Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most lett elegem! fórum

Most lett elegem! (beszélgetős fórum)


1 2
17. 934dba4365 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 12:51
Érdekből... Az első hozzászólásodban leírtad, hogy azért tettél mindent, hogy később te is számíthass rájuk. De lényegtelen. Eleve gyanúsak, akik mindig csak kérnek.
16. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 12:47

Úgy látszik, mi ebből a szempontból szerencsések vagyunk. Mi sem, és a szomszédaink sem szorulunk segítségre. De a gesztusok működnek. Minden elvárás nélkül. Maguktól.

A szomszéd átad mondjuk 2 kilónyi cseresznyét, mert éppen leszedték, és nem győzik enni. Tuti, hogy nem azért adta, hogy bármit elvárjon érte cserébe. Bennem meg fel sem merül, hogy azonnal megháláljam valamivel.

De ha mondjuk tudja, hogy mi itthon vagyunk, hozzájuk meg éppen jön a mosógépszerelő, akkor nálunk hagyja a lakáskulcsát, hogy ne kelljen aznapra szabit kivennie.

Valahogy így megy ez, minden elvárás nélkül.


Egyébként nálad meg az is lehet, hogy a szomszédaid azt sem tudták, hogy te éppen műtét után vagy. Akkor honnan tudták volna, hogy segítségre van szükséged?

Az sem mindegy, hogy csak felszínes a kapcsolat, vagy már-már baráti.

A te segítséged miben nyilvánul meg a szomszédaid felé?

15. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 12:31
De. Én pl sokkal többet "kaptam vissza", mint amire valaha is gondoltam volna. Számítani nem számítok semmire. Ezt úgy értem, hogy amikor jót teszek, nem gondolok arra, hogy majd egyszer visszakapom.
14. 934dba4365 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 12:06
Legalább kiderült, hogy hányadán álltok.
13. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 12:05
Semmit nem rontottál el. Megtanultad hogy ha adsz, csakúgy adj ha nem vársz vissza semmit. Amit érzel az csalódás, abban hogy azt hitted ha te jót teszel emberekkel visszakapsz valamit. De általában nem 😕
12. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 11:59
Majd figyeld meg, hogy vissza fogod kapni a sok jót, amit Te adtál ! Csak legtöbbször nem attól, aki(k)nek adtad, hanem más(ok)tól, sokszor mikor nem is számítasz rá. :) Ez a hosszú évek tapasztalata nálam. Ne változz meg ! :)
11. tien (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 11:54

Bocs ,nem akartam tudálékos lenni.

Ezt amiről beszélsz ,már rég elengedtem.

Senkire nem számítok csak a férjemre és magamra.

Ekkor nem fog csalódás érni.

Ettől függetlenül mindenben segítjük akik esetleg rászorulnak.


Pl.otthon feküdtem nyílt lábszártöréssel,a sógornőm ott bóklászott egy emelettel feljebb.

Azt sem kérdezte,te hülye van mit enned?

Férjem külföldön dolgozott.

Szarul esett.

Ez van .

10. 934dba4365 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 11:53
Én nem viszem túlzásba, és nem is várom el. Egyedül élsz?
9. Piroska52 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 11:52

Néma gyereknek,,,,,,

Ha szükséged lett volna valamire, biztos segítenek.

Ha nem szólsz honnan tudják?

8. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 11:51

Nem biztos, hogy hálátlanok.

Van úgy, hogy kérni kell. Tedd félre az önérzeted, és szólj. Manapság néhány kivételtől eltekintve, többség el van foglalva a saját ügyeivel. Csak figyelmetlenek, nem olyan nagy bűn.

7. 934dba4365 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 11:49
Én szólok, ha segítségre van szükségem. Te miért nem?
2022. júl. 24. 11:45
Tegyétek szívetekre a kezeteket és úgy mondjátok. Nektek nem esne jól ha a szükségben legalább jó szóval támogatnának azok, akikhez évek óta ti jók vagytok.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Tien)
2022. júl. 24. 11:43
Jó, köszönöm a tanítást. A 4. bejegyzésben leírtam hogy az embereknél ez normálisan hogyan működik.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 934dba4365)
2022. júl. 24. 11:41
Érdekből? Én úgy éreztem eddig, jószívből. Éveken át tényleg semmit nem vártam el, de most hogy beteg voltam, annyi jól esett volna hogy ajtót nyissanak rám. És senki. Szerintem ez mindenkinek jól esne attól, akihez mindig kedves, és mindent ad bármit kérnek tőle. Főleg szomszéd. Szerintem normális emberek között ez oda-vissza működik. Legalábbis előző lakhelyemen így volt, ezért lepett meg hogy itt csak egy irányból az enyémből működik.
3. tien
2022. júl. 24. 11:38

Máté evangéliuma 6:1


Ne azért tegyétek ,hogy mindenki lássa , különben nem kaptok semmi jutalmat mennyei Atyátoktól!

Ha adsz valamit a szegényeknek ne kürtöld szét a hírét ,hogy mindenki rád figyeljen!

2. 934dba4365 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 11:32
Mit? Leírtad, hogy mindent érdekből teszel. És úgy tűnik, túlbuzgó vagy.
2022. júl. 24. 11:26

Befejeztem a jókodást mások felé. Én csak adok-adok, segítek ismerősöknek, szomszédnak, de visszafelé valamiért nem működik.

Tőlem ezek soha nem kérdezik meg pl. hogy vagyok, vagy segíthetnek-e valamit. Még akkor se mikor műtét után voltam. Azt hittem pedig éveken át, ha jó kapcsolatot ápolok a környezetemmel, talán számíthatok majd valakire én is ha a szükség úgy hozza. Mostanra egyértelművé vált hogy nem. Mit ronthatok el?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook