Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagy súllyal született babák - tapasztalatok velük kapcsolatban fórum

Nagy súllyal született babák - tapasztalatok velük kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
52. ZITA9770 (válaszként erre: 48. - Emily)
2007. jan. 21. 20:11
Miért lenne az rossz anya aki nem hagyja hogy éhezzen a gyereke.
51. emily (válaszként erre: 50. - Win)
2007. jan. 21. 19:45
Na akkor már tudom, mennyi idős a babád! :-) Lehet ám, hogy már olvastam valahol, de agyam, mint a szita!Őszintén, ha szoptatni tudtam vna, akkor én sem akarnám ennyire a hozzátáplálást, de így...Na ja, ez az ígyjárás tipikus esete... :-) Remélem a következő babánál majd több sikerrel járok ilyen ügyben. Amúgy Emily 3600 gr-mal és 53 cm-rel született(hm, mit is keresünk itt a nagysúlyúaknál??? :-p) és most kb 62 cm és 6200 gr.
50. win (válaszként erre: 48. - Emily)
2007. jan. 21. 17:46

Ne húzd fel magad! Nem érdemes! Én a mai napig szoptatom a fiam,(6 hónapos)soha nem kapott semmi más innivalót, el sem fogadta. 4 hónapos koráig szinte minden szoptatás után fejtem és tettem a fagyóba. DE: 7 hetes korától történt valami, a mai napig nem jöttünk rá mi, és egyik napról a másikra nem akarta elfogadni a cicit. Onnantól kb. 14 hétig!!! küzdöttünk (akik ismerik a storymat, és szoptattak, azt mondták, ők már rég feladták volna, és csoda, hogy nem apadt el teljesen a tejem). Volt nap, hogy 7 szoptatásból 6 előtt vagy közben üvöltött, nem akarta bekapni egyáltalán, vagy pár perc után elengedte a cicit. Senki sem tudott segíteni, hogy mi ez, és mit csináljak vele, és semmi sem használt amit kipróbáltam. Természetesen a sok pár perces szopásnak, meg az egésszel járó idegeskedésnek meglett az eredménye: lényegesen csökkent a tejmennyiség. Jöttek elő a fagyasztóból a lefagyasztott adagok, majd mikor drasztikusan megfogyatkozott az is, akkor én is úgy döntöttem: inkább adok gyümölcsöt neki, mint tápszert. Azóta (persze ez nem volt ilyen egyszerű, de az egy más történet), délelőtt már kap tejpépet gyümölccsel, délben főzeléket, délután gyümölcsöt. Reggel, és este szopik, napközben meg ha akar. Még kétszer szokott. Többször is megkínálom, de nem fogadja el.

A lényeg: amióta nem akarom "erőnek erejével" megszoptatni, hanem kap helyette mást(és szívesen eszi!!!) BÉKE VAN! Amikor csak szopik, azt szívesen teszi, de nem igényel többet. Most majd én is kapok, hogy megerőszakoltam az evéssel, de nem igaz. NEM AKART SZOPNI! Volt, hogy a 12 órányi alvás után is üvöltött, ha cicivel kínáltam! Nehogy már, ne lett volna éhes!

Szerintem az anyai ösztön nem hazudik! És azt nem tettem hozzá, hogy a fiam 4 hónapos korára duplázta a 3970 gr-os születési súlyát, és 5 hónaposan 8400 gr volt. (23-án megyünk tanácsadásra, de a család szerint közelíti a 9 kgot.)

49. emily
2007. jan. 21. 12:20

Igazad van!!! (Nekem meg nyugtom...) :-)


Írj ki egy szavazást, hogy ki mikor ad almát,ha már ennyire rajt vagy ezen a hozzátáplálás témán!!Ne keseredj el, ha az "almások" többen lesznek! Ők mind rossz anyák!!! :-)

48. emily
2007. jan. 21. 12:20

Igazad van!!! (Nekem meg nyugtom...) :-)


Írj ki egy szavazást, hogy ki mikor ad almát,ha már ennyire rajt vagy ezen a hozzátáplálás témán!!Ne keseredj el, ha az "almások" többen lesznek! Ők mind rossz anyák!!! :-)

47. bb2f4e28dd (válaszként erre: 46. - Emily)
2007. jan. 21. 12:09

Mégis milyen kérdésedre? Ha ésszel felelek, azt nem hallod, nem érdekel téged, 3,5 hónapost almával tömsz, mert ,,mi is felnőttünk" -ja, a korosztályunkban szinte mindenki allergiás... hát, további sok sikert a gyerekneveléshez.


Bár továbbra sem értem, MINEK kell almát adni, de a te dolgod. Remélem, más nem tartja etalonnak.

46. emily (válaszként erre: 45. - Bb2f4e28dd)
2007. jan. 21. 12:05
Okos válasz! Így nem kell válaszolni a kérdéseimre...
45. bb2f4e28dd (válaszként erre: 44. - Emily)
2007. jan. 21. 12:01
Tipikus reakció.
44. emily (válaszként erre: 43. - Bb2f4e28dd)
2007. jan. 21. 12:00

Honnan tudod, hogy az a szakirodalom mondja az igazságot, amit Te olvastál??? Pontosan, ahogy mondod, mindenkinek az a jó, amit elhisz. Te ezt én azt. És igenis jó, hogy van, aki egy véleményen van velem, attól mi még nem vagyunk rosszabbak, csak ezt tartjuk helyesnek!Én is élek még egészségesn, pedig kaptam almát talán már 2 hónaposan!!! És honnan tudod, hogy a tápszerben mi van? Hogy azzal mit adsz a picinek?

De ha véletlen orvos lennél és a 6 hónap alatti babák gyomrának fejlettsége lenne a szakterületed, akkor bocsánat, hogy okoskodtam!! :-)

43. bb2f4e28dd (válaszként erre: 42. - Emily)
2007. jan. 21. 11:04

Ígérem, utoljára írom le, mert úgy látszik, mindenkinek az a megnyugtató, ami az ő ,,ízlésével" találkozik, DE:

semmivel sem fejlettebb a tápszeres babák emésztőrendszere anyytejes társaikénál, tehát ugyanúgy KÁROS 6 hónapos kor előtt hozzátáplálni. A vonatkozó szakirodalmat már belinkeltem, már ha olvasta egyáltalán vki :-/

42. emily (válaszként erre: 41. - Gyurmi)
2007. jan. 21. 10:48
Köszi! Megnyugtattál! Akkor nem parázok tovább, hogy esetleg az almával hülyeséget csinálok alig 3 és fél hónaposan... :-)
41. Gyurmi (válaszként erre: 40. - Emily)
2007. jan. 20. 21:25

Emily! Érdekes, én is ugyanebben a cipőben jártam. Nekem is volt, hogy 30-45 percet is cicin volt a kicsi és a mérés után derült ki, hogy csak nagyon keveset szopizott. Utána jött kiegészítésként a tápszer, én meg szenvedtem a fejéstől, de attól sem lett több a tejcsi.

Három hónapos korától kapta az almát, négy hónapostól a tejpépet és fokozatosan egyre többféle ételt, persze a korának megfelelőt. Most 11 hónapos, 85 cm és 11 kiló. Jó húsban van, de nem kövér, mivel a súlyához képest elég magas is.

40. emily (válaszként erre: 37. - DODICA)
2007. jan. 20. 19:16
Bocsi, azt nem írtam mellé, hogy a legnagyobb mennyiség, amit Em ki tudott szopizni alkalmanként az 5-10 volt úgy 45 perc alatt!!! Utána tápszer, aztán fejés,ami csak kézzel sikerült és már ínhüvelygyulladásom volt.
39. Tiger
2007. jan. 20. 19:13
Elfelejtettem írni, hogy eddig nem kapott sem teát, sem semmi mást inni. Próbálkoztunk 5 hónapos kora körül, gyümölcslével, de nem kellett neki.
38. Tiger
2007. jan. 20. 19:04

Én fejtem tejet. Minden hajnalban arra ébredtem hogy mindjárt szétrobban a mellem, a gyerkőc meg szépen szundikált. Anyatejadó voltam 4 hónapig, a gyerek 5 hónapos koráig. Az elején volt, hogy napi 6-7dl is leadtam, a végén 2,5-3,5 dl naponta. Tehát tej az van és volt, a gyerek mégis nyugtalan volt, ezért adtam neki mást is. Rögtön nyugodt lett.

Gondold el, a gyerek akkor már több mint 8,5 kg volt. Van aki 1 éves korára ekkora. Egyébként nem született olyan nagynak (3,7).

37. DODICA (válaszként erre: 35. - Emily)
2007. jan. 20. 18:48

Érdekes ez a fejés... Mi az, hogy egy nap alatt 60 ml?? Jól szopó babánál az tökéletes! Csak a tejcsárdák azok, akik marha sokat tudnak fejni, akik "pusztán" kereslet-kínálat elv alapján szoptatnak, azoknak ennyi se nagyon jön le. Sajnálom, hogy ezzel is riogatják az anukákat: ha nincs látványos lefejt tej, akkor persze nem is tudsz szoptatni... Ez marhaság!

Én is fejtem, szétcincáltam a melleim rendesen a fiamnál.:( Volt kézi, gépi, hatás semmi. (Ahelyett, hogy akkor is mellre tettem volna.) Még a középsőnél is fejegettem (kb. egy nap alatt annyit, amennyit te írtál, nem többet), szerintem csak a magam megnyugtatására, meg arra, hogy telepakoljam a mélyhűtőt, amiből végül ki kellett dobni mindet. :( Aztán abbahagytam, nem foglalkoztam vele többet, s egy picit se lett ettől kevesebb tejem!


Megmosolyogtattál, első gyerekkel mi is így jártunk, hogy rohanhattunk cumisüvegért.

Remélem, a másodikkal neked is összejön majd!

36. DODICA (válaszként erre: 34. - Tiger)
2007. jan. 20. 18:41

Nem sértettél meg.


Súlyra nem tudom, mert már rég volt.. Korra igen: fiam gyakorlatilag az elejétől kezdve hozzátáplált volt, de ez egy másik történet. :( Ma már tudom, ha nem dőlök be anno a sok hülyeségnek, akkor ő is anyatejes lehetett volna teljesen. Amúgy kb. 5 hónapos koráig szopott is...

Középsőm 9 hónapig volt 100%-os anyatejes, olyannyira, hogy egy korty víz, tea, se semmi nem volt mellette. Néha próbálkoztam vele, de kudarcba fulladt. Dühösen nézett rám, miután mindent kiköpött, s követelte a neki járót. :) 2 és fél éves koráig szopott, akkor átadta a pocaklakónak, akivel félidős voltam kb.

Legkisebbem 7 hónapos koráig volt 100%-os, még most is cicizik, ha kedve tartja, naponta kb. 2X, reggel tuti. Most múlt 2 éves januárban.


Szóval, ha írok, ha véleményem van, akkor ennyi tapasztalat áll mögöttem. :))


Bár a súlyokra konkrétan nem emlékszem, az biztos, hogy nagyon nagy súllyal-hosszal született az első kettő, ma se kicsik.:) Egyiknél nem sikerült, másiknál annál inkább!:) Pedig, ha a közvélemény befolyásolt volna, akkor bizony a lányaimat is hozzá kellett volna jóval hamarabb táplálni (a statisztika miatt a védőnő be is írta, hogy épp melyik főzeléknél tartunk:), de nekünk így volt jobb, természetesebb, s kényelmesebb. Abszolút engedtem nekik, hogy a saját igényeiket kielégítsék. :)

35. emily (válaszként erre: 33. - Belana)
2007. jan. 20. 18:38

Egyetértek!!!


Azzal kapcsolatban igazatok van,hogy az anyatej a legjobb,csak hát ez sajnos nem mindenkinek adatik meg! Én is bevonultam a kórházba úgy, hogy egy szem cumisüveget sem vettem és mikor kiengedtek minket szombat délelőtt rohanhattam érte! Az elején tiszta depi voltam,6 hétig kínlódtunk,szoptatásból, fejésből állt a napom.A legnagyobb mennyiség amit le bírtam fejni, az 60 volt EGY NAP!!!!! Aztán azt mondtam elég volt.Azóta vártam a percet, hogy adhassak a kislányomnak mást is. Most két napja próbálkozunk almával, úgy látom tetszik neki! :-) Persze, mondjátok az anytej a legjobb,ezt nem is vitatom, de a tápszerben nem tudni mi van......

34. Tiger (válaszként erre: 32. - DODICA)
2007. jan. 20. 18:24

Nem neked szólt.

Arra értem, hogy olyanok is elítélnek akiknek nincs tapasztalatuk. Volt olyan akinek nincs gyereke, de közölte, hogy márpedig 6 hónapos korig csak szoptatás.

Te meddig adtál neki csak anyatejet?

Súlyra, és korra is értem.

Egyébként bocsi ha megsértettelek, nem állt szándékomban.

33. Belana
2007. jan. 20. 17:45
Elég furcsán hangzik, hogy trendi etetési stílus van a babáknál! Nem úgy kell etetni, ahogy szükségük van rá, ehhez is kell trendi! Ez eléggé elképesztően hangzik!
32. DODICA (válaszként erre: 31. - Tiger)
2007. jan. 20. 16:26
Az utolsó mondatodat nem értem... Mintha pl. nekem nem lett volna óriásbébim kétszer is. :)
31. Tiger
2007. jan. 20. 15:36

A kislányom egy nap csak 1X kap valami kis + enni.A sütőtökpüré a kedvence. Csak zöldséget és gyümit kap egyenlőre.

Inni nem óhajt mást (gy. levet sem), csak anyatejet.

Jamina, meg Dodica nem teljesen értett velünk egyet, de én úgy látom, hogy jól tettem , hogy adtam kiegészítést.

Szerintem csak annak a véleménye "igazi", akinek tényleg nagy babája van: Regina LÁNYOM 5 hónaposan 8,8kg.

30. Tiger (válaszként erre: 29. - Lizi50)
2007. jan. 3. 12:39
Hány hónapos koráig "élt" csak anyatejcin?
29. lizi50 (válaszként erre: 11. - *Gyöngy*)
2007. jan. 3. 11:23

Szia Gyöngy!

Ne félj a nagy sulyu babád nem törvényszerű, hogy

később is duci lesz.Mintmár írtam a fiam 4400 gr

és 60 cm volt.Most 13 éves és egy cingár kölyök.

172cm és nincs 60 kiló.8 hónapos koráig szopott

és jó étvágyu volt.Kicsi korában nem is figyeltem

a hizlaló kajákra, csak az volt fontos hogy vita-

mindús legyen.És ez nagyon fontos.Ahogy nőnek a

mozgásigényük is nagyobb és a sportszeretetet kell

beléjük nevelni akkor semmi probléma nem lessz a

súlyukkal.

28. DODICA (válaszként erre: 27. - Margitnéni)
2007. jan. 1. 22:26

Elsősorban csakis anyatejjel! :))) A WHO (egészségügyi világszervezet) szerint 6 hónapos korig mindenképp, de maga a szoptatás fenntartása sokkal tovább javasolt.

Sajnálom, hogy abban az időben, amikor neked voltak kicsi gyerekeid, nem ez volt a trendi. Hiba volt. Mert bárki bármit is mondjon, az anyatejnél, ami csakis annak az egy babának termelődik úgy, ahogy, ugyan mi lehet jobb???? A vegyszerezett, érlelővel lefújt, vagy konzervált, vagy ilyen-olyan gyümölcs-zöldség???

2006. dec. 31. 16:04

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, hogy most éppen hogya kell etetni a babákat, mert ez mindig változik, ahogy látom.

A lányomat 25 éve 3 hónapos korától főzelékkel is kínálni kellett, sőt azt hiszem két hetesen kapta az első gyümölcslevet, védőnői javaslatra.

A fiam 15 éves, őt 4 hónapos kortól kellett főzelékkel etetnem. A fiam egyébként 4és fél kilósan született, most olyan mint egy cérnaszál, a lányom pici volt, 3 és fél, sajna ő nem ilyen karcsú, sőt.

Most hogy kell etetni a babákat, csak azért hogy képbe maradjak?

2006. dec. 31. 15:12

Én azzal kapcsolatban írnék, hogy mi is felnőttünk, pedig hamar kaptunk kiegészítést.

Anyukám 3 hónapos koromig szoptatott és utána pesze, hogy nem tápszerezett és adtak nekem mident, tehéntejet is bolti helyett. Erről csak annyit, hgy lehet az a korai hozzátáplálás az oka annak, hogy most problémám májammal, epémmel. Lehet, hogy nem így van, de ki tudja mit okoz a korai hozzátáplálás.

A kislányomnak 5 hónapos korától adtam kis ízelítőt, de nem napi rendszerességgel.

Engem az orvos azzal próbált meggyőzni, hogy túl nagy a gyerek és a csontja nem fejlődik rendesen, ha nem adok neki egyebet csak anyatejet. Ennek ellenére nem erőltettem a dolgot.

25. Tiger
2006. dec. 31. 12:04

Én is találtam szakirodalmat a négy hónapos babák táplálásáról. Egyébként szerintem nem kell mindent elhinni egy adott könyvnek, mert a következőben elképzelhető , hogy más lesz a trendi.

A kislányomat annyiszor etetem meg ahányszor kér, kivéve éjszaka. Már a kórházban sem kapott éjjel enni. Elvitték késő este, és reggel 7kor hozták vissza. A kérésemre nem kapott tápszert. Úgy gondolom a tápszernél a gyümölcs sokkal jobb.

Egyetértek Gyöngyel, mi is felnöttünk, pedig akkor nem 6 hónapos korig tápláltak minket anyatejjel.

24. DODICA (válaszként erre: 23. - Bb2f4e28dd)
2006. dec. 31. 09:17

:))))

No comment.:))

2006. dec. 31. 06:46
Csakhogy ennek semmi köze az anyai ösztönhöz, annál inkább a felelős gondolkodáshoz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook