Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenkák fórum

Mosható pelenkák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3857. Bonti74 (válaszként erre: 3856. - Bea0124)
2013. jan. 14. 10:48
Egyetértek! Tényleg használat közben derül ki sok minden. Pl. a Coolababyknél az volt a bajom, hogy a deraka patentos volt és nem lehetett tökéletesen a baba hasára állítani, így mindig kifolyt. Később rájöttem, hogy a pul rétegük sem jó. Volt más zsebesem is, de egyik sem volt az igazi, eleinte tettem bele plussz prefoldot, de később már nem fért alá, aztán már használni sem tudtam....
3856. Bea0124
2013. jan. 13. 18:42

Kezdőként nem látja,nem tudja mi a különbség.Amikor már benne van csak fogja meg tudni mi a jó neki mi válik be.

A kínai pelusok pár hónapos babának jó de egy sokat pisilőnek nem.Gáz van aki esküszik rá.Én nem.És pl.többet nem is vennék coolat,Minkeet,paposeet.Lehet hogy olcsó én is azért vettem hátha.De már nem.

Amúgy a panaszok általában hogy leválik A belső pulréteg stb.

Ha többet akarsz tudni lépj fel a mamamira öt rengeteg segítséget,információt kapsz minden féle pelusokkal.Tapasztalatokat véleményeket olvashatsz kínai,olcsó pelusokról is.

3855. Emily84
2013. jan. 13. 17:01
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem rendelek pár darabot kipróbálásra ezekből az olcsóbbakból, hátha beválik. Nyilván sok minden függ a minőségen, de így a képek és leírások alapján tényleg nem látok nagy különbséget a drágább egyméretes pelenkákkal. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy milyen a minőségük, mennyit bírnak stb.
3854. Bonti74
2013. jan. 13. 16:18
Én a harmadik lányomnál moshatóztam a kezdetektől. Nekem a külső (Kushies és Popolini) belsővel (Kushies Basic) jött be a legjobban. Voltak más márkáim is és variációim is, de ezek voltak a legjobbak. Amikor még nagyon pöttöm volt, akkor Bambio MIot használtam sima tetrával, de gyorsan gyarapodott és aránylag gyorsan váltottam külsőre, amit belsővel vagy prefolddal használtam.
3853. Bea0124
2013. jan. 13. 14:18

Szia hát őszintén szólva van akinek bejön van akinek nem.

Míg pici volt a fiam jó volt a coola és a Minkee de már nem.Vannak sokkal jobb pelenkák is.

Mindenből először csak pár db-ot végy.Hogy ki tudd próbálni mi válik be.Pici babára az említett pelusok nem jók.

Mindenképp ajánlom külső-belső variációt is.

Hiába drága a mosható később megtéríti az árát,sőt ha több gyerekre tervezel akkor csak jól jöhetsz ki még drágább pelusokból is.

Akar eltudod számoltatni ep-n is ha van nektek.

De olcsó jó pelenkákat is lehet venni pl. a mamamin.

Én májusra várom a második babám nála már a kezdetektől mosható pelus lesz.Fiamnál kb.2-3hósan kezdtük. :-D

3852. Emily84
2013. jan. 13. 12:04

Sziasztok! Még új vagyok ebben a témában, a kisbabámat március végére várom és erősen gondolkodom a mosható pelenkázásban. Először elriasztott az ára a mosható pelusoknak, de vaterán és e-bay-en nézelődve találtam olcsóbb megoldásokat.

Láttam itt korábbi bejegyzésekben beszéltetek a coolababy és a babyland pelusokról. Az e-bay-en én olyat találtam, hogy ohbabyka, aminek darabja 400 forint. a babyland ugyanott 700 ft. (Vaterán ugyanez 1700-1900 forint). Van-e tapasztalatotok a fenti márkákkal? Mi lehet a különbség két kínai pelenka között (a képek és a leírásuk alapján én nem igazán találtam különbséget)? Érdmes megvenni az olcsóbbat és ha igen mennyit? A válaszokat köszönöm!

2013. jan. 11. 12:35

Ugyanúgy mosom a fiam (3,5 év) éjaszakai pelenkáját és a lányom (9,5 hónap) pelenkáit. Előbbi átható szagú, utóbbinak semmi szaga, még két nap után sem. Más a pisijük. OK, ebből még akár az is jöhetne, hogy mást és másképp old ki a pelusból az egyik pisi...

Mindenesetre ez egyike a lehetséges magyarázatoknak, de nem a tuti biztos mindenre.

3850. wanita77 (válaszként erre: 3849. - Melcsi82)
2013. jan. 9. 16:27
Hát erre nem is gondoltam, ez biztos? Na majd kipróbálom én is, köszi a tippet!
3849. Melcsi82
2013. jan. 9. 15:39
Most olvasom a hozzászólásokat és aggódtok a pelus szaga miatt. A szag nem a pisitől anyagtól és egyéb dolgoktól van, hanem túl sok mosószert használtok. A szagos pelenka jelzi, hogy a túl sok mosószer nem tudot kioldódni belőle rendesen. Egyszerűen öblítéstek át tisztán és elmúlik:)
3848. wanita77
2012. dec. 31. 08:28
Én is kitöltöttem és szintén a számozás hiánya zavaró.
3847. eperlevél (válaszként erre: 3844. - 7b87a87db9)
2012. dec. 30. 21:41
kitöltöttem és az tényleg rossz,h. nincsenek számozva a kérdések:)
3846. 7b87a87db9 (válaszként erre: 3845. - 0bc15d9cef)
2012. dec. 30. 21:23

Köszönöm a kitöltésed, és a hasznos észrevételt is!

Sajnos utólag már nem tudok belejavítani, legközelebb jobban figyelek ezekre! :)

2012. dec. 30. 21:13

Kitöltöttem.

egyébnél csak 20 karaktert hagyott, nem volt elég.

Illetve zavaró, hogy a kérdések nincsenek beszámozva, pedig hivatkozol rá.

2012. dec. 30. 11:19

Sziasztok!


Nagy segítségetek szeretném kérni az alábbi kérdőív kitöltésében!

Mesterképzésre járok a pécsi Marketing szakra, és egy átfogó dolgozatot készítek a tudatos fogyasztásról, illetve a mosható és eldobható pelenkát használók fogyasztási szokásairól.

Magam is két gyermek (5 éves és 1,5 éves) anyukája vagyok, így talán nem érzitek nagyon tolakodónak kérésemet.


[link]

3843. Bea0124 (válaszként erre: 3841. - LauraJones)
2012. dec. 28. 20:38
Hát igen az Aioknak más anyaguk van.De én nem áztatnám őket félnék hogy kifakul,roncsolódik az anyaga...
3842. f758a7200f (válaszként erre: 3841. - LauraJones)
2012. dec. 28. 09:34
Nagyon ennivalo a Levi-babad!!!:))))
2012. dec. 28. 08:53

natrium per karbis vízben áztattam, és úgy mostam 60 fokon először. A fura az, hogy amíg az AIO-kból gond nélkül kijön így, a tetra pelusokból nem. :S


Köszönöm mindenkinek a tippeket!

3840. Bea0124
2012. dec. 22. 11:36

Én nekem a hypotól teljesen fehér lett,amikor ilyen fura sárgás akkor csak szappannal dörzsöltem be és szódás vízbe áztattam.

Hát én más pelussal óvatos vagyok.Úgy gondolom inkább legyen némi folt rajta minthogy roncsoljam az anyagot minden féle vacakkal.

2012. dec. 22. 08:58

En hideg vizes elomosast szoktam, szerintem is a kapasbol 90 fok csak beleegeti, elvileg lehetne egy hideg vizes aztatas aztan 30-40fokos elomosas es utana a 60fok, hogy fokozatosan oldodjon ki a folt. A mostani gepemen nincs aztatas-funkcio ugyhogy hidegvizes elomosast szoktam.


Egyebkent ugyanezt tapasztaltam, mint Bea, hogy szep feher lesz (sargasfeher?) ha hipozom de az eredeti natur-szine a pelusnak eleve olyan, hogy beleolvadjon a folt szine, de ami nem jon ki egyaltalan, en szemet hunyok parszor es aztan hipozas. Vegulis a sok hipo roncsolja a szovetet es ezzel a pelus minosege romlik ezert nem lehet tul gyakran, de mondjuk a szem is kivanja a magaet, szoval azert idonkent szukseg van ra:)


Nekem konkretan a szinesekhez valo hipo is beleegette ha mosas elott csinaltam vele aztatast, ezert mindig eloszor adok egy eselyt a sima mososzeres, adalekmentes mosasoknak (elomosas, pici szappanos dorzsi stb)

2012. dec. 21. 10:29

Leveszem a pelenkát, nagyját leöblítem vagy egy erre használatos kefével leszedem. Bedörzsölöm epeszappannal és megy a tárolóba. Mosás 60 fok, hozzá NA-perkarbonát. Nincs kakifolt.

Az én mamabetétkeim nem százasok, azokat még mosás előtti nap beáztatom NA-perkarbonátba, akkor jön ki minden.

Többi kérdést nem tudom.

3837. wanita77 (válaszként erre: 3835. - D71ef05a8e)
2012. dec. 21. 10:11

Igen, én is epeszappannal dörzsölöm be, azzal majdnem minden kijön. Ha nem, akkor leáztatom még perkarbis vízbe, úgy már szinte mindig kijön. Nyáron segített a napon száradás, most sajnos hiába rakom ki napokra is akár, benne marad a folt. :(

Engem zavar a folt, pláne, ha később el akarom még jó áron adni. De persze nem lehet elkerülni, hogy néhány pelus foltos maradjon,ez tényleg ezzel jár.

2012. dec. 21. 09:33

Nekem is lenne kérdésem: hazsnál valaki polár anyagú szárazontartó betétet éjszakára?


egy másik fórumon dicsérik, de készen megvenni elég drága, az ottani anyukák is vékony polártakarót vagy méteráruban vett vékony polár anyagot szabnak fel betétnek, csak állítólag jól ki kell választani, hogy pontosan milyen az a apolár, mert a vastag nem engedi át a nedvességet, csak a nagyon vékony.


Van valakinek ezzel tapasztalata?

3835. d71ef05a8e (válaszként erre: 3833. - LauraJones)
2012. dec. 21. 09:30

Szia!


A 90 fokos mosás csak beleégeti a foltot, ahogy a kifőzés is, ezt már csak akkor ajánlanám, ha kijött előtte a folt.


Én a Dm-ben kapható epeszappant hazsnálom mindenféle foltra, de lehetőleg mielőbb be kell vele dörzsölni az anyagot, és kézzel addig dörgölni, míg majdnem jó nem lesz, én azután még kenek rá kicsit, és így dobom a ruhát a szennyesbe. Nagyon makacs folt még így sem jön ki mindig maradéktalanul elsőre, de néhány mosás után már jó.


Ha teheted, szárítsd a szabad levegőn a pelusokat, akkor is, hanem süt a nap, az is halványít állítólag.


De szerintem mindig lesz pár olyna ruhadarab vagy pelenka, amiből sosem jön ki a folt. Én ha tudom, hogy ettől függetlenül makulátlanul tiszta, nem csinálok belőle gondot, ez ezzel jár.

3834. Bea0124
2012. dec. 21. 07:42

Szia.Engem nem szokott érdekelni a folt,őszintén szólva:-D

Eddig egyszer áztattam be hypoba akkor szépen kifehéredett és olyan lett mintha új lenne.

Nem tudom mennyi idős a picid?Amúgy más pelusokat mosószappannal dörzsölöm be.

Amúgy áztatni sokszor nem érdemes sehogy sem mert tönkre megy.Na meg egyszer jártam úgy akkor csak szódába tettem hogy beszürkültek egymástól.


Ha jól tudom a nátrium-perkarbonát is jó.


A pelusokról írók privit...

2012. dec. 21. 07:06

Milyen típusú pelust adnál el, és milyen kg határos?



És egy másik dolog, hogy mossátok ki a sima textil pelenkát úgy, hogy ki is jön belőle az, ami benne van? :) Áztatom, folttisztítót használok, 90 fokon is mostam már, és még mindig benne van :)

3832. Bea0124
2012. nov. 29. 12:36
Érdekel valakit eladó pelus?
3831. dumboci
2012. nov. 27. 11:30

Sziasztok!


Bocsánat, hogy így hirtelen itt termek. Szobatisztság miatt volna 6db nagyon jó állapotban lévő BumGenius V4-es AIO-nk. Darabja 3500 Ft-ért.


Aki érdekel kérem privizzen. Köszönöm szépen!

2012. nov. 11. 19:08
Jo, de gondoltam, ha mellefolyik, cseszhetem... De amugy nem fenyes a belseje ugyhogy sztem furdonaci, mindegy, annak fogom hasznalni
3829. d71ef05a8e (válaszként erre: 3827. - F758a7200f)
2012. nov. 11. 14:15
Vizet öntve bele sem tudod kipróbálni? Egyszerűbbnek tűnik.
3828. Bea0124 (válaszként erre: 3827. - F758a7200f)
2012. nov. 11. 14:06
Hát szerintem öncs rá egy kis vizet máris kiderül mennyire tartja bent!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook