Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagymértékű gázképződéssel, szélgörcsökkel, stb. küzdök több mint egy éve. Olyan embert keresek, akit hasonló probléma gyötör napi szinten. fórum

Nagymértékű gázképződéssel, szélgörcsökkel, stb. küzdök több mint egy éve. Olyan embert keresek, akit hasonló probléma gyötör napi szinten. (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. dancsi85 (válaszként erre: 46. - *Csajszi*)
2016. márc. 21. 19:05
Nekem semmi bajom nem volt akkor, amikor nem gyötörtek a gázok belül, csak pukiztam párszor egy nap, mint minden normális ember:)
50. dancsi85 (válaszként erre: 47. - Fincsi5)
2016. márc. 21. 19:04

Próbáltam savasság ellen, igen. A bélgázokon nem hiszem hogy segít:)

Volt, igen.

49. dancsi85 (válaszként erre: 40. - Lusza)
2016. márc. 21. 19:03

Valóban hátravan még az ételintolerancia.


Én is olvastam, hogy azt állítják, hogy kb 20 normális, meg hogy észre sem vesszük.

Maga a puki "normális", hiszen elkerülhetetlen, hogy emésztés során gázok keletkeznek, de amikor eszel, és széklet nem jön, csak temérdek mennyiségü gáz, olykos robbanásszerüen, olykor beszorul, bugyog a hasban, az nem oké.

Téged pedig igazán irigyellek:)

48. forrest2010 (válaszként erre: 41. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 21. 19:02
Hűha ! hogy nem lehet észrevenni ?! ha hangos , akkor hallható , ha csendes , akkor + szagos ! hogy a manóba nem lehet észrevenni ?! / Joseph Pujol egészen művészi szintre fejlesztette a phingást ! fellépett vele , sokat keresett általa , híres lett tőle ! /
47. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 18:49

Nem olvastam el a válaszokat, lehet már mondták: a keserű vizeket próbáltad már? Salvus, és a többi / most nem ugrik be a nevük/


Gyomortükrözés volt?

46. *Csajszi* (válaszként erre: 43. - Lusza)
2016. márc. 21. 18:06

A belgaz teljesen termeszetes, egeszseges es elkerulhetetlen jelenseg csakugy mint pl a bofoges. Ha eszel, iszol - ergo levegot nyelsz mar attol is kepzodik.

Ezen kivul vannak kulonosen nehezen emesztheto etelek (pl bab), ezek is gazt okoznak, vagy intolerancia bizonyos etelcsoportokra pl luktoz, gluten. Ha valaki azt allitja, o sosem pukizik, az vagy hazudik vagy beteg, vagy akkor pukizik mikor nemtud rola - ejjel. Olvass utana, napi 14x az atlag ember minimum szelel.

Magas rosttartalmu etelek szinten okoznak gyakran tobb szelet, ezert gyakran vegetarianusok vagy akik az atlagnal joval tobb zoldseget fogyasztanak tobbet pukiznak.

2016. márc. 21. 17:54
egy érdekes dolog...kaptam egy normix nevű tablettát vagyis ez antiboitikum..de kimondottan a vékonybélben szivódik fel vagy mi. és abszolut nem okoz hasmenést ez tök más.ez a rossz bacikra megy de a jót nem irtja ki.2 x 2 kellett szednem, igaz olyan kicsi szédülést okozott de amugy más mellékhatasa nem volt. és addig a pár napig elmult minden bajom. egy szemet nem puffadtam..na akkor életemben elöször éreztem azt h ennek igy kellene lennie, tök jó lehet aki ezt érzi nap mint nap és nem fáj a hasa..de sajna nem sokaig tartott...
2016. márc. 21. 17:48

Mindenki egészségtelenül táplálkozik, sok levegôt nyel;

amúgy is a bélrendszer tele van milliónyi bacilussal.

Részemrôl itt befejeztem.

43. lusza (válaszként erre: 41. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 21. 17:36

Most a kedvedért én is utána olvastam egy picit, az, hogy átlagosan egy felnőtt mennyit durrogtat, nem jelenti azt, hogy az normális jelenség. Szerintem 10 emberből legalább a fele túlsúlyos és úgy 9-re saccolnék, hogy egészségtelenül táplálkozik, vagy rosszak a táplálkozási szokásai.

A bélgáz nem egészséges jelenség azért, többnyire az okozza, hogy nem tudja valaki normálisan megemészteni az ételt, vagy túl sok levegőt nyel étkezés közben, vagy bacik telepedtek meg a belekben.

42. lusza (válaszként erre: 41. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 21. 17:29
Elhiszem, ha te mondod, és orvosi szakirodalmat olvasol a fingásról. :)
41. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 40. - Lusza)
2016. márc. 21. 16:49
A 20-as számot orvosi szakirodalomban olvastam; azt is hozzá tette, hogy gyakran észre sem veszi az ember...
40. lusza (válaszként erre: 35. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 16:48

Ha anyagilag megengedheted magadnak, menj el egy étel-intolerancia vizsgálatra. Ha már mindent megvizsgáltak, és nincs szervi működésekkel baj, akkor biztos, hogy az elfogyasztott étel teszi.


Próbálj ki egy mediátormentes diétát vagy hasfájósoknak, gyomorproblémásoknak valót, vagy a paleót. Pár hétig tartsd be, meglátod, van-e változás.


Szerintem 20 pukkantás egy nap nem normális. :) Nem tudom, ki hogy van vele, nálam ez napi 0 és nagyon elvétve fordul elő, ha nem jól kajálok, nemhogy napi szinten.

2016. márc. 21. 16:17

Amikor megvolt már a "kör", ami nálam kiváltja a tüneteket, akkor az ugye tiltólistás lett. A banánt nagyon sérelmeztem, azt imádtam korábban... :I

Egy darabig tartottam a diétát - már nem emlékszem meddig, mert ez sok éve volt - és utána magától elmúlt az allergia. De most sem vagyok oda ezekért a dolgokért és nem esnek jól legtöbbször.

38. Csipkerózsika (válaszként erre: 37. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 16:14

Nem küldtek el ételallergia tesztre, mert a dokim azt mondta, hogy nincs értelme. Vagy többszáz dologra lehet allergiás az ember, amiből néhány pont beleeshet abba a 20-ba, amit megnéznek, vagy nem...

Nekem étkezési naplót kellett írnom és nagyon figyelni, mikor jönnek a kiütések, dagadás. Nem volt egyszerű, főleg, hogy egyre drasztikusabbak lettek a tünetek és az allergének köre is nőtt közben...

Ki kellett zárni az étrendből, amiket írtam, plusz figyelni a reakciókat és hogy előtte mit ettem.

A szénsavas üdítők, a banán, a kakaó voltak nekem allergének, később az eper is, de az ugye alapból az, az alkohol.

Az adalékanyag mentesség volt a legvacakabb: szinte alig van olyan, amiben nincs. Még péksütit sem tudsz úgy venni, sem felvágottat, se egy gyümölcsjoghurtot, bár az tejtermék is...

Ja és eceteset sem lehetett enni.

37. dancsi85 (válaszként erre: 34. - Csipkerózsika)
2016. márc. 21. 16:01

Milyen ételallergia teszten voltál?

Javult a helyzet amint elhagytad ezeket a élelmiszereket?

36. dancsi85 (válaszként erre: 31. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 21. 15:59

Rost készítményt fogyasztottam, és fogyasztok, köszönöm, jó meglátás.

Ez enyhítette a legjobban a tüneteket:)

35. dancsi85 (válaszként erre: 34. - Csipkerózsika)
2016. márc. 21. 15:54

Szia! Valóban, candida is lehet.

Jó ötletnek tünik a candida diéta.


Próbáltam igen, Protexint. Enyhült, de nem múlt.

De megpróbálom újra huzamosabb ideig.

2016. márc. 21. 15:43

Ha ennyire durva a helyzet, én kipróbálnék egy nagyon kemény diétát. Mondjuk a candida-diétát. Egyébként is előfordulhat, hogy attól van. És mindenképp elhagynék minden édesítő- és tartósítószert, illetve minden mesterséges adalékanyagot.

Mikor nekem csalánkiütéses ételallergiám volt, szinte a nyers táplálkozásra kellett ráállnom, illetve bizonyos allergéneket kerülni. Barack, eper, tejtermék, alkohol, élesztősök, cukor, kakaó, stb.

Probiotikumokat próbáltál? A Normaflore csodákra képes.

33. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 15:39

Ezzel néha én is járok így, egy időben allergiás is lettem rá. Sajnos benne van az a méreganyag, amitől "megérik" és az bizony nem épp gyomorbarát...

Akinek gondja van, annak nem ajánlom.

2016. márc. 21. 15:29
na eddig nekem is semmi bajom nem volt a banánnal aztan egyik este 2 banántól ugy begörcsöltem h nospa stb... azthittem ott halok meg
2016. márc. 21. 15:24

Több ballasztanyag-tartalmú ételek fogyasztása?

Alma, rizs, banán?

A rizs pl. nagyon jó gázlekötô.

30. Böce (válaszként erre: 20. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 15:20

Ezeket a szeles problémákat a székrekedés maga is generálja.


Tapasztalat. Csak nekem epegond volt a székrekedés okozója leginkább.

29. dancsi85 (válaszként erre: 16. - 8782affaa3)
2016. márc. 21. 15:08
Köszönöm a linket!
28. dancsi85 (válaszként erre: 18. - Eritrea)
2016. márc. 21. 15:01

Szia!


Gondoltam már ré, de még nem tettem meg. Utánanézek van e olyan vizsgálat, ami a tartósítószer allergiát vizsgálja, illetve az édesítőszerekét.


Elég sok mindenben van tartósítószer,nem tudom mit lehetne akkor fogyasztani,meglátjuk.

Jegyzem a javaslatokat:)

27. coreyhaim (válaszként erre: 25. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 14:59
nem tudtam
26. dancsi85 (válaszként erre: 24. - Syria)
2016. márc. 21. 14:59

Szia!


Hát igen, mikor otthagytam a melóhelyet, reméltem hogy javulás várható. De nem így történt sajnos.

Neked azért örülök :)

25. dancsi85 (válaszként erre: 22. - Coreyhaim)
2016. márc. 21. 14:58
Nem, kettő, a genetikai ami azt mutatja ki, hogy örökölted-e, a szerzett pedig, hogy ugyan nem örökölted és le tudod bontani a tejcukrot, de valamiért valamitől jelenleg nem tudod.
24. syria (válaszként erre: 1. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 14:58
Egy időben nekem is voltak hasonló problémáim, rettenetesen zavart. Orvoshoz nem mentem, mert sejtettem az okot: munkahelyi stressz. Amint azt sikerült kiiktatnom, a problémám elmúlt. :)
23. dancsi85 (válaszként erre: 10. - 8782affaa3)
2016. márc. 21. 14:56

Köszönöm, protexinben bíztam én is, azt szedtem többször.

Lehet nem kellett volna leállni vele, és hagyni több időt, hogy megtelepedjenek a bacik. Kb 3hónapig szedtem.


Persze, csak gasztroenterológusoknál voltam:)

22. coreyhaim (válaszként erre: 21. - Dancsi85)
2016. márc. 21. 14:54
csak 1 féle van , nem?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook