Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mű fül, mű ujj és egyebek fórum

Mű fül, mű ujj és egyebek (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. martini64 (válaszként erre: 21. - Aysel)
2010. jan. 6. 20:41

Talán mégiscsak jobb lenne, ha visszatérnénk a fiad problémájára. Bocs, hogy eltereltük a szót.

És azért se haragudj, hogy talán nem találsz a hozzászólásaimban elég együttérzést. Talán nem vagyok annyira öreg, de sok mindent megéltem. Mint az anyjának, én azt tanácsolom, hogy biztosítva teljes támogatásotokról, de mindenképpen rángassátok ki az önsajnálatból, és értessétek meg vele, hogy csak saját maga a kulcs.

Értékes ember, okos, szép párja van, gyereke lesz. Aki megbámulja, bunkó. Érdekes-e a bunkók véleménye bárkinek?

22. martini64 (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. jan. 6. 20:36
Volt egy ismerősöm, aki azt mondta, hogy mindenki a maga szintjén nyomorog. Nem csak a bevételt kell nézni, hanem a kiadásokat is. Mégis, pofátlanság lenne panaszkodnom. Kár volt leírni. :(
21. Aysel (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. jan. 6. 20:36

Mondd meg nekem, hogy 80-90 ezer Ft-ból hogy fizessenek az emberek 63-at?!

Nyilván a fizetésed sem annyi, mint nekünk. Úgy nekem is tetszene. 40 évig az emberek nem ingyen kaptak meg mindent, mert fizettek is! Csak az állambácsi elköltötte, így most az a duma megy, hogy a fiatalok tartják el a nyugdíjasokat, holott Ők már sok mindent letettek az asztalra!

És igen a szemünk, fogunk is fontos!

És az itteni emberek nem tudják megfizetni az árát!

2010. jan. 6. 20:34
havi 178ezer forint tébét fizetsz? csak gratulálni tudok a fizetésedhez, az biztos...
19. martini64 (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2010. jan. 6. 20:33
Figyu, én nem értek hozzá, ez van a fizetés papíromon. Direkt előkerestem :) Hagyjuk.
18. martini64 (válaszként erre: 12. - Aysel)
2010. jan. 6. 20:33
Szerintem túl nagy felelősséget hárítotok a párjára és a születendő gyermekre. Olyan hozzáállásnak tartom, mint amikor gyereket szülünk, hátha attól jobb lesz a párkapcsolat. Szerintem a megoldás nem itt van. Neki kell megoldania a saját problémáját, mert neki kell együtt élnie vele.
17. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Martini64)
2010. jan. 6. 20:32

mint alkalmazott? érdekes...

(arányokról egyébként)

16. martini64 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. jan. 6. 20:29
Én Magyarországon élek. Havonta 178410 ft TB járulékot és 37800 ft egészségbiztosítási járulékot fizetek. Miről beszélünk?
15. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - Aysel)
2010. jan. 6. 20:27
hupsz, bocs, eltereltem a témát.. miért nem ment el?
14. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. jan. 6. 20:26

upsz, nem sikerült befejezni. szóval ennyi TB-t fizetek úgy, hogy évi 180 000 ft-nak megfelelő összegig MINDENT nekem kell állni, ami efölé megy, azt fizeti csak a magánbiztosító.

és ebben se fogászat, se nőgyógyászat, se optikus, de még a tüdőszűrés vagy a mellrákszűrés sincs benne, mint otthon.


én itt százszor meggondolom, hogy menjek-e orvoshoz. a minap fizettem egy levél doxium nevű tablettáért 8820 forintnyi pízt. 24 szemért.


és ez itt teljesen normális.

(a különbség abban az adózás utáni jövedelemben van, ami a zsebemben marad, és amiből ezt fizetnem kell.)

összeségében ez a rendszer mégis sokkal jobban tetszik nekem, mint az otthoni.

13. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Martini64)
2010. jan. 6. 20:23

szerintem ez nem igazságtalanság. csak hozzászoktak az emberek 40 évig, hogy midnent az "állambácsi" fizet, oktatást, gyógyszert, ellátást, mindent.


én nyugaton élek és havi 63 000 forintnak megfelelő TB-t fizetek

12. Aysel (válaszként erre: 9. - Martini64)
2010. jan. 6. 20:15
Sikerült egy jó pszichológust találnom, de nem ment el. Most tényleg abban bízom, hogy gyermekének anyja, és születendő gyermeke felrázza.
2010. jan. 6. 20:14

Más. A társadalombiztosítás sajnos igazságtalan, és egyre több dolgot nem finanszíroz. Sose értettem hogy mi az oka, hogy egyes dolgokat igen, másokat viszont nem. Talán az ott dolgozó döntnököknek a családjában előforduló rendellenességek korrekcióját igen, másokat nem.

De ha belegondoltok, a látáskorrekció, amire manapság mindenki rászorul szinte, a legjobb példa erre. Csak akkor kapsz támogatást, ha SZTK keretet és SZTK lencsét veszel, akkor is csak a felét, és csak ha majdnem teljesen vak vagy. Ha valami "luxust" szeretnél, mondjuk egy szebb keretet vagy egy vékonyított lencsét, fizess!

A "szódásüveg" szemüvegesek a társadalom részéről pont olyan előítéletekkel kell szembenézzenek, mint az egyéb fogyatékosok, azt hiszik, mert nem lát, hüle is.

2010. jan. 6. 20:06

abszolút egyetértek, nem hiszem, hogy amit pszichológusok évekig tanulnak, az "házilag" helyettesíthető pár biztató szóval vagy ilyesmivel, hiába családtag az ember. vagy talán pont azért nem.

kérdés, hajlandó-e elmenni.

9. martini64 (válaszként erre: 1. - Aysel)
2010. jan. 6. 19:54

Szia. Két ismerősöm, kollégám is van, akik ezzel a rendellenességgel élnek, és sikeresek a munkájukban és a magánéletükben is. Mindketten átlagon felüli intelligenciával rendelkeznek. Egyikük sem izgatja magát a fél füle miatt, nem próbálják elrejteni, semmi. És nem is kell, mert nem a fülük miatt szeretjük, ismerjük el őket.

A fiadnak nem kellene mérgeznie a kapcsolatát, a saját és a családja életét azzal, hogy nem vesz erőt önmagán, de a erre magától képtelen, úgy gondolom, érdemes lenne pszichológus segítségét igénybe vennie.

8. Aysel (válaszként erre: 7. - 8696017fc8)
2009. dec. 30. 20:50
Ezen munkálkodunk, több kevesebb sikerrel.De ha nagyon megnézik, mindig maga alatt van. Mondhatok én bármit.
7. 8696017fc8 (válaszként erre: 1. - Aysel)
2009. dec. 30. 20:36
nem azt mondom ,hogy ne legyen fulle legyen de nem vagyok biztos ,hogy ezzel megoldod a problemat.megkell ertetni velle,hogy erteke van fullel -ful nelkul.
2009. dec. 30. 02:41

Hogy végre elfogadja önmagát?

Én elfogult vagyok, de jó képű, jó esze van és humora is van.

2009. dec. 29. 01:58
illetve hogy segítsek Neki?
2009. dec. 29. 01:57

köszönöm!

De a lelkét és az enyémet kéne helyre rakni

2009. dec. 29. 01:05

[link]


itt többet olvashatsz róla! hátha tudnak segíteni


jó mondjuk Szegeden van, de a fiamért bárhova elmennék, ha ettől boldogabb lesz, igaz:)

2009. dec. 29. 01:03

Szia! Nagyon helyes fiad van, ne legyen kisebbségi komplexusa! Szép barátnője van, születik a gyermeke, szép az élet, meg kell vele értetni, hogy tökéletes!Elhiszem, hogy kell neki a fül, mondju, én se értem, hogy miért nem fizeti a tb, amikor minden hülye plasztikát meg fizet! :(


[link]

nézz meg őt, állítólag jó a szakmában! hátha tud segiteni! fűlkagyló pótlás is vállal, ha jól olvastam!

2009. dec. 29. 00:51

A fiam rendellenességgel született.

Jobb fülére nem hall és a fülagyló sem fejlődött ki rendesen.Több sikertelen plasztikán ment át.

2 éve a koponyájába ültettek csavarokat kívülre meg sínt és arra került a szilikon fül. Hihetetlen kisebbségi komplexusa alakult ki, és persze az már elöregedett. De a tb százezrekben méri az új szilikon fület. Mondjátok meg miért kellene fül nélkül élnie, amikor ha vkinek az egyik melle kisebb a tb fizeti?

Segítsetek tanácsokkal növelni az önbizalmát.

Márciusban születik a fia szép barátnője van, de

nem tudja elfogadni önmagát! Lesz új füle ha addig élek is!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook