Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 40 évesen nem vagyok férjnél és nincs gyerekem, mégis... fórum

40 évesen nem vagyok férjnél és nincs gyerekem, mégis... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
41. Angéla1 (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. szept. 18. 15:03

"A családosok beszónak a gyermekteleneknek, a férjezetlenek meg leszólják azokat, akiknek gyerekeik vannak. "

Általában az előbbi igaz ...

40. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2023. szept. 17. 13:58
a lányoméké szerintem az.igaz,42,47 évesek voltak,ez az első házasságuk.mindkettő békés,barátságos,viszont ezt az intézményt nem nekem találták ki.én egyedül érzem jól magam.
39. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2023. szept. 17. 13:55
nem adom.
2023. szept. 17. 12:12
Elemeséljem miért ne bánd,hogy nincs gyereked???? De tényleg! Minden bántás és rosszindulat nélkül???
37. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2023. szept. 15. 14:37
Ha egy kalap alá vesszük a jó és rossz házasságban élőket, akkor egy kalap alá kell vennünk a szingliket a "nem kellek senkinek"-ekkel.
36. Amaunet (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2023. szept. 15. 14:35

Azokat, akiket az utolsó bekezdésedben említesz nem nevezném szingliknek. A szingliség egy választott életforma nem pedig egy "egyedül maradtam, mert nem kellek senkinek" kategória.

Az igazi szingli nem siránkozik barátok, társaság után, mert van neki. Sőt! Általában nagy társasági életet élnek, mert van idejük magukra, a barátaikra.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - C2b43c5fdb)
2023. szept. 14. 22:28
Rendben.
34. c2b43c5fdb (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 14. 22:09

Megviselt az élet.. Maradjunk ennyiben. Én már rég elengedtem az olyan dolgokat, mint család.

.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - C2b43c5fdb)
2023. szept. 14. 22:08

Azt nem tudni

Milyen betegség?

32. c2b43c5fdb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 14. 21:52
Örülök neki. 🙂 Én fiatalabb vagyok, de előreláthatóan nekem se lesz egyik se. Bár igaz, hogy én mentális beteg vagyok, szóval nálam ezért nem jöhet szóba.
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2023. szept. 14. 21:28

[link]


Mondjuk az nem lenne életszerű, hogy heti több fórum nyílik arról, hogy Jajj, de elégedett és boldog vagyok házasként. Ahogy olyan gyakran arról sem nyílnak, hogy szingliként milyen boldog vagyok.

Ellenben arról elég gyakran nyitnak fórumot, hogy hogyan legyek boldog, ha nem kellek senkinek?, hogyan tudnék ismerkedni?, gyereket szeretnék, de nem találok pasit, stb. Tehát a szingliség sem fenékig tejfel.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2023. szept. 14. 16:52

Biztosan vannak olyan házasságok amik jól sikerültek,kiegyensúlyozottak.Persze minimális probléma biztosan van ott is,de hát hol nincs.Viszont nagyon sok családban ott van a boldogtalanság a "csak azért maradjunk együtt mert közös minden" dolog.


Van aki tényleg vágyhat sok gyerekre mert annyira család centrikus.Viszont mások vagyunk és miért kéne mindenkinek így éreznie.

Nem vetem el,hogy párkapcsolatban legyek,de csak olyannal szeretnék max,akivel nagyon jól érzem magam.A társadalamon elvárása pedig csak úgy nem akarok senkit magamnak.

29. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Józsibirka)
2023. szept. 14. 15:29
Lehetnél a gazdag nagybácsim. 😄
28. Amaunet (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. szept. 14. 15:11
Olvastál már itt boldog házasságról? Mert én csak a lentebb sorolt problémákról olvasok, hetente többet is.
27. globus (válaszként erre: 26. - Tumbo2)
2023. szept. 14. 14:21
Hogy állnak? Nemrég írtad, talán most. Nagyon szurkolok, megérdemli lánykád, hiszen szeretné, jó helyre kerülne a babácska. Ikreket! 👭
26. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 14. 13:59
én megpróbáltam,de nem nekem való.a lányom később született,mindenki kérdezte,miért nem ment férjhez,mert szép is.42 éves volt,mikor férjhez ment,de ha nem sikerül a gyerekvállalás,gondolom akkor sem esnek kétségbe.
25. tumbo2
2023. szept. 14. 13:53
néztem tegnap egy műsort,mondta egy nő,a házasság intézményét nem neki találták ki.ezek szerint nem egyedül vagyok a világon,bár egy gyerekem van.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2023. szept. 14. 13:47
Ez meg az az eset, amikor a másik oldal ugyanazt csinálja, mint azok, akikkel szemben áll. A családosok beszónak a gyermekteleneknek, a férjezetlenek meg leszólják azokat, akiknek gyerekeik vannak. Pedig szükségtelen egymásnak feszülni.
23. Amaunet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 14. 13:20

Mert ha nekik sz@r, neked se legyen jó.😀


Sokan, akik férjhez mennek, bevállalják a gyermekeket + ház, hitel, stb... aztán jönnek a panaszok.

A gyermek/gyermekek mellett elveszti önmagát, nincs ideje semmire (főleg magára nincs). Menjen vissza dolgozni vagy szüljön még egyet? Az apa nem képes a szennyesét egy helyre rakni, elvesztette a munkáját, nincs szex, váljak/ne váljak? mert van a munkahelyen egy pasi, aki mosolyog rám...


Sose bánd, hogy ezekből kimaradtál!

Én sem voltam hajlandó soha ezeket a nyakamba venni. Így is teljes az életem. Azt nem tudom, hogy boldog vagyok-e, de nyugodt, kiegyensúlyozott az életem és annyira kell másokhoz alkalmazkodnom amennyire éppen szükséges. Nem mások határozzák meg az életemet.

2023. szept. 14. 07:25

Lehetséges.

Én valahogy nem foglalkozom senkivel sem,ki hogyan él vagy kivel él.

2023. szept. 14. 07:21
Mert ha nem másokkal foglalkoznának, saját magukkal kellene, és akkor esetleg olyannal szembesülnének, amivel nem szeretnének.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Myra)
2023. szept. 13. 21:55
Jól érzem magam ,a zavaró csak az,hogy a társadalom nagyon eröltetni akarja rám a "normál"elvárásokat.(Nem tudom miért foglalkoznak ennyit velem.)
19. Myra
2023. szept. 13. 19:22
Ez a lényeg, hogy boldog vagy. Biztos megtaláltad azt ami boldoggá tesz.
2023. szept. 13. 15:30
Ha egy ismerőssel találkozom,mindig az az első kérdése"van barát"? Úgy csinál a környezetem mintha sose lett volna.
2023. szept. 13. 15:27

Igazából én szeretek így élni,kötetlenül.Nem tartom kizártnak,hogy párra találok valamikor.Voltak is is.Csak valahogy oltan férfival nem sikerül találkozni,akivel szívesen megosztanám az életemet.Nem is keresem,mert nem lételenem.Sokat csodálkoznak rajta,mert szépnek mondanak.Sokaktól hallom,hogy "menj férjhez,kell gyerek,ez az élet mindenkinek".

Hasznosan telnek a napjaim és bár szeretek egyedül lenni,sokat eljárok otthonról,rokonokhiz,barátokhoz.

16. Ági0830 (válaszként erre: 12. - Józsibirka)
2023. szept. 13. 15:14
Még lehet nyugodtan fiad, lányod, vagy nem?
2023. szept. 13. 15:12
Valóban, nem mindenkit a házasság és a gyermekáldás tesz boldoggá. Szerintem abszolút pozitív, ha valaki képes bevallani, hogy nem hiányzik neki ez az élmény, családalapítás nélkül is teljes életet tud élni.
14. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 15:08
Ezt jó volt olvasni. Végre egy elégedett ember.
13. globus (válaszként erre: 12. - Józsibirka)
2023. szept. 13. 14:12
Rokonok csak vannak?
2023. szept. 13. 14:07

Nekem sincs lányom, se fiam,

pedig a rengeteg minden kire marad, nemtom....


Ilyen a zÉlet,,


Neked továbbra is jókat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook