Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


128. Szamó (válaszként erre: 127. - 16e8707293)
2007. nov. 1. 21:29
Én meg a 38.napon. Majdnem egyszerre vagyunk...
127. 16e8707293 (válaszként erre: 125. - Szamó)
2007. nov. 1. 19:55

40cn vagyok.....

már régen meg kellett volna hogy jöjönn.

Igen,ha leesik akkor nincs baba és megjön,de vkinek,csak a mensi első napján esik le a hője.

126. Szamó (válaszként erre: 123. - Nikice)
2007. nov. 1. 19:53

A méhnyálkahártyám a vastag! 3 hete volt 1,19cm, tegnap pedig 1,4cm.

De a doki azt mondta, hogy mensi előtt is megvastagszik.....

Vagy amikor baba van....

125. Szamó (válaszként erre: 122. - 16e8707293)
2007. nov. 1. 19:51

Hali Edina!


Remélem, hogy igazad van! Végül is a doki sem zárta ki terhességet, de nem látott babát!

Szorgalmasan hőmérőzök továbbra is. Ha lemegy, akkor meg fog jönni???


Hányadik napon jársz? Most kellene pé-nek lenni?

124. Nikice
2007. nov. 1. 19:01

Na ennyit találtam:


"A petesejt érése és a tüsző megrepedése (ovuláció) az agyalapi mirigy által termelt ható hormon hatására (LH: Luteinizáló Hormon) következik be, melynek során az érett petesejt kijut a szabad hasüregbe. Innen a méhkürt petefészek felső pólusára visszahajló hasüregi nyílásába jut, majd ezen keresztül megkezdi vándorlását a méh ürege felé. A megrepedt tüsző helyén hormontermelő szerv alakul ki, melyet sárgatestnek (corpus luteum) hívunk, hormonja a sárgatesthormon (progeszteron). Ha a tüszőből felszabadult petesejt nem termékenyül meg, a sárgatest mintegy tíz napig fejlődik, majd sejtjei elfajulnak, nem fog elég hormont termelni, és a pete befogadására elkészült méhnyálkahártya vérzés kíséretében lelökődik: menstruáció. Amennyiben a petesejt megtermékenyül, a sárgatest fennmarad, növekedni fog, tovább termeli a sárgatesthormont (ezért is hívják terhességmegtartó hormonnak is), majd amikor a méhlepény átveszi a hormontermelést, visszafejlődik. Az ovulációs ciklus átlagosan 28 napos folyamat, melynek során a különböző hormonhatások (ösztrogén és progeszteron) következtében a méhnyálkahártya megvastagodik (proliferációs fázis), kiválasztó fázisba jut (szekrációs fázis), ezt követi a fent említett méhnyálkahártya lelökődése (menstruációs fázis), majd a nyálkahártya állapota helyreáll (regenerációs fázis)."


Hát ami viszont biztos, hogy pcosoknak emelkedett LH-juk van, és mivel a petefészek műkődési zavara egyértelmű, ezért szerintem a petefészek hormontermelése sem az igazi. Az ösztrogént és a progeszteront pedig a petefésze termei.


De jó lenne egy eü-s.:(

Ha a vetélésem genetikai rendellenesség miatt alakult ki, az számomra megnyugtató lenne. Hiszen jellemzően egy ilyen terhhességet egy normál lefolyású követ, viszont ha hormonális problémáim voltak, akkor kezelés nélkül nagy lenne az esély a hasonló folytatásra. :(


Szamó, megy a drukk nagyon,én meg a magam megnyugtatására keresem tovább a lehetséges okokat, és akkor talán a lehetséges megoldásra is fény derűl.


Szamó, még egy hír, mikor kiderült a baba éppen 14 mm-es nyálkahártyám volt, amire azt mondta, szép! :)

123. Nikice (válaszként erre: 121. - Macifül)
2007. nov. 1. 18:35

Banyek, én semmit nem értek most. Ami Szamónak szép vastag, az nem a méhnyálkahártya? Méhlepény megtermékenyítés után lesz a mittom én milyen zigótás állapotban, és onnantól veszi át a hormonirányítást.Vagy nem? Szép vatsag méhlepény az szerintem ilyenkor még nincs. Az a petezsákon belül helyezkedik el az első pár hétben, aztán majd a babóval együtt szépen nődögél...


Én is úgy tudom,amogy írtad. Hogy a sárgatesthormonon áll vagy bukik az elején (meg persze számos más dolgon).

2007. nov. 1. 18:05

Szamó:)


Csak ismételni tudom magam:)

Ez a hő amit mértél az nagyon-nagyon jó,a endometriumod is nagyon szép mondhatnám azt is ,hogy babás mindkettő.

Én személy szerint nem vettném el azt,hogy baba vana dologban.

Meg mértem én is a hőmet reggel,tudod mennyi volt.

36.4-és mért volt ennyi? mert még nem volt peteérésem,mert ha lett volna akkor max 36.6-36.7-nek kellenne lennie a hőmnek.

De még a béka fenekén sincs:(


Én,nagyon reménykednék a helyedben,és ne szedd még be a gyógyszert várj 10napid és ha utánna sem lesz semmi,akkor kezd el szedni.


Drukkolok továbbra is

2007. nov. 1. 18:00

Sokmindent mondanak, hogy miért halt el a terhesség. Szerintem amíg olyan picúrok nem is tudhatjuk igazán. Nagy valószínűséggel genetikai rendellenesség, de az is lehet, hogy nincs meg a megfelelő hormon háttér.

Rokonomnak volt ilyennel gond. Könnyen teherbe esett, de nem termelt elég sárgatesthormont és ezért elhaltak a babák, aztán nagyon megtámogatták gyógyszeresen és nem rég született meg a kisfia. :)


A terhesség elején a fogantatás után a sárgatesthormon tartja fenn a terhességet kb a 10. hétig és aztán veszi át a szerepét a méhlepény. én így tudom.

120. Macifül (válaszként erre: 113. - Szamó)
2007. nov. 1. 17:53
Értem! Nem akarok kötöszködni, de nem tudom hány éves a kisfiatok és még az is előfordulhat, hogy azóta romlott a spermakép. NE legyen így!!! Gondolom előbb megpróbál segíteni és ha nem megy csak aztán vizsgálódik tovább, hiszen ha inszeminációt emlegetett akkor a párodat is meg kell nézetni.
119. Szamó (válaszként erre: 118. - Melinda17)
2007. nov. 1. 17:24

Szia!


Én is így hallottam már most mástól is.


De tényleg ne add fel!!!!!

Szorítok neked, hogy sikerüljön!!!

2007. nov. 1. 17:06

Szia Szamó!


Nekem is azt mondta az orvos,hogy mikor 10 hetesen elment,hogy ezt nem a PCO okozta,itt az baj,hogy nagyon nehezen esik az ember teherbe.Nagyon ritkán van ovuláció.Hiába menstruál az ember attól még nem biztos a peteérés meg ilyenek.Azt mondják,h a 12.dik hétig elmegy a baba azt nagy-%-ban genetikai rendellenesség okozza.De már nagyon szeretnék babát.Nem baj!!!Nem adjuk fel!!!

117. Szamó (válaszként erre: 116. - Nikice)
2007. nov. 1. 16:38

Szijjjja Nikice!


Mikor kérdeztem a dokit, hogy ha sikerülne teherbe esnem, akkor menni lenne a vetélés aránya, akkor azt válaszolta, hogy a pco nem okoz vetélést, az mástól van. Magyarázta részletesen, de nem igazán tudom úgy leírni, mint ahogy ő elmondta, nem szeretnék butaságokat írni....de valami olyasmit mondott, hogy a méhlepény veszi át a hormonális szerepeket...vagy mi....

Akkor értettem, de most nem tudom.....

Mondjuk nekem még nem néztek hormont, a méhlepényem meg igencsak vastag! Tegnap 1,4cm volt.

116. Nikice (válaszként erre: 111. - Macifül)
2007. nov. 1. 15:18

Sziasztok!


Maci, olyan csodaszép nyálkahártyám volt, hogy na...majd kikeresem uh papírról és megírom(ma nem vagyok odahaza). Most biztosan túl pesszimista vagyok, meg meg kéne várnia szövettant, meg az utólagos vérvétel eredményét, de bár a nyálkahártya is fontos, emelkedett lh, túl sok férfi nemi hormon, vagy valami ilyesmi miatt halt el. Nem értem még sajnos, hogy mi mit okozott, de hormonális támogatást nem kapott a terhesség. Ez a következő vizsgálatkor lesz téma. Szomorúan olvasom, hogy Szamó orvosa azt mondta a pco nincs hatással a terhességre. Basszus, ne legyen igazam, azt kívánom!!!

De én rettenetesen félek.

115. Szamó
2007. nov. 1. 13:32

Edina!


A ma reggeli hőm is 36,9 volt! Na? Erre mit mondassz?

114. Szamó
2007. nov. 1. 13:25

És köszönöm a sok szorítást!!!!!

Jó volt tudni, hogy ennyien gondolnak rám!!!!!


KÖSZÖNÖM!!!!

113. Szamó (válaszként erre: 111. - Macifül)
2007. nov. 1. 13:25

Szióka!


Páromat még nem vizsgálták, mert ugye úgy néz ki, hogy nálam van a baj. Na meg van egy kisfiunk, ezért azt mondta a doki, hogy ő biztosan rendben van....

112. Szamó (válaszként erre: 109. - 16e8707293)
2007. nov. 1. 13:24

Szia!


Szerencsére a háziorvosom egyban a barátnőm és (vendégem is), így nem lesz gond a vérvétel. Hétfőn megyek szuratni a Gynevacot, akko meg is írja a beutalót. A méhnyálkahártyám 3 hete 1,19cm volt, tegnap 1,4cm!

111. Macifül (válaszként erre: 108. - Szamó)
2007. nov. 1. 10:07

Szia! Sajnálom, hogy nincs baba, de fel a fejjel! Nagyon jó dokit foghattál ki. Segítőkész és nagyon fontos, hogy mindenre választ kapj tőle. Ezt birom az én dokimban is. Mikor kiderült, hogy nem lehet csak úgy babám még vígasztalt is, a lelkemmel is törődik.

Nagyon fontos a nyálkahártya vastagsága és ez szuper, hogy Neked az rendben van.

Akkor bízzunk benne, hogy nem kell sokáig várni és jövő karácsonyra babázni fogunk :)


Mégegy kérdés: párodat vizsgálták már?

110. 16e8707293 (válaszként erre: 106. - Kolibri)
2007. nov. 1. 06:28
Norculotot,ezt szokta fel irni,ha a mensim el felejt meg jönni:)
2007. nov. 1. 06:27

Szamó.


Sajnálom:(

Örülök,hogy rendes dokit fogtál ki.

Az enyém is szépen elmagyarázott mindent.

Neked is a norculotot irta fel.

Hát nem tudom,neked senki nem akarja meg csinálni a cukros-inzulinos vérvételt,de lehet te több sikerrel fogsz járni.

Kell keresned egy belgyógyászt,mert nőgyógyász nem csinálja meg.

Mennyi volt a nyálkahártyád? Nem tudod? Neked amikor leg először elmentem hozzá akkor csak 4mm volt,ebből látta,hogy itt sajnos nincs baba,és a mensi sem fog meg jönni.


És igen,pozitiv hozzá állás a legfontosabb,az orvosod is ezt mondta.

108. Szamó
2007. okt. 31. 21:11

Sziasztok! Itt vagyok!


Baba nincs.....

Vastag a méhnyálkahártyám, ami arra utal, hogy mensi lesz(vagy esetleg baba, de szerintem kicsi rá az esély). Ha nem jön meg 10 nap alatt, akkor vissza kell mennem. Felírt egy gyogyit, ami meghozza, de UH után azt mondta, hogy inkább még ne szedjem be, mert az UH-n azt látta, hogy magától is meg fog jönni.

A pco ugyanúgy látszott, de azt mondta, hogy kezdeti stádium, mivel semmi más tünetem egyenlőre nincs. Azt javasolta, hogy csináltassak cukros-inzulinos vérvételt. Ha megjön a mensim, akkor a 12-14.napon UH.

Nagyon aranyos volt a doki! Mikor mondtam, hogy "ha talán lesz baba"..., akkor leállított és azt mondta, hogy naná, hogy lesz, pozitívan álljak hozzá, ő igenis segít! Olyan jól esett!

Sokat kérdeztem tőle és szívesen válaszolt mindenre!

Azt javasolta szedjek magzatvédő vitamint, de csak 2 naponta.

Kérdeztem a vetélésről, azt mondta, hogy a pco nem befolyásolja, ha megfelelő a nyálkahártya.

A párom is bent volt, olyan jól esett az is....Az UH-ra is együtt mentünk. Kicsit fájt, hüvelyit csinált és nekem hátrahajló a méhem, ezért a bal petefészkemnél kicsit vacak volt....

Kilátásba helyezte az inszemit, de várunk márciusig, akkor telik le az 1 év. Először megpróbáljuk a tüszörepit eltalálni UH-val és akciózni.


Na, azt hiszem ennyi jut eszembe, teljesen tele van a fejem....


Köszönöm mindenkinek a szorítást, nagyon aranyosak vagytok!!!!!


Persze én is szorítok mindenkinek!!!!

107. Kolibri
2007. okt. 31. 20:04

Nikice!

Milyen jol leirtad, ahogy varakozik az ember minden honapban.


Melinda!

Szerintem sem szabad varni, ha nem jo az orvos, valtani kell. Sajnos nem lehet tudni, hogy a megfelelo kezeles ellenere is mikor dont ugy a baba, hogy akkor jonni akar.

106. Kolibri
2007. okt. 31. 19:59

Edina!

Milyen gyogyszert fog irni a dokid?

2007. okt. 31. 19:46

sziasztok.


Szamó.


merre vagy,gyere mesélj mi volt a dokinál??!!


Nekem nem sikerült meg tudnom a hormoneredményemet:(

Amikor felhivtam őt délben azt modnta,hogy az enyém még nincs kész:( kicsit szomorú vagyok mert megint várakoznom kell.

Úgy egyeztünk meg,hogy kedden megint felhivom őt,lehet akkor már meg lesz.

Emlitettem neki,hogy megint elfelejtett megjönni a mensi,azt mondta,hogy türelem várjam ki a 46cn-ot.

de az még olyan messze van,ma vagyok a 39 cn-on.

De majd még megprobálom rábeszélni,ha meglesz kedden az eredményem akkor hagy tegyek hozzá egy látogatást,és irja már föl azt a fránya gyogyit:)

Olyan hosszúúúúú,ez a ciklus már...


SZAMÓ GYERE MÁR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

104. Nikice (válaszként erre: 103. - Melinda17)
2007. okt. 31. 14:45

Hát teljesen megértem. Én is hónapokat fecséreltem el,miközben magammal csatároztam, beteg vagyok-nem vagyok beteg. Minden attól függ, éppen a ciklus hányadik napján van az ember...ha megjön kiborul, aztán pár nap, elfogadja, és belevág megint. Ha elvágódik, majd felkel...tudom. Ismerős.

Akkor még nem vagy kész rá, hogy válts. Csak idő kell, és magadtól, minden unszolás nélkül belevágsz. Várja, míg úgy érzed jónak...

Kitartás.

2007. okt. 31. 13:58
Tudom,hogy orvost kéne cserélnem,de még mindig nem hiszem el.hogy ez a bajom.Nem tudom..mindig csak várok a pozítiv tesztre miközben tudom,hogy így nem lesz,még kell egy kis idő,bár nagyon szeretnék már babát,de mégis bízom abban,hogy még1 hónap,hátha lesz valami.Ha nem,tudom váltani kell!!!
102. Nikice (válaszként erre: 100. - Melinda17)
2007. okt. 31. 12:56

Orvoscsere????


Ha pcos vagy, magától nemfog menni. :(

Én sem hittem.:(

Mégha teherbe is esel, mint anno...ki sem mondom, úgyis tudjátok!


Keress mást! Szerintem!

És drukk!

N.

101. Nikice (válaszként erre: 99. - 16e8707293)
2007. okt. 31. 12:55
Szorítunk! Várunka beszámolóval!
100. Melinda17 (válaszként erre: 97. - Szamó)
2007. okt. 31. 11:35
Március óta tudom,de már 2 éve probálkozunk,tavaly tavasszal 10 hetesen már nem élt a baba és azóta sajna nem leszek terhes.De a doki semmi gyógyszert nem írt fel,mondván várjunk még hátha,nem kell gyógyszer!nem értem!!!Most saját magam probálom megtalálni aztokat a gyógy dolgokat amik segítenek helyrehozni a ciklusomat,+ a hormonokat
2007. okt. 31. 11:10

sziasztok.


Szamó.


Sajnálom a nagativ tesztet,de szerintem a hőd alapján még nagyon is reménykedhesz:)

Nem esett le,mensi előtt pár nappal le szokott esni a hő vagy aznap amikor megjön.

de a tied,igy is nagyon szupi.

Én nem vettném el azt a gondolatot hogy terhes vagy.

De estére úgy is kiderül majd.

Ird majd meg,hogy mi volt.

Én gondolatban veled leszek....


Délben kell felhivnom a dokimat,lehet megjötta hormoneredményem.

És kiderül,hogy gyanú vagy be igazolodott pco-áll fent e nálam:(

Mondom neki majd hogy megint elfelejtett megjönni,jó lenne ha még szombaton tudna fogadni.

Majd megirom miket mondott....


FÉLEK,szoritsatok....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook