Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagy csomó a mellben, baj lehet? fórum

Nagy csomó a mellben, baj lehet? (beszélgetős fórum)


28. Sütikee (válaszként erre: 25. - Ancsa75)
jan. 7. 17:59
Ezekkel én is tisztában vagyok.
27. liliom10 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 17:22
Neked csak az a dolgod, hogy mindent tegyél meg a gyógyulásodért ! Légy optimista és pozitív mindig ! Hinni kell a mielőbbi teljes gyógyulásban ! Ha szenvedsz a műtét után egy kis ideig, ne azon keseregj, hanem arra gondolj, hogy hurrá, ezen is túl vagyok, még egy nappal kevesebb a szenvedésből, mert már a gyógyulás útjára léptem ! :)
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Sütikee)
jan. 7. 16:55

Köszönöm.

Remélem azért még sok minden mást is jelenthetnek ezek az elváltozások a rosszindulatún kívül.

Ha pedig mégis baj lenne, akkor ahogyan előttem is írta valaki, remélhetőleg ma már jó eséllyel gyógyítható.

Mondjuk az jó jel - bár tudom ez sem biztosíték semmire - hogy nem érzem magam rosszul és nem érzek különösebben semmit. Kivéve hogy karácsonykor meg voltam fázva, aztán még köhögök. De nekem ez mindig így van megfázás után, szinte minden évben átesek ezen.

25. Ancsa75 (válaszként erre: 22. - Sütikee)
jan. 7. 12:05
A szövettan eredménye kb. 2-3 hét. De az ultrahang és a mammográfia alapján is már elég pontosan meg tudják mondani, hogy mi az a csomó. Pl. hogy megtelt ciszta-e. A szövettani vizsgálattal állapítják meg a fajtáját, ami alapján meghatározzák a kezelést. Változókorú nöknél nagyon gyakori a hormonális változások miatt. Nekem ezt mondták.
24. Ancsa75 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 11:57
Szinte napra pontosan 2:éve január elején derült ki a betegség, januártól szeptemberig voltam kezelés alatt, ebben benne volt a műtét is. Azóta csak kontrollra járok, egyelőre minden oké, lassan másfél éve. Anyukámnak volt többször is jóindulatú csomója fiatalabb korában, amit kivettek. Aztán lett egy rossz is, ő is kapott kezeléseket, ez 5-6 éve volt, azóta jól van. Az övé nem volt agresszív fajta, ő sem ment azonnal orvoshoz, neki szerencséje is volt. Az enyém gyorsan terjedő volt, ha sokat várok, már lehet nem élnek.
23. Ancsa75 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 11:48
Kb. 25 mm átmérőjű volt, jól ki lehetett tapintani. 5 hónappal előtte meg még nem volt ott, legalábbis a vizsgálatok szerint.
22. Sütikee (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 11:36
Sajnálom! Ne gondolj egyből a legrosszabbra, főleg hogy még ki sem vizsgálták. Szövettanra biztos vesznek mintát, az a döntő. Biztos hosszadalmas lesz a kivizsgálás, de csak pozitívan gondolkodj, kívánom a legjobbakat!
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Liliom10)
jan. 7. 11:06

Igen, állapottól függetlenül jobb átállni egy egészséges táplálkozásra.

És ha nincs is semmi, vagy a felépülés után továbbra is tartani az egészséges étrendet.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Sütikee)
jan. 7. 11:05

De én mondtam hogy hibáztam.

Annyit írtam hogy nem tudok visszamenni az időben.

Egyébként igazad volt, nem kértem ki magamnak, nem is tenném.

19. liliom10 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 09:56

Az egészséges, sőt, rákmegelőző táplálkozásra eddig is átállhattál volna, az csak segít mindig, nem árthat. Pár éve néztem egy olyan filmsorozatot, amiben olyan betegek gyógyultak meg az orvosok szerint már nem gyógyítható betegségekből, hogy én csodának gondoltam. Ezek az emberek a makrobiotikus táplálkozásra álltak át. Olvass erről is !

Pár éve jelent meg a " HOGY NE HALJ MEG" c. könyv. Mindenkinek nagyon ajánlom, egészségeseknek is ! Sokféle betegséggel foglalkozik, és a táplálkozással is. Ha a legtöbb könyvemtől meg kéne válnom, ettől sosem válnék meg, annyira hasznosnak tartom !

18. Sütikee (válaszként erre: 17. - Ágio8405)
jan. 7. 09:30
Hát ezt kérdeztem én is, csak finomabban, így is majdhogynem kikérte magának! Nem most kell parázni, előbb kellett volna gondolkodni FI-nek. Nem nőtt, akkor nem is kell elmenni orvoshoz.
17. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 7. 08:30
Találtál egy csomót és nem nézetted meg egy évig??? 😱Gratulálok....
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Ancsa75)
jan. 6. 21:26

Bocsi hogy még kérdezek. Mennyi idő telt el azóta hogy jól vagy?

És igen, igazad van, mennem kell orvoshoz.

De remélem azért nem kizárólag csak rosszat jelenthet az ami nekem van.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Ancsa75)
jan. 6. 21:19
Azt megkérdezhetem hogy mekkora volt a csomót?
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Ancsa75)
jan. 6. 21:17
Igen, megyek mindenképp.
jan. 6. 19:14
Én azt tanácsolom, hogy a lehető leghamarabb menj orvoshoz, kérj beutalót mammográfiára. Nekem kezdetben cisztáim voltak mindkét oldalon, évekig nem volt gond. Majd az egyik oldalon fájdalmas csomót tapintottam, a ciszta volt megtelve folyadékkal, leszívták, jó lett. Majd fél év sem telt el, a másik oldalon tapintottam csomót, picit fájt csak nyomásra. Azt hittem ugyanúgy egy ciszta lesz. Visszamentem, vettek mintát, mondták, hogy sajnos nem cisztának néz ki. Kiderült, hogy a legagresszívabb rosszindulatú emlődaganatom van. Azonnal kemo, majd eltávolították, szerencsére csak a helyét találták meg, a mellem is megmaradt. Majd sugárkezelés következett. Azóta tünetmentes vagyok, jók az eredményeim, jól érzem magam. Nemsokára megyek CT-re, remélem nem fog mutatni semmit. Nagyon fontos, hogy időben kiderüljön, ha baj van, mert akkor még jó eséllyel gyógyítható. Lehet jóindulatú csomó is, vagy ciszta, de sajnos rosszabb is. Ne késlekedj, mert orvoshoz mihamarabb!
12. Enissa (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 6. 19:04
Ez úgy működik, hogy amelyik cikket a legtöbben olvasták az jön előre, és mi mit nézünk meg elsőre? A legrosszabbat.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Enissa)
jan. 6. 18:52

Igen, biztos csak a vizsgálat lehet biztos. Magyar oldalakon valahogy csak a legrosszabbakat írják le, ami persze fontos, mert mint írtam is a legkisebb elváltozás is lehet komoly dolog. De pl külföldi oldalakon olyanokat láttam hogy nagyon csodálkoztam azok a mellek nem rosszindulatú betegségek voltak.

Ja, meg erre mondják hogy nem a Google alapján kellene magunkat diagnosztizálni.

10. Enissa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 6. 18:47
A fiamnak 8 évesen a mirigyei gyulladástól duzzadtak meg, még a gyerekorvos is rosszra gondolt. Hála Istennek semmi komoly nem volt.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Sütikee)
jan. 6. 18:44

Mert nem nőtt.

Persze lehet hogy hibáztam, de attól még most a megoldáson gondolkozom. Visszamenni már nem tudok az időben.

Negyed orvoshoz, csak érdeklődtem hogy esetleg más is lehet mint súlyos betegség?

Tudom hogy ezt csak vizsgálattal lehet kideríteni, csak esetleg ha valakinek volt ezzel tapasztalata és más probléma volt mint rosszindulatú elváltozás.

8. Enissa (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 6. 18:33

Nekem 2 orvos kolléganőmnek is melldaganata lett.

Igénybe vették a kemót és egyiknek a sugár is kellett.

Mind a kettő jól van, sőt egyre jobban, a kezelések mellett bejártak dolgozni is.

Jól gondolkodsz, hogy kombináltan kellene gyógyulni, de ne szaladj annyira előre!!!

A negatív gondolatok is okozhatnak problémát. Pozitívan gondolkodj, mert igenis a gondolatainknak is van hatása ránk.

[link]

7. Sütikee (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 6. 18:25
Egy éve nem mentél el, amikor már ott volt a csomó?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Enissa)
jan. 6. 18:07

Hát én is mindent elkövetnék hogy meggyógyuljak, az tuti.

Már meg van a vészforgatókönyvem sajnos: ha baj van, tuti mindent megpróbálok. Az orvosok utasításai mellett azért a természetes gyógymódokat is igénybe venném, mert tudom erről megoszlanak a vélemények de én úgy gondolom a kettő együtt hathat. Plusz valami lelki segítséget is igénybe vennék, hogy jobban viseljem lelkileg, táplálkozásomat is teljesen átalakítanam, ehhez igénybevenném egy jó táplálkozási tanácsadót aki személyre szabottan állítaná be a diétámat, Plusz akupunktúra a rosszullétek miatt és még sorolhatnám.

Azzal én sem értek egyet hogy az orvosokat és a kezeléseket vissza kell utasítani, de én úgy gondolom a sok minden együtt lehet hatásos. Azzal sem értek egyet aki csak az orvosi kezelésekre hagyatkozik. Ezek segítik egymást, szerintem.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Enissa)
jan. 6. 17:58

De még akkor is gyógyítható ha hat a hónalji nyirokcsomómra? Habár attól hogy fáj a hónaljam, még nem biztos hogy a hónalji csomóm rosszindulatú, nem?

Ja és csak az az oldali hónaljamnál van ez ahol a mellben is van a csomó.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
jan. 6. 17:56

Amiatt ijedtem meg mert megnőtt. Habár a jóindulatú is megnőhet. Viszont a hónalj fájdalomról csak rosszat írnak.

Mondjuk nem értem miért. A jóindulatú csomó nem hathat a mirigyekre? És ha esetleg nyom valamit és azért durrant be a nyirokcsomóm?

Én ezt simán el tudom képzelni, de a neten egyértelműen rosszat írnak.

3. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 6. 17:55

Csatlakozom Amaunethez,de ha gond lenne, akkor is a mellrák már nagyon jó eséllyel gyógyítható.

Jó egészséget!

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 6. 17:51

Majd vesznek mintát és megmondják, hogy milyen a daganat.

Ha a csomó már egy éve ott van akkor miért most idegeskedsz?

Lehet éppen valami gyulladás van a szervezetedben és egy kicsit beindultak a nyirokmirigyek is.

Majd világosabban látsz (és az orvosok is), ha meg vannak a vizsgálati eredmények. Addig nyugi.

jan. 6. 17:44

Jövő héten megyek orvoshoz.

Ha nagy csomó van a mellemben, és a hónaljamban lévő fájó kis csomó csak azt jelentheti hogy rosszindulatú elváltozásról van szó?

A mellemben lévő csomó már 1 éve ott van, de nem változott és más tünetet sem adott. Nemrég viszont nagy lett és azóta hónalj fájdalmam is van. Akkor már tuti súlyos betegségem van.

Ez egyébként biztos, vagy addig ne pánikoljak amíg vizsgálat nem deríti ki?

Neten amúgy csak azt olvastam hogy ez rosszat jelent, azonban néhány külföldi oldalon láttam képeket és leírásokat jóindulatú daganatokról, némelyiknél csúnya emlőtünetekkel és ijesztő elváltozásokkal. De mégis jóindulatú betegségek voltak. Persze azt is tudom, hogy egy nem látványos, nagyon pici elváltozás is jelenthet rosszat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook