Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagymértékű gázképződéssel, szélgörcsökkel, stb. küzdök több mint egy éve. Olyan embert keresek, akit hasonló probléma gyötör napi szinten. fórum

Nagymértékű gázképződéssel, szélgörcsökkel, stb. küzdök több mint egy éve. Olyan embert keresek, akit hasonló probléma gyötör napi szinten. (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. dancsi85 (válaszként erre: 7. - 8782affaa3)
2016. márc. 21. 14:53

Milyen laktózteszten voltál? Genetikai vagy szerzett?

Én a genetikain.

20. dancsi85 (válaszként erre: 17. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 21. 14:52

Szia!


Köszönöm neked is hogy hozzászóltál.

Írod, hogy 20 természetes. Lehet, hogy van olyan napom, amikor nem pukizok 20nál többet, de a pukizás előtti, illetve utáni álllapotom nem normális. Nem tudod hogy ülj, hogy állj, állandóan mozog benned a levegő, nem tudsz figyelni egy filmre, nem tudsz étkezni, beszélgetni nyugodtan, mert érzed mi folyik belül. Nem akarok egy hisztériás nőnek tünni, aki kiakad mert kettőt pukizik. Ha nem lenne komoly, nem lenne ennyire elegem, tényleg :)

19. Böce (válaszként erre: 12. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 14:48

Elvileg a hasi ultrahang is kimutathatja, de nem minden esetben. Az epehomokot pl. nem.


Doki biztosan tudja, hogy milyen vizsgálattal lehet az ilyen problémát kimuatatni.

Epeműködési problémától lehetnek ilyen tüneteid.


De nyilván sok minden mástól is - nem vagyok orvos. Talán másik dokit kellene keresned, aki komolyan vesz.

2016. márc. 21. 14:47
Nálam a tartósítószerektől volt ilyen tünet. De biztosan kipróbáltad már ennek elhagyását is.
2016. márc. 21. 14:47
Napi 20 természetes. Bizonyos tartalmú ételek fogyasztása kerülendô (fokhagyma, hüvelyesek, káposztafélék), vagy a fôzési technológiával enyhíthetôk a kellemetlenségek (áztatás, köménymag), stb.
2016. márc. 21. 14:43

[link]


[link]


Itt az ibs-ről van szó a 2 linkben.

2016. márc. 21. 14:41

Emésztőenzim hiányra gyanakodtunk még régebben. Emlékszem hogy megörültem ennek a betegségnek, hisz egyszerüen kezelhető. De nem hozott változást a szedésük sajnos..


Egyedül ami segített, egy rostkészítmény. Sokat enyhített a tüneteket. Ez alatt értem azt, hogy kevesebb bél/gáz?mozgást éreztem egy nap, nem kellett minden 20 percben, csak mondjuk minden másfél órában gázt űríteni. De a gázok jelenlétét mindig éreztem. Nehéz leírni vagy elmagyarázni ezt az érzést.

Ezért is jó lenne olyan embert találni, aki átélte, átéli..

2016. márc. 21. 14:39
Nádcukor, xilit, szorbit és társai mindenféle édesítőszer nálam szinten ezt csinálja, szóval lehet ez is az okozója! Olyan hasgörcsöt csinál 1 kiskanálnyi, hogy majd felfordulok, azóta messzire kerülöm, mert gondoltam én majd kiváltom a cukrot, hogy kevesebbet édesítsek azzal és jött a hasmenés, bélgörcs, gázok, rosszullét, és az édesítő szerek miatt, pedig az összes létezőt végig próbáltam, végül újra cukort használok és semmi bajom.
13. dancsi85 (válaszként erre: 2. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 21. 14:38

Szia! én is gondoltam rá, lehet, hogy IBS. Ezzel csak az a bajom, hogy nem igen lehet bizonyítani, és ez a legkönnyebb út az orvosok részéről, hogy kitalálnak egy IBS nevü betegséget, csak mert nem képesek alaposan kivizsgálni és utánajárni.

Szóval nem nagyon hiszek benne, mint létező betegségben.De ettől függetlenül lehet. Örülnék azért ha valamilyen gyógyítható betegségem lenne:)

12. dancsi85 (válaszként erre: 4. - Böce)
2016. márc. 21. 14:34

Amikor tudatosan ettem, napi többször, kis mennyiségeket, és heti 3-4x edzés... Csak miután az ember kap egy ilyet, és miután több hónapja tartott, elegem lett, nem értettem, hogy miért nekem lesznek emésztési problémáim, miközben odafigyelek.

Úgyhogy 1 év elteltével már mindent eszek, nem figyelek arra, hogy fehér liszt, vagy tönköly liszt, nádcukor, vagy édesítő..


Az epét nem tudom.. Milyen vizsgálatok mutatták volna ki ha gond van?

2016. márc. 21. 14:32
irtam privit neked
2016. márc. 21. 14:32

[link]


Gasztroenterológusnál voltál? Lehet meg kéne próbálni 1 másik dokit, hátha az rá jön valami megoldásra. Elég rossz lehet így lenni, kellemetlen az tuti. :S

2016. márc. 21. 14:32

Az orvosokból teljes mértékben kiábrándultam.

Haspuffadást gátlók javaslásával lezártnak tekintették a témát. Minden egyes vizsgálatot én erőltettem, azok után, hogy böngésztem a netet a lehetséges okokról.

Emésztőenzim hiányra gyanakodtam, a hasi ultrahangon említettem is a vizsgálatot végző személynek, aki szinte kinevetett, szerinte ilyen fiatalon fantáziálok csak (kor 30). Nos, nem fantáziálok, hanem próbálom kideríteni mi lehet a gond. Nem egy átlagos, havi egyszer előforduló puffadásom van. Nem is ezt a szót alkalmaznám. Fokozott indokolatlan gázképződés, székrekedéssel párosulva, örülök ha heti egyszer van székletem. A hasam állandóan "bugyog", pukkan, a gáz sokszor robbanásszerüen távozik, már ha távozik, mert nagyon sokszor az is bennragad. Munkahelyen már nem tudtam teljesíteni, koncentrálni. Feladtam. Felmondtam. Most pihenek, de így sem javult, pedig titkon reméltem, hogy a stressz (annyit hajtogatták az okos doktorok, hogy már magam is kezdtem elhinni, hogy én egy borzasztóan stresszes ember lehetek csak, ennyi gázzal..)

8. 4975ebdc2f (válaszként erre: 5. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 14:30

Ánizstea, napi2-3 pohár, és természetes baktériumot tartalmazó élelmiszerek. Kefir, aludt tej, savanyú káposzta leve.


[link]

2016. márc. 21. 14:26

Hát én nekem ilyen probléma a laktóz miatt volt. Évekig nem tudtam miért, de joghurt, túró, tej, stb után brutálisan rosszul voltam.

Nagy nehezen rájöttem laktóz intolerancia van, laktáz tablettát bedobok ha ilyet eszek, iszok, vagy laktóz mentes tejet használok.

Nálam ez volt, habár kilégzési teszten nem voltam, de felesleges is, mert megoldódott azóta.

Szerintem tegyél ezzel próbát, mennyire csökken vagy sem a tüneted.

Orvos mit mond? Semmi ötlete nem volt merre induljatok tovább ennyi vizsgálat után?

2016. márc. 21. 14:25
Nagyon régóta tudatosabban élek, mozogtam (futás, edzés), illetve finomított dolgokat abszolút nem ettem, a kajára nagyon odafigyeltem. Vízből nehezen csúszik le a 2 liter (ami a minimális cél lenne, 54kg vagyok, 165 cm), de nagyon igyekszem. Vízpárti vagyok abszolút. Mikor már fél éve tartott a dolog, elkezdtem kajanaplót írni, 3 hónapig. Semmilyen összefüggést nem találtam. Minden nap leírtam minden egyes falatot amit ettem, illetve feljegyeztem, milyen mértékü volt a gázképződés. 1-10es skálát állítottam fel. A konklúzió az volt, hogy akármit eszek, mindig sok gáz képződik.
2016. márc. 21. 14:22

Nagyon bonyolultnak érzem a dolgot, de apránként megpróbálom felvázolni.

Tavaly előtt novemberben kezdődött, változtatás nem volt az étrendemben, és az életemben sem semmilyen változás.


Vérkép, glutén, tejérzékenység, H2 kilégzéses teszt, pajzsmirigy, hasi uh, gyomortükrözés, székletvizsgálat, vizelet. Sehol semmi.

Sehol semmi.

4. Böce (válaszként erre: 1. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 14:14
Mit és mennyit eszel? Mennyit mozogsz? Epéd rendben van-e?
2016. márc. 21. 14:01

Mit változtattál eddig a táplálkozásodon?


Milyen viszgálatokon vettél részt?


Legvalószínűbb a lisztérzékenység és/vagy tejérzékenység

2016. márc. 21. 14:00
IBS?
2016. márc. 21. 13:58
Nagymértékű gázképződéssel, szélgörcsökkel, stb. küzdök több mint egy éve. Olyan embert keresek, akit hasonló probléma gyötör napi szinten.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook