Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagy súllyal született babák - tapasztalatok velük kapcsolatban fórum

Nagy súllyal született babák - tapasztalatok velük kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
22. *Gyöngy* (válaszként erre: 20. - 278c85ecf4)
2006. dec. 30. 20:53

Szia Gyömöszke!

Szerintem te egy nagyon csinos lány vagy, ilyen alkattal. Én is súlyosabb egyéniség vagyok, bár normál súllyal születtem, azonban egy bizonyos kiló alatt rosszul érzem magamat. Sose leszek nádszálkisasszony, de nem is akarok elhízni.

Szóval én a te alakodat tök normálnak találom!!

2006. dec. 30. 20:50

Szia Jamina!


Arra voltam kíváncsi, hogy ki mit gondol a témáról, illetve a hozzátáplálásról az ilyen babák esetében, és örülök annak, hogy van, aki hasonlóan gondolkodik, mint én. Ha belegondolsz, biztosan téged is már néhány hónaposan elkezdtek etetni főzelékkel, gyümölccsel, mert akkor az volt a trend, és lám, felnőttünk.


Én hiszek az anyai megérzésekben, ami a te esetedben azt diktálta, hogy várj 6 hónapos korig, az enyémben pedig azt, hogy kezdjük el a hozzátáplálást. Kár ezen vitatkozni, indulatoskodni hiszen mindenketten a legjobbat akarjuk a babánknak...

20. 278c85ecf4 (válaszként erre: 11. - *Gyöngy*)
2006. dec. 30. 18:33

Nézd meg az adatlapom:D

Egyébként én kb 4-5kg-mal mindig nehezebb voltam a többieknél! De magasabb is, szóval nem látszott!

2006. dec. 30. 17:39

Gyöngy,

ne haragudj, de miért kérdezel meg minket, ha aztán úgyis azt csinálod, amit eddig? Arra vártál, hogy valaki rábólintson a védőnőd ellenében, hogy igen, jót tesz a 4 hónaposnak, ha már mással eteted?

És ha más cáfolja, az meg nem számít?


Nyilván azt csinálsz, amit akarsz, de azt honnan látod, hogy ,,itt az ideje"? Belelátsz az emésztőrendszerébe?


Az meg, hogy ,,kevés tejben a kalória" hát... minden babáak a saját anyja teje a legjobb. Nem a kalóriadúsabb szomszédasszonyé :-/

2006. dec. 30. 16:35
Egyébként azzal, hogy naponta eszik egy deci mást is, az anyatej a fő tápláléka természetesen.
17. *Gyöngy* (válaszként erre: 13. - Tiger)
2006. dec. 30. 16:32

Szia Tiger!


Képzeld, én is pont ebben a cipőben járok!!

Az én kicsim jan. 2-án lesz 5 hónapos, de már négy hónapos kora utántól adok neki egy kis kóstolót is gyümikoből, zöldségekből. Én is úgy láttam, már itt az ideje. Mellesleg találtam rá szakirodalmat, hogy ezt nekünk miért szabad:)))

Szóval van, aki a hozzátáplálás szempontjai között hozza a súlyt is! Úgyhogy már van mire hivatkozni. Én úgy érzem, jót teszek azzal a babámmal, hogy előbb elkezdtem hozzátáplálni, bár a védőnő ezért biztos a fejemet venné:)


Már több, mit egy hónapja van foga, így úgy érzem, a természet is engem igazol.


Képzeld! Az én babám is mostanában többet felébred éjszaka, bár eddig ezt nem csinálta. Én ezt a fogzásra fogtam, de most elgondolkodtattál... Te honnan sejted, hogy kevés neki a kalória?


Mivel kínálod a pici?

16. DODICA
2006. dec. 30. 13:53

Sziasztok!


Először súlyokról:) Fiam 4780 gr, 64 cm, első lányom 4750 gr, 60 cm, legkisebbikem "csak" 4000 gr, 53 cm volt, mikor született. Egyikőjük se lett "donna tonna", sőt. Fiam iszonyat vékony, s már babának is az volt! A lányok már nem annyira gebék, de cseppet se dundik. Tehát szerintem ez nagyon nem a születési súlytól függ.


Hozzátáplálás: abszolút egyetértek Jaminával. Egy nappal se kell korábban elkezdeni emiatt. A szükséges kalóriát ugyanúgy megkapja, mint bármilyen "átlag" gyerek. Már csak azért is, mert minden mama a saját babájának megfelelő tejet termel! Az a legjobb, ha szopik! Fél éves kor előtt én semmivel se egészítettem ki az anyatejet, utána is csak akkor, ha már nem utasította el. Középső lányom 9 hónapos koráig a világon semmit se volt hajlandó elfogadni, se egy korty vizet-teát, se egy kanál gyümit, se semmit... Mégse volt hiánybeteg! Csakis szopott, s elég volt neki. Aztán egyik napról a másikra nekilátott enni, s be is hozta a többieket: 1 évesen szinte már ugyanazt ette, mint az átlag.


Tiger! Szerintem kalóriában elég a saját tejed, bár lehet, a 8X szopi nem. :)) Én nem táplálnék hozzá, hanem még sűrűbben tenném mellre. Hiszek abban, hogy az anyatej a legfőbb, s tökéletes táplálék egy csecsemőnek, bárki bármit is mondjon.

2006. dec. 30. 13:32
Egyébként az én lányom 4 hónapos, és szerintem többször szopik, mint a tiéd, igény szerinti szoptatásnál ez már csak így megy.
14. bb2f4e28dd (válaszként erre: 13. - Tiger)
2006. dec. 30. 13:32

Ezt nem én gondolom így, hanem a szakirodalom :)

[link]


,,Miért káros a korai hozzátáplálás?


A szoptatott és a tápszeres csecsemõk bélflórája eltérõ. A kizárólag anyatejjel táplált babák belének PH-értéke alacsonyabb, s ez a savas környezet kedvez a hasznos baktériumok (Lactobacillus bifidus) jelenlétének. Már egyetlen üveg tápszer elfogyasztása is megváltoztatja a bélflórát, amely a felnõttéhez válik hasonlóvá, s az új környezetben hamarosan megjelennek a vegyes étrendet fogyasztókra jellemzõ baktériumok. A szilárd ételek bevezetése is zavart okoz a bélflórában, az enterococcusok és az enterobaktériumok száma jelentõsen emelkedni kezd.


Hat hónapos kor elõtt a csecsemõ emésztõrendszere még éretlen az anyatejen kívül egyéb táplálék feldolgozására. A tápszeres kiegészítés, a mesterséges táplálásra való átállás és a szilárd táplálék korai bevezetése következtében gyakrabban alakulnak ki felsõlégúti megbetegedések, középfülgyulladás, hasmenés, húgyúti fertõzések, ekcéma, asztma, allergia. Az allergiára hajlamos családokban az anyatejes baba érzékennyé válhat a tehéntejfehérjére, ha az újszülöttosztályon az elsõ három nap során akár egyetlen üveg tápszert is kapott (véletlen, szükségtelen vagy szándékos kiegészítés során).


Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit! A tápszeres babák emésztõrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztõenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az elsõ falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielõtt újabb ételekkel ismertetnénk meg."

13. Tiger
2006. dec. 30. 11:06

Szia Jamina!

Én nem így gondolom. A kislányom 4és1/2 hónaposan újra 7x, 8x szopizott, és éjszaka is felébredt. Van tejem, mégis úgy éreztem kevés neki. Nem mennyiségre, hanem kalóriába. Most naponta egyszer adok neki valami pépest (kb 1dl) és azóta megint 5X-6X eszik, és éjszaka ismét nyugodtan alszik. Naponta kb 950-1050ml anyatejcit iszik. Egy hét múlva lesz 5 hónapos és most 8,5kg.

2006. dec. 30. 09:22
Nem kell hamarabb hozzátáplálni! Az ő gyomruk sem fejletebb, mint a kisebb babáké.
2006. dec. 29. 22:25

Sziasztok! Azért vetettem fel a témát, mert úgy látom a védőnők nem veszik figyelembe a nagy súly tényét pl. a hozzátáplálás megkezdésekor. Mármint, hogy esetükben talán korábban el is lehet kezdeni, mint a normál súlyú babáknál.


a legfobntosabb kérdésem azonban az, hogy vajon a súlyeltolódás később is megmarad-e? mennyire kell esetükben figyelni a hízlaló kajákra, mert nem szeretnék egy "donna tonnát" nevelni a kislányomból.

2006. dec. 29. 15:32

Az én lányom 3800 grammal és 58 cm-vel született.De ahogy elnézem vannak itt nálunk is nagyobb gyerekek:)

Amúgy egy nagyon kiegyensúlyozott lányka.És megszülni sem volt nehéz,hála égnek!:)

2006. dec. 28. 13:26

Én 20éve születtem 4,6 kg-mal és 64cm.rel!(eddig 62-t hittem, de anyu közölte, hogy 64voltam!) Nem semmi lehetett megszülni.....:O

De miért kérdezted?

Neked is nagy babád van?

8. ZITA9770 (válaszként erre: 7. - Tiger)
2006. dec. 28. 12:43
az én picifiam is ilyen nagy volt ennyi idősen.Most 9 hónapos és 15 kg
2006. dec. 27. 21:13
Én 4300g-mal és 60cm-rel, a nővérem 4100g-mal és 59cm-rel, a lányom 3700g-mal 53cm-rel született. Ez közepesen nagy születési súlynak számít. Most 4és1/2 hónapos és 8500g!!!! Ez viszont nagyon nagynak számít.
2006. dec. 27. 14:49
Gondolom senkit nem érdekel, de én 4200g-al születtem.
2006. dec. 27. 14:38

A lányom 3540g,1 héttel korábban

a nagyobbik fiam 3990g 1.5 héttel korábban

a pici fiam 4060-al 2 héttel korábban születtek:)))

2006. dec. 27. 14:09

Az én kisebbik lányom 3750g-mal született a 35. héten.


De miért kérded?

2006. dec. 26. 23:15
mit jelent a nagy súly? az n kislányom 3900 grammal született
2. lizi50 (válaszként erre: 1. - *Gyöngy*)
2006. dec. 26. 20:24

Szia Gyöngy!

Az én kisfiam 4400grammal és 60 centisen született

ezelött 13 évvel.Mire vagy kíváncsi vele kapcsolatban?

2006. dec. 19. 21:08

Sziasztok!


Vannak itt olyan anyukák, akiknek gyermeke szintén nagy súllyal született?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook