Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől van, hogy rettegek az otthonomban minden zajtól? fórum

Mitől van, hogy rettegek az otthonomban minden zajtól? (tudásbázis kérdés)


1 2
29. Hegyirabló (válaszként erre: 26. - Jstefan)
2014. nov. 20. 22:20
Állítólag itt homokréteg van a födémben. Létezik ilyen, vagy csak etettek?
2014. nov. 20. 22:19
Arról nem is szólva, hogy kizárólag úgy tudnak közlekedni, hogy teljes testsúlyukat beleadják minden lépésbe. Én vagyok az egyetlen ember a világon, aki bár 180cm és 82kg, még is puhán, légiesen járok, és még meg sem erőltetem magamat vele???
27. Hegyirabló (válaszként erre: 25. - B4f6d81dc8)
2014. nov. 20. 22:17
Én most költöztem ide. Eddig egy 40 lakásosban laktam, papírvékony falakkal. Jobbról-balról, mindenhonnan hallottam mindent, ráadásul kis lakás is volt, nem volt tér. Ez kétszer akkora, falszomszéd nincs, csak a felettem laknak. Én is azt hittem, hogy itt majd jön a nyugalom, de nem. Majdnem ugyanaz, mint előtte. Csak eddig a szomszéd beszédét hallottam, kristálytisztán, most az egész napos rohangálásulat hallgatom. Ezt én nem tudom ésszel felfogni. Hova tudnak egész nap rohangálni? Én ha itthon vagyok, akkor leülök, eszem, olvasok, netezek, nagy ritkán tévét nézek. De nem rohangálok ide-oda öt percenként. Ezek folyton pakolnak valamit. Nekem is van sok cuccom, valószínűleg több, mint ezeknek a bérlőknek, hiszen én tulajdonos vagyok, még sem pakolok. Mint ha nem is egy lakás, hanem egy raktár lenne a fejem felett, annyit pakolnak egész nap.
26. jstefan (válaszként erre: 20. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 22:07
Vannak akik 5 évente cseréltetik a burkolatot,és a kontárok kihagyják a hő-hangszigetelést. Ezek a műszaki előírások minden országban érvényesek.A fizika törvényei miatt fontosak, mindegy mikor épült a ház, ha a parkettát,vagy padlólapot közvetlenül a kb. 10-15 cm vastag vasbeton födémre rakják minden lehallatszik mert födém tudja a fizikát!!!
2014. nov. 20. 21:57
Szerintem a költözés segíteni fog a gondodon, én már a 3. helyen lakom ha azt nem nézzük ahol felnőttem. Először albérletben kezdtem, egyedül, mert nem akartam lakótársat, ezt imádtam, teljes szabadság, újdonság, nagyon jó volt! Aztán muszáj volt onnan elmennem és a következő albi egy régi házban volt, ahol nagyon féltem főleg a vége felé, egyszerűen rettegtem mindentől mint te. Most már 1 éve saját lakásban lakom és ez már ismét az a teljes nyugalom, minden rendben pedig voltak mellettem zajos lakók de mégsem zavart az sem, egyszerűen jobb a légkör itt. Remélem egy költözés neked is segíteni fog! Minden jót! :)
24. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 23. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 21:53
tudom....
23. Hegyirabló (válaszként erre: 22. - 16b5d6ae34)
2014. nov. 20. 21:49
Ráadásul azt is érzem, hogy senki nem hallgat meg, simán dilinyósnak néz, és senki nem ért meg.
22. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 20. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 21:36
Szakorvos soha nem tanácsol semmit:) Megpróbál rávezetni a megoldásra, de csak magadnak kell kitalálni mit tegyél:)
21. Hegyirabló (válaszként erre: 19. - Angelic smile)
2014. nov. 20. 21:32
Végső esetben ezt sem tartom kizártnak.
20. Hegyirabló (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2014. nov. 20. 21:31

Voltam szakorvosnál. Ő állapította meg a túlérzékenységet. Mikor kértem, hogy csináljon valamit, csak hümmögött, valódi megoldást nem javallott.


Amit leírtál műszaki dolgokat, mindel tisztában vagyok, elolvastam egy rakás fórumot, szakcikket.


Pereskedhetnék, tudom. Biztos vagyok benne, hogy győztesként kerülnék ki. De mikor lenne ez? Mennyit kellene addig szenvednem? Inkább elmenekülök.


Egyébként ez egy 40 éves ház. Csak 9 lakás van benne. Biztos vagy benne, hogy 40 éve is voltak ilyen építési előírások? A szocializmusban is spóroltak az ilyen dolgokon, vagy ez csak a rendszerváltás utánnak a szüleménye?

19. angelic smile (válaszként erre: 16. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 21:31
Pest környéki városba is kiköltözhetnél. Tesómék is Pest mellett laknak. A lényeg az volt, hogy a két gyereknek tudják biztosítani a friss levegőt, 1 órán belül autóval a munkahelyükön legyenek és legyen saját kertjük, valamint senki ne zavarja őket.
18. jstefan (válaszként erre: 5. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 21:27
A túlérzékenységeden pszichiáter szakorvos segíthet! Vannak helyzetek amikor társasházban, különösen panelházban a felső lakó parkettát,vagy hidegburkolatot cseréltet kontárokkal,és butaságból vagy takarékosságból a műszaki szabványokkal ellentétesen kifelejtik a hangszigetelő réteget, a burkolatot közvetlenül a födém vasbeton rétegére rakják.Ezért a legkisebb zaj,lépés,beszéd áthallatszik,és mint egy membrán felerősödve hallható! Ha az alsó lakó teszi ugyanezt akkor a falak vezetik fel az ilyen hangokat. Érdklődd meg a felső és alsó szomszédtól hogy végeztek-e ilyen munkákat,és a hangszigetelést beépítették-e a burkolat alá. Ha szabálytalan volt a kivitelezés akkor a jegyzőhöz fordulhatsz,és az építési hatósághoz mert az okozott zaj előidézésével birtokháborítást követnek el,ezenkívül peres úton kártérítést követelhetsz a lakhatatlan lakásod értékcsökkenése miatt,és a fűtési hőveszteséged miatt!!! A megoldás nálad,barkácsüzletekben kapható nikecell hő és hangszigetelő réteg felragasztása,aminek költségei a szomszédra átháríthatók!
17. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 16. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 21:22
Remélem megoldódik...találsz egy házat és megtalálod a csendet, nyugalmat:)
2014. nov. 20. 21:12

angelic smile, Zsuzsanka43, fincsi5


Amit írtatok hárman, abban mind igazatok van. Nagy jól fogalmaztátok meg.


Angelic smile: Igen, én is erre vágyom, hogy ne másszon bele senki a privát szférámba, akár még annyival sem, hogy mászkál felettem a papucsában. Legszívesebben egy tanyára mennék, helyes kis állatkákkal, de nem tehetem meg, mert dolgozni, tanulni kell valahol.


Zsuzsanka43, imádnék falun élni. De ugyanaz a helyzet, amit előbb írtam, mi lenne a munkával. A megoldás Pesthidegkút lehetne, ami falu a városban, de azt meg nem tudom megfizetni. Ennek ellenére már nézegetek arra, miközben árulom a lakásomat. Hát ha kifogok valamit. Most már azon vagyok, hogy osztatlan közösbe is mennék, ha különálló ház.


Fincsi5: pontosan ezt érzem én is. Teret szeretnék, a lakás mint ha összenyomna, pedig nem vagyok klausztrofóbiás, inkább tériszonyos. Pedig most is budai kertvárosban lakom, hegyvidéken, csak társasházban. Azt hittem Belbuda után, hogy itt nyugtom lesz. Nem lett.

15. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 20:39

Szerintem nem szereted a lakást, és lehet, sose fogod megszeretni.:)

Én régóta vágyom kertes házba, de pár éve, mióta itthon vagyok, ugyanezt éreztem, mint te, hogy nem volt kedvem bemenni.

Mióta tudom, hogy elköltözünk, már oké.D

2014. nov. 20. 20:35
Pedig te is járkálsz, engeded a vizet, Mosogatsz, fôzöl, szól a tv, stb.
13. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 10. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 20:33

A válasz a második és a harmadik mondatodban benne van.

Vissza az erdőbe...ott vagy otthon, ott szeretsz élni....vagy még talán falun.

Valamit lépned kellene, mert a pánikbetegség a küszöbön áll..:((

12. angelic smile (válaszként erre: 10. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 20:32

Családi házat vegyél egy nyugodtabb környéken amennyiben megteheted. Én élvezem, hogy senki nem kopog a szomszédban, nem járkálnak klumpával az éjszaka közepén a fejem felett és nincs hajnalig tartó disco alattunk.

Igen, mindenki megérdemli, hogy amint hazamegy, élvezze a csendet. Pláne, ha pedagógus vagy! :D (Ezt egy pedagógus ismerősöm mondta.)

11. Hegyirabló (válaszként erre: 7. - Cc7a88f96d)
2014. nov. 20. 20:27

Biztos, hogy igazad van, de nem találom az okát. Jó és jól fizető munkám van. Persze stresszes, de hát melyik nem. Szép helyen, szép lakásban lakom. Rengeteg hobbim van, meccsre, operába, moziba, kirándulni, sportolni járok, mostanában rákaptam újra az olvasásra, falom a könyveket. Nem szedek altatót, nyugtatót. Inni is elvétve, van, hogy hetekig nem.


De ez egyszerűen megőrjít.

10. Hegyirabló (válaszként erre: 6. - 16b5d6ae34)
2014. nov. 20. 20:24

Biztos vagyok benne, hogy jó nyomon jársz, én is keresem a választ, de nem találom. Biztosan hihetetlen, de én erdőben nőttem fel, a főváros peremén. Aztán elköltöztem falura. Utána visszajöttem a városba, és laktam egy helyen 10 évig. Ott kezdődött el, hogy elkezdtem rettegni a szomszédok keltette zajoktól. Nem tudom megmagyarázni, mi az oka, pedig szeretném. Az érzést is nehéz megmagyarázni. Olyan az érzés, hogy ha itthon vagyok, akkor - ahogy a dal is énekkli - élvezni akarom a csendet, ha már a világ olyan zajos. És rettegve várom, hogy mi töri meg a csendet. Amikor ez megtörténik, akkor valóban rettegek. Olyanokat gondolok, hogy "Miért csinálja? Meddig tart? Fogja még csinálni?". De például az autók zaja nem zavar, persze itt kevés autó jár. Csak a szomszédjaim zaja zavar. De ez volt az előző lakásomban is. Pedig ide még csak fél éve költöztem, de már árulom, mert most költöztek fölém, és nem bírom a zajt, amit okoznak. Mint ha fel lenne erősítve bennem. Csak erre koncentrálok, semmi másra. Nem tudom kizárni.


Mit tegyek? Beleőrülök, és ha nem magamat nyírom ki, akkor simán meghalok szívrohamban, úgy kalapál. 35 éves vagyok.

2014. nov. 20. 20:21
Valami relaxációs, finom, halk, lágy zenéket hallgatni? Amire fókuszálsz, azt hallod meg.
8. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 5. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 20:19
Nem mindig a tabletta oldja meg a problémát.
7. cc7a88f96d (válaszként erre: 5. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 20:19

Mit tegyél?

Hát szerintem simán kezdj el gondolkodni,hogy érdemes e egy ilyen sz.rért szorongnod...

Te kell rájöjj,hogy mi ennek az igazi oka,mivel az hülyeség,hogy hallasz dolgokat és előtör belőled ez az egész.Ennek lelki oka van és szerintem ha jól magadba nézel,rá fogsz jönni,hogy mi miatt van ez.Valami nyom lelkileg,de még te sem vagy vele tisztában...

6. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 5. - Hegyirabló)
2014. nov. 20. 20:18
Ért valami stresz?...valamivel össze tudod kapcsolni,hogy mikor kezdődött?
2014. nov. 20. 20:15

Sziasztok!


A saját otthonomban rettegek minden zajtól, amit a szomszédjaim produkálnak. Pedig nincs, csak egy szomszédom, az is csak felettem, nem is hallok mást, csak ahogy mászkálnak a lakásukban.


Még is, már rettegéssel tele megyek haza. Állandóan remeg a gyomrom, kalapál a szívem. Képtelen vagyok megnyugodni, már étvágyam sem nagyon van. Nem tudok semmire koncentrálni, állandóan csak a zajokra figyelek.


Voltam orvosnál, azt mondta hiperszenzitív vagyok, de javallata nem volt, nem írt fel semmit. Mitől van ez? Mit tegyek, mert már a legrosszabb gondolatok járnak a fejemben?!?

2014. nov. 20. 20:13
Milyen zajok vannak?
2014. nov. 20. 20:13
Egyedül az ember könnyen beképzel dolgokat.
2014. nov. 20. 20:13
Ezt neked kéne tudni,nem?
2014. nov. 20. 20:12
Mitől van, hogy rettegek az otthonomban minden zajtól?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook