Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennétek a helyemben a nagylányommal kapcsolatban? fórum

Mit tennétek a helyemben a nagylányommal kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
80. 01c8755c79 (válaszként erre: 78. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:29
Ha biztosan tudod, hogy az... vagy ilyen irányultságú, akkor viszont keményen kell lépni.
79. 40bb72fa48 (válaszként erre: 70. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:29

Te ezt elhiszed?

Szerintem nem sokáig fog ez a barátság tartani.

Azért mondtam hogy légy vele határozott,amit kimondassz azt tartsd be.

Ez a sátánista_ság....Na ennek viszont utána kell járni.

78. Zelina (válaszként erre: 73. - Adfa0d8bdb)
2010. márc. 17. 10:28
Egy sátánista nem fog attól megváltozni, hogy én jófej anya vagyok, sajnos.
77. 01c8755c79 (válaszként erre: 76. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:28
Próbálj meg beszélgetni vele... tényleg leülni egy pizza mellé a lányokkal... ennyit megér. Lehet, hogy egy roppantul szeretetéhes leányról van szó.... Egy pizzát megér... aztán meglátod.
76. Zelina (válaszként erre: 74. - 01c8755c79)
2010. márc. 17. 10:27

Nem, mert megtépném, de komolyan.

Pedig amúgy béketűrő ember vagyok.

75. Zelina
2010. márc. 17. 10:26
Az a gondom, hogy egy lány miatt essen el ettől a szakmától, amit nagyon szeret a lányom és tehetséges benne? Pedig eddig úgy fest a dolog...
74. 01c8755c79 (válaszként erre: 72. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:26
Beszélgettél már vele? ... mármint a kis ribanccal?
73. adfa0d8bdb (válaszként erre: 66. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:24

De ha ragaszkodik N-hez, nem fog vele parancsszóra nembarátkozni vele...


Ezért mondtam h ha te segítenél nekik programokat szervezni (közös ebéd, dvd-zés), és N látná h te jó fej anya vagy, lehet h változna...


Pedig ebben a korban a baráti hozzáállás többet ér, mit az ellenségeskedés...

72. Zelina (válaszként erre: 69. - 01c8755c79)
2010. márc. 17. 10:24

Sajnos, mint írtam az osztályfőnök ilyesmivel kapcsolatban semmiben sem partner.

Suli után mindig otthon van a lányom, épp eleget van az iskolában, heti 3x 17 óra után ér haza és minden reggel 7-re megy.

A csak azért, mert megmondtam nem jött be.

Lehet, hogy iskolát fogunk váltani, de szívem szerint inkább megtépném a kis ribancot. Ez van.

71. 01c8755c79 (válaszként erre: 67. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:22
Nem vagy köteles... AZ ANYJA VAGY... FELELŐS VAGY ÉRTE, ennek tudatában dönts és lépj előre.
70. Zelina (válaszként erre: 68. - 40bb72fa48)
2010. márc. 17. 10:21
Azt mondja a lányom, hogy azért jó N.-nek hogy fizeti a cigi árát, mert egyrészt nem nagy áldozat neki, mivel sok pénze van, másrészt a lányom szórakoztatja őt. :S
69. 01c8755c79 (válaszként erre: 66. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:21
.. hjaaaaaaaaaa... ha így van, akkor icipicit hasonlít a problémánk.... kemény kézzel tiltás... és azért mert CSAK... Sokat beszélgettünk a gyerekekkel amikor kisebbek voltak, hogy lesznek olyan dolgok az életben, amikre esetleg azt mondom, hogy NEM (liberális szülő vagyok, tehát nem nagyon volt ilyen), és lehet, hogy ők még az ő tapasztalataik, tudásuk alapján nem értik, hogy miért... és akkor bízniuk kell bennem annyira, hogy CSAK, AZÉRT MERT AZT MONDTAM. Nah, ezt frankón megbeszéltük sokszor, de amikor egyetlenegyszer erre került a sor, konfliktushoz vezetett.... de akkor is én voltam a felnőtt, aki felelős vagyok a gyerekemért. Iskolában találkoznak, nem tudsz vele mit csinálni... de legyen otthon suli után... órákon legyen ott mindig (osztályfőnökkel szerintem beszéld meg, hogy hívjon fel azonnal, ha hiányzik akár egy óráról is a lányod)... és ilyesmi... megalázó lehet neki? Igen.... de ha valóban ilyen mentális veszélynek van kitéve a gyereked, akkor nincs mese... szerintem.
68. 40bb72fa48 (válaszként erre: 63. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:19

Ezt így nem lehet kimondani :D

Ha jönne egy herce ga fehérlovon" és arra kérné,ugyan tedd már le azt a büdösbagerettát mert ugyan szívesen megcsókolnálak,de a cigiszagtól el megy a kedvem.....

Biztos nem állítaná hogy cigifüggő.

Másrészt a barátnője sem fogja egy életen keresztül állni a cigi árát,majd rájön hogy a lányoddal csak ráfizet,és akkor meneszteni fogja...

67. Zelina
2010. márc. 17. 10:18

Köteles vagyok eltűrni, hogy kis ri..nc tönkretegye a lányomat?

Fogalmam sincs mit tegyek, azért kérdezem itt és köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

66. Zelina
2010. márc. 17. 10:17

Azt hiszem, kicsit letértünk az eredeti problémától.

A barátnőt tartom a legnagyobb problémának, és nem barátkozni szeretnék vele, hanem megszabadulni tőle.

Nemcsak a cigi a gond, hanem a viselkedés és nem is tudom hogy mondjam, de mióta N.-el barátkozik, olyan gonosznak érzem sokszor a lányomat.

Több dolog utal arra, hogy N. sátánista.

Szóval, megszabadulni szeretnék tőle mindenképpen, azt hogy ne barátkozzanak.

65. 01c8755c79 (válaszként erre: 63. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:08

Nikotinfüggőőő?

...nah... most akkor tényleg az az egyetlen gond, hogy cigizik... nah, nem mintha ez nem lenne elég nagy probléma, de lehet átmeneti valóban.

64. 40bb72fa48 (válaszként erre: 59. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:08

Ettől ne tarts,még ha meg is próbálja,előbb-utóbb rájön hogy jobb az otthon melege és biztonsága,mint valahol csak úgy lógni a levegőben.Engedj neki egy kicsit többet mint eddig,hogy érezhesse a bizalmadat.Nem lehet már pórázon tartani és nem is ildomos.Az erőszak mindig erőszakot vált ki,a bizalom pedig bizalmat.

Meg kell értened hogy habár nő, még terelgetésre szorul,de ezt tedd észrevétlenül,ha pánikolsz miatta,próbálj meg az ő fejéből kinézni a világra.

Ehez nem kell mást tenned,csak visszaemlékezni,milyen voltál,amikor annyi idős voltál mint ő;mire hogyan reagáltál volna.Vedd figyelembe az érzékenységét,neki sokkal nehezebb mint neked. :D Ne akard már nevelni,csak finoman terelgetni. :)

63. Zelina
2010. márc. 17. 10:06

Azt mondja, hogy nikotinfüggő és nem is akar leszokni.

Több dologban a lányom is kitűnik, mondjuk kicsit furcsa érdeklődési köre van, de nem bánom. :)

2010. márc. 17. 10:02

Sajnos sztem itt a tiltás nem célravezető! Lehet h akkor még inkább eltávolodsz a lányodtól...

Nyugodj meg, ez a kamaszkorral jár, öcsémnek is volt egy-két ilyen éve, aztán visszazökkent...

Mindegyikünk egyszer kipróbálta a cigit, de ez nem azt jelenti h rá is szokik.

Én a helyedben megpróbálnék barátilag hozzáállni N-hez, pl. hétvégén meghívnám ebédelni, beszélgetni,dvd-zni... Aztán ha megnyered a bizalmát, apránként lehet h tudnál rá hatni. Pl. lepd meg a lányokat egy-két kozmetikummal, parfümmel, csajos bizsuval... ilyen apróságokkal, amiktől nőcisebbnek érzik magukat - és akkor nem lesz szükségük a cigire... Mert sztem ők most ezzel adják a külvilág tudtára, h kezdenek felnőni...

61. 01c8755c79 (válaszként erre: 59. - Zelina)
2010. márc. 17. 10:00
16 évesen nem teheti meg. 18 éves koráig a szülő mellett van a helye! ... és ez meghosszabbítható 20 éves korig, ha a szükség úgy kívánja. :o))
60. 01c8755c79 (válaszként erre: 58. - Zelina)
2010. márc. 17. 09:59

Én ebben szerencsés voltam... leányom nem manökenalkat, de gyönyörű... viszont roppantul művelt, tehát abban tűnik ki. Mondta is a pszichológus, hogy műveltségben, intelligenciában messze a kortársai fölött van, de naivitásában, az emberi kapcsolatokról vallott elgondolásaiban 12 éves szinten rekedt meg "mindenki azért született a világra, hogy őt boldoggá tegye" :o)). De szerintem már lassan azért felnő. :o))


.... éééés pont a cigihez ragaszkodik? MIért? ... persze még leteheti ám... én is dohányoztam 25 éves koromig, aztán eldöntöttem, hogy gyereket szeretnék, cigi letesz... és azóta soha eszembe nem jutott, hogy újra rágyújtsak... sőt ma már el se tudom képzelni, hogy hogy fért bele az akkori személyiségembe, hogy rágyújtsak... pfujjjjj... tehát nyugi, van remény! :o))

59. Zelina (válaszként erre: 56. - 40bb72fa48)
2010. márc. 17. 09:57

Tetszik, amit írsz, de kemény a barátnőhöz költözés.

Mi van, ha megteszi és végképp lezüllik?

Nevelés ide vagy oda.

58. Zelina (válaszként erre: 57. - 01c8755c79)
2010. márc. 17. 09:54

Sok-sok beszélgetés megvolt és a mai napig is megvan.

De ő makacs, ragaszkodik a cigihez.

Igen, nagyon nem jó érzés.


Nem érzi, hogy a tömeghez tartozik, kicsit beképzelt is lett, nagy sikere van az iskolában a külseje miatt, magas, vékony, szép arca van.

57. 01c8755c79 (válaszként erre: 55. - Zelina)
2010. márc. 17. 09:47
ÓÓóóó.... és miért jó a nagy tömeghez tartozni? ... semmi nem rosszabb annál, mint hogy az ember átlagos... hát legyen különleges, legyen ő az a kettőből, aki nem szívja... de ez sok-sok beszéletés, amíg megtanítjuk a gyerekünket, hogy ő más... ő nem a tömeg része.. Bár azt hiszem, ezt kiskortól kell... és ha dohányos felnőtt lesz? ... akkor is a Te gyereked! ... de szar érzés, tudom. :o(
56. 40bb72fa48 (válaszként erre: 3. - Zelina)
2010. márc. 17. 09:46

Zelina!A lányodnak nincs semmi baja,csak elege van.Azt szeretné ha felnőtt nőként kezelnétek.Mivel otthon ezt nem tudja gyakorolni,a barátnő társaságában megteheti.

Szerintem ne akarj rajta erőszakot venni és uralkodni rajta,meg mindenféle gyámhatósággal fenyegetőzni,ezzel csak rosszat teszel ami ártani fog kettőtök kapcsolatának.Csak legyél határozott,mondd el neki,hogy aki felnőttként akar élni,annak a saját lábára kell áni.Jobb lenne ha egyenlőre az iskolára koncentrálna és hallgatna rád,ha nem teszi akkor viszont leveszed róla a kezed.Ha nem jó neki az otthoni élet,akkor cuccoljon,és költözzön a barátnőjéhez.Ha nem hallgat rád,ne szólj semmit,csak rakd ki a cuccát az ajtó elé,mehet amerre lát.Hidd el,el fog gondolkozni.Tiltani meg parancsolgatni nem kell,csak nagyon határozottnak lenni,ennyi az egész..

55. Zelina (válaszként erre: 49. - 01c8755c79)
2010. márc. 17. 09:45

Erre azt mondja, hogy 28 főből 26-an dohányoznak, nem bírja megállni, hogy ne gyújtson rá.

Nem azt látja sajnos, hogy lenézik a dohányos embereket, még az anyám is láncdohányos, szenvedtem is tőle eleget, amíg velük éltem.

54. 01c8755c79 (válaszként erre: 52. - Zelina)
2010. márc. 17. 09:44
Szerintem gondolkodj el, hogy bele kell-e lépned... ha úgy érzed, hogy igen, akkor úgyis van... és lép. Kaptál ötleteket, gondolatokat. Ha úgy érzed, hogy sima kamasz kor... akkor tedd, amit mindannyian, akik gyereket nevelünk... csendben, szorongva, de minden rossz rezdülésre ugrásra készen... figyelj! :o)
53. 01c8755c79 (válaszként erre: 48. - 625b4da9ec)
2010. márc. 17. 09:42
Most már nem tehetnék, de 17 évig tettem valamit, hogy ne szívja...
52. Zelina (válaszként erre: 47. - Agis)
2010. márc. 17. 09:41

Ezzel az a gond, hogy mindent megígér, aztán általában nem tartja be.

Azt mindenesetre leszögeztem, hogyha évvégén akár 1 tárgyból is 1-es lesz, átviszem másik iskolába.

Úgy látom kicsit rákapcsolt a tanulásra.

Ma lesz szülői értekezlet, többet tudok majd utána.

51. 625b4da9ec (válaszként erre: 49. - 01c8755c79)
2010. márc. 17. 09:41
Így már értem, igazad van!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook