Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógéppel kapcsolatos kérdéseim lennének, tudtok válaszolni? fórum

Mosogatógéppel kapcsolatos kérdéseim lennének, tudtok válaszolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. aug. 24. 21:14

értem, köszi

majd beletanulok :)

11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Mkriszti81)
2012. aug. 24. 21:13
a gyorsmosogató-programoknál tanácsos folyékony vagy por formájú szert használni, mert a tablettának nincs elég ideje és hőfok, hogy maradéktalanul elolvadjon (ez talán bele is van írva a haszn.ut-ba)
10. bowie (válaszként erre: 9. - Mkriszti81)
2012. aug. 24. 21:07

A 3 órás a normál idő a legtöbb mosogatónál.:) Nekem általában 2, de van, hogy 3 naponta kell indítani...olyankor este beindítom, és kész. Reggel majd kipakolok belőle.:)

Egyébként meg ha az áramfogyasztást és vízfogyasztást megnézed a könyvében az egyes programok mellett, akkor ott láthatod, hogy a 3 órás a legjobb (az eco után). A 3 órás időtartam csak első 2-3 mosogatásnál tűnik soknak.

2012. aug. 24. 20:46

nagyon köszi a válaszokat, majd akkor megnézem, marad-e a finish tablettából...


én is a megapackot vettem, de ha elfogy, legközelebb meg kipróbálom a lidl-seket


a finish sója is jó nagy szemű, másfél kilós a doboz, max 1kg-t lehet beönteni, szerintem én öntöttem bele annyit, de most a második mosogatás után nem villant ki a jelző, most talán elég lesz neki


ez a 40 perces program nálam a "gyors mosogatás" nevű, enyhén szennyezett edényekhez írja, most csak ilyenjeim voltak, ezért mosogattam ezzel, tiszta is lett minden (csak a tablettából maradt)

Az ezután következő program másfél órás, utána lévő meg 3 órás, iszonyat hosszú...

2012. aug. 24. 18:09

Nálunk bevált a T.scos.

Nekem sincs régóta gépem, és eddig egyszer volt, hogy nem oldódott fel a tabletta. Én újra felhasználtam. A rövid program nálam csak egy öblítés, nem tökéletes mosogatás. Sókérdést én nem annyira értettem, nálam a beszerelő pasi beleöntött egy egész dobozt, már nem tudom milyet, kb. 2-3 hónapja, nálam még nem jelzett, hogy kiürült.

Öblítőt nem használok.

A pakolást majd kitapasztalod, de szerintem az a teríték-dolog úgy igaz, ha csak tányérral rakod tele. Amúgy nem túl jó teletömni, de azért kis fedés még lehet.

Amúgy én imádom, szerintem minden nőnek járna!

Nem luxus, mert sokkal kevesebb vizet használunk, de tényleg. Az idő, meg amit megspórolsz vele, megfizethetetlen:-)

2012. aug. 24. 18:04

a teríték a tányér (mély-, lapos-, kistányér)


a műanyag tálak vagy tálalóedények nagyobb helyet foglalnak el, nyilván.

Én a poharak tetejére is szoktam tenni pl. laposabb jénait vagy kis műanyag keverőtálat



a lényeg, hogy érje a víz, tehát ne legyen teljes takarásban. Ha a két forgót megpörgeted és akadálytalanul megpördül, akkor jól pakoltál és szépen fog mosogatni


Én mindig 100 vagy 120 darabos tablettás megapackot veszek, mindig azt, amelyik ára kedvezőbb éppen.


Öblítőt nem használok, csak sót.


Kb. kétnaponta mosogatok, vagy ha valami nagyon sok edényes macerás dolgot pepecselek, sok eszköz, tál, műanyag kübli koszos lesz, akkor azokat szépen bedobálom és nem bajlódom a kézi mosogatásukkal.


Csak 65 fokos programot használok

6. HnéViktória (válaszként erre: 4. - Bowie)
2012. aug. 24. 17:52
Én is a Lid.eset használom...a drágabbak nem olyan jók!
2012. aug. 24. 17:35

Jah, nekem a 65 fokos program az altalában használatos, az 2 óra 55 perces, vagy a 70 fokos, ha nagyon szennyezettek a cuccok, az 2 óra 12 perces. Nekem egy 59 perces mosogatásom van, de azt max csak poharakhoz, vagy éppen olyan tányérokhoz használom, amiről mondjuk megettek egy kiflit.

A pakolást pedig majd megtanulod, és valahogy mindig egyre több dolog fér egyre kisebb helyre.:)

2012. aug. 24. 17:29

Én sokáig cserlgettem a finish meg drága társait..mert nem oldódott fel, mert nem mosogatta el rendesen..stb.

Aztán vettem a lidl-ben azt a w5 all in one tablettát, és öblítőt...a kisfiam megkérdezte, hogy anya ez a gyémántcsillogás?:DD MErt úgy csillognak azóta a poharaim, mint ahogy az a drága mosogató tablettás reklámban van.

Én sót is lidl-set használok, jó nagyszemű, 2-3 havonta kell feltölteni a gépemet.

2012. aug. 24. 17:22

1. Pont a sóval nem kéne spórolni. Minél nagyobb darabos, annál jobb. Hogy öblítő kell-e, azt majd megmondják a poharaid.

2. A 40 perces feltehetőleg csak egy öblítő program. Az én Wh*-mon legalábbis az az.

3. Nem normális, de én nem szoktam kiszedni. Majd legközelebb felhasználódik pluszban.

4. Ezt az 1.-es kérdésnél már feltetted.

5. Ezt talán szerelővel. Én ha beleszórom az egész doboz sót, nagyon sokáig nem jelez. Talán nem a só-gomb jelzett?...

6. A tál az nem teríték. :)

2012. aug. 24. 17:15

Most lettem egy ilyen csoda-gép tulajdonos, Whirpool 6. érzék mosogatógépem van.

A kérdéseim: :)

1. Azt a tippet kaptam, hogy elég a só + 3in1 tabletta. Finish-t vettem, ez jó? (sóból is ezt vettem, mert épp akciós volt, de olvastam, hogy abból az olcsó no-name is megfelelő - ez igaz?)

2. Adtak hozzá ajándékba 2db Sun nevű tablettát, ma mosogattam először, és ezt tettem bele, és nem olvadt teljesen el! A Sun tabletta sz.r, vagy azért lehetett, mert egy 40 perces gyors programmal mosogattam?

3. Ha normális, hogy marad tabletta-maradvány, azt kiszedjem, és legközelebb ne ezzel (esetleg plusz tablettával) mosogassak, ugye? Ez a maradék már kuka?

4. Érdemes külön öblítőszert is használni, vagy a jó minőségű tabletta elegendő?

5. Első mosogatás előtt (ahogy írta a haszn.utasítás) töltöttem a sótartályba egy kis vizet, majd tele tettem sóval. Indítottam egy üres mosást. A végén mégis villogott a só kijelzője, alig egy maréknyit tudtam utántölteni... ez normális? (hogy ha alig hiányzik só, máris után kell tölteni, vagy ez csak így először volt)

6. Nem értem, hogy férne bele 13 teríték, mikor 4-5db műanyag tálkával meg is telt az egyik rekesz, hiszen csak egymás mellé leborítva lehet beletenni őket, különben nem éri rendesen a víz, ha egymást fedve tenném bele...


köszönöm a segítséget előre is!

2012. aug. 24. 17:04
Mosogatógéppel kapcsolatos kérdéseim lennének
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook