Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől ropogósabb a boltban kapható fagyasztott sült krumpli, mint a frissen elkészített? fórum

Mitől ropogósabb a boltban kapható fagyasztott sült krumpli, mint a frissen elkészített? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 9. 22:02

Akkor sem lesz fonnyadt a sültkrumpli, ha előtte megsózod az olajat, mert általában sózás után "esik össze"...

Érdemes kipróbálni... És ha előtte kicsit megfőzöd, akkor lesz igazán fincsi.

2009. febr. 10. 14:45
Én inkább nem akarom tudni. :) Az összetevőket sem árt megnézni, némelyikben alig van krumpli. :/
2008. dec. 8. 18:19
Nem mindegyik krumpli jó sütni,mint ahogy van olyan amelyik pürének sem jó.Egyébként úgy csinálják,hogy félig megsütik,és ha kihűl utána forró olajban megsütik.
2008. dec. 8. 16:18
:-)
2008. dec. 8. 15:03

A normál krumpli is fincsi ropogós tud lenni, csak sültkrumplinak való krumpli kell hozzá és persze nem az, hogy megveszünk egy hatalmas zsákkal és egész télen azt esszük, hanem mindig friss kell, mert csak egyre puhább lesz.

Krumpliból sok féle van, tényleg nem mindegy, hogy melyiket mire haszánálja az ember. Természetesen az áruk is különböző, ami sültkrumplinak való, az elég drága.

De általában olcsóbb a félkész és egyszerűbb is. :D

Egyébként a jó sültkrumpli készítéséhez nem csak a megfelelő krumpli kell, hanem pucolás és felszeletelés után meg kell mosni, majd alaposan megszárítani, majd elkezdeni kisütni, félkész állapotban kivenni, hagyni kihűlni, majd újra sütni. Így lesz az igazi. De kinek van erre ideje? Nekem tökéletesen megfelel az, amit csak ki kell önteni a zacsiból.

3. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 2. - Lilly1)
2008. dec. 8. 14:30
Ha nincs is vékonyra vágva van rajt már egy sütési réteg majd te a sütésnél csak vastagítasz rajta azért lesz a külseje vastagabb és azt nehezebb átharapni. Ha fissen sütöd a kruplit ez a réteg a folyamatos sütéstől vékonyabb lesz.
2008. dec. 8. 14:21
Szerintem attól, hogy nagyon vékonyra van vágva és elő van sütve, azaz már csak minimális nedvesség van benne.
2008. dec. 8. 14:20
Mitől ropogósabb a boltban kapható fagyasztott sült krumpli, mint a frissen elkészített?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook