Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit vettél kezdő kutyának? fórum

Mit vettél kezdő kutyának? (beszélgetős fórum)


1 2
22. Hattori (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2022. szept. 5. 18:31
Ez az afgán agár nagyon dekoratív.Nem túl nagy mozgésigényű,de nem is tipikus "csajcica".
21. Hattori (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2022. szept. 5. 18:28

Egy ismerősnél rám nézett egy border collie,elbűvölt, olyan okos szeme volt,intelligens, azóta többször játszottunk, rá is kerestem a kutyára, szuperlatívusz,szuperokos, de..nagy a mozgásigénye.

Tetszik még a szamojéd,husky,de ezek is munkakutyák.Hatalmas energiával.

Drótszőrű foxi nagyon cuki fejű, de ő is nagyon izgága.

Berni pásztor, hiába impozáns,de neki is nagy tér kell.

Labrador cuki és okos,de ő is sokat mozog.

Okos legyen ,az biztos. Egy ismersömnek van basset houndja és saját gazdi szerint is a világ legbutább ebe.

A tipikus minikutyák nem tetszenek, kiv. a pomerániai törpespicc, ő nem az tipikus plázakutya.

Bulldog ,tacskó,rottweiler, ilyenek nem tetszenek annyira. Bár,nemrég a rw-ről olvastam, hogy alapvetően jó kutya,csak valahogy rossz híre keletkezett...

20. Amaunet (válaszként erre: 12. - Hattori)
2022. szept. 5. 18:11

Ha már azon gondolkodsz, hogy összekötöd az életed egy kutyával, akkor biztosan van fajta, amiben gondolkodsz.

Melyek azok?


[link]


Én rengeteg videót nézek, sok leírást olvasok róluk. Kertes házban élek és benti/kinti tartásban lenne. Közepes méretű őrző/védő vagy nagy testű juhász.

Nem szobacicát szeretnék.:)

Német juhász és kuvasz van versenyben nálam.

De majd csak akkor fogok választani, haza hozni, ha minden kerítésem fel lesz újítva és számára a kinti kennel elkészül.

19. Amaunet (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2022. szept. 5. 16:40
Képzeld el ezt egy kutyával, aki nem szunyókál, lustálkodik a nap nagy részében és nem elég neki egy 10nm-es kertrész, hogy kimozogja magát.
18. Amaunet (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2022. szept. 5. 16:37

Mert nekem ilyen elképzelésem van a kutyanevelésről. Nem kell ám mindent betűről, betűre megbírálni.

Igen, sok időt kell egy kutyával tölteni, főleg a kezdetekben, mikor a gazdához kerül, mikor még pici.

Aki eljár dolgozni és nyolc órákat hagyja magára, az inkább ne vállaljon kutyát - szerintem.


"Nem egy ön és kozveszelyes emberről van szó,aki állandó felügyeletet igényel."


Valóban, de lehet belőle egy ön- és közveszélyes, állandó felügyeletet igénylő kutya, ha nem megfelelően nevelik.

17. tien (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2022. szept. 5. 16:04

Ugye ,hogy nem kell?


Sok kommentet olvastam itt -ott ,és arra a következtetésre jutottam,hogy sz@r gazdi vagyok.

Teljesen magam alatt vagyok.

2022. szept. 5. 15:50
Én amikor ho-n vagyok, 24 órát töltünk a macskánkkal, őszintén szólva őrjítő. Ebből napi 3 óra a sétáltatás (nemcsak engem terhel ) , 21 órát pedig itt sündörög körülöttünk, mindegy neki hogy dolgozom vagy a konyhában vagyok, vagy ne adj isten kicsit pihenni szeretnék - ezt nem tűri. Még jó hogy ketten vagyunk itthon, így a szeretete és a tolakodása valamelyest megoszlik.
15. andi6020 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2022. szept. 5. 15:22
Miért kellene napi 24 órát vele lenni? Nem egy ön és kozveszelyes emberről van szó,aki állandó felügyeletet igényel.
14. Pasionella (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2022. szept. 5. 14:04

Miért kellene vele lenni 24 órát? Se a párunkkal, se a gyerekünkkel nem vagyunk együtt napi 24-be, attól még vannak :-)

Persze ne legyen állandóan egyedül az a kutya mert az senkinek sem jó de nem értem ezt a 24 órás kérdést :-)

13. Hattori (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2022. szept. 5. 13:53
Nemrég voltam nyaraláson. Nagyon sok szállás kutyabarát ,éttermekben kitesznek tálat kutyáknak. Utazni is sokkal egyszerűbb már tehát.
12. Hattori (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2022. szept. 5. 13:51
Sokat tudok majd vele lenni, kirándulni is szeretek. Vannak is hegyek a közelben, ahova könnyen eljuthatok. Sosem voltam az a buligép, most meg már főleg nem.
11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. szept. 5. 13:47

Milyen életteret tudsz neki biztosítani? Naponta vele leszel 24 órát?

Szerintem előbb azt vizsgáld meg, hogy te mit tudsz nyújtani egy kutyának!

Olyasmi ez, mint a gyermekvállalás, bár nem szeretem, mikor az állatot a gyermeküknek nevezik.


Nekem még nincs kutyám, de a környéken már keresem azt az állatorvost, aki éjjel is felveszi a telefont és ha szükséges kocsiba pattan.

10. Hattori (válaszként erre: 9. - Simple)
2022. szept. 5. 13:41

Lakás kertkapcsolattal.

Szeretet.

Étel.

Nyugodt környék.

9. simple (válaszként erre: 7. - Hattori)
2022. szept. 5. 13:10
Először is azt kell megvizsgálni, hogy mit tudsz nyújtani te a kutyának, és ez alapján választani.
8. Hattori (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 5. 12:03
És ha meleg? Vagy kutyák között olyan nincs is?
7. Hattori (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2022. szept. 5. 12:02
Úgy értem, még sosem volt kutyám. Nyilván, szerencsés esetben az ember sokszor 15 évet él, remélem, nekem van hátra még vagy 4X15.
2022. szept. 5. 11:59
Kezdő kutyának... az a kezdő kutya jó esetben 15 évig veletek lesz, jól gondoljátok meg ezt vállaljátok-e, családtag lesz szóval azért, nekem furcsa a kezdő kutya kifejezés...
2022. szept. 5. 11:45

A kezdő kutyám fiú volt.


Vettem neki egy kutyalányt..-)

4. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Hattori)
2022. szept. 5. 11:29
semmi gond. Minden betű benne van. 😅
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. szept. 5. 11:22
Bichon havanese vagy törpe uszkár. Okos, nem kell neki sok mozgás, de ezek a kisebb társasági kutyusok nagyon igénylik a gazdi jelenlétét...
2. Hattori (válaszként erre: 1. - Hattori)
2022. szept. 5. 11:07
kl
2022. szept. 5. 11:07
Ne legyen nagy mozgásigénye, de nem is legyen az a kalsszikus öleb (csivava pl).
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook