Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák fórum

Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
214. ..vesszőcske (válaszként erre: 213. - Ezti)
2009. aug. 10. 08:14
Szió. Én szedem az elevitet meg MagneB6-ot, az orvos javaslatára, de plussz folsavat nem. Kellene?
213. Ezti (válaszként erre: 211. - *Agnese*)
2009. aug. 10. 08:04

Én is miskolci vagyok:)))

Köszi a válaszokat!


Terhesvitamint, magnéziumot és plussz folsavat szed-e valaki már?

2009. aug. 9. 22:17
Sziasztok lányok!!!
211. *Agnese* (válaszként erre: 210. - Noedi)
2009. aug. 9. 22:00

Köszönöm! :-)

Én viszont Miskolcon születtem és nőttem fel... Főiskola miatt kerültem Győrbe és itt ragadtam! :-)

210. noedi (válaszként erre: 209. - *Agnese*)
2009. aug. 9. 16:44

Szia, igen, itt is ott is.. :)

Megnéztelek, és most láttam, hogy győri vagy, én ott születtem-nőttem fel, nagyon szeretem azt a várost, szuper hely!

Gratulálok a kislányodhoz, nagyon helyes a fotókon!

N.

2009. aug. 9. 16:38

Sziasztok!

Noedi, üdv itt is! :-)

Én is április elejére várom (elvileg) a 2. babómat... Orvosnál még nem voltam...

Kávét nyugodtan lehet inni, a "lájtos", tejes kávé nem fog megártani sem a mamának, sem a babának, és paracetamol tartalmú fájdalomcsillapító is bevehető (persze azért nem ész nélkül)... Nekem anno azt mondták a dokik, hogy jobb a fájdalomcsillapító, mint a fájdalom...

208. noedi (válaszként erre: 204. - Ezti)
2009. aug. 9. 16:23

szia Ezti, én úgy tudom, nem lehet kávézni és kólát sem ajánlatos inni most (vagyis semmilyen koffeintartalmút).

A fejfájás csillapítására viszont nagyon jó homeopátiás szerek vannak, amiket terhesség alatt is lehet nyugodtan szedni. Mondjuk engem szerencsére egyik sem érint: sosem kávéztam, és szökőévebn fáj a fejem, szerencsére.

207. Ezti
2009. aug. 9. 15:34

Köszi mindenkink a segítséget!!!


Csupa jót kívánok!

206. timi1979 (válaszként erre: 204. - Ezti)
2009. aug. 9. 11:41

Szedheted a magnéziumot,enyhíti a görcsöket!

Nekem is komoly fejfájásaim voltak az elején,de a patikában a nő teljesen ki volt akadva,mikor fájdalomcsillapítót kértem(mondtam,hogy terhes vagyok),mert szerinte nem lehet gyógyszert bevenni!Azt mondta igyak kávét!Tehát kávét biztos lehet inni.De ha nagyon fáj a fejed,szerintem is bevehetsz gyógyszert,nem hiszem,hogy az jobb ha napokig szenvedsz a fájdalomtól.

205. Dinus82
2009. aug. 9. 10:54

Szia! Üdv a "klubban" :) Gratulálok. :)

Az alhasi szurkáló fájdalom teljesen normális. Én is aggódtam miatta, de itt a többiek megnyugtattak.

Gyógyszerről nekem a doki azt mondta, hogy attól, hogy babát várok, még nem kell megkukulni a fájdalomtól, nyugodtan vegyek be valamit. Engem azért annyira nem győzött meg. Az én titkom az alvás. Bármi fáj, lefekszem pihenni. Pénteken vérvétel után rosszul lettem és egész nap szét akart szakadni a fejem. Nagyon korán lefeküdtem, mert már nem bírtam tovább, és aludtam 11 órát. Nagyon meglepődtem, mert egyébként nem vagyok jó alvó, de olyan jó közérzettel ébredtem... azóta se fájt semmim. Tegyük azért hozzá, hogy én az elejétől táppénzen vagyok, így akkor dőlök el, amikor csak akarok. Aki dolgozik, annak máshogy kell csillapítani a fájdalmat.

A kávéhoz nem tudok mit fűzni, mert soha nem ittam meg. :)

Vigyázz magatokra! :)

204. Ezti
2009. aug. 9. 10:13

Ja, és kávézni lehet vagy fejfájásra bevenni valamit?

Köszi

203. Ezti
2009. aug. 9. 09:59

Sziasztok!


Nekem már van egy 2 éves kisfiam és most lett a tesztem pozitív ismét.

Elvileg még csak 5 hetes vagyok.

Már tljesen elfelejtettem, milyen volt az eleje.


Most 3 napja fáj a fejem és fáj a pokacom is ott lent, olyasmi mint amikor megjön. Ez rendben van? Már szedni kell a magnéziummot? (dokim csak a héten jön meg nyaralásból)


Köszi: Ezti

202. rexona
2009. aug. 8. 18:11
Köszi a válaszokat!
201. timi1979 (válaszként erre: 198. - Rexona)
2009. aug. 8. 12:33
Én is úgy tudom,hogy a területi védőnőhöz kell bejelentkezni,ad időpontot!A háziorvosodnál kapsz információt,hogy kihez tartozol.
200. Dinus82 (válaszként erre: 198. - Rexona)
2009. aug. 8. 11:57

Szia!

Nálunk ez úgy van, hogy a nőgyógyászati szakrendelésen ki van rakva a falra egy több oldalas lista, amin ki tudtam keresni, hogy a mi utcánk melyik védőnő körzetébe tartozik. Volt mellette telefonszám. Felhívtam és időpontra mentem a védőnőhöz, nem csak úgy magamtól.Bár ahány hely, annyi szokás.

Kitöltötte a kiskönyvemet, megmért (súlyt, vérnyomást, stb.)Ezen a héten kaptam vérvételes beutalókat. Nekem ez a 9. hetem. Legközelebb a 14. héten kell fogadóórára mennem.


Mellékesen jegyzem meg életem legszörnyűbb vérvételén estem át tegnap. Sose hittem, hogy ilyen tápos vagyok, de rosszul lettem utána. Megszédültem leizzadtam, és minden elsötétedett. Szerencsére kaptam egy pohár vizet és kb. 10 perc pihi után visszajött a színem is. Ma már minden o.k. Remélem Ti nagyobb szerencsével jártok. :)

2009. aug. 7. 22:45

Rexonám itt is had GRATULÁLJAK:)))


Én a jövő héten megyek dokihoz, már nagyon kíváncsi vagyok, hogy hányadik hetet tapossuk, mert két hétig rettenetesen rosszul voltam, de mióta abbahagytam a munkát sokkal enyhébbek a rosszulléteim:)

Hála sikeresen hazaértünk és még a hányinger is hanyagolt az úton, csak rengeteget aludtam, szinte párom vezette le sz egész utat. Sajnáltam is, mert munka után nemsokkal indultunk és ő nem is pihent semmit. De egyszerűen képtelen voltam vezetni, állandóan aludni akartam.


Jó éjt csajok:)

198. rexona
2009. aug. 7. 19:04

Valaki majd ugye ír valamit a terhesgondozásról?

A jövő héten megyek először. Elég furcsa lesz.

Csak úgy beállítok és kész? (senki nem mondott semmit)

Gondolom lesz védőnőm, aki vizsgálatokra küld.

197. timi1979 (válaszként erre: 195. - Rexona)
2009. aug. 7. 17:43
NEM LESZ!!!!!!!:)))))
196. timi1979 (válaszként erre: 193. - Rexona)
2009. aug. 7. 17:43

Én még nem nagyon tudom,hogy vannak ezek a dolgok!Magán dokihoz járok,nagyon korán mentem el hozzá,mert tudtam,hogy szabira készül menni!Véletlen volt,hogy pont addigra lett barnám mire pont mentem hozzá.Egyenlőre még csak ezzel foglalkoztunk!Megállapította a terhességet,kaptam duphastont a barna miatt,Még egyszer megnézett mielőtt szabira ment,hogy minden rendben van-e.Aztán adott új időpontot,és azt mondta akkor majd mindent megbeszélünk!

Nekem mindenki mást mondott,hogy zajlik ez,szerintem orvosa válogatja.

Én még vérvételen sem voltam.

195. rexona (válaszként erre: 194. - Arvi)
2009. aug. 7. 09:45

Hát igen!

Ilyen furcsa az élet!

Mostmár abban reménykedem, hogy baj NE legyen.

194. arvi
2009. aug. 7. 09:33

Gratulálok Rexona!Isten hozott a körünkben!

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyakori ez a ciklus-kavaros mizéria! Nekem is nagyon rendszertelen volt a ciklusom és én már túl is estem egy nagy csomó vizsgálaton - többek között petevezeték átjárhatóságin is, ami egy "hatalmas élmény" :(. Aztán egyszer úgy éreztem, mintha ovulációs jeleket produkálna a testem, csináltam egy pizitív ovulációs tesztet és pár nap múlva jöhetett össze Pocak Benő. Persze egyáltalán nem is gondoltam, hogy összejöhetett valami. Én is rágtam a kefét, hogy nem akar már megint megjönni, a következő hormonvizsgálathoz (csakúgy mint neked) és felháborodva hívtam a dokit, hogy nem működik a gyógyszer, amitől meg kellett volna jönnie!!! Aztán mikor kiderült, hogy nem a gyógyszer a hibás, akkor jött a rózsaszín köd :)

193. rexona (válaszként erre: 192. - Timi1979)
2009. aug. 7. 09:08

Nekem azt mondták tegnap, hogy menjek el terhesgondozásra. Majd ott kapok beutalókat vizsgálatokra.

Ha nincs baj, akkor nőgyógyászhoz legközelebb 4 hét múlva kell menni.

Így van nálatok is?

192. timi1979 (válaszként erre: 191. - Rexona)
2009. aug. 7. 09:02
Hát én hasonlóképpen!Nálam még gond is akadt!Barnázás!Most ösztrogént kell szednem!Izgulhatok a 8 hetes uh-ig!
191. rexona (válaszként erre: 190. - Timi1979)
2009. aug. 7. 07:51

Milyen érdekes dolgok ezek.

Még nem tudom igazán felfogni. Félek is kicsit, hiszen még nagyon korai terhesség.

De azért örülök. Jócskán megvagyok illetődve!!!

190. timi1979 (válaszként erre: 187. - Rexona)
2009. aug. 7. 07:44
Szia!Velem is valami hasolló történt!Nekem a ciklus 3. napjára volt betervezve a hormonvizsgálat.De már nem jött meg a mensim!:)
189. beata21bea (válaszként erre: 187. - Rexona)
2009. aug. 7. 07:38
Gratulálok, vigyázz magatokra!
188. Dinus82
2009. aug. 6. 20:04

Szia!

Gratulálok, ez egy igazi örömhír. Nagyon vigyázz magadra. :)

Én most jöttem meg a dokitól, 3 hét múlva lesz a 12 hetes UH. Már most nagyon várom. :)

Mindenkinek szép estét!

187. rexona
2009. aug. 6. 18:47

Sziasztok!

Itt osztom meg először ezt a "furcsa" dolgot, ami történt velem.


Egyébként a 2009 február-párommal most kezdtünk neki a babaprojektnek című fórumon vagyok. (néhányan tudjátok is)

Ott megírtam, hogy aug. 13-ra mennék Uh-ra, amivel a peteérést kezdjük el nézni, mivel nem jön össza a baba. Ez lett volna az első meddőségi jellegű vizsgálatom.

Múlt hét vasárnap óta azért panaszkodom, hogy milyen kár, hogy kérhetek új időpontot a vizsgálatra. Ez a hülye menstruáció kitol velem. Ennyit késik. Ugyanis ehhez lett volna igazítva az Uh.

Ja, és voltam orvosnál július 27-én. Meg is vizsgált. Nem mondott semmit. Teszteltem is, mivel vettem júliusban ovulációs tesztet, és kíváncsi voltam, vajon értem-e el eredményt. De a teszt negatív volt júli végén.

Na, most úgy voltam vele aug.4-én (kedden), hogy hiába görcsöl a hasam, úgyis mindjárt megjön, de azért veszek egy tesztet. Miért ne alapon. Ti is így szoktátok! Tőletek tanultam. :-)

És azt hittem rosszul látok! Pozitív lett.

Ma voltam hüvelyi UH-on. 6,5 mm átlagátmérőjű petezsák látható. Szóval még nagyon korai terhesség.


És tényleg akkor sikerül, amikor nemis hinné ember!


Látod müzmüz, a 3. oldalon mit írtam? És te mit írtál nekem?

(hogy szeretnék csatlakozni hozzátok)

186. beata21bea (válaszként erre: 185. - Arvi)
2009. aug. 6. 14:51
nem is nézett szívhangot... :( Majd ha a kiskönyvem meglesz jövő hét szerdán, keresek egy magán dokit! És akkor... záporoztatom a kérdéseimet... csak győzze...
185. arvi (válaszként erre: 184. - Beata21bea)
2009. aug. 6. 13:46

Gratula a kicsihez! Láttatok már szívhangot?

Sajnálom, hogy a dokinéni nem szimpi, mert az elvileg sokat számít, hogy jól érezd magad, mikor ott vagy és megkérdezhess mindent, amit szeretnél. Mondjuk mikor én voltam a dokinál múlt héten, elfelejtettem mindent, amit megkérdeztem volna. Az UH-val kezdett és attól kezdve én annyire el voltam varázsolva, hogy elfelejtettem minden kérdést. Két hét múlva megyek megint és addigra szigorúan listát kell írnom, hogy mit akarok megtudni.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook