Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon ciki, ha csak alapozó van rajtam? fórum

Nagyon ciki, ha csak alapozó van rajtam? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
144. a0c1361e44 (válaszként erre: 139. - 93d2586711)
2013. nov. 17. 14:33

Végig néztem. Épp ezért mondtam:)

A homlokán és az arcán is látszanak az esetleg nem tetsző anyajegyek, stb.

Épp azt néztem, hogy minek ennyi réteg, ha ugyan úgy látszik az összes?

143. 5674644b5d (válaszként erre: 141. - Moonlight13)
2013. nov. 17. 14:03

Az első két oldalt olvastam el a hozzászólások közül és akkor még nem volt ez a vita, hogy csak sminkkel lehet valaki szép (ahogy írtam is ezzel nem értek egyet) ellenben volt olyan, aki fitogtatta, hogy ő már pedig nem sminkel, minek, felesleges és akkor így írom: számomra volt lenéző mellékzöngéje. Vállalom, hogy talán engem ez érzékenyen érint, mivel a bőr problémáim miatt egész fiatalon (sajnos) már sminkeltem magam és akkoriban emiatt sok hasonló beszólás ért, hogy minek. Hát minek...

Amúgy meg nem szeretnék nevesíteni, de volt aki írta, hogy bőrhibákra minek sminkelni, csak ronda lesz. Ez persze nem igaz, csak egy hozzá nem értő kijelentése. Lisa Eldridge videóit érdemes annak néznie, aki bőrhibáktól szenved. 0 alapozó használattal eltünteti a bőrhibákat. Egyébként az is tény, hogy bőrhibákra nagyon nehéz sminkelni és könnyű rontani az állapoton valószínűleg erre gondolt az aki írta.

Talán a sminkelés nem is jó szó arra, aki pl a pattanásait akarja eltüntetni, jobb lenne a korrekció vagy hasonló.

142. moonlight13 (válaszként erre: 133. - 93d2586711)
2013. nov. 17. 13:53
Ez nem semmi! Nagyon szép lett!
141. moonlight13 (válaszként erre: 135. - 5674644b5d)
2013. nov. 17. 13:52

Szerintem sem voltak lenézőek a hozzászólások. Csupán annak szólt, aki már-már ott tartott, hogy nem is nő az, aki nem nagyon sminkel!

Az meg természetes, hogyha valakinek nem éppen tökéletes a bőre, próbálja elfedni a bőrhibákat. Nekem is néha előjön a hideg ekcémám az államon télen, arra meg a hidratáló krémet ajánlják, de nekem egyszerűen a szőlőzsír vált be végül...

140. 5674644b5d (válaszként erre: 137. - A0c1361e44)
2013. nov. 17. 13:43

Nekem nem váltak be a szteroidos krémek szinte az összesen végig mentem, így azon is, amit te írsz. Igaz kombinálva így nem volt. Másrészt a szteroidos krémek egyáltalán nem jók hosszú távon, vékonyítják a bőrt, nekem annyira vékony lett tőlük egy idő után, hogy az erek kilátszódtak a kritikus területek, mint pl az orr és környéke.

Számomra a Bioderma Sensibio DS+ krém vált be a korpás hámlásra illetve a gyulladásra. A pirosságra pedig Eucerin anti redness krém, de sajnos mikor fellángol dolog (pl ha túl sok tejterméket eszem vagy túl fűszerest) akkor ez se nagyon segít. Egyébként a gyógyszertári krémek se voltak annyira rosszak, azonban annyira nehezek, hogy egy idő után mély, fájdalmas dudorok jelentek meg tőlük az arcomon. Én már 10-12 éve küzdök ezzel, nem hiszem, hogy el fog múlni és körülbelül mostanra sikerült elfogadható szintre hozni, ha munkába nem is, de boltba már kimegyek smink nélkül. Egy gyógyszertári dolog, ami még nagyon jó és azt mai napig használom: a detergens sulfatarum a hajas fejbőrre, mert sajnos ott is nagyfokú hámlásaim voltak.

Egyébként lehet a ronda bőrre sminkelni, ilyet csak a hozzá nem értők írnak. Megfelelő termékekkel lehet. Hosszú évekbe telt, de sikerült elsajátítanom és kitapasztalnom. Hétköznapokban az emberek többsége el se hiszi, hogy szempillaspirálon kívül más van rajtam. Remek korrektorom van és BB krémem, amit a megfelelő hidratálás és alap után teszek fel és gyakorlatilag csak oda ahova kell. Tónus kiegyenlítésre púdert használok és figyelek az árnyékolásra is ezen meg szempillaspirálon kívül más nincs rajtam.

A hozzászólások közt pedig sok helyen volt olyan, ami lenéző és flegma volt. Minek smink meg hasonló. Van amikor indokolt a smink, de lehet nem lenne az ennek ellenére ha valakinek önbizalmat ad miért ne?

Viszont azzal se értek egyet, hogy valaki nem lehet szép smink nélkül.

Sok olyan nő van, akinek nem hogy nem kell sminkelnie, de nem is áll neki jól. Annyira karakteres az arca, hogy a smink, akár mennyire is jól van megcsinálva csúfít rajta. Rengeteg ilyet láttam, sminkeltem is ilyen nőt, végül mondtam inkább mossuk le. Ha valami szép azt nem kell rejtegetni :)

139. 93d2586711 (válaszként erre: 136. - A0c1361e44)
2013. nov. 17. 13:39
Te ezzel a sminkkel közelről sem látod a bőrhibákat. :) Majd nézd végig a videót. :)
138. a0c1361e44 (válaszként erre: 136. - A0c1361e44)
2013. nov. 17. 13:19
Ja, és azt nem írtam: szerintem ez a lány szép smink nélkül is. Nem zavaró a bőrhibája sem, persze kicsit szebb lett sminkkel. Szép szem, szép szák, szép haj, szép fogak, szép az orra, tehát minden szép rajta. A bőre is elmegy, csak néhány anyajegy és szeplő van rajta, ami nem csúnya.
137. a0c1361e44 (válaszként erre: 135. - 5674644b5d)
2013. nov. 17. 13:13

És milyen krémet kaptál?

Nekem évekig volt ilyen problémám, mármint hazudok, csak néhány hónapig. Addig jártam a bőrgyógyászhoz, amíg nem adott olyan krémet, ami használ. 20 félét tuti kipróbáltunk. A vége: hidrokortizon+alkesol krém keveréke lett, de aztán az alkesol krémet megszüntették, így nizorál került helyette a keverékbe. Azt hittem nem lesz jó, de ez is bevált. Igaz, már évek óta nem kell kennem az arcomat ezekkel, de hosszú évekig, kb. 11 évig csak ezzel tudtam ápolni a bőrömet. Ha nem kentem ezzel az arcomat, akkor nagy vörös foltok lettek az arcomon, amiről hámlott a bőr és még olykor váladékozott is. Persze nyáron semmi bajom nem volt, de ősztől tavaszig igen. Akkor azért nem sminkeltem, mert ronda bőrre úgy gondoltam nem szabad, meg amúgy is a lényeg a gyógyulás volt.

Nekem egyébként van okom az ilyenre, mert én autoimmun beteg vagyok.


Egyébként nem tudom miért gondoljátok lenézőnek a hozzászólásokat.

Szerintem lenézni azt lehet, aki hagyja magát...

136. a0c1361e44 (válaszként erre: 133. - 93d2586711)
2013. nov. 17. 13:05
Persze a végeredmény messziről nem rossz, de közelről pont megmaradnak a problémák. Gondolok itt a bőrhibákra.
2013. nov. 17. 11:59
Úgy szeretem azokat a lenéző hozzászólásokat, ahol az amúgy bőrprobléma nélküli nők már bocsánat, de osztják az észt arról, hogy minek sminkelni, felesleges stb Csak egy napot töltenének el mondjuk az én bőrtípusommal (seborrhea dermatitis, hatalmas tág pórusok, zsírosan fénylő bőr, állandó bőrpír) az én arcom vállalhatatlan minimális korrigálás nélkül sajnos. Bár mióta a bőrgyógyászommal megtaláltuk a megfelelő kencéket én letettem az alapozót, BB krém és korrektor amit használok. Ha neked mondjuk csak a színkiegyenlítés kell, akkor ne alapozót használj, hanem színezett hidratálót. Az alapozóval az a baj, hogy elfedi a szép dolgokat is, mint pl a természetes arcpír, amit utána lehet pótolni kell, mert anélkül könnyen válhat maszkossá az alapozó hatás.
134. ca8f748537 (válaszként erre: 78. - 93d2586711)
2013. nov. 17. 11:52

Ezt nagyon sajnálom-mármint a betegséget. Nekem meg nagyon zsíros a bőröm-annyi az előnye, hogy nem egykönnyen ráncosodik.

A hátránya, hogy naponta többször igazíthatok, bár nem sminkelek erőse sosem. A krémek közül egy van, ami jó volt, de az ára miatt nem veszem már. Kb.2-3 naponta mehetnék arctisztításra, de megtanultam itthon megoldani.

2013. nov. 17. 11:47

[link]


Na, ilyen esetben érdemes sminkelni. Becarás, hogy mit lehet kihozni magunkból egy szép sminkkel. :)

132. b113a33d05 (válaszként erre: 111. - 44ee78d7b4)
2013. nov. 17. 09:38
És vannak olyan márkák is, amik 90%ban természetes anyagot használnak, és a smink hatás mellett hidratálnak is, és nem horror áron kaphatók. Ezeket nyugodtan lehet napi rendszerességgel használni.
131. a0c1361e44 (válaszként erre: 125. - Grizus)
2013. nov. 17. 09:02
És nem kaptál dokitól semmi krémet az arcodra?
130. a0c1361e44 (válaszként erre: 122. - Licsi)
2013. nov. 17. 08:58

Na, szerintem nekem itt látszik a korom, mert a korommal együtt a karikáim látványosabbak lesznek. Szoktam mondani, hogy szívesen elcserélném a karikáimat néhány ráncra:)

A dokiknak még nem sikerült semmit kideríteniük semmit, így a diagnózis az lett, hogy az arc változásával árnyékosabb azon a helyen.

Az ide használt sminkek sem jönnek be, mert mennyivel jobb, hogy más színű karikám lesz? Semmivel:)

129. a0c1361e44 (válaszként erre: 119. - Moonlight13)
2013. nov. 17. 08:54

Én már annyi félét vettem, de mindtől így néztem ki én is:)

Az utolsó valami gyógynövényes cucc volt, de attól is mély ránc lett a szemeim alatt, így most nem foglalkozok már vele. Pedig ez is jó drága volt.

128. grizus (válaszként erre: 68. - C9cf517bc6)
2013. nov. 17. 03:27

28 évesen nem nagy szám húsznak kinézni. Te még nagyon fiatal vagy.

Nem értem, minek veszekedtek. Én pl. nem sminkelem magam, de ha egy nő szépen ki van festve, az tetszik, persze csak ha ízléses. Mi a fenén kell veszekedni?

127. grizus (válaszként erre: 66. - 18e79e1970)
2013. nov. 17. 03:23
Nagyjából igazad van, de hát ez van. Ki kell bányászni az értéket a szemét közül.
126. grizus
2013. nov. 17. 03:19
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy van egy szuper alapozóm, és abból mindig teszek ide-oda, plusz egy kis púder, akkor is, ha csak a közértbe megyek le.
125. grizus
2013. nov. 17. 03:18

Írisz, irigyellek.

Én 37 vagyok és már látszik ez-az. Szerintem. De általában most is tegeznek és jó pár évvel kevesebbnek néznek. De az én fő profilom már a fiatalodás-projekt...

Ami a sminket illeti, nem szeretem a mű dolgokat és a smink csupa vegyszer. Sose akartam sminkelni magam, egyszerűen nem illik hozzám. Egyébként pedig pattanásszerű gyulladásaim vannak, amik semmitől se múlnak el, eredendően seborrheás a bőröm és a smink szép bőrön mutat jól. Mindennek ellenére mostanában érdekelni kezdett a dolog, de ha veszek valamit, az valami natúr bio-smink lesz és maximum rúzs és szempillaspirál. Ennél többtől bohócnak érezném magam, még akkor is, ha máson tetszik egy szép smink.

124. Alge (válaszként erre: 1. - Ae57afabfa)
2013. nov. 17. 00:37
Ha a smink csak ront rajtad,akkor nem.Én is így voltam sokáig,mostanra viszont már el kell kezdjem "vadászni" a megfelelő alapozót.Az lesz fent,meg hát nekem azért már jobban áll,ha kihúzom a szemem lent-fent+pillák...
123. 18e79e1970 (válaszként erre: 105. - Licsi)
2013. nov. 17. 00:30
Én pl sokkal többet foglakozok a hajammal, mint azzal, hogy kifessem magamat. Szép frizurát szoktam csinálni, és sokan dicsérik. Akár hétköznapra is szépen kialakítok belőle valamit. A körmeim is ápoltak, a kezemen és a lábamon is, habár a kezem ritkán van festve, a házimunka miatt, de ha valahova megyek kenek rá egy szép színt. Bőrkeményedésem nincs. Tehát szerintem a kettő, a smink-haj nem függ össze feltétlenül. Ja, és mostanában magamnak vágom a hajamat, jobb, mintha fodrász csinálná :-)
122. licsi (válaszként erre: 118. - A0c1361e44)
2013. nov. 16. 22:24
Ha szép a bőröd, szerintem felesleges az alapozó. A karikák inkább valami belső hiányra utalhatnak, vagy a korral jár, mert ugye ott vékonyabb a bőr, hamar "árkosodik". De karikákra is vannak speciális alapozók. :)
121. licsi (válaszként erre: 107. - Csincsinlány)
2013. nov. 16. 22:22
A szépség ízlés dolga. :) Nálam ott kezdődik, hogy szerintem egy szép nő van annyira igényes, hogy egy kis sminkkel megtámogatja, kiemeli magán azt, ami szép. :) A legtöbb jó smink (nem alkalmi, hétköznapi) nem feltűnő, szinte nem is látszik.
120. feb96fdf3a (válaszként erre: 1. - Ae57afabfa)
2013. nov. 16. 22:13

Mars vissza a toalett asztalkádhoz ,és sminkelj rendesen ,aztarézfánfütyülőrézangyalát neki.

Vagy válts kő púderre,akkor nem ciki ,ha más nincs rajtad:))

119. moonlight13 (válaszként erre: 118. - A0c1361e44)
2013. nov. 16. 22:10
Allergiáról annyit, hogy egyszer vettem életemben egy krémet a szemem alatti karikákra (állítólag arra találták ki), és másnapra úgy néztem ki tőle, mint aki egy hétig nem aludt. Sötét mély árok húzódott a szemem alatt. Kozmetikus barátnőm közölte, hogy ezek szerint allergiás voltam rá. Egy csomó pénzért dobhattam a kukába.
118. a0c1361e44 (válaszként erre: 117. - 5239d91094)
2013. nov. 16. 21:56

Mert Biztos vagyok benne, hogy csak kidobnék egy csomó pénzt és utána válthatnám ki a szteroidos arckrémemet. Na meg azért sem akarom kipróbálni, mert mint írtam az én bőröm hibátlan:)

Tudom, nagyképűen hangzik, de ez van. Nekem ez a természetes. Szép sima, ránctalan, foltmentes. A szemeim szoktak karikásak lenni, és ennyi az összes problémám. Nincs mit elfednem, nincs mit korrigálnom. Ha nem vigyázok a bőrömre, akkor ismét évekig tartó szteroidos kezelés kell.


utoljára legalább 10 éve vettem, de lehet, hogy több is van már. Max factor alapozóm van. Nem volt olcsó. Avon és társai nekem semmiben sem jó. A körömlakkjuktól megsárgulnak a körmeim pl.

117. 5239d91094 (válaszként erre: 112. - A0c1361e44)
2013. nov. 16. 21:44

Melyik volt a legdrágább / legjobb minőség amit próbáltál?

Nem kötözködésből kérdem. Míg én is csak a drogériából, Avontól vásároltam, az én bőröm is allergiás reakciókat váltott ki, az avionos szemfestékektől meg beduzzadt, hámlott a szemem.

A high end márkák közül nagy eséllyel találsz olyan alapozót, ami a Te igényednek megfelelő.

De nem kell, hogy alapozót vegyél, miért nem próbálsz ki egy BB krémet? Ha lehet, ne a drogériából...

116. a0c1361e44 (válaszként erre: 115. - 44ee78d7b4)
2013. nov. 16. 21:42

Igen, azt pont láttam a TV-ben.

Röhej.

115. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 114. - A0c1361e44)
2013. nov. 16. 21:39
pont most tesztelték a fogyasztóvédők a laktózmentes termékeket, és jópárat találtak, amiben a megengedettnél jóval több laktóz volt, tehát nem véletlen...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook