Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Modell fodrásztanulónak hajvágáshoz (Budapesten)? fórum

Modell fodrásztanulónak hajvágáshoz (Budapesten)? (beszélgetős fórum)


19. michelle.r (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 21. 20:13

Lehúzod a teljes fodrász szakmát, és most kiderül, hogy egy olyan helyre jársz, ahol a zs-kategóriás fodrászok praktizálnak? 🫣


A Laffertonra még nem hallottam embert panaszkodni, menj hozzájuk. Ha ennyi forgód van, értelmes fodrász szerintem nem vág neked Tatár Csilla frizurát, mert nem fogod tudni megszárítani.

18. Enissa (válaszként erre: 17. - Kacsahercegno)
febr. 20. 18:57

Volt a Kálvin téren egy, szuper fodrászaik voltak.

Sok ismert ember is járt hozzájuk.

Aztán átmentek a nagy Váci utcába, oda már nem követtem őket, mert ott a nagy ablakokon mindenki belát, azt meg utálom.

febr. 20. 15:54
Az szép... 🙄 Mondjuk több embertől is hallottam, hogy azok a szalonok hulladékok, és egy sima egyenes hosszú hajból nem tudnak 5 centit levágni...
febr. 20. 15:29

"neki kellene szólnia olyankor is."

Na, ez meg a másik. Bementem egy zöldalmás szalonba. Mondom: hátul és oldalt szemöldökvonalig a tűréshatárig rövidre és ritkítva, fejtetőn gomba szerű, vagy bubi, vagy ahogy szeretné. Azt mondja: Ó ebben a korban ez már nem illik. Igen finom és tapintatos módon közölte, hogy öreg vagyok már ehhez.;

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
febr. 20. 15:26

Így van. Volt a környéken fodrásznak tanuló és szórólapon keresett modelleket, gyakorlás céljából. Rendszeresen, többször vágta a hajam saját elképzelése szerint, de remek munkát végzett. Először nem kért semmit, az üzletben szokásos díj felét ajánlottam és jónak értékelte. Sajnos nem dolgozik már fodrászként, családi vállalkozás másik tevékenységét folytatja.

Ha nem kell a jelenleg érvényes "teljes" díjat fizetni, azt csinál a fejemmel/hajammal amit akar/tud.

Tehát a lényeg kezdetektől:

Ha úgysem úgy vágja le a hajam, ahogy szeretném, ne fizessek már tízezret egy fodrásznak.

14. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 15:20
Fuhh hát akkor nemtom, tényleg sok a béna fodrász sajnos... :( Mondom nekem is sok csalódásom volt, mire most találtam egyet aki úgy néz ki, jól tud rövid(ebb) hajat is vágni. Csak tényleg ez jutott eszembe, hogy sok embernek az elvárásai nincsenek összeegyeztetve az "anyaggal" amiből dolgozni kell. Bár tulképp az is a fodrász bénasága, neki kellene szólnia olyankor is.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
febr. 20. 15:17

Ez az! A vizsgafeladatkor nem vendég vagy, hanem egy fej, egy eszköz a tanuló keze alatt. Nincs saját kívánság, csak a vizsga számít.

Vagy a vizsgáztatók által kiadott feladat a lényeg, vagy a vizsgázó által elképzelt frizura, amivel le akarja nyűgözni a vizsgabiztosokat. A "fej"-nek ilyenkor nem lehetnek saját kívánságai. :))

febr. 20. 15:12
Tudomásom szerint a tanulók már hónapokkal korábban elkezdenek "gyakorolni" a kiválasztott fejen, és a különböző frizurákat vágni, vagy éppen hosszú hajból a legkülönbözőbb feltűzéseket kitalálni, megcsinálni... meg kell, hogy ismerjék, milyen fajta a haj, hogyan igazodik, mozdul, mennyire hajlékony, vagy éppen sprőd... Leginkább régről meglevő, visszatérő vendég, vagy éppen személyes ismerős, barátnő a kiválasztott. A vizsgafeladat az bizony vizsgafeladat. Ott és akkor kell megcsinálni, amikor a vizsga van. Akkorra kell annak a hajnak olyan hosszúnak, olyan selymesnek (vagy éppen sprődnek) lennie, hogy majd a vizsgán a kért, tervezett frizurát meg tudja belőle csinálni.
febr. 20. 14:05

Gimis koromban voltam a fodrásztanuló barátnőmnek modellja, hosszu vastag hullámos hajam volt.De gyorsan elment a kedvem-


- sosem csinált olyan frizurát, milyet szerettem volna, hanem, ami ki volt nekik adva vagy a saját feje után ment.

- utálom a kontyot, a feltűzött vagy összekötött hajat ( , olyan öregasszonyosnak , vidékiesnek tartottam, ma is )

Gyakran csinált kontyot, v feltüzte. Nem állt rosszul de nem szerettem. ( a gólyabálunkon kontyom volt,. elég kapós voltam vele, de nem tetszett)

- utálom, ha a fejemen vagy az arcom közelében nyúlkál -valaki

- rengeteg idő elment a modellkedéssel, igy kb 1-1,5 év után abbahagytam,.

A csaj különben menő fodrász, New Yorkban.

10. globus (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 20. 13:32
Ez tényleg érdekes dolog, mert pl. én is ugyanahhoz a fodrászhoz járok évek óta havonta, egyszer jól levágta, következő hónaptól nem tudta. Hiába mondtam, hogy ugyanezt, ugyanígy... egyre inkább hajlok rá, hogy a jó frizurák véletlenül sikerülnek. Számát sem tudom megmondani, hogy ez a jelenség hányszor fordult elő, hány fodrásznál.
febr. 20. 13:25
Fénykoromban (fél évszázada) egyébként volt több újság/magazin, amiből lehetett frizurát választani. De ha azt mondtam Burda friurát kérek, tudták mi az és álbalában sikerült. Tudom, régen minden jobb volt :-) :-) :-)
febr. 20. 13:22

Mindig mutatok képeket, egyenként és csoportosan innen:

[link]

Ez már inkább bob lehet, de ezeket is mutattam.

[link]

Tudom, hogy formázni kell. Körkefével szárítani, előtte fixálóva/rögzítővel kenni. Szárítás után wax, tincsenként. Naponta, kétnaponta újfa formázni. De ha nincs jól levágva, nem tudom kezelni.

2 év alatt egyszer sikerült egy fodrásznak a kért formára vágni. Utána egyre jobban elnagyolta, hátul géppel vágta minden alkalommal feljebb, szinte kopasz voltam már szemöldökvonalig. Ebben a korban már nem annyira illik.

7. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
febr. 20. 12:38
Nekem legalábbis ez a rövid sokkal kevésbé könnyen kezelhető, mint amikor vállig ért vagy derékig. Azt csak hagytam lógni, de ezzel minden nap foglalkozni kell, ha nem akarok úgy kinézni mint egy őrült :D
febr. 20. 12:37

Mindig mutatni kell képet hogy milyet szeretnél, többet is, nem feltétlen egyforma frizurákról, csak tudd megmondani hogy melyikben mi tetszik. Pl hogy fokozatos hátul, vagy a félresepert frufru meg ilyenek. Ha csak azt mondod hogy vágja olyanra mint D Tóth Krisztának, az lehet nem segít. Főleg ha a te fejeden ugyanaz nem állna jól.


Meg rövid hajnál sok forgóval azért nem alapvetés hogy szárítás után magától beáll, nekem is van pár hülye forgóm, igaz ezeknél hosszabb pixie a hajam, de ha nem szárítom be körkefével vagy valahogyan akkor bénán néz ki sajnos. Amit Tatár Csillán meg a Krisztán látsz, azokon is van hajformázó termék, meg kb tincsenként be van állítva.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Bnedora)
febr. 20. 11:31
Azzal is kiegyeznék, ha a kitűzött, mondjuk vizsgafeladat szerint vágná.
febr. 20. 11:29
Semmi különös kérésem nincs.Talán Tatár Csilla, D. Tóth Kriszta frizurájához hasonló formát szeretnék. Ahogy nézem, most pixy a neve ennek a formának. Nem kevés és nem vékonyszálú a hajam, de legalább 5-6 forgó van tarkón, fejtetőn, halántékon.
febr. 20. 11:25
Nem tudom, hogy mostanában hogyan működik ez, de anno a nővérem volt modell, de nem az ő kívánsága szerint csinálták a hajvágást, frizurát.
febr. 20. 11:24

Esetleg facebook csoportokat keresgélj, konkrétat nem tudok ajánlani de azt tudom elképzelni hogy vannak ilyenek.


Én sokszor magamnak vágom a hajamat, pont azért mert jártam úgy fodrásznál többször is, hogy kissé csalódást okozott a végeredmény, így nem kerül pénzbe és egy sima egyenes, vagy fokozatos bob frizurát magamnak is meg tudok csinálni.


A másik hogy ha nagyon nem jön össze egy fodrásznak sem a kérésed, akkor azt is érdemes átgondolni hogy vajon a te hajtípusodhoz passzol-e az a frizura amit kérsz. Pl. egy vékonyszálú hajból nem fog ugyanaz jól mutatni, vagy ugyaúgy kinézni, mint egy vastagszálú hajon. Illetve a formázás, beszárítás stb sem mindegy, attól hogy rövid, még lehet hogy nem elég csak úgy megszárítani. Lehet érdemes azzal kezdeni, hogy a fodrász véleményét kikéred, mit tud belőle kihozni, legalábbis én így szoktam ha néha fodrászhoz megyek.

febr. 20. 11:05
Valamikor régen; voltak tanműhelyek fodrásztanulóknak, elsősorban hajvágásra. Festést/dauert csak több alkalom után - oktató felügyelete mellett - végeztek. Vajon mostanában létezik valami hgasonló? Nem feltétlen az alacsonyabb ár miatt mennék tanulóhoz. Neki segítenék gyakorolni, nekem meg valamivel kevesebbe kerülne a hajvágás. Évek óta több üzletben több fodrásznak sem sikerült a kérésnek megfelelően levágni a hajam. Van, amikor képet is mutatok a kért frizuráról. Bosszantó, hogy nem kevés pénzt fizetek a számomra nem megfelelő munkáért. Semmi különleges elvárásom nincs, csak egy rövid/kezelhető formát szeretnék. Ha "ahogy esik úgy puffan" az eredmény, legalább ne "szalon" árat fizessek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook