - 5239d91094)
2013. nov. 15. 23:19

Tényleg nem azért, de kíváncsi leszek, hogy 12 év múlva mennyi ráncod lesz.


34 évesen ránctalannak lenni nem nagy dolog:)


Nekem idén lett 2 halvány ráncom a szemöldököm között a hunyorgástól. Romlik a szemem:( Pedig annyira figyelek, hogy ne érje sok nap a bőrömet, ne hunyorogjak, ne terheljem semmivel, ha el tudom kerülni.


Persze nem baj, ha valaki festi magát, mint írtam én is kifestem a szememet, nagyon ritkán pirosítót is kenek magamra, illetve a szempillámat kifestem ritkán, és persze sima, egyszerű nivea krémet is kenek az arcomra amikor eszembe jut. Nem bántam meg, hogy ilyen voltam mindig. Sok velem egyidősnek már 30 évesen van szarkaláb a szeménél, nevetőránc a szájánál, stb. Nekem még mindig nincs. Persze nem tudhatom, hogy nem ráncosodok e meg 1 hét alatt. Ebben csak reménykedek és titokban örülök a genetikámnak:)És, nem festem magam, nem kenek magamra semmit, mert enélkül is voltam mindig olyan, amilyennek kellett lennem.

56. anya4005 (válaszként erre: 12. - C9cf517bc6)
2013. nov. 15. 22:57

Amíg nem voltam anyuka,addig sem sminkeltem túl sűrűn. Hosszú,önmagában göndörödő szempilláim vannak,sötét barna szemem,rajzos szám,nem kellett a smink. Talán tiniként alapozóztam is,de azt már nagyon régen nem. Viszont a mai napig,ha elmegyünk valahova a párommal,használok szemceruzát,szemhéjpúdert,szájfényt,szempillaspirált. Az,hogy nincs alapozóm nem azt jelenti,hogy nem szeretem magam még nőiesebbnek érezni.

Viszont tény és való,hogy 2 pici gyerek mellett reggel nem ez az első dolog,ami eszembe jut,hanem a reggelijük.

2013. nov. 15. 21:44

34 évesen is nagyon szép, egészséges bőröm van, egy ráncom sincs. Ronda sem vagyok, mégsem megyek ki az utcára smink nélkül. Nem vakolatot kenek magamra, hanem szolid nude sminket, de ebbe beletartozik a BB krém, highlighter, pirosító, szemhéjfesték, szemöldök, szempillaspirál, rúzs/ szájfény. Az ember egy jó sminkkel sokkal magabiztosabb s megnyerőbb.

Bobbi Brown márkával gyönyörű természetes sminket lehet készíteni, nála nincs is pl. élénk szemfesték, mert a natur look híve.

A jó minőségű kozmetikum ápol és véd, az olcsó viszont biztos nincs jó hatással a bòrre.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook