Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenkák fórum

Mosható pelenkák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3737. Zebra25
2012. okt. 25. 09:58

60 fokon mosok

Nálunk nem működik a víz beöntése előre mert a gépem kiszívja mielőtt elkezdene mosni


még a régi gépnál úgy mostam, hogy 1 vödör esővizet öntöttem a gépbe, de ennél a gépnél ezt nem lehet

nem tudom mennyi vizet használ, nem mértem meg

egyébként extra öblítés is van és a szódás előre feloldom

nem maradhat a ruhában

3736. Bea0124
2012. okt. 25. 09:54

Hány fokon mosol?

Még az jutott eszembe hogy esetleg marad fent maradvány szódabikarbóna a peluson és pisivel reakcióba lép és mar?!

Nem tudom mennyi vizet használ a géped de én most már úgy mosok lehet hülyén hangzik de öntök be egy kis kanna vizet.Mert így jobban mos a gép.Nem-e lehet nálatok is azzal a probléma hogy kevés vizet használ a gép?

3735. Zebra25
2012. okt. 25. 08:46

szódabikarbónával

sosem használtam hippót és szappannal csak a kakis foltokat szoktam késszel átmosni

a szappan teljesen allergén mentes

házi

jön a foga de hát azért nem kellene ilyen csúnyának lenni vagy nem tudom

most vettem bepanthent, meg pelsanot(herba boltba)

most reggelre már szinte nem is látszódik semmi abból a piros csúnyaságból

3734. Bea0124
2012. okt. 25. 08:07

Angi konkrétan mivel mosol?

Attól nem hinném hogy régi mi már több mint egy éve nyúzzuk őket és használtan vettem ráadásul!

Nem lehet hogy a túl takarítás már bocsánat pl.hypó,mosószappan marad benne és az okoz problémát?

Áztatod még?

Kendének jön a foga nem?-attól is lehet ám nagyon durva a popó meg az ételek is befolyásolják lehet nem is gondolsz valami évelre és az okoz bibit.Vagy esetleg megfázás?


Bocsi a sok kérdésért de úgy gondolom ha eddig nem volt probléma akkor most miért.?

Én használok szárazontartót de csak este.

Lehet a selyem betétet kéne kipróbálnod azt direkt érzékeny bőrre van.

Mivel kened amúgy a popóját?

3733. Zebra25
2012. okt. 24. 23:18
Most az jutott eszembe, hogy nem az lehet, hogy régi a pelenka? mármint már lassan 1 éves és nagyon gyakran voltak mosva. Mindegyik ilyen göbös.Vagy bolyhos vagy hogy mondjam. Lehet az bántja a popóját? és persze a pisi ezen nem segít hanem csak tovább ront
3732. Zebra25 (válaszként erre: 3730. - D71ef05a8e)
2012. okt. 24. 22:35

ha helyre jött akkor lehet megpróbálom, de nem gondolom, hogy annyival több nedvességet szívna be

egyébként az elmúlt pár napban mivel 1,5 óránként szedtem ki a pelust a fiam alól, alig volt sok esetben pisis. Nem tudom, nem most nem kap semm újat.

Egyébként Ő mindig is érzékeny bőrű volt, semmi féle mosószert nem bír a bőre csak a szódabikarbónát. Lehet e miatt van, vagy lehet a vasalás, vagy nem tudom, de szegénykémet annyira sajnáltam

3731. Zebra25 (válaszként erre: 3729. - D71ef05a8e)
2012. okt. 24. 22:32
Igazság szerint nem is használok mást csak nagyon nagyon ritkán. Van 2 prefim és vagy 3 bambuszbetétes pelusom és ennyi. Minden alkalommal a tetrát használom. Baby bruinn? vagy nem tudom, azt hiszem tecós
3730. d71ef05a8e (válaszként erre: 3615. - Zebra25)
2012. okt. 24. 21:43

Még egy utolsó dolgo jutott eszembe, mivel Te írtad, hogy vasalod a tetrákat. Ha mondjuk tényleg igaz, hogy lesimítja a bolyhocskákat és ezáltal csökken a nedvszívőképesség, akkor nem lehet, hogy ezért nem vesz fel elég pisit és ezért is pirosabb a kisfiad popsija?


Csak egy ötlet... ha esetleg megpróbálnád alapos mosás után vasalás nélkül ráadni? Persze gyógyulás után, ha adsz neki még egy esélyt...

3729. d71ef05a8e (válaszként erre: 3728. - Zebra25)
2012. okt. 24. 21:36

:( Semmi más fajtánál nem tapasztaltad ezt, csak a tetránál?


Nem lehet, hogy nem a pelenka a hibás, hanem valamiért most csípősebb a pisije? Eszik valami újdonságot esetleg?


Persze ki kell próbálni más fajta pelenkát, ha más jó, akkor sajna a tetrát fel kell adni:(


Azt megkérdezhetem, hogy pontosan melyik márkát hazsnálod tetrából?

3728. Zebra25
2012. okt. 24. 20:22

Én azt hiszem kedzem feladni.

Most estére Kendémnek olyan volt a feneke mintha megégett vona. Vörös volt és forró:(

Hiába pelenkázom 1,5 óránként, hiába mosom a fenekét, ha kenem az se jó, ha nem akkor az sem jó. Szárazontartó betétet is próbáltam és az sem jó valamiért.

Nem nekünk való a tetra pelenka, legalább is nem arra, hogy egész nap az legyen alatta. Szerintetek ha veszek mégtöbb prefit azzal jobb lenne?

vagy hagyjam az egészet a francba.

Úgy elbőgtem magam mikor most kibontottam a fenekét.

3727. f758a7200f (válaszként erre: 3723. - Bea0124)
2012. okt. 24. 18:31
Pisisnel en sem torlok es nem csinalok semmit. Kivetel reggel mert sokaig abban a pelusban volt igy ebredeskor akar kaki akar pisi, popsimosas. Napkozben amikor kakis akkor megint mosdatas, es este furcsi. Multkor paradicsomosat evett es alig varta hogy megmossam a popsijat annyira csipte neki, 5 percig volt igy, megis belegondoltam, ha ezt csak torlokendovel toroltem volna le, hat szegenynek kimarta volna a feneket ami ottmaradt volna. Ahogy lemostuk szappannal vizzel, mindjart abbahagyta az ordibalast.
3726. Zebra25
2012. okt. 23. 17:24

ja, értem

na most azt találtam ki, hogy Nálunk mindig langyos a radiátor és azon fogok tárolni egy kis edényt és abba fogom mártogatni a törlőt és ott talán mindig langyos lesz a víz

na kivi vagyok

3725. Bea0124
2012. okt. 23. 16:39
hát a márkája Gaga pl.Huggies,Pampers :-D
3724. Zebra25
2012. okt. 23. 16:30

mi ez a gaga törlő?

most szabdaltam fel egy nagy frotír anyagot és azt is fogom használni törlésre, az talán nem olyan "durva" mint a terta

mert van aki a tetrát darabolja fel és azzal töröl

3723. Bea0124
2012. okt. 23. 16:23

Hú hát én nem szoktam szórakozni ha úgy látom fogom és viszem a kádba mosni a fenekét.Most gondolkodom én is mit kéne hogy kéne mert nagyon hideg a popsi törlő és Noel sír..Angi őszintén szólva Huggies törlő nálam 0ép vagyis nagy kalap szar.Próbáltam egy csomó féle popsi törlőt főleg azért is mert ugye én újra használom őket és nálam a tuti befutó az a gagas törlő!!Jó hogy párom csinált szombaton ilyen lehajtható pelenkázót a fürdőbe és ha kakil akkor ott fogom tisztába tenni.Amúgy lehet hogy gáz de van hogyha csak pisis a pelus nem is törlöm le neki.


Én is gondoltam hogy majd langyosvízbe mártok törlőt és akkorúgy de egyszerűbb csap alá dugni:-D

3722. Zebra25
2012. okt. 23. 15:55

Bekészítek egy termoszba vizet, egy tálkát amibe nedvesíthetem a törlőt és egy másikat amibe a használtat tehetem.

Most ezt fogom megpróbálni. Hátha.

3721. Zebra25 (válaszként erre: 3720. - Wanita77)
2012. okt. 23. 15:53

Látod, ez a bajom Nekem is. Keresztül a szobán, a nappalin, az előszobán és be a fürdőbe

Én most a mosógép teteján teszem tisztába:S

de ez így nem sokáig kivitelezhető:(

3720. wanita77 (válaszként erre: 3719. - Zebra25)
2012. okt. 23. 15:51

A spriccelőt én is próbáltam, de kakihoz nem jó, nem lesz elég nedves, hiába spriccelem. Pisihez jó.

Nekem nagyon messze van a csap a pelenkázótól, ezért nem tudom lemosni a popót, mert át kell vinni az egész szobán kakis fenékkel.

A termosz viszont jó ötlet.

3719. Zebra25
2012. okt. 23. 15:43

Most azt találtam ki, hogy a popsitörlőt kimosom mindig és amikor csak pisis akkor azt benedvesítem és azzal áttörlöm, ha kakis akkor meg mindig le fogom mosni a csap alatt.

Huggies popsitörlőnk van egyébként, ezeket most kimostam:))))))))) kiteregettem őket a bugyiscsipeszre és hamar megszáradnak.

Most olvastam, hogy egy anyuka reggel bekészített egy termoszba langyosvizet és mindig azzal nedvesítette a törlőruhát.

Vagy ilyen spriccelőt is lehetne bekészíteni, nem? és azzal nedvesíteni a törlőt

3718. f758a7200f (válaszként erre: 3717. - Wanita77)
2012. okt. 23. 15:34
En a vendegeknek teszek ki egy kosarban pici szines torulkozoket, egy kosarban van 12 pici 20x20as turi. De belegondolva, ha napjaban kb 2x kakilnak csak plusz reggel ebredeskor egy popsimosas, hat napi 3 boven eleg ami nedvesen kell
3717. wanita77 (válaszként erre: 3715. - Zebra25)
2012. okt. 23. 15:30

Én is szeretnék áttérni, de mindig elfelejtem odakészíteni a vizes edényt a pelenkázóra előtte.

És amikor nagyon kakis, akkor nincs sok kedvem azzal vacakolni és még azt is mosni utána. Inkább szivacsot fogok használni, azt legalább nem kell utána kimosni. Mert ha nagyon kakis, akkor nem lesz elég törlő. És ha veszel egy nagyobb, vastagabb szivacsot, azt fel lehet vágni kisebb vékonyabb darabokra és az sokáig elég.

3716. f758a7200f (válaszként erre: 3715. - Zebra25)
2012. okt. 23. 15:29

Nem nezlek hulyenek, ugyanezt tapasztaltam, pedig sok torlot kiprobalt az egesz csalad:)


En kenyelmesnek talaltam hogy egy pelenkazot tettem annak idejen a mosogepre es ez kozvetlenul a csap mellett volt. Most a bidek a wc-k mellett vannak igy oda pakolom a szaraz turit es ahogy vegeztem csak ateemelem oda, rogton betekerem, igy mig elerunk a pelenkazoig nem vizezzuk ossze az egesz padlot. De jo otlet a textil torlo is:) ugyis a pelusokkal egyutt bevagod kimosod, kesz nem is komplikalja tul az eleted

3715. Zebra25
2012. okt. 23. 11:27

sziasztok

használ e valaki textil popsitörlőt.

Én áttértem rá mártól.

Ne nézzetek hülének de Én kipróbáltam magamon ezt a popsitörtlőt és hiába alkoholmentes mégis csíp és rossz ez az olajos érzés amit hagy.

Gondoltam flanel anyagit fogok előre vizezni és azt fogom használni. Messze van a fürdő a pelenkázótól, azért nehézkes a dolog, hogy mindig lemosogatni.

3714. f758a7200f (válaszként erre: 3713. - Zebra25)
2012. okt. 22. 17:49
Mindenkeppen! Mondjuk nekunk a korhazban a noverke is mondta, egy idos noverke, hogy ha lehet, minden ilyen irritalodas eseten szappan-viz, ne carakodjunk popsitorlokendovel. Amugy is, a szappanban barmi lehet amire manapsag mindenki mondja hogy ez nem jo, az nem jo, de vegeredmenyben leoblited es kesz. Mig a popsitorlokendovel torolt popsit ugy egyebkent senkinek nem jutna eszebe leobliteni utolag, igy ha abban is van valami irritalo anyag, az bizony ott marad a feneken. Kenyelmes lehet utazaskor de itthon van lehetoseg popsimosasra, hat miert ne? Nem kell hozza levetkoztetni sem, akar a csap alatt gyors megvan es hidd el, a babak imadjak, mindjart nem annyira piros, nem viszket stb.
3713. Zebra25 (válaszként erre: 3712. - F758a7200f)
2012. okt. 22. 11:06

közvetlen a vb nyílásnál piros és picit duzzadt

igen, gyanítom, hogy a kaki erősebb, savasabb, de ezzel mit csináljak? itt is segíthet a popsimosás?

3712. f758a7200f (válaszként erre: 3708. - Zebra25)
2012. okt. 22. 10:34

En a foltokat egy 40 fokos vagy hidegvizes elomosassal eloszor fellazitom es utana a 60 fokos mosas, tenyleg a forro az beleegeti. Van a gepemen egy goz-folttisztitas opcio ami 40 fokos, ezzel elomosas sem kell hanem a 60-fokos mosas elott gozzel elokezeli, kevesebb vizet hasznal vele.


En azt vettem eszre mindegyik gyerekemnel hogy a papirpelustol is pirosodik ha olyan idoszak hogy fogzik vagy beteg mert eleve savasabb a kakija, vagy valami olyat evett amitol ilyen. Nekem az jott be, es ezt a textilpelusnal is csinalom, hogy a napi furdesen kivul napkozben tobbszor megmosom a fenekuket, szoval nem babatorlokendo meg ilyenek hanem szappan es viz (barmilyen babaszappan vagy valami de nem eleg soha letorolni babatorlovel hanem egy az egyben popsimosas es kesz). Es ezutan ha nagyon piros valamiert akkor bekremezem, ha nem, akkor krem sem kell, mert eleve a szappannal-vizzel lejott mar az ami irritalta:) eros pirosodasra par napig cinkes babakenocs, mikor latod hogy mar javul akkor eleg csak popsimosas es szarazra torles.


Csak viszonyitaskent: kimondottan vegbelnyilas koruli pirossag=kaksi savas volt, kaja, fogzas stb. Piros pattik az egesz popsin es vakarozik=nedvesseg miatt, tehat nem a kaki a hibas, itt tobbszori popsimosas+krem


Pl mi ejjelre is textil, ezert reggel rogton az elso a bide, mert 8 orat volt rajta minimum. Nem feltetlenul kremezem, marsiglia szappant hasznalok (ez olyasmi mint a mososzappan de olivaolajbol es hamuszappanbol keszul azt hiszem, regi recept alapjan, es nagyon enyhe, erzekeny borre is jo)

3711. Bea0124
2012. okt. 21. 19:22
Nekünk nagyon ritkán piros ahogy írod de én nem szoktam kenni csak ha tényleg úgy látom hogy na ezt már kenni kell.Igazából lehet azért olyan mert erősebbet pisil Kende és foga miatt is...
3710. Zebra25
2012. okt. 21. 10:36
okés, köszi
3709. d71ef05a8e (válaszként erre: 3708. - Zebra25)
2012. okt. 21. 09:38

Én csak az utóbbi kérdésedhez tudok annyit, hogy a forró víz éppen hogy beleégeti a foltot az anyagba. Már meglévő, régi foltot többszöri mosással apránént, illetve napfénnyel lehet kivetetni, a frisseket azonnal epeszappannal, folttisztítóval.


A pirosodásrl: ha a nedvesebb hátsó okozza, érdemes szárazon tartó flanelbetétet is hazsnálni, az átengedia nedvességet, de nem engedi vissza... sajnos egyéb esetekben nem tudom, mi a megoldás.

3708. Zebra25
2012. okt. 21. 09:26

sziasztok

Lányok, akik tetrát használnak, nem pirosodik ki időnként a baba popója?

Amíg eldobhatót használtam addig nem volt ezzel gond, sosem használtam popsikrémet, de már pár hete kénytelen vagyok mert mindig piros a lyuka.

Anyu mondja, hogy írassak fel bóraxos popsikrémet.

Ti használtok a tertához?

Még akartam kérdezni, hogy ha kifőzöm a pelusokat az vajon a foltokat is kiszedheti?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook