Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit vettél kezdő kutyának? fórum

Mit vettél kezdő kutyának? (beszélgetős fórum)


1 2
52. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 51. - Amaunet)
2023. jan. 18. 20:31
OK..-))
2023. jan. 18. 20:29
Hogy ne offoljuk szét a meditációs fórumot...
2023. jan. 9. 16:57

A kezdő kutyám talán tacskó volt.

Az első Trabantom hátsó ablakában büszkén bólogatott..-)

49. Amaunet (válaszként erre: 48. - Katt2)
2023. jan. 8. 23:07

Köszönöm!

Magam is úgy gondolom, hogyha kicsi kortól együtt élnek, akkor elfogadják egymást, mint a jelenlegi kutyánk és macskánk. A fajtajellegeik pedig majd jól kiegészíti egymást.

48. katt2 (válaszként erre: 47. - Amaunet)
2023. jan. 8. 20:42

Sajnos, nagyon rosszakat lehet hallani a tenyészetekről és nem csak a kuvasz tekintetében. A Youtubon vannak azért szakértők, nézd meg. Manapság mindent a pénz mozgat, szóval legyél nagyon óvatos.

Egyébként, biztosan meglesz egymással a két blöki. Én azt tapasztaltam, hogy a kutya pont olyan lesz, mint a gazdi. Ha te jól kijössz az emberekkel, például az utcabeliekkel, akkor a kutyának sem lesz problémája. Ez még nem jelenti azt, hogy először látott emberrel nem lesz bizalmatlan. Egy kuvasz szétkapja a kerítést is, ha éppen azt látja, hogy veszély van. Egyébként meg egy túlméretezett szőrcsomó... hatalmas fogakkal... és olyan hangja van amikor éjszakánként "telefonál", mint egy sztálin orgonának. De ettől fogsz nyugodtan aludni.

2023. jan. 8. 20:22

Sziasztok!


Itt a lehetőség, hogy német juhászt és kuvaszt válasszak. Mindkét fajtát szeretném csak most felvetődött bennem, mi van, ha nem jönnek majd ki egymással?

Két kölyök kan lenne és abban bízom, ha együtt nőnek, akkor nem lesznek ellenségesek egymással.

Családban volt már, hogy három fajta volt egyszerre és soha nem volt semmi atrocitás, veszekedés.

46. Hattori (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 7. 19:52
Ma már vannak netes oldalak,ahol meg lehet nézni AZ ADOTt nyaralóhelyen vannak -e és milyen kutyabarát helyek. Egyre több van.
45. Hattori (válaszként erre: 44. - Hattori)
2022. szept. 7. 19:14

Zoopluson csináltam szúréseket és a king charles-t adta ki ez is

[link]

Macskabarát,lakásbarát.

Cuki.

Szép és okos. Mert azért a szépség sem minden.

44. Hattori (válaszként erre: 43. - Sziszi69)
2022. szept. 6. 11:48
Nagyon cuki, olyan, mint egy játékmackó!
43. Sziszi69 (válaszként erre: 42. - Hattori)
2022. szept. 6. 10:39

Nekünk most a nagytestű kutyák után egy cavapoo-nk van.

Első kutyának tökéletes szerintem. Nagyon okos,jól tanítható,nem rág össze semmit és napközben egyedül is jól elvan. Nincs nagy mozgásigénye.


Nagyon szerettem az eddigi kutyáinkat is,akik képzett,kiállításokra járó kutyusok voltak,de össze sem tudom hasonlítani velük. Egy igazi szeretetbomba.

42. Hattori (válaszként erre: 41. - Timycat)
2022. szept. 6. 09:39

Nagyon megnyerő kutyusok.

Aki még aranyos: cocker spániel,de ugye ő is spániel...

41. timycat (válaszként erre: 39. - Hattori)
2022. szept. 5. 23:03
Toy uszkár?
40. Amaunet (válaszként erre: 28. - Katt2)
2022. szept. 5. 22:57

A német juhász az örökölhető betegségei miatt kicsit háttérbe szorult. Nem tudom a munkavonalú kutyák mennyire öröklik ezeket.


Volt már német juhászunk (szívférgességben pusztult el) és kuvaszunk is (agyvérzése volt, de már nagyon idősen).

(+ír szetter és vagy 3 tacskó)

Ha egészen kicsi koruktól kerülnek a portára jól be tud illeszkedni minden fajta.

Jelenleg egy kis keverék kan és egy kandúr él együtt. A kutya folyton mászná a macskát.:) Együtt nőtek fel. Ők szerintem nem tudják, hogy más fajhoz tartoznak.


A kennel csak azért lenne, ha valaki jön a házhoz és tart a kutyáktól, akkor legyen hova elkülöníteni. Egyébként tárva, nyitva lenne.:) A kerítés lesz majd ami határokat szab a mozgásának.

39. Hattori (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 5. 21:22

Nagyon vicces pofikája van a kutyusnak, mint egy öreg bácsi,aki elfelejtette lenyírni a bajszát!

A goldik nagyon szépek, meg okosak, de talán nekik is több mozgás kell.

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Hattori)
2022. szept. 5. 21:16

"Nagyon szép cica és kutya!"


Köszönöm szépen!

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Hattori)
2022. szept. 5. 21:13

Minden kutya ott érzi jól magát, ahol a gazdi van.

Én társasházban élek a belvárosban.

Volt óriás snacink is itt. Általában olyan helyre mentünk nyaralni, ahol kert volt.

Sosem maradt kint, mindig velünk volt.

De rengeteget vittük úszni, sétálni, futni. Imádja a kicsi is a Dunát.

Amikor azt mondják a kutyának szenvedés a lakás, cáfolni tudom.

Tényleg a gazdi adja nekik a boldogságot, legyen az bármilyen, bármekkora.

Én mindenkinek azt tudom tanácsolni, vigye iskolába, főleg, ha kezdő gazdi lesz. Ne utáljanak a szomszédok, egy állandóan ugató, vinnyogó négylábú miatt. Ne kelljen cibálni sétáltatás közben, maradjon méltóságteljes, ha elmegy mellette egy másik eb. :) És mindig legyen jól átmozgatva!

36. timycat (válaszként erre: 32. - Hattori)
2022. szept. 5. 21:04
Kezdő kutyának szerintem nagyon jó a golden retriever. Nekem/nekünk ugyan sosem volt, de több ismerősnek van, többeknek első kutyaként. Beteges fajtának sem mondanám, átlag körülmények között eléldegél 15 évet (az egyik ismerősé 18 éves matróna). Jó indulatúak, barátságosak, nyugodtak, nem túl nagy mozgásigényűek. Közepes testűek, közepes hosszúságú bundával. Viszont én tuti nem tartanám csak kertben,inkább kinti-benti kutyusként.
35. Hattori (válaszként erre: 34. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 5. 21:03

Nagyon szép cica és kutya!


Berni pásztor: olyan jóság árad a szemeiből.

De tudom,hogy ő egy tanyakutya volt, állatterelés, kocsihúzás...én biztos nem tudnék neki ennyi teret adni. Majd, ha egyszer lesz egy farmom...

A dalmata is extrém cuki, meg ugye a mese...de ők is nagyon mozgékonyak.

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Hattori)
2022. szept. 5. 20:52

Nézz rá az oldalamra. Törpe snacim van. A bundáját macisra hagyom.

Szereti a macskát, imádja a gyerekeket. Csendes, nem ugat állandóan. Bár ez nevelés kérdése is. Pici, de járt iskolába.

Ez az első kan kutyám. Azért nem kedvelem a nemét, mert állandóan szimatol, jelöl.

A szukát a csatorna fölé lehetett szoktatni, őt csak részben, mert a kan kutyák szokása a felemelt láb, mondjuk egy vendéglátó sem szeretné, ha lepisilné virágot, a nyaraló sarkát, a kocsija kerekét.

Nincs olyan egészséges fiatal kutya, amelyik ne szeretne mozogni.

Hogy egészséges, szép izmos maradjon, a kíváncsiságát kielégítse sokat kell velük sétálni.

2022. szept. 5. 20:47
A berni pásztort amiatt is meg kell gondolni, hogy kb. 7-8 évig él. Nemrég tudtam meg, emiatt nem is tartanék. Pedig gyönyörű állat.
32. Hattori (válaszként erre: 30. - Timycat)
2022. szept. 5. 20:44
Nem is akarok egy kutyán sem erőszakot tenni, örökmozgó kutyát pl kis kertbe.
31. Hattori (válaszként erre: 30. - Timycat)
2022. szept. 5. 20:42

Nagyon aranyosak ezek a Cavapook.

Nemrég hallottam egy új fajtáról :labdaddoole: llabrador+ uszkár.

30. timycat (válaszként erre: 29. - Hattori)
2022. szept. 5. 20:29

M8nden kutyát - csúnyán hangzik, de - arra kell használni amire való. A kuvasz őrző-védő, állatok (haszonállatok) mellett, nagy terepen kifejezetten jól érzi magát és ellátja a feladatát. Nem való városba, kennelbe, mert tényleg mufurc lesz és kezelhetetlen.


Sharpei nem olyan nagy, közepestestű. Meglepő erő van benne, olyan mint egy birkózó, felborítani, megforgatni, megemelni szinte lehetetlen ha ő nem akarja.


Cavalier King Charles Spancit egyet ismerek, nagyon cuki, de rettentően félénk, egyáltalán nem mondanám ugribugri kutyusnak. Ismerek egy Cavapoot is, ő tényleg olyan mint egy plüssmackó. Igazai kis tündérke. Másik 2 kutyussal lakik, még növendék, nagyon jól kijön velük, nem rombol, nem rág, de nem tudni hogy egyke kutyaként hogy viselkedik.

29. Hattori (válaszként erre: 28. - Katt2)
2022. szept. 5. 20:10

Kuvaszról is hallani sok rosszat, bár állítólag ez annak köszönhető,ha nagyon bezárják. Nálunk van kis kert, de nem nagy.

Jópofa ez a Shar-pei,bár kissé nagy.

Ami még cuki Cavalier King Charles Spaniel, bár ugye spánielek is ugri-bugrik.

28. katt2 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2022. szept. 5. 20:00

Kuvasz? Csak ajánlani tudom. A mienkre azt mondták, hogy meg fog enni bennünket. Sose volt vele semmi gond. Igazi házörző. Nála nincs pardon. Ha valakki csak csúnyán néz, már ugrik is át a 2 méteres kerítésen. A sötétebb bőrüeket 100m-ről kiszagolja. Szóval nem baj ha komoly kerítés van.


Az állatorvost már a második alkalommal megismerte, készséggel tartotta a hátsóját... Hiába mondják, hogy nem egy okos kutya. Dehogynem... és abszolút megbízható.


A német juhász is nagyon klassz, nekem az ó-német juhász tetszik, azzal a nagy fekete szőrével, bozontos fejével, egy csúcs blőki.


Nem szabad ezeket kennelbe rakni. A kutya attól házörző, hogy járőrözik a telek szélein. A mienk sosem ment be a veteményesbe, de komoly utat taposott a kerítések mellett. Ez az ő területe és vigyáz is rá...


Esténként meg el kell vinni sétálni. Az utcán teljesen máshogy viselkednek, ahogy én láttam, teljesen barátságosak. Kis kutya, nagy kutya, mindegy. A részegeket nem szeretik. Ott mindig elengedtem a pórázt...

27. timycat (válaszként erre: 26. - Hattori)
2022. szept. 5. 19:56

Persze. Anyumnál sharpei van, cicákkal alszik. Pedig harci kutya. Igaz más kutyával összeférhetetlen is, de a cicákat imádja. A kutya találta anyum egyik macskáját egy zsákban, tőle meg nem szokott módon hisztizett, cirkuszolt, nem mozdult, amíg anyu meg nem nézte mit akar azzal a zsákkal. Abban lapult egy cica, haza kellett vinni. Azóta is imádják egymást.


Én nagyon szeretem a sharpeieket. A mostani a második a családban. Házőrzésre kiváló, nem barátkozik, más kutyával nem jön ki. Az első sharpei fojtott meg betolakodó kutyát 😕 Amit tudni kell róluk, hogy sajnos nem túl egészséges fajta, kb 8-10 év amit élnek és nagyon érzékenyek hidegre, melegre, valamint bőrük, szemük, fülük, tappancsuk is sokkal nagyobb odafigyelést igényel, mint más kutyáké.

26. Hattori (válaszként erre: 25. - Timycat)
2022. szept. 5. 19:20
Igaz, igaz. De ismerek olyat, hogy kis termetű kutya és macska és a macska pofozza a kutyát...
25. timycat (válaszként erre: 24. - Hattori)
2022. szept. 5. 18:40

Nekem is cicáim vannak az afgán agár egyáltalán nem kompatibilis a macskákkal.


Gondolj bele, agár, és apróvadra futtatták, vérbeli vadász.


Megbízható tenyésztőt kérdezz, ne ilyen bugyuta cikkekből tájékozódj!

24. Hattori (válaszként erre: 23. - Timycat)
2022. szept. 5. 18:36
Még valami, tűrje a macskát is.....mert az van
23. timycat (válaszként erre: 22. - Hattori)
2022. szept. 5. 18:34
Az afgán agár nekem is tetszett, de még gyakorlott kutyásnak is megfontolandó. Iszonyatos mozgásigénye van és kegyetlen ösztöne, elkap mindent ami tőle kisebb. A tenyésztő szerint nagyon határozott, kemény kéz kell hozzá, egyáltalán nem kirakat kutya.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook