Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennétek, ha csak a férjeteket családi hívnák rendezvényre? fórum

Mit tennétek, ha csak a férjeteket családi hívnák rendezvényre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. 274c9996b8 (válaszként erre: 38. - Pné Veronika)
2009. okt. 18. 12:08

Lehet hogy , idövel ugy lessz a forumnyitonal is ,mint nalatok ? ! De ezt nem lehet agresszivan eröltetni , mert attol csak megjobban kielezödik a helyzet ! Azt sem lehet megkoczkaztatni hogy a pasit hirtelen a szulei ellen hangolni , mivel ugy nez ki hogy , nagyon belsöseges a kapcsolata a szuleivel ! Masszoval ebben az esetben jobb a halgatas sok szempontbol , szerintem.

Nekem soha nem volt anyosom/aposom igy aztan ebböl a helyzetböl kimaradtam :)

Viszont a szuleimnel lattam a tenyeket , mert a gyerek nagyon jol lat :) Az edesanyam anyja nem fogadta el az apukamat , mivel szegeny fiu volt ! Az anyukamat az eskuvöje napjan megverte az edesanyja !( mert hogy , megis azt a szegeny fiut valasztotta!) Az edesapam szulei,testverei es fökeppen az apja ezert utaltak az anyukamat!Az en anyam öhozzajuk SOHA be ,nem tette a labat !(pedig szomszedok voltunk!Mivel az en edesapam is nagyon anyas ferfi volt!)

Na , utoljara az edesanyam anyja kitagadta az anyukamat ! Ami azzal is jart hogy , föld,haz stb minden az anyukam hugara szallt !

Masszoval jobb ha , az ember nem bolygatja azt a bizonyos darazsfeszket , szerintem.

39. zebracsikó (válaszként erre: 36. - 274c9996b8)
2009. okt. 18. 11:49
Félig igazad van, talán, nagyon nehéz ám eldönteni! Ebben az életkorban (gondolom, anyósék nyugdíjasok,de legalábbis 60 körüliek) már nagyon nehéz megváltoztatni őket, bocsánatkérés meg egyáltalán nem várható el, annyira belehergelték már magukat az utálatba. otthon biztos egymást szítogatják a menyük ellen. Ez az egyetlen szórakozásuk.
38. Pné Veronika (válaszként erre: 36. - 274c9996b8)
2009. okt. 18. 11:47

:-) Akkor jó...

Sajnos én tapasztalatból beszélek, az én drága anyósom sem volt mindig egy tündér velem kapcsolatban.

Viszont mi összetartottunk és mostanra eljutottunk odáig, hogy tudja, nem akarok a fiának sosem rosszat, szeretjük egymást és mi, MI vagyunk, nem csak a fiával "kell" jóban lennie. A párom anno mellém állt, míg végül anyóspajtás belátta, hogy neki csak szeretnie kell a családját, nem pedig irányítani. Nekem szerencsém volt, hogy a párom "felvállalt" minket, így anyós megbékélt egy idő múlva.

37. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 11:47

és mi van akkor, ha anyósnak vagy apósnak van szülinapja?

Akkor ki vesz nekik ajándékot? Akkor is csak a férjed megy át?


Ilyen alattomos szülőket!!! Munkaidőben hívják fel és átcsábítják, választásra kényszerítik a saját gyereküket!

36. 274c9996b8 (válaszként erre: 35. - Pné Veronika)
2009. okt. 18. 11:40

Nem , haragszok :)

De , az en velemenyem tovabbra is az hogy jobb ha , belenyugszik a forumnyito a helyzetbe !

Vannak olyan helyzetek,szitulaciok amiket jobb nem piszkalni,bolygatni es en ezt a helyzetet ilyennek itelem meg !

35. Pné Veronika (válaszként erre: 32. - 274c9996b8)
2009. okt. 18. 11:30

Már ne is haragudj, de szerintem nincs igazad... Miért kellene belenyugodnia???? :-( Pontosan, hogy nem kell! Pláne nem 3 gyerkőccel... Ha a férje nem áll ki érte-értük, akkor meg kell mondania neki, hogy ez így enm jó.

A "drága szülei" meg nem hiszem, hogy nem értik meg, hogy 3 gyerekkel igen komoly és szeretettel teli családja van a fiának! Miért kell így lennie? Nem szeretik az unokáikat?

A szimpátia lényege, hogy az emberek kapcsolatot tartsanak egymással. Ha ők meg sem próbálják, akkor mit várnak el a lánytól? Hogy mosolyogva ugorjon a nyakukba, amikor átnéznek rajta???

34. xti_
2009. okt. 18. 11:28
fogd fel úgy, hogy szerencsés vagy. engem sem látnak szívesen anyósomék, de a forma kedvéért mindig meghívnak, a fiuk pedig elvárja, hogy ott is legyek. mindenki boldogabb lenne, ha csak ő menne, de nem lehet. én cserélnék veled!
33. Pné Veronika (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2009. okt. 18. 11:26
Igazad van, nagyon gyáva hozzáállás...Viszont akkor sem jogosítja fel semmi arra, hogy minden egyes alkalommal megbántsa a feleségét. Ha már most így van,mi lesz később?:-(
2009. okt. 18. 11:23

En ugylatom hogy , nincs mas valasztasod mint belenyugodni a helyzetbe ! Maskulönben könnyen elveszitheted a ferjedet is.

Es igen , en sem mennek oda , ahol nem szivessen latnak ! Szerintem sokan vannak hasonlo vagy megrosszabb helyzetbe ettöl , mert a szimpatiat nem lehet eröszakolni , sajnos.

2009. okt. 18. 11:11
Hogyan lehetne ezt a helyzetet kezelni? Én azért nem szívesen megyek olyan helyre, ahol nem látnak szívesen, főleg 3 kicsivel, akik ha valamit megfognak, már rossz anya vagyok, mert nem neveltem meg Őket...
30. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Pné Veronika)
2009. okt. 18. 11:10
Szerintem a feleségének sem akar szánt szándékkal csalódást okozni, csak vele könnyebb szembeszállni, őt könnyebb leszerelni, mint az erős jellemű szüleit. Határozottan gyáva hozzáállás egy férfi részéről.
29. Pné Veronika (válaszként erre: 22. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 11:07
Na igen, ráadásul a férjedet sem értem... Nekik nem akar csalódást okozni, de neked meg igen. Vagyis lehet, hogy nem akar, de nem áll ki érted, értetek... Attól, hogy a szülei és felnevelték még nem kéne alárendelnie magát nekik. Pláne így, hogy a családját dobja oda a szülei kénye kedve szerint... :-((
2009. okt. 18. 11:01

Mindig is irányítandó gyerekként fogják kezelni a férjed, ha egyszer nem állsz a sarkadra és a gyerekkel együtt hárman át nem mentek egy ilyen "családi" rendezvényre. Majd csodálkoznának, mikor hárman állnátok a kapuban az egyszem fiuk helyett! De csak nem üldöznének el, mert ahhoz meg gyávák, hogy a szemedbe mondják.


Én bizony a sokkterápiát alkalmaznám!

27. hancsalean (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2009. okt. 18. 11:00

Semmi konkrét! Az, hogy engem választott...

Ha felhozom neki a témát, akkor azt hiszi, hogy vitázom vele és elmegy otthonról, nem inni, vagy ilyesmi, hanem kerül egyet. De nem lehet erről beszélni, mert szerinte én túlozom el a dolgot. Érzéseim szerint normálisnak tartja.

2009. okt. 18. 10:58
De velem se beszélnek soha, hanem a férjemet hívogatják munkaidőben és megmondják Neki mikor mit tegyen. Lassan tönkre megyek...
2009. okt. 18. 10:58
Na ezt jo le irtam nem neztem a monitora es hejtelen bocs :))
2009. okt. 18. 10:57

A férjed egyébként mit mond erről a helyzetről? Ő normálisnak tartja? Szerinte hogyan kéne ezen változtatni?


Egyébként mi a bajuk Veled? Csak annyi, hogy a férjed Téged választott? Vagy valami konkrét?

2009. okt. 18. 10:57
A parom el valt mar 8 eve egyut vagyun eleinte anyosek nem akartak el fogadni es csak ott hivtak ha valami unep volt de a parom nem ment nelkulem meg mondta ha en nem kellek o se keljen
22. hancsalean (válaszként erre: 16. - Pné Veronika)
2009. okt. 18. 10:57

A férjem nem akar csalódást okozni Nekik...

De vajon miért kell külön programokat szervezniük?

ez olyan, mintha nem tudnák elfogadni, hogy már felnőtt a fiúk. Nem?

21. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 10:56

a leírásodból egyértelműen látszik:

ezt a férjedtől hiába is várod.

Valószínűleg eléggé sakkban tarthatják a szülei.

Szomorú, hogy önálló, családos emberként nem áll ki a családjéért.

20. Pné Veronika (válaszként erre: 15. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 10:55
Bizony én nem hívnám, meg sem említeném nekik a dolgot... Milyen dolog már ez?! Miért ilyenek?
19. hancsalean (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2009. okt. 18. 10:55
Igen.
18. hancsalean (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2009. okt. 18. 10:55
Én igazából nem várom el, hogy ne menjen el, csak azt hogy tudatosítsa bennük, hogy ez így nem helyes, vagy hogy jobban érezné magát, ha együtt lennénk.
17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 10:54

nem tudom elképzelni:

úgy történik a férjed szülinapja, hogy ő egyedül átmegy hozzájuk az ajándékaiért???

2009. okt. 18. 10:54
Húúúú, ez azért már durva! :-( Az biztos, hogy nem mennék, de szerintem a férjem sem menne nélkülünk. Milyen "család" az ilyen? :-O
15. hancsalean (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2009. okt. 18. 10:53
Idáig a férjem születésnapját is külön ünnepelték meg! Arra én sem hívtam ezért Őket. A gyerekekére természetesen igen.
14. hancsalean (válaszként erre: 8. - C42aaaac41)
2009. okt. 18. 10:52
Ebben az esetben hívnátok a gyermekeitek születésnapjára? Vagy karácsonykor?
2009. okt. 18. 10:52
MICSODA???? AZ ÉN FÉRJEM BIZTOS NEM MENNE EL, MAX HA ÉN KÉRNÉM. (De szerintem úgy sem)
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Hancsalean)
2009. okt. 18. 10:52
ha nálatok van valamilyen ünnep, pl. férjed szülinapja, gyereketek szülinapja, akkor Te hívod őket?
11. hancsalean (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2009. okt. 18. 10:51
Nem tudtak sose elfogadni, egy szem gyermekük a férjem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook