Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől alakulhat ki pattanásszerű "kelés" combtőnél? fórum

Mitől alakulhat ki pattanásszerű "kelés" combtőnél? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 7. 09:32

Ha esetleg még valaki jár erre:

voltam bőrgyógyásznál, azt mondta, a mirigyek vannak begyulladva. Írt fel antibiotikumot, amit 6 hónapig kell szednem:(, A vitamin készítményt, különböző kencéket. Tegnap kezdtem el a gyógyszert.

2011. szept. 13. 20:38

Ez egy mezei csúnya acne, sok bacitól meg izzadságtól kialakul és az ott lévő nedvességtől (általában hajlatokban, összeérő területeken van,amit valami dörzsöl) bedurran.

A verejtékmirigy-gyulladás egy nagyon durva, nagyon fájdalmas és gyógyíthatatlan betegség, a hormonokkal is összefügg ezért valóban gyakrabban van nőknél,de nem csak náluk. Mindenesetre ne kavarjuk ezt ide, mert az egy picit komolyabb.

2011. szept. 13. 14:01
Hmm tipikusan nőket? Nekem a férjemnek van valami ilyesmi :DD Neki a feneke alatt egyből a combtőnél. Pont a gatya vonalában van. Bár neki az egész teste tiszta anyajegy meg szemölcs, de ez a lilás-vörös kemény valami már pár hónapja ott van.
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Df2a740c00)
2011. szept. 13. 06:34

Verejték mirigy gyulladás. Eltömődik a mirigy és ezért alakul ki.

Az egyik csatornán van ilyen dokis műsor abban volt,ez a tipikusan nőket érintő jelenség.

12. bébice (válaszként erre: 10. - Mönkhe)
2011. szept. 13. 06:27

Bizony nem szabad piszkálni,mert a benne lévő bacik bejuthatnak a véráramba és vérmérgezést okozhatnak!

Nekem is pontosan ugyanott időről-időre kijön egy.

Egyszer annyira fájt,hogy alig tudtam lépni,éjszakára paradicsomos dunsztkötést raktam rá és reggelre csak egy pötty maradt a helyén.Fogalmam sincs ,hogy mitől van.

11. Mönkhe (válaszként erre: 10. - Mönkhe)
2011. szept. 12. 15:06

*szóval:

NE foglalkozz azzal hogy csúnya..

(ezt akartam írni) :)

10. Mönkhe (válaszként erre: 9. - Df2a740c00)
2011. szept. 12. 15:05
Az jó hír. Biztos hogy kellemetlen, az hogy csúnya, szerintem foglalkozz, valószínű nyom nélkül el fog tűnni, csak ne nyomkodd. Én biztos addig kapirgálnám, amíg látom, pedig nem szabad. Írd majd meg mi volt!
9. df2a740c00 (válaszként erre: 8. - Mönkhe)
2011. szept. 12. 15:00
Nem szemölcsszerű. Nem vagyok nagyon megijedve tőle. Csak kellemetlen, meg csúnya. Ha egyszer végre eljutok dokihoz, megírom ide, hogy mi ez.
8. Mönkhe (válaszként erre: 6. - Df2a740c00)
2011. szept. 12. 14:48
Ha hormonális dolog, akkor is tudnak segíteni. Fertőzést az uszodában, vagy bárhol edzőteremben is elkaphatsz, nem kell a legrosszabbra gondolni. Ellenben úgyis ha megvizsgálnak, akkor erre fény derül hogy mi az. Kelés lehet attól, hogy a hormonrendszerben valami eltérés van. De ha nem kelés hanem szemölcsszerű, akkor ne halogasd... Az súlyosabb lehet.
7. df2a740c00 (válaszként erre: 5. - Zsú1965)
2011. szept. 12. 14:45
Nem hiszem, hogy attól lenne. Inkább hormonális lehet.
6. df2a740c00 (válaszként erre: 4. - Mönkhe)
2011. szept. 12. 14:44
Én is ilyesmire gondolok.
2011. szept. 12. 11:14
Izzadástól nem lehet? Vagy akkor is van, ha nincs nagy meleg?
4. Mönkhe (válaszként erre: 1. - Df2a740c00)
2011. szept. 12. 10:57
Lehet hormonális probléma is, vagy fertőzés.
2011. szept. 12. 10:49
Nem, ott nincs mit borotválni.
2011. szept. 12. 10:48
Nem a borotválkozás miatt van?
2011. szept. 12. 10:46
Egy zavaró probléma miatt írok. A combtövemnél csúnya, pattanásszerű kelések vannak már egy ideje, amik hol teljesen elmúlnak, hol újra előjönnek. Kinyomni nem lehet őket, feszülnek, és piros-lilás színűek. Eddig házidokinak mutattam, nem nagyon foglalkoztatta, annyit mondott rá, hogy nagyon sok nőnek van. Majd elmegyek bőrgyógyászhoz is, csak mindig akad sürgősebb dolgom. Itt is olvastam az egyik naplóban, hogy küzdenek ezzel többen is. Érint ez még valakit? Esetleg van valaki, aki volt már vele bőrgyógysznál? Arra lennék kíváncsi, hogy mit mondott az orvos erről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook