Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől lenne jobb az életed? fórum

Mitől lenne jobb az életed? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. nov. 30. 09:38
nem kell, hogy jobb legyen... de szeretném, ha soha nem lenne rosszabb...
52. ágica... (válaszként erre: 49. - 02db590b2c)
2011. nov. 30. 09:36
Ha valaki nem látja a belső értéked azzal kell foglalkozni szerinted? Én nem szoktam ! Ezek általában az energia vámpírok ! Olyankor menekülés van ! :)
51. 888efd6baf (válaszként erre: 46. - 706217a8a2)
2011. nov. 30. 09:33

Tudod, én nem akarlak megbántani a hitedben, sem senki mást, ám nekem még semmilyen felsőbb erő nem osztott szükség szerint. Amim van -minden értelemben-, azt magam értem el, ill. a férjemmel értük el.


Egészségre visszatérve: sokmindent meg lehet venni pénzzel. Az minőségi ételeket, hogy ne legyenek emiatt betegségeid. A sportot, az időt a sportra, aminek hiánya szintén betegségek okozója. A nyugalmat, mindennapi szorongás mentességet, mert a szorongás is betegségeket okoz. Meg lehet venni a pihenést, ami kell az egészséghez. meg lehet venni a jobb orvosi ellátást, az azonnali műtétet, a legjobb orvosokat... Nem mindent, de nagyon sok dolgot meg lehet venni.

2011. nov. 30. 09:31
Ha nem is lennék.
49. 02db590b2c (válaszként erre: 44. - Ágica...)
2011. nov. 30. 09:30

Ez mar sokkal "emberszagubb":) de van olyan is,mikor masok nem latjak meg a bennunk rejlo belso ertekeket...


Nem jo vilagban elunk,de volt valaha igazan jo ez a vilag?Vagy lesz valaha igazan jo?

48. 02db590b2c (válaszként erre: 39. - 706217a8a2)
2011. nov. 30. 09:26
Ez leirva nagyon konnyunek tunik,de megvalositani annal nehezebb.
47. 02db590b2c (válaszként erre: 42. - Ágica...)
2011. nov. 30. 09:22

Vagy a masik fejeben:D

De amugy ertem amiket irsz,csak kicsit kozhelyesek nekem.Ettol fuggetlenul vannak benne igazsagok.

46. 706217a8a2 (válaszként erre: 33. - 888efd6baf)
2011. nov. 30. 09:21

No ez..az...


Lehet az embernek bármennyi pénze ,egészséget nem tud venni.Akármilyen kórházba megy,ahol minden aranyból van,tálcán raknak elé mindent....!.

A Jó Isten igazságos.Tudja,hogy hol kinek,hol,mire van szüksége...vagy nem szüksége...!!!

45. 888efd6baf (válaszként erre: 40. - 706217a8a2)
2011. nov. 30. 09:20
Azt gondolom, ez a hozzáállás a boldogság alapja.
44. ágica... (válaszként erre: 39. - 706217a8a2)
2011. nov. 30. 09:20

Sok ember nem tudja értékelni azt amije van ! Pénzre, gazdagságra vágynak ez felemészti őket.. vagy azt nézik bezzeg mások ... külsőségekkel vannak elfoglalva a belső értékek helyett !

Nem jó világban élünk!

Én például nem nézek már híreket! Nem hiszitek el, mennyivel jobb anélkül, lehet strucc politika, de szerintem megéri nem elcseszni az estémet!!

2011. nov. 30. 09:20
több egészségtől, kiegyensúlyozottságtól
42. ágica... (válaszként erre: 38. - 02db590b2c)
2011. nov. 30. 09:17

Lehet úgy is ! :) Minden fejben dől el!

Én teljesen a saját erőmből értem azt el, hogy ne legyek boldogtalan!

Nem mentem el máshoz tanácsot kérni, mert hogyan adhattak volna? Vagy erőt? Senki nem tudja megoldani a problémánkat, csak saját magunk! Ha van célod sokkal könnyebb az életed! Aprókat kell lépni, mert akkor kisebb az esély, a bukásra !

Elcsépelt mondat tudom, de mindenki a maga sorsa kovácsa! Legyél egy kicsit önző . Élj! Tedd meg azt amit szeretnél, én nem alkuszom már meg . Ha valamit akarok, akkor arra koncentrálok!persze arra mindig gondosan ügyelek, hogy ne más eltaposásával jussak előrébb!

Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek rossz napjaim, mert hazudnék! De igyekszem felül kerekedni!

41. alfoldi13 (válaszként erre: 34. - 888efd6baf)
2011. nov. 30. 09:16
ebben van valami ,
40. 706217a8a2 (válaszként erre: 34. - 888efd6baf)
2011. nov. 30. 09:14

Már aki megtudja!!

De egyre kevesebben tehetik meg.

39. 706217a8a2 (válaszként erre: 36. - Ágica...)
2011. nov. 30. 09:12

Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad - egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.


Juditmama.

38. 02db590b2c (válaszként erre: 36. - Ágica...)
2011. nov. 30. 09:05

:D

Ha ketelkedek,es nem hiszek a valasznak...na az mar baj.Jo,tudom,akkor minek kerdeztem:)

37. 02db590b2c (válaszként erre: 32. - Minerva223)
2011. nov. 30. 09:04

Persze,nem kell ehhez haboru,meg ehinseg,de mi lenne ha meg az is lenne?Ha ebben is boldogtalanok vagyunk,mai most van?


Es ez az,hogy legtobbszor egy tragedia,vagy halalkozeli elmeny ebreszti fel az embereket,hogy meglassak mi is a szep az eletben.Bar sokan meg akkor sem latjak.

Orulok a valszodnak,es igen,sokan meg a sok penztol sem boldogok.Mert onmagaban az keves.


A bolodgsag magatol/magadban jon.Ez a nehez resze:)

2011. nov. 30. 08:52

Egyszer élünk!!!

Mi emberek bonyolulttá tesszük a dolgokat:

hiányzik? hívd fel...találkozni akarsz valakivel? hívd el...akarod hogy megértsenek? magyarázd el...kételkedsz? kérdezz...nem tetszik? mond meg..tetszik? még inkább mondd meg...kedved van hozzá? tedd meg..akarsz valamit? a legjobb megoldás az hogy kérj...hisz a "nem" már úgyis a tiéd de talán kapsz egy "igent"...csak egyszer élünk legyünk boldogok...

35. 888efd6baf (válaszként erre: 21. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 30. 08:49
Ez nem létbiztonság, ez kisebb nyomor, de mindenképpen szűkölködés, vegetálás.
2011. nov. 30. 08:42

A férjem kedvenc mondás:


"Csak egészség legyen, a többit megvesszük!" Szerintem ennyi a lényeg.

2011. nov. 30. 08:42

Érdekes dolog ez a pénz. A felmérések szerint nincs több boldog ember a gazdagok között, mint a szegényekhez között, sőt, azok a szegények, akik meggazdagodtak, kb. egy év múlva ugyanolyan lelkiállapotba tértek vissza, mint akkor voltak, amikor még nem volt pénzük.


Önmagában nem tesz boldoggá, miért is tenne?

De, mert mindig van egy de: azt el tudom képzelni, hogy aki nyomorog, az nagyon "boldog" lenne havi 200 ezer forinttal, legalábbis egy ideig.


A pénz nem boldogít önmagában, azonban nélküle, a teljes hiányában nagyon nehéz boldognak lenni.


Nem gondolok itt sokra, az alapokra csak: egy normális életszínvonalra. Amikor nem gond a számlák befizetése, a hobbik gyakorlása, a minőségi élelmiszer, a szórakozás, a nyaralás. HA eléri ezt a színvonalat, ott derül ki, hogy tud-e anyagilag "gondtalanul" boldog lenni az illető.


Az én tökéletes boldogságomhoz jelenleg az hiányzik, hogy édesanyám nem egészséges. Ha az lenne, én perfektül kerek világban élnék :-)

2011. nov. 30. 08:40

A boldogság fogalma szerintem egyén függő.Van aki csak attól lesz boldog ha sok és még több pénze van, és van akinek elég egy szép szó, egy csokor virág.

Most csak a végleteket írtam. Persze fontos a pénz,mert megoldja az alapvető problémákat,de....

Amikor rákos lettem megtanultam örülni minden apróságnak amit addig észre sem vettem. Pl: egy csoda szép kis fának,ami tavasszal kirügyezik,a tücsök hangjának,egy szép csillagos nyár éjszakának,amit a párommal nézegettünk kézenfogva. A boldogság nem egy nagy globális valami, hanem az apró örömök összessége. Amíg ezt nem vesszük észre nap mint nap addig, hiába van pénz. Lehetsz Te boldog az utazástól, az ékszerektől, vagy a jóléttől, de az függőség csak, mert bármikor elapadhat a forrás.

Ha a hajlam benned van az öröm felismerésére akkor bearanyozza a napod a sok apró "boldogság" ami rendszeresen szembe jön veled.

Nincs sok pénzünk, mert mindketten rokkant nyugdíjasok vagyunk. ( a párom is rákos lett) és itt van a fenyegetettség, hogy ezt a keveset is elveszik. Ilyen világot élünk. Nem kell ide háború, vagy éhinség, mindenki megéli így is a maga "nyomorát"! ,hát akkor nem egyszerűbb annak örülni ami van és nem sóvárogva elégedettlenül megélni az életet??????


Ez persze csak magán vélemény, hiszen mindenki másképpen látja , nézőpont kérdése a dolog. A legfontosabb az egészség , a boldogság magától, MAGADTÓL jön!

2011. nov. 30. 08:40
szeretnék hússzal fiatalabb lenni s gondolom ez már nem fog menni
30. Lexike
2011. nov. 30. 08:26
szerettem volna, bocsi a kicsi közben elküldte, fél mondatnál:))
29. Lexike
2011. nov. 30. 08:25
Sajnos a pénztől. Mert akkor lehetne még egy babám:). De sajnos egyre rosszabbnak látom a helyzetet. De a borús napokon is nagyon sok örömet okoznak a fiaim és már ettől jobb Nekem. Remélem ha nem lesz több pénzünk akkor sem kell a életszíntünket nagyon sokkal lejebb adni. (remélem értitrek, mit
2011. nov. 30. 08:19

Per pillanat, ha nem kaptam volna meg vagy 2 hete a felmondásomat a munkahelyemrol, akkor most boldogabb lennék.

Egészség!!!!-mert ha ez megvan, akkor pénz is lesz valahogy.

Annyi pénz, hogy elég legyen a rezsire, kajára, it-ott kirándulásra/ez most is megvan, de kitudja meddig és jó lenne havi szintem spórolni is /na ez most nem igazán megy/.

ennyi jutott eszembe elsore

27. 02db590b2c (válaszként erre: 23. - 342402de6d)
2011. nov. 30. 08:18

Mitol erezned azt,hogy elsz???

Engem ez nagyon erdekel!Ha megtudnad fogalmazni,orulnek neki:)

Szerelem,jo munkahely,baratok,bulik,vagy egy csendes otthon egy jo tarssal kutyaval akarmi...?Mitol?

26. 02db590b2c (válaszként erre: 20. - Azure_)
2011. nov. 30. 08:15

Az en anyukam is igy nott fel.A nyomorban,megis mindig tudott nevetni,orulni az eletnek.Persze voltak gondjai az eletben,mert az o generaciojaban meg bejott az alkoholizmus.Ismeros ugye?!O nem ivott,de apam igen.Meg szinte mindenki korulottuk.

Ebbol jon bennem az ujabb kerdes:)A generacios problemak,es ezt most nem a korkulonbsegre ertem,hanem,hogy generaciok lattak,tapasztaltak valamit gyerekorukban,abbol felnove szultek ujabb generaciokat,es persze a sajat neveltetesukbol/tapasztalataikbol fakadoan neveltek oket tovabb...

Ma mar megint egesz mas vilag van.Aki most szul(vagy akar 10 eve)mar egesz mas ertekrend szerint neveli a gyereket...

Hol van ennek a vege?

Mert ugye a szulok mindig hordoznak valami multat magukban,ki milyet.A szerencsesebbek kevesbe serultek gyerekkorukban,a kevesbe szerencsesek jobban.Es ugye ki hogy nott fel,azt viszi tovabb.A csalodottsag,nem a sajat eletunkkel kezdodik,kibe mennyire "rakjak" bele a sajat szuleik,es e melle van meg a genetika,hogy ki mennyire befolyasolhato,vagy sem.Mennyire van hatassal ra a kornyezete vagy sem.


Szerintem a boldogsag is valahonnan innen ered:)


Mert ugye a tapasztalt hoxasok ezt nagyon tudjak,hogy a mult mennyire befolyasolo,(sok ilyenrol lehet itt olvasni) es onnan jon a kilepes,vagy hogy valaki felul tud e kerekedni a dolgokon?Es hogy egyes helyzeteket hogy reagal le.Ez persze elettapasztalat kerdese is.


Na es ezt vajon a sok penz onmagaban megtudja oldani?Vagy az is egyen fuggo hogy ki hogy banik vele?Meg mi az amit ertekelni tud,es hol a hatar?:)

Jo mi?:)

25. hpkati
2011. nov. 30. 08:12

Sziasztok!

Mitől lenne jobb az életem?

Ha kincsem betegségére a gyógymódot feltalálnák és teljesen egészséges lenne!!! Igen, akkor sokkal jobb lenne az életünk....

24. 4e15a8b537 (válaszként erre: 1. - 02db590b2c)
2011. nov. 30. 08:11

Az egészség a legfontosabb.Ha tudok dolgozni,tudok pénzt keresni.Az egészség az egyetlen ,amit pénzel nem,illetve különleges esetekben is csak nagyon sok pénzzel lehet megváltani.,

Igaz,a boldogság és a szerelem is ilyen...Akkor ezek is:D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook