Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Motorosokkal szembeni előítéletek. Van megoldás? fórum

Motorosokkal szembeni előítéletek. Van megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2
25. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 24. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 14. 16:19
*autókra ragasztható matrica
2015. máj. 14. 16:19

Angliában nagyon népszerű egy matrica. Az van ráírva, hogy: Think bike, think biker.


"Motorra gondolni, gondolni a motorosokra."


Kell még jó pár évtized, mire nálunk is hasonlóképpen kezdenek gondolkodni az autósok.

23. Shadow Angel (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. máj. 14. 16:19

Igazad van, nem válasz, és nem is mentség.


De miért kell általánosítani?

Attól hogy sok autós idióta, nem lesz mind az.

Attól hogy sok motoros idióta, felelőtlen (bár szerintem ők nem motorosok, csak motort használók), miért kell mindenkire ráhúzni a vizes lepedőt.


Hiába közlekedek én óvatosan, szabályosan, az átlagtól körültekintőbben, ha szándékosan hoznak balesetveszélyes helyzetbe.

Nem egyszer volt olyan, hogy stop táblás kereszteződésben hiába volt nekem elsőbbségem, az autós megállt, ingáztatta a kocsit, és mikor már szinte nem volt esély a megállásra, kivágott elém (30-as táblánál 20-25-tel szoktam ott menni, ez volt a szerencsém).

22. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2015. máj. 14. 16:17
Autósokat félted a motorosokkal szemben?
21. bibity (válaszként erre: 1. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 16:10
Semmi bajom velük. Csak szeretném, ha az ismerősöm nem motorozott volna, mert ma is élne, és fel tudná nevelni a két gyönyörű gyerekét :(((
2015. máj. 14. 16:07

Ahogy a motorosok,úgy az autósok között is van nem egy nem kettő amelyiket nem engedném vezetni. A falu szélén lakunk,és ha beindul a motoros szezon,

sokszor csak azt hallom,hogy bzzzzzzzzzzz,és nem ötvennel megy,vagy jön az illető.Ugyanez van az autósok esetében.A biciglisekről nem is beszélve,mert nem ér meg neki annyit az élete,hogy azt a rohadt mellényt megvegye,felvegye.

2015. máj. 14. 16:04

Nincs.

Ez olyan mint a bringás,kontra autós


Mindegyik csapatban vannak idióták.

18. csgybzs (válaszként erre: 1. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 16:02

Az előítéletek nem csak úgy a semmiből jönnek, hanem tapasztalat útján. Annyit lehet tenni, hogy mindenki saját maga óvatosan és normálisan közlekedik. Mást nem.


Igazuk van a többieknek. Tízből egy motorosan van teljes felszerelés (sisak, ruha), tízből tán a fele tartja be a szabályokat.

És itt nem az a válasz, hogy DE az autósok is h.lyék. Igen, sokan közülük is. De ezt az előítéletet csak így lehetNE lebontani. Mondjuk szerintem soha nem fog menni. Én kifejezetten nem kedvelem őket autósként. Folyamatosan előregurulnak a lámpáknál a szétesőfélben lévő robogóikkal, hogy utána mindenkinek újra kelljen őket előzni (és mindezt minden lámpánál újra meg újra). Index semmi, követési távolság semmi, a nagyokkal meg úgy közlekednek, hogy csak a hangját hallani...


Amúgy ugyanez van a bicajosokkal is. Bicikliút, piros lámpa, láthatósági mellény, világítás, kit érdekel...

2015. máj. 14. 15:49
Én nem őket, hanem magunkat, autósokat féltem. Sokan úgy közlekednek, hogy az életveszély. Ha az autós nem vigyáz, könnyen megvan a baj.
16. Shadow Angel (válaszként erre: 6. - Vacsa)
2015. máj. 14. 15:38

Igazad van abban, hogy védtelenebb a motoros, épp ezért kell óvatosabbnak lenni.

Én motoros vagyok. Párom is. A szüleim is.

Az első, amit megtanítottak, hogy kell esni. Szerencsére nekem még nem volt rá szükségem. Páromnak igen.

Többször is, és egyszer sem a saját hülyesége miatt. Óvatosabb, körültekintőbb sofőrt nem ismerek.


Kocsiból sokszor látom én is, hogy az idióták hogy közlekednek. Őket elítélem, és zavar, hogy minket is miattuk ítélnek el, s miattuk sodornak veszélyes helyzetbe, mert "motoron van, idióta, megérdemli".


Az autók közötti cikázást sosem értettem. Az 50 motoron is 50. Nehéz sokszor megállni, hogy az ember ne húzza a gázt, de nem lehetetlen.

Ahogy a lámpánál sem kell előre nyomulni. Nem mondom, hogy ha négysávoson 1-1 autó áll mindkét sávban, és kényelmesen el tudok menni köztük, nem gurulok előre, de nem esztelenül, km-es kocsisor esetén.

15. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2015. máj. 14. 15:37
Azonnal leszállít a rendőr a motorról mindenkit, ha meglát egy bukósisak nélkül közlekedő motorost. Akinek nincs jogsija és motorozik, az is tudja ezt. Vagánykodott a srác a lánynak és sajnos tragédia a vége. Meg sokan nagy motorral kezdik. Velük van a legtöbb probléma.
14. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 13. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 14. 15:33
*bevitte a felvétel másnap a rendőrségre
2015. máj. 14. 15:32

Ez nem motoros, hanem biciklis, de jól mutatja, milyen hasznos ez a kamera. Lesodorta a bringást, bevitték másnap a rendőrségre, mert személyi sérülés történt, és másnap kirúgták a busz sofőrt.


[link]

2015. máj. 14. 15:27
Nana:)
11. andi6020 (válaszként erre: 8. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 14. 15:27

Mert szerinted akinek jogsija van, az betartja a szabályokat?

(a srácnak volt, úgy tudom)

2015. máj. 14. 15:27
A normálisan közlekedő motorosok leszarják mások véleményét, mert nem rájuk vonatkozik. Aki pedig nem normális, azért szarja le. Kár ezen agyalni.
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Vacsa)
2015. máj. 14. 15:24

Meg a többi közlekedő életével is.

Pont tegnap kerül mellém egy a semmiből, hozta rám a frászt, és tűnt el egy perc alatt, mint szürke szamár a ködben. Lakótelepen, iskola mellett. Nálam 2 gyerek ült a kocsiban. Köszi.

8. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 3. - Vacsa)
2015. máj. 14. 15:19
Lehet motorozni, csak ésszel. Sosem okoztam még balesetet, pedig 13 éves korom óta motorozok. Gondolom nem volt jogosítványa a srácnak, mert ha lett volna, tudhatta volna, hogy a bukósisak kötelező. És két személyt nem szállítunk segédmotorral.
7. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 1. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 15:17
Nagyon népszerűek a go-pro kamerás bukósisakok. Szerintem hagyományos sisakra is rá lehet szerelni, úgy láttam. Ha szabálytalankodnak, veszélyeztetnek, akadályoznak, leszorítanak stb. akkor a felvételt be kell adni a rendőrségnek. Lehetőleg olyan felvételt kell készíteni, ahol legalább a szabálysértő kocsijának a rendszáma látszik. Aztán küldik a büntetést nekik. Szerintem ez a leghatékonyabb módja annak, hogy a bunkó sofőröket leszoktassák erről a nemtörődömségről.
6. vacsa (válaszként erre: 4. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 15:13

Ülök autóban, látom őket. Nem utálom, nem elitélem, hanem féltem őket. Gyorsan mennek, autók között cikáznak... Még az útburkolat egyenetlensége is egy pillanat alatt megölhet egy motorost...

Az én olvasatomban aki motorozik, az az életével játszik.

2015. máj. 14. 15:09
Szerintem az igaz,hogy nagyon sok motorosnak nincs megfelelő védőruhája,mindig szörnyülködök,mikor a lányoknak kilóg például a derekuk a motoron,vagy a fiúk papucsban meg rövidnadrágban motoroznak/robogóznak,miközben én utasként még egy rövid túrára is kesztyűben,meg sálban megyek protektoros kabáttal és nadrággal,mert sosem tudhatjuk,hogy mi történhet még ennyi idő alatt is...az idősebb korosztályon látom,hogy jóval megfontoltabbak (tisztelet itt is a kivételnek).Én sajnos azt is látom,hogy nagyon sokan mennek,mint a barom,össze-vissza előzgetik az autókat beláthatatlan kanyarokban.Mi is tök normálisan szoktunk motorozni,sajnos amíg a nem normális vezetők vannak többségben,addig nem hiszem,hogy le lehet küzdeni ezeket a sztereotípiákat.
4. Shadow Angel (válaszként erre: 3. - Vacsa)
2015. máj. 14. 14:59

Az a baj, hogy a többség így látja, pedig nem így van.

A legtöbben odafigyelnek a védőfelszerelésre, a biztonságra, de az emberekben az marad meg, akik nem (pedig tényleg az a kevesebb).

Az esztelen száguldozók (akik léteznek, ez tény) miatt ítélik el az összes motorost.

Pedig autósok között is akad nem egy, nem kettő, mégsem mondják minden autót vezetőre, hogy "h.lye autós".


Pont ezért írtam ki a témát. Kíváncsi vagyok a "másik oldal" véleményére, hogy a normális, magára és a környezetére odafigyelő motoros hogy "moshatja le magáról" az idióták miatt köztudatban élő negatív véleményeket.

3. vacsa (válaszként erre: 1. - Shadow Angel)
2015. máj. 14. 14:54

A legtöbben védőruha nélkül, eszetlenül száguldozik. Nem előítélet, tény. Két gyereket láttunk a haláluk előtt pár perccel száguldani. Még sisak sem volt rajtuk. Kevés híja volt hogy nem az én férjem él azóta azzal a tudattal hogy megölt két - a fiunkkal egyidős - fiatalt. Előttem az arcuk, a lány lobogó hosszú haja...

A szembejövő tehetetlen volt...

Minden nap látom az út mellett a keresztet és örülök hogy a fiunk nem motorozik...

2015. máj. 14. 14:46
Aha, van megoldás. A motorosok kb 70%-a motorozzon egy másik bolygón.
2015. máj. 14. 14:36

Megint itt a motoros szezon, és ismét megtapasztalom, hogy mennyire előítéletesek az autósok a kétkeréken közlekedőkkel szemben, s mennyire semmibe veszik őket (tisztelet a kivételnek).


Mit lehet tenni ellene? Van megoldás?

Azon túl, hogy fokozottabb óvatossággal és körültekintéssel motorozunk?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook