Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most jöttem rá, hogy a párom alkoholista. Hogy segíthetnék neki? fórum

Most jöttem rá, hogy a párom alkoholista. Hogy segíthetnék neki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. nov. 3. 13:14
Alkesz. Nem tudsz neki segíteni, csak ő tud segíteni magán. Ha akar.
35. pzm3 (válaszként erre: 33. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 13:13
Na,mondom én...legutóbb 8 nap...Aztán ez 10nap lesz,és aztán folytonos! Nagyon hamar beszélj vele erről,mert ez nem jó így!Én nem tűrném el az biztos.
34. csikil4ny (válaszként erre: 27. - 5fc54ca4aa)
2015. nov. 3. 13:12
Ha valaki boldogtalan tegyen azért, hogy az legyen, az alkohol csak kifogás....
33. krisztinauj (válaszként erre: 27. - 5fc54ca4aa)
2015. nov. 3. 13:04
jé, ilyen is van? a párom remélem, nem miattam iszik:) az egyetemet végigpiálták (akkor még nem ismert), utána dolgozni kezdett, de akkor is kéthetente kocsmázgattak. Egy ideig nem is volt gond, max. másnap pálinkázott a másnaposságra, de ez egyre rosszabbodott... legutóbb 8 napig dézsmálta a páleszt:(
32. globus (válaszként erre: 4. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 13:02
Nem reggelre, hanem még egész napra is sok 6-7 pálinka.
31. krisztinauj (válaszként erre: 24. - Nátháska)
2015. nov. 3. 13:02
istenem, de szomorú sorsok vannak:((( én még reménykedem, hogy megváltozhat, vannak gyerekei, itt vagyok én is... szeretjük egymást, de ez így nem mehet tovább.
30. krisztinauj (válaszként erre: 21. - Magdalénia)
2015. nov. 3. 13:00
igen, ma le fogok ülni vele beszélgetni...
2015. nov. 3. 13:00
szia, csak úgy tudsz segíteni ha sikerül meggyőzni, hogy szenvedélybeteg és segítségre szorul. Én most váltam el ugyanebből az okból, nekem nem sikerült, még úgysem, hogy a pszichiátriára került az alkohol miatt, egyáltalán nincs betegségtudata, így menthetetlen....
28. krisztinauj (válaszként erre: 20. - Papája)
2015. nov. 3. 13:00
de, írtam, hogy eddig is idegesített, veszekedtünk is sokat, de mindig leszerelt azzal, hogy ő nem ül minden nap a kocsmában, mint a többiek... és én valóban azt hittem, hogy csak az alkoholista, aki minden nap iszik. Gondoltam, ha bír hetekig józan lenni, akkor nem alkesz, csak túlzásba viszi az italozást, de nem beteg... De a cikkből rájöttem, hogy az, gépszíjas alkoholista.
27. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 1. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 12:59
Óvatosan! Én is azt hittem vagy 2-3 éve, hogy az vagyok sőt még elmentem alternatív terápiára is de mióta megszűnt a kiváltó ok, mégpedig az akkori kapcsolatom - tovatűnt a piálhatnékom 24 óra leforgása alatt. A dilidoki pedig azt mondta, hogy nem alkesz vagyok csak nehezen tűröm a boldogtalanságot.
26. krisztinauj (válaszként erre: 19. - 76c87e32e1)
2015. nov. 3. 12:56
sosem úgy volt piás, ha nem érzem a lehelletén, nem is tűnik fel... kicsit érzelmesebb, barátságosabb mindenkivel, ennyi... persze az 5-6. nap már látszik rajta néha-néha, de akkor gyorsan összekapja magát... és mint mondtam, ez egyre rosszabbodott az évek alatt, nem így indult...
25. obeus
2015. nov. 3. 12:48
Dömösön a Kék Keresztről hallottam hogy nagyon jók.Viszont az a rossz hírem, hogy csak akkor használ bármi, ha ő is akarja... Ha csak te akarod, az kevés sajna. És a statisztika azt mutatja, hogy általában csak akkor akarják ők, amikor már nagy a baj. Ha egyáltalán akarják...
24. Nátháska (válaszként erre: 10. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 12:45

Csak tapasztalatot tudok írni, tanácsot nem merek :(

Az én nagybátyám (apám öccse) szintén alkoholista, mióta az eszemet tudom. Anno egy nagy házban éltünk "boldogan" - minden család külön lakrésszel és bejárattal - nagyanyám és a két fia a családjukkal. Kb. 4-5 éves lehettem, amikor a nagybátyám felesége megelégelte az alkoholista életmódot, és elköltözött a két velem kb. egykorú gyerekükkel.

Azóta a menetrend: nagybátyám megkapja 1-én a segélyt, megy a kocsmába, és addig iszik napokon keresztül, amíg van pénz. Utána kijózanodik, és megy nagyanyámhoz enni-aludni (élni) a maradék 3 hétben.

Hegesztő a szakmája, voltak munkái is, de az 1. bejelentetlen hiányzás után mindenhonnan elküldték. Nem is érdekelte.

Volt, hogy eszméletlenül feküdt a lépcsőjén a saját piszkában, vagy késsel kergette az udvaron a kutyámat; pár éve a tél közepén órákig feküdt részegen az árokban, elfagyott az egyik lábán néhány ujj. Le kellett vágni, de mivel folyton iszik, a seb nem tud rendesen gyógyulni, így néha-néha "csípnek" még le belőle. Most már alig van lábfeje, a cipő leeseik a lábáról. Meg állítólag üszkösödött is, de ezeket csak nagyanyámtól tudom, aki isteníti a fiát, és 10 körömmel védi. Volt, hogy a kórházból hazaszökött, mert tudta, hogy segélyosztás van, és ment piálni.


Ez persze csak egy elég szélsőséges példa volt, de valós, hogy mik történhetnek, és számomra elég, hogy meneküljek az erősebben alkoholizáló emberektől. Én azt mondom, az én nagybátyámat nem lehetett volna soha megállítani, a felesége jól tette, hogy időben elköltözött. Később újra férjhez ment, és szült egy 3. gyereket is.


Ha úgy gondolod, érdemes küzdeni a párodért, akkor én ehhez Neked nagyon sok sikert, türelmet és kitartást kívánok!

23. pzm3
2015. nov. 3. 12:40
Én nagyon pánikban lennék a helyedben...A 3-4 nap elfog húzódni 8-9 napra aztán egyszer csak azt veszed majd észre,hogy folyamatos lesz.Én például ezt nem bírnám elviselni,mert vannak nem jó emlékeim ezzel kapcsolatban.Házasok vagytok,van gyermeketek? Én próbálnék hatni a veled kapcsolatos érzéseire de ha nem látnék javulást én bizony lelépnék...
22. andi6020 (válaszként erre: 17. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 12:32

Még mindig nem értem miért mondod, hogy "tulajdonképp csak havi 1-2-szer nyúl a pohárhoz"?

Írod, hogy napokig iszik.


Bár ha havi 1-2x megfogja a poharat, amit nem enged el napokig, akkor tényleg csak havi 1-2-szer nyúl a pohárhoz.

21. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 12:29

Hass az érzelmeire. Vázold fel neki, hogy egy nőnek szüksége van, hogy "felnézzen" a párjára. Egy piás ember ezt nem tudja kiváltani, sőt lerombolja.


Egyszer én is feltételeztem ezt a páromról, mert munka után a kollégákkal be-beült fröccsözni. Úgy megsértődött, hogy soha többet nem ment. A kollégák ugratása ellenére sem, aztán le is épültek róla.


Először tisztáznia kell magában egy piásnak, hogy miért iszik. Oldja a feszültségét, vagy csak izlik neki? Mit ad neki a pia? Erről beszélgessetek el. Arról is, hogy egy józan feleségre hogyan hat egy illuminált férj. Elég lelombozó lehet számára, ha ráébred.

2015. nov. 3. 12:26
Hogy lehet ezt nem észrevenni ? Napokig iszik és eddig nem volt gyanús ? Teljesen egyértelmű, hogy alkoholista ! Ez is olyan, mint a narkós, amég nem látja be, addig segíteni sem lehet rajta. Amikor meg belátja, akkor már nagyon nehéz vele boldogulni, talán már egyéb alkohol okozta betegségei is vannak. Legtöbbször akkor teszik le a poharat, ha valamilyen nagyon komoly betegségük lesz - pl. egyik ismerősöm infarktus után tette le a poharat 5 éve. Tehát el kell döntened végig nézed-e a lecsúszását a lejtőn és várod a csodát, vállalod-e az évekig tartó keserves tortúrát. Én biztosan azonnal elhagynám. Az én életembe nem férne bele egy iszákos ember sem, nemhogy egy alkoholista.
19. 76c87e32e1 (válaszként erre: 4. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 12:23
A tesztig ez nem zavart? :) Eleve hogy lehet valakivel együtt lenni, aki egy hétig piás?
18. krisztinauj (válaszként erre: 16. - A360345bdd)
2015. nov. 3. 12:23
:( ettől félek én is:(
17. krisztinauj (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2015. nov. 3. 12:23
dehogy védem. Épp ez a baj, hogy tulajdonképp csak havi 1-2-szer nyúl a pohárhoz, de akkor nem tudja letenni. Ő védekezik ezzel, hogy nem iszik naponta, csak 3 hetente. No de akkor hogy?! Hogy napokig nem bír belőle kijönni.
16. a360345bdd (válaszként erre: 15. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 12:23
:( amíg őt nem zavarja, sőt élvezi, nagyon nem tudsz mit tenni, szerintem
15. krisztinauj (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2015. nov. 3. 12:22
5 éve vagyunk együtt, eleinte ritkábban csinálta ezt meg, majd egyre gyakrabban, most már ott tart, hogy kb. 3 hetenként felönt a garatra (mindig van valami ürügy, alkalom, meccs, keresztelő stb.). Eddig is zavart, csak én azt hittem az origós cikkig, hogy csak az az alkoholista, aki mindennap iszik. De nem.
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 12:21
Havonta 2x 1 hét piálás az nem 2 alkalom. Már véded, ha így gondolod.
13. krisztinauj (válaszként erre: 9. - Luijza)
2015. nov. 3. 12:20
akkor is ilyen volt, de akkor negyedévente egyszer csinálta meg. mostanában egyre sűrűbb, és írja is a cikk, hogy az alkoholizmus progresszív betegség, tehát egyre csak súlyosbodik. Nekem a szemem láttára súlyosbodott nála.
12. krisztinauj (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. nov. 3. 12:19
alkalomnak annyi, és van, hogy m-r 3-4 nap alatt leáll, utána hetekig józan, aztán megint kezdi. Egy nap ivászat a haverokkal, és ő másnap már pálinkával ébred. És harmadnap is, akkor már kevesebbel, így csökkentgeti, mire végre kávézni bír reggel és nem pálinkát tölt.
2015. nov. 3. 12:18
Mióta vagytok együtt? havonta 2 hétig folyamatosan piás? Most vetted észre, vagy most kezdett zavarni, vagy az origoig ez teljesen rendben volt? Nem igazán értem :(
10. krisztinauj (válaszként erre: 6. - Nátháska)
2015. nov. 3. 12:18
saját vállalkozása van, így olyankor mindent rábíz a helyettesére:(
2015. nov. 3. 12:15
Korábban nem volt ilyen?
2015. nov. 3. 12:15
* iszik
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Krisztinauj)
2015. nov. 3. 12:14
Ha havonta 1-2x szik 6-7 napig, akkor az nem havi 1-2 alkalom.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook