Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi újság a kiskertben? fórum

Mi újság a kiskertben? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
236. PöttyösPanka (válaszként erre: 235. - 55Judit)
2023. aug. 16. 15:17
Nagy kár. Akkor gazolok.
235. 55Judit (válaszként erre: 233. - PöttyösPanka)
2023. aug. 16. 15:14
Szerintem nem igazán lehet megelőzni. Óhatatlan hogy a komposztra ne kerüljön érett magvú gaz. Meg a szél is hordja a kertre.
234. PöttyösPanka (válaszként erre: 232. - Myra)
2023. aug. 16. 14:52
A talajtakaró hasznos. Nekünk is van sokhelyen. Csak most egy új virágágyást alakítottam ki, ahova ültettem növényeket. Azért nem tudom letakarni, mert ültettem hagymásokat, amik még nem nőttek ki. Valamint talajtakaró növényeket, amik még nem fedték be az ágyást. Remélem ha szétterjednek, elfojtják a gazt.
233. PöttyösPanka (válaszként erre: 230. - 55Judit)
2023. aug. 16. 14:49
Jó, hát én is kikapkodom a kinőtt gazt. Csak elég lusta vagyok ahhoz, hogy elgondolkozzak rajta, a jövőben hogyan lehet ezt megelőzni :)
232. Myra (válaszként erre: 229. - PöttyösPanka)
2023. aug. 16. 14:23

Én vettem a Lidlben vízáteresztő talajtakarót, és nagyon bejött. Ott a kertben ahol a trágya volt, lótrágya, nagyon gazos, tarackos lett mindenhol, a trágyából meg komposzt, szétszórtuk a komposztot, erős lett a talaj így,

letakartam talajtakaróval és lyukakat vágtam bele ahová tök, cukkini, uborka, görögdinnye palánták kerültek. A növények gyönyörűek, gaz egy szál se, a talajtakaró átengedi a vizet és nem hagyja könnyen kiszáradni a talajt, amikor az özönvíz esőzés volt, semmi nem lett sáros és nem rohadt el. Ajánlom nektek.

231. Myra
2023. aug. 16. 14:17
A sok csiga keseríti meg az életem. Most hallottam ill. olvastam a mustárporról, ki szeretném próbálni, tapasztalata van valakinek?
230. 55Judit (válaszként erre: 227. - PöttyösPanka)
2023. aug. 16. 14:02

A komposztnak rétegei vannak. A giliszták ott jelennek meg, ahol már nincs meleg.

A gaz magvaival én nem foglalkozok. A komposztot beforgatom a földbe, aztán van hogy kapálok ha gazosodik a kert, van hogy kihúzgálom a nagyját. Nagyon nem zavar, esetenként ég jó is ha gazos a kert, mert nem hagyja gyorsan kiszáradni a földet. Persze nem a paréra vagy az allergénekre gondolok, hanem az alacsonyra növő többnyire talajtakarókra.

229. PöttyösPanka (válaszként erre: 228. - Libikóka)
2023. aug. 16. 13:56
Igaz. De az én komposztomból sokkal, de sokkal több gaz nő ki 🙈
228. libikóka (válaszként erre: 227. - PöttyösPanka)
2023. aug. 16. 13:53

A magaságyásba is kinő a gaz pedig abban csak bolti föld van.

A gilik meg a hüvösebb már érett részben vannak.

227. PöttyösPanka (válaszként erre: 226. - Libikóka)
2023. aug. 16. 13:34

Ez nem jó hír.

Forró szokott lenni a komposzt. Nem is értem, hogy nem főnek meg benne a giliszták :D De úgy látszik, ezeknek a magoknak meg sem kottyan.

A bolti virágföldben hogyhogy nincsenek bogarak, giliszták, magok?

226. libikóka (válaszként erre: 225. - PöttyösPanka)
2023. aug. 16. 12:48

Nem hiszem hogy van ellenszer.


Ha a komposzt hőmérséklete eléri azt a hőfokot amin elpusztulnak akkor jó.

Forró szokott lenni,,ennek ellenére marad benne.Talán nem mind.

Igyekszem hogy magos ne kerüljön bele,,de azért akad.

HA kijönnek ezek kicsi gizgazok ,csak átgereblyézem a tetejét és kiszáradnak.

Vagy a komposztra ,frissen nyírt füvet terítek,,az alól már nem jön ki ,,meg a talajból magából is jön ha van komposzt ha nincs.

2023. aug. 16. 09:14
Kinek van tapasztalata saját komposzttal? Vagy egy komposztálóm, és nagyon szépen beindult. Az aljában gyönyörű, érett komposzt van. A problémám csak az, hogy amikor gazolok, nem szoktam válogatni, hogy mi magzott fel, és mi nem, így a komposzt teli van gazok magvaival. Ahol szétterítem, ott megjelenik millió kis gaz csíra (meg paprika, dinnye, stb.). Erre mi az ellenszer? Nem akarom tudományosan, aprólékosan szétválogatni, hogy mit dobok a komposztra, és mit nem. Nekem pont az lenne a lényege, hogy elnyelje a szerves hulladékot, és ne a kukába kelljen dobni.
224. Channa*
2023. aug. 9. 22:20

A kertészkedést újra kell terveznem. Azt hiszem béna vagyok;)


Koktél paradicsom és az a hatalmasra nővő is van, illetve van lila paradicsomunk is valamennyi, de nem tudjuk, hogy mikor számít érettnek.


Paprika, minden tövön 1 db, de nem az igaziak. Vékony és az íze sem az igazi.


Uborka csak néhány darab lett.


fejtőbab annyi, hogy jövőre elültessem.

Zöldbab is nagyon kevés, semmire nem elég, így azt is elültetem jövőre.


Tök, nem lett.

Kígyó uborka és haloween tök se, ahogy disztök sem lesz, ha jól látom.


Póréhagyma vastagodik, de nem tudom, hogy mi lesz belőle.

A dughagyma sem lett új hagyma.


Málna volt néhány szem, ahogy eper is. Ezek fincsik voltak, csak kevés.


A rézvirág viszont gyönyörű, remélem az őszi rózsám is szép lesz. A mézvirágom is egész jól néz ki.


Az egyik fenyőfám is megbetegedett:(


Most épp nézegetem, hogy szeptemberben mit kell csinálni a kertekbe. Igyekszem jobban és tudatosabban csinálni jövőre...

2023. aug. 9. 21:28

A nyári almafán már alig van alma, de kezd érni a körte.

Az első vilmoskörtét az idén tegnap kóstoltam.

2023. aug. 7. 20:26

Bőség ideje van.


Most a vöröshagymát féltem kicsit,,,vagy nem kicsit,,kellene egy-két szárazabb nap.

Paprika rengeteg van,,ez szinte szentírás ha sokat ültetek akkor bumm van ,,,ha csak eleget akkor meg kevés lesz:))

A nagyobb paradicsomok megrepedtek,,

Érik a piros vilmoskörte,más körtéken is van ,,nagyon finom,,ezek tartják a frontot,más fán semmi,,van még pár szem alma,a szeder inkább rothad mint érik.

221. tumbo2 (válaszként erre: 216. - Amaunet)
2023. aug. 4. 20:30
nekem is gyönyörűek voltak,még a járda köze is tele volt velük.de mikor már nem tudtam kapálni,sajnos le kellett permetezni.
220. Channa* (válaszként erre: 219. - ,zumba)
2023. aug. 4. 19:15
Csak arra gondoltam, hogy van dinnyemagom és ha elültetném, talán még lehetnének rajta kisdinnyék, bár azt a néhány darabot, amit savanyúságnak elteszek, lehet, hogy érdemesebb megvenni...
219. ,zumba (válaszként erre: 218. - Channa*)
2023. aug. 4. 19:08
Lehet hogy van már direkt erre nemesített fajta, nem tudom.
218. Channa* (válaszként erre: 208. - ,zumba)
2023. aug. 4. 18:55

Köszönöm!

Én is erre gondoltam, de valahol olvastam, hogy az egy külön fajta.

217. ,zumba (válaszként erre: 216. - Amaunet)
2023. aug. 4. 17:06
Az nagyon szép, főleg hogy vegyes színben szoktak tündökölni.
216. Amaunet
2023. aug. 4. 10:59
Az egyik udvar nagyon tetszik. Purcsinrózsával van beterítve.😀
2023. aug. 4. 10:55
Nem kell locsolni volt eső éjjel.
214. vigyefene (válaszként erre: 209. - ,zumba)
2023. aug. 4. 10:43
Régen sok savanyú görögdinnyét ettem, ősszel tették el hordóskáposztába. Azok ököl nagyságúak voltak, és természetesen zöldek, tehát éretlenek, még nem pirosak.
213. csemár
2023. aug. 4. 10:36
Fonnyadozik minden, hiába locsolok.
212. globus (válaszként erre: 208. - ,zumba)
2023. aug. 4. 08:22
Még nem ettem, nem is láttam, de kíváncsi lennék rá.
211. ,zumba (válaszként erre: 210. - Libikóka)
2023. aug. 4. 08:17
Minden hagymát kiszedtünk szerencsére.
2023. aug. 4. 07:37
Ömlik az eső,,a hagymának már nagyon nem kellett volna.Meg a paradicsomnak se ,,
209. ,zumba (válaszként erre: 203. - Channa*)
2023. aug. 3. 22:02
Görögdinnye -régen a fekete héjú volt- kicsi, zöld, diónyi, almányi méretű "termését" rakták be savanyúságnak. Gondolom, a ma kapható fajtákból ha lesz dinnyenövény, lesz rajta kis dinnye, amit el lehet készíteni savanyúságnak. Szoktak a piros belsejű állapotúból is eltenni, de én ilyet nem ettem, nem ismerem.
208. ,zumba (válaszként erre: 205. - Globus)
2023. aug. 3. 21:50
Igen, normál görögdinnye "kicsinyét" rakták a rokonok savanyúságnak.
207. Channa*
2023. aug. 3. 20:13

Rengeteg rézvirágom van:D 1 hajnalka is lett a kertben, de oda nem is ültettem, ahová ültettem ott nincs:D


Holnap leszedem a megért paradicsomokat és az uborkát is, meg a zöldbabot.


Tököm nem lesz, bár a dísztök hatalmasra nőtt, de még nem virágzik.

Még mindig van néhány szem eprem és málnám is. Persze, sosem volt sok, kb. mindig 3-4 szem érik meg:D

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook