Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! fórum

Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
648. 5c0313b0fc (válaszként erre: 646. - Grizus)
2014. febr. 12. 10:06

Sziasztok

- Ha nem akarsz (nem tudsz) pl. norbi-féle kajákra, alapanyagokra költeni, akkor is az eddigi alapanyagokból főzöl (=főzök) ugyanúgy mint eddig, de hogy a nap egyes szakaszaiban mit, mennyit, stb. stb. ott igenis igyekszem a norbi-kódok szerinti besorolást figyelni. Persze a 3-as kódolású kajákat is eszem délig, mert nem kifejezetten fogyózni akarok, hanem az étkezési szokásaim teljes megváltoztatását, ez esetben viszont a kenyér- és tésztafélék egész életre való elhagyása szerintem nem egészen jó döntés.

Ha gyors fogyást szeretnél, akkor néhány hónapra persze el lehet hagyni ezeket is, viszont amikor visszaállsz a megszokott étkezésre, ott lesz a veszélye a jojó-zásnak.

Ezzel a módszerrel gyakorlatilag mindent ehetsz, persze csak mértékkel!

- Regisztráltam a KalóriaBázisra, bevéstem az adataimat, így megadja, hogy a naponta mennyi az elfogyasztható kcal, ha este bevésed, hogy napközben miből mennyit ettél, milyen testmozgást végeztél, kiszámolja, hogyan zártad a napot.

Amióta már ebéd után felvésem, hogy addig mit ettem és mennyit, akkor már előre el tudom dönteni azt, hogy mi legyen a vacsorám, és látom azt is hogy mennyi lehet, tehát a vacsit előre tervezem, még hatásosabb az egész!

- egyelőre a lakásban gyalogolok (persze az utcára is lemegyek, mert bevásárolni stb. stb.).

Számolom, (az ütem = 1 perc alatt 100 lépés), egyelőre nem egy nekifutásból, csak részletekben, de mostmár a napi 1 km-t legyalogolom (egy lépést 60 cm-nek számolva!) Mire valóban itt lesz a tavasz, megerősödnek a lábaim annyira, hogy már odalent is egész nagy sétákat fogok bírni. Legalább is ebben bízok!


Ez így heti 0,50 - 0,80 dkg fogyást hoz, ha ennél többet akarsz (bár max. heti 1 kg-os fogyást tartanak egészségesnek), azt a "még kevesebb kaja, még több mozgás" elve alapján tudod megvalósítani!


Kezdd el, megy az idő, ne várj arra, hogy helyetted bárki más elkezdi, és neked csak folytatni kell!))))


"Minden nap ÚJ NAP! Új LEHETŐSÉGEK, új SIKEREK napja!"

647. Chelsey (válaszként erre: 646. - Grizus)
2014. febr. 12. 09:41
A helyes sorrend, az étkezés azonnal megváltoztatása, közben folyamatosan informálódsz és azzal tökéletesíted, közben összekapod magad és eljársz edzeni vagy legalább arra ügyelsz, hogy többet mozogj a szokásosnál. Az elején a sokat ücsörgőknek még az is számít, ha lift helyett lépcsőzik. Csinálsz guggolásokat, kitöréseket, amikor van pár perced. Nem kell hozzá külön neki készülni. Pl. kiviszed a szemetet és visszafelé kitörésekkel jössz (ott ahol nem látnak, ha ez zavar).
646. grizus
2014. febr. 12. 09:37
Nekem is ennyi a célom, de fogalmam sincs, hogy csináljam. Össze kéne gyűjteni az infókat és felemelni a popót, na és kicsit megreformálni az étkezést.
645. Chelsey (válaszként erre: 643. - MankaPanka)
2014. febr. 11. 23:19

Ebben maximálisan igazat adok, a látvány a fontos. A mérleget úgyse látja más :)


Részemről a gondolataimat akarom elterelni, mert ez már túlzás, hogy vagy a kaja vagy a fogyás a téma. Ennél azért van sokkal fontosabb is. Ha azokra fókuszálnék, nem jutna ennyi időm enni :D

644. Mazsinka (válaszként erre: 643. - MankaPanka)
2014. febr. 11. 23:12
Erről az jutott eszembe, mennyire utálok mozogni. Két hete minden nap mégis fél-egy órát töltök intenzív sétával a friss levegőn, amit futássá szeretnék fejleszteni. Ha belegondolok, hogy futni menjek, kettős érzések fognak el. A napokban azonban találtam egy kedves kis számot, amire akaratlanul is felpattanok, és elkezdek ugrabugrálni, mint egy gyerek, jár kezem-lábam, nem állom meg, hogy ne mozogjak rá. Az jutott eszembe, letöltöm telóra, és arra futok, hisz késztetést érzek rá, ha meghallom. Úgyhogy lehet, hogy vannak, akiknek igenis rá kell segíteni a dologra, s ez nem baj. A függés meg majd jön később...
2014. febr. 11. 22:13

Halihó,szép estét lánykák.:)

Visszaolvastalak Titeket...Nem akarok semmibe sem beleszólni,mert mindenkinek szíve joga úgy diétázni,és edzeni,ahogy szeretne,de az én véleményem kicsit más.

Szerintem ez nem jó módszer,hogy figyelemelterelés kell.Mikor akarjuk elterelni a figyelmünket?Amikor olyan dolgot látunk,érzünk,ami kellemetlen,rossz,vagy mielőbb túl akarunk rajta esni.Sem az életmódváltás,sem a mozgás nem ilyen.Magát a mozgás szeretetét kell megismerni.

Ma voltam évek óta először futni.Semmit nem vittem magammal.Se órát,se zenét,se telefont.Abszolút a mozgásra,a levegővételre koncentráltam,próbáltam magam az első alkalom terveihez tartani .20-25 percet gondoltam,1 perc futás,1 perc séta váltakozva.Tény,hogy az első kb.8 percben szinte kiköptem a tüdőmet,de lassabban folytattam,és az lett vége,hogy mikor hazamentem megnéztem az órát,45 percet voltam kint.Ehhez ma még jött egy kb.3-4 km-es séta a kutyussal.Abszolút csodásan éreztem magam.

Amikor simán otthon tornázok dvd-re,akkor sem megy közben más zene,se tv,arra figyelek,hogy jól csináljam,amit csinálok.Az étkezés sem szenvedés nálam.Tudom,hogy nálam a vacsi a kritikusabb,ezért erre a hétre rendeltem most magamnak update-ételt,napközben pedig odafigyelek,hogy semmi cukor,és fehérliszt,és a kódok szerint eszem.Nem mindig tudok főzni,olyankor elmegyünk étterembe,ott is van miből választani azért.

Meg is van az eredményem,4 centi ment le a derekamból egy hónap alatt.A mérlegen sem görcsölök,nem is mérem magam.Vettünk pedig egy digitálisat,de talán egyszer,ha ráálltam eddig.Csak frusztrálja az is az embert,hiszen a vízvisszatartás,premenstruációs időszakokban akár 4 kilót is csalhat.Még mindig az a nézetem,hogy ha látok egy nőt,nem tudom megmondani hány kiló,nincs ráírva,de azt látom,ha nem buggyan ki a hasa a nadrágból.:)A centik számítanak.Hajrá!!!

642. 408020f45e (válaszként erre: 640. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 11. 20:53

Én most azt találtam ki, hogy mivel mérem az időt a sepperen, közben nézek filmeket és ez tereli a figyelmem. Csak akkor nézek a kijelzőre, ha már fáradni kezdek. De mostanában azt találtam ki, hogy egy kicsit feszegetem a saját határaimat, mégpedig úgy, hogy mindig egy kicsit tovább csinálom. Hetekig negyed órával aztán 20 perc, majd 25 és ma már 30 perc ment. De rettenetesen elégedett voltam/vagyok magammal, hogy megcsináltam! Jó érzés!:)

Szóval, igen, mindenkinek magának kell megtalálni azt a motivációt, ami tovább hajtja.

Nekem a régi sovány cucc nem lelkesítő, mert mindig azt érzem ami te is, lehangol. Viszont igaz, hogy van egy olyan jó gatyóm, ami tavasszal jó volt rám és gyakran gondolok arra, hogy idén tavasszal újból fel akarom majd venni!:D De nem teszem ki. :)

641. Chelsey (válaszként erre: 640. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 11. 14:13

Biztos vagyok és is benne, hogy van valami, csak még nem mondhatom el sajnos, hogy megtaláltam.

Nem mondtam én le erről az egészről, mert nem kezdeném mindig újra.


Igazából szerintem el kellene engednem a témát. Valami egészen mással foglalkozni, akkor lehet, könnyebben rendeződne.

2014. febr. 11. 14:08

A múltkoriban olvastam, valaki úgy inspirálta magát, hogy a szekrényajtóra kiakasztotta azt a ruháját, amelyikbe a legrövidebb időn belül szeretett volna belefogyni. Ahányszor ránézett, annyiszor kapott újabb lendületet, akár az otthoni kerékpározás, akármire, akár a meggondolt kajálásra.


Hát ezt én is megtettem, de rám inkább lehangolóan hatott, mert hogy egyelőre még nagyon messze vagyok attól, hogy a régi kedvenceimet hordani tudjam.

Így kiakasztottam azt a nyári ruhámat, amelyet már egyáltalán nem akarok felvenni, amelyre már ránézni sem tudok, és amire ha mégis ránézek (mert csak itt van szem előtt), mindig eszembe jut, hogy ne hagyjam abba a fogyózást, és újult erővel folytassam, amit elkezdtem!!!


Valaki írta, hogy olyan fotóját, amikor még karcsú volt, kiragasztotta a hűtő ajtajára, és ahányszor odament, hogy nasi, nasi, nasi, ... akkor ez a fotó eltántorította!!!

No valami hasonlót (darázsderakú hölgy rajzát) én is kiragasztottam!! :)))


Szóval próbáld meg te is megtalálni azt, ami rád ösztönzőleg hat, ami "tartja benned a lelket" amikor esetleg egy kicsit leeresztel! Egész biztos, nálad is "működik valami" ! :)))

639. Chelsey (válaszként erre: 638. - Mazsinka)
2014. febr. 11. 12:10
Igen, valószínűleg valami ilyesmit kellene elérnem...
638. Mazsinka (válaszként erre: 637. - Chelsey)
2014. febr. 11. 12:06
Át kell programoznod az agyadat. Tudnod kell örülni annak, hogy nemet tudsz mondani. Ilyenkor képzeletben veregesd meg a vállad, hogy mennyire ügyes vagy. A meg nem evett sütikre ne úgy tekints mint veszteségre. Gondolj arra, hogy hazamész, és sütsz banános zabkekszet, ami egészséges, és inkább azt eszed, mint a tortát, ami tele van cukorra, tejjel és gluténnel, amire semmi szükséged. Ha leeresztesz, vegyél elő ispiráló könyveket, olvass ilyen blogokat. Pl. fittnok.hu, vagy paleo könyv. Gondolj arra, hogy nemcsak vékony leszel, hanem egészéges is. Gondolj arra, hogy mennyi tartósítószert, cukrot, glutént, idegméreg ízfokozót, színezéket megettél már, és a tested ezt nem fogja meghálálni. Csak egy tanács...
637. Chelsey (válaszként erre: 636. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 11. 11:11

Nálam a szokásos, hogy lemegy 2-4 kiló viszonylag gyorsan. Kb. ez lehet az én természetes súlyingadozásom. Amikor ennek a határát elérem, akkor szépen megáll, én meg pár nap után hagyom a fenébe az egészet, "ha úgyse mozdul, akkor akár ehetek is" alapon. Persze utána megint nem tetszik, hogy nem fogyok, jó esetben stagnálok. Amikor végre sikerül újra kezdem, csak éppen az előző hülyeség szerint megismétlődik az egész.


Egyszer csak sikerül átlépnem a saját árnyékomon.

636. 5c0313b0fc (válaszként erre: 633. - Chelsey)
2014. febr. 11. 11:08

Ne légy türelmetlen magaddal szemben!

A szervezetnek idő kell, míg lebontja a ránk rakódott többletet. Nekem mindig az jut az eszembe, hogy ez valahol a háttérben valami kémiai-fizikai-biológiai folyamat, amit a szervezetnek végig kell csinálnia ahhoz, hogy a mérlegen, a ruháinkon, a közérzetünkön is érezzük, lássuk, tapasztaljuk az eredményét.

Ha te elvégzed a magad munkáját a célod érdekében, a tested is (sejtjeid is!!!) megteszik azt, amit ennek nyomán nekik is meg kell, hogy tegyenek.

Ha olvastad, nekem az elmúlt 3-4 napban a mérlegem egy deka változás nem sok, annyit sem mozdult lefelé. Ma reggelre viszont "eltűnt" 60 dkg (!). Szóval az idő, ami a sejteknek kell...

635. Chelsey (válaszként erre: 631. - Mazsinka)
2014. febr. 11. 11:08
Igen, mert te ügyes vagy. Nálunk is szülinapi torta volt. Én is megkóstoltam és ettem belőle még egy szeletet, nemhogy a sajátomat is átcsoportosítottam volna.
634. 5c0313b0fc (válaszként erre: 632. - Maca1111)
2014. febr. 11. 11:02

Ezekk szerint te gyorsabban haladsz mint én. Persze, ha már majd én is közel 20 kg-val kevesebb leszek, és ott tartok majd mint ahonnét te januárban indultál, akkor majd (bízom benne) nekem is menni fog naponta sokkal több torna, testmozgás, mint most!

De ez nekem csak "azt mondja", hogy érdemes csinálnom, mert ha ott járok majd a 70 kg körül, akkor már rólam is olvadnak a kilók akkor is, ha kiállok a napra! :)))

További jó munkát és további sikeres fogyást neked is (nekem is) és mindenkinek! :))

633. Chelsey (válaszként erre: 630. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 11. 11:00
Igen, tényleg nem egy nap alatt jött fel, hanem három év. Csak ugye annyira türelmetlen vagyok, hogy amikor egy-két hét után nem úgy alakulnak a dolgok, akkor hagyom a fenébe pár napig. Aztán ennyi pont elég, hogy visszajöjjön az a kevés, ami lement és lehet kezdeni az egészet megint. Az a vicc, hogy ez évek óta így megy. Ha egyszer végig csináltam volna csigatempóban, akkor már vagy 5 éve karcsú lennék. Ezen is mindig felhúzom magam, de ezek szerint nem eléggé...
632. maca1111 (válaszként erre: 615. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 11. 10:31

Szia! igen már elkezdtem , január 1én :) 73kg-ról indultam, a jelenlegi súlyom 69,4 :) Szóval szépen lassan haladok a kitűzött cél felé :)

Felváltva tornázok Czanik Balázsra és Rubint Rékára :)

631. Mazsinka (válaszként erre: 629. - Chelsey)
2014. febr. 11. 10:27
A hétvégén mi is szülinapra voltunk hivatalosak. Kaptam egy szelet tortát, ettem belőle egy falatot, majd egy óvatlan pillanatban átcsúsztattam a férjem tányérjára, aki megette helyettem. Így is beszéltük meg. Ha rögtön tiltakozok, akkor elkezdenek értetlenkedni, hogy miért nem kérek, miért nem eszek, talán diétázok? Erről meg azért nem szeretnék beszélni az illetékesekkel, mert totál vaksik ilyen téren. Szerintük én mindig ugyanannyi kiló vagyok. Az esküvőnk óta 22 kilót szedtem fel, amit nem vettek észre, de ha leadom, ugyanígy nem veszik észre, és azt hiszik, állandóan csak diétázom a semmiért. Úgyhogy inkább nem avatom be őket.
630. 5c0313b0fc (válaszként erre: 629. - Chelsey)
2014. febr. 11. 10:17

Menni fog az, ne add fel, én már 2 év óta kerestem, melyik módszerrel tudnék leadni a plusz-kilókból! Most január elején (ünnepek után) kezdtem el, hogy az étkezésem során figyelem, mikor, mit eszek (igyekszem betartani norbi-kódok szerinti besorolást), de a saját magam készítette hagyományos ételeket. Persze a kenyér- és tésztaféléket lehetőleg minimálisra szorítani. Naponta ha máshol nem de itt a lakásban gyalogolok, és használom a KalóraiBázist napi útmutatóként.

Úgy látom, ennek a módinak meg lesz az eredménye!

Ne veszítsd el a kedvedet, a lendületedet, ha másnak sikerül, neked is sikerül!

Gondolj arra, hogy magunkra szedni sem egyik napról a másikra tudtuk, ahhoz is idő kellett, max. nem figyeltünk oda!

629. Chelsey (válaszként erre: 628. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 11. 09:56

Szuper!

A rémes kimenetelű hétvége után tegnap szigorú voltam a szénhidrátbevitel terén. Meg is lett az eredménye, sikerült ellensúlyoznom a hétvégi kilengést. Már csak folytatni kell és a többi napot/évet is kompenzálni :D

2014. febr. 11. 08:37

Jó reggelt és szép napot mindenkinek!

Eltűnt rólam tagnaphoz képest 60 dkg! Nem tudjátok hova lett??? Napok óta nem mozdult a mérlegem, most láss csodát, ilyen vékony már ezer éve nem voltam!!! Csak megéri naponta gyalogolni, és valóban oda-figyelni, mikor-mit-mivel eszek vagy éppen nem eszek együtt! :))))

2014. febr. 10. 20:35
:))))
626. 5c0313b0fc (válaszként erre: 625. - 408020f45e)
2014. febr. 10. 19:41
Köszi, értem!
625. 408020f45e (válaszként erre: 620. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 10. 18:59

Ennél normálisabban én sem tudom megfogalmazni:



Jelentősége:

A 10 milliószoros napokon minden teremtés 10 milliószoros erővel hat. Ez mind a pozitív, előremutató fejlődést segítő gondolatokra, érzelmekre, a szeretettel teljes szándékokra, az előre vivő akaratra, mind az ennek ellenkezőjét képviselő negatív, visszahúzó, fejlődésed Útját nem segítő gondolatokra, érzelmekre, megnyilvánulásokra, szándékokra és akaratra egyaránt igaz. Minden megnyilvánulásod, tetted következményei tízmilliószorosan hatnak és hatnak vissza rád.


A mindennapokra is igaz, hogy gondolkodásod határozza meg valóságodat. Te tervezed meg Utadat, Te teremted meg körülményeidet, kapcsolataidat, kapcsolataid minőségét. Te választod meg, hogy kivel és mivel kívánsz kapcsolatba kerülni földi léted során. Ahogy minden anyagi létezés egy teremtő gondolat eredményeként jön létre, úgy minden ami a világodat meghatározza a te teremtményed. Alapvetően azok a gondolataid határozzák meg valóságodat, amelyeket nap mint nap elgondolsz. Amennyiben ezek előremutató – a saját értékítéleted szerint – pozitív gondolatok, akkor a valóságod is olyan lesz, amilyet szeretnél. Amennyiben viszont gondolataid minőségét számodra el nem fogadható gondolatok többsége határozza meg, akkor nem érzed jól magad a bőrödben.


A tízmilliószoros napok jelentősége abban áll, hogy amennyiben ezeken a napokon tudsz gondolkodásodon változtatni és olyan gondolatokkal megtölteni elmédet, amelyek céljaid felé vezetnek, megnyugvással és békével töltenek el, akkor nagy lépést tudsz abban az irányban tenni, hogy megszabaduljál nem szeretett gondolataidtól. Amennyiben e gondolatok alapján cselekedni is hajlandó vagy nagy lépést tehetsz arra, hogy megszabadulj el nem fogadható, régi szokásaidtól, érzelmeidtől vagy tetteidtől.


Eredete


A tibeti ("nagy") buddha napokat hívják 10 milliószoros napoknak, sorrendben ez az első holdhónap 15. napja, a negyedik holdhónap 15. napja, a hatodik holdhónap 4. napja és a kilencedik holdhónap 22. napja. A tibetiek évente négy ilyen napot tartanak nyilván.


Javaslatok


Kiemelten fontos, hogy ezeken a napokon arra gondolj, amit teremteni szeretnél az életedben! Figyelj magadra és légy tudatos! Ellenőrizd gondolataidat, a benned felmerülő érzelmeket. Az elkerülhetetlenül felmerülő negatív gondolatokat, érzelmeket „csípd el”, majd egyszerűen engedd szabadon és cseréld fel azzal - a számodra pozitív - gondolattal, amellyel teremteni szeretnél vagy érzelemmel, amelyet ki szeretnél nyilvánítani az adott helyzetben. Tudatosan fókuszálj a pozitívumokra.


Teremts olyan körülményeket magadnak, hogy minél több számodra pozitív helyzettel, személlyel, körülménnyel találkozhassál ezeken a napokon. Ünnepelj! Adj hálát minden jóért, ami az életedben már jelen van.


Ne felejtsd! Amire figyelmedet irányítod, azt fogod megteremteni. Senki nem fogja helyetted eldönteni, hogy ez most neked jó vagy nem jó. TE VAGY AZ IRÁNYÍTÓ! Csak Te tudod a gondolkodásodat meghatározni.


Küldj szeretetteljes gondolatokat szeretteidnek, embertársaidnak, a Föld teremtményeinek és magának a Földanyának. Teremts magadnak és „utazó-társaidnak” szeretetet, békét, bőséget és boldogságot. Adakozz! Adj minél többet önmagadból, önzetlenül, tiszta szeretetből.


Minden olyat tegyél meg, amit szeretnél, hogy tízmilliószoros erővel hasson!


Hívd fel mások figyelmét e napok jelentőségére és a napokba rejlő lehetőségekre.


Tízmilliószoros napok 2014-ben


2014. február 14. péntek

2014. június 13. péntek

2014. július 31. csütörtök

2014, november 13. csütörtök

624. Chelsey (válaszként erre: 623. - Mazsinka)
2014. febr. 10. 17:52

Az ízorgián kívül jó hatással vannak az immunrendszerre és valamelyest segítik a fogyást is.


A napokban felszeletelt narancsra öntöttem banánpürét. Nagyon finom és a rostok is megmaradtak.

623. Mazsinka (válaszként erre: 622. - Chelsey)
2014. febr. 10. 17:35
Hmmm...
622. Chelsey (válaszként erre: 621. - Mazsinka)
2014. febr. 10. 17:32
A múltkor a banános zabkekszhez kevertem fahéjat és gyömbért, nem lett rossz tőle :)
2014. febr. 10. 14:38

Egyszerű, gyors, egészséges, "diétás" nasik:


1. banángolyó: két banánt pépesítek, paleo kókuszlisztet adok hozzá, vagy darált kókuszreszeléket. Annyit, hogy formázható legyen. Akinek belefér, tehet bele mazsolát is. Hozzáadott cukrot nem tartalmaz.


2. banános zabkeksz: két banánt pépesítek, hozzádobok 5 marék szikkadt zabpelyhet, 200 fokon 10-15 percig sütöm, miután kanállal sütőpapírra szaggattam, és korong formában ellapítottam.


Egyszerű, nagyszerű, gyors és finom.

620. 5c0313b0fc (válaszként erre: 619. - 408020f45e)
2014. febr. 10. 11:34

Köszi!

Mi ez a tízmilliószoros nap? Erről még nem hallottam!

619. 408020f45e (válaszként erre: 617. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 10. 11:30

Igen, ez így van!:) Én szoktam figyelni!:) Péntekre valóban szépen meghízik, aztán meg fogyni fog és akkor ez egy kicsit támogatja a diétát.

De 14.-e másért is fontos nap. Tízmilliószoros nap lesz, úgyhogy lehet már most gyűjtögetni a pozitív gondolatokat!:)

Puszi mindenkinek és további szép napot!:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook