Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tehetnék, hogy fogyjak? fórum

Mit tehetnék, hogy fogyjak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
76. insp (válaszként erre: 74. - Bnoi7525)
2013. ápr. 18. 16:41
Fűszerek közül én sem pl. a borsra, vagy a pirospaprikára gondoltam... de pl. a naturella zöldfűszeres szárnyasban 1 zacsiban van 95kcal és 20ch, vagy az én nagy kedvencem a kínai pirított csirke (mondjuk ez alapszószos fűszer), de az 128kcal és 20ch.. az ilyeneket én mindig beírom a kajához, amit készítek.
75. Zebra25 (válaszként erre: 68. - Bnoi7525)
2013. ápr. 18. 16:38
igen, mindent bele kell számolni
74. bnoi7525 (válaszként erre: 72. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 16:13

Szamolok mindent tovabbra is, bar mondjuk a fuszereket azert nem, annyira minimalis fogy azokbol.

A fekvotamasz szerintem minden lanynak mumus... :-))) En mar eljutottam oda, hogy mondjuk 5-ot meg tudok csinalni.... de lesz ez meg jobb is. A

73. nvidia (válaszként erre: 69. - Insp)
2013. ápr. 18. 15:50

Nagyon jo a video, csak a terdeplös reszeket hagyd ki, biztosan eljutsz a fekvötamaszig!

Jol leirta a cikk is, hogy milyen kivalo hatasai vannak ennek a pofonegyszerü gyakorlatnak, es semmi nem kell hozza.

72. nvidia (válaszként erre: 68. - Bnoi7525)
2013. ápr. 18. 15:48
Szia, ha fogyni akarsz, mindent szamolj.
71. AlBundy (válaszként erre: 68. - Bnoi7525)
2013. ápr. 18. 15:42
Illik beleszámolni, de azért a zöldségek nagy részének nincs túl nagy kalóriatartalma. Most fejből mondom lehet hülyeség de ha jól emlékszem 100 gramm brokkoliban nincs 10 gramm ch, pedig azért az mennyiségre elég sok.
70. insp (válaszként erre: 68. - Bnoi7525)
2013. ápr. 18. 15:18

Én örülnék, ha mások is csatlakoznának a topichoz!


Én is a kalóriabázist használom, és mindent beírok - elvetemült módon pl. fűszer kcal és ch értékeit főzésnél. Én úgy számolok (vagyis a progi helyettem), hogy a napi mennyiségbe minden elfogyasztott ch beletartozik.

69. insp (válaszként erre: 67. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 15:15

Jááááááááááááááájjjjjjjj.... Na ilyenkor rájövök, hogy mekkora teszetoszavagyokkkkk :)

Megpróbáltam megcsinálni, ne tudd meg :D 15 éves korom feelingje, ugyanazzal a "mozgáskultúrával" :))


Találtam egy oldalt (mert én mindig mindennek utánalovasok na :DD), és ebből jelenleg a falnál végzett "fekvőtámasz" megy: [link]


Azt hiszem ez alapján fogok én az 1 tökéleteshez is eljutni...és az nem ma lesz :S de MEGLESZ!!


Azért a férjemnek is okozok egy jó délutánt, had röhögjön rajtam, megmutatom neki, hogy mit "tudok" :D

68. bnoi7525 (válaszként erre: 55. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 15:09
Sziasztok, pofatlankodhatok egy kerdessel? A napi mondjuk 160 ch-ban minden benne van? Ugy ertem, a zoldsegek is? Mert olvastam ilyet is - olyat is. Nalam altalaban a szenhidrat nagy resze zoldsegbol jon ossze, kiveve a reggeli zabkasamat, meg az egy-ket almat amit elragok egy nap. Amugy altalaban zoldseget parolok a csirke, hal melle. Es a kaloriabazison kovetem a napi fogyasztasom, abba pedig mindent beirok, meg a nassolasra szant sargarepat is. Ezzel egyutt javasolt a napi 160 gr? (mondjuk nalam 120 korul szokott lenni).
67. nvidia (válaszként erre: 66. - Insp)
2013. ápr. 18. 13:56
:-DD
66. insp (válaszként erre: 65. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 13:52

:DDDD Lehet (biztos) nehezebb lesz ez az 1db fekvőtámasz, mint mondjuk hónapok múltán száz... De hajrá, gyerünk, megcsinálom!!! :DDD Majd beszámolok, előre látom, ahogy fetreng rajtam a röhögéstől...

Még tesiórán mondta régen a tanárom, hogy a fekvőtámasz nem arról szól, hogy a seggemet dugdosom az ég felé.... :D Szóval ilyen szinten képzeld el a "tudásomat" :D

65. nvidia (válaszként erre: 58. - Insp)
2013. ápr. 18. 13:41

akkor legyen a mai cel 1 db fekvötamasz :-) Nagyon jol erösiti a hati tartoizmokat, tartast ad, szep kezet, vallat, oldalso hasizmok is dolgoznak közben!

Hajra!

64. insp (válaszként erre: 62. - DDD.)
2013. ápr. 18. 13:28

Nekem mikor Manóm itthon volt, mindig alvásidőben tornáztam. Amúgy 2 éves gyerekkel kimész motorozni, és máris egy gyors séta= kcal égetés :D Mellesleg sztem 3 gyerek mellett a házimunka sem kevés...


Futni én sem bírok (illetve ha akarnék, biztosan bírnék... ), és az ugrálós tornákat sem szeretem (cardio), nekem ezért jött be ez a fitness kickbox - ebben nincs aerobic, "sima" torna az egész.

63. DDD. (válaszként erre: 43. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 13:24
Koszonom, szinte biztos voltam benne, bar ugy gondolom, megfelelo sporttal lehet szabalyozni, honnan menjen le.. Igaz, nem is igazan a fogyas a celom, hanem a formalodas. Szerencsere nem olyan veszes a dolog, de jelenleg nem tetszem magamnak. Igyekszem ugy csinlni, hogy jo legyen.
62. DDD. (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2013. ápr. 18. 13:20
Koszonom a tanacsokat. :) Igen, szeretnek mozogni sokkal tobbet.. Nem szeretek /es ne is tudok/ tancolni, pedig a zumba biztosan jo lehet. Csak cikinek tartom, hogy semmi ritmuserzekkel mozogjak.. Itthon tornaztam 4-5szor RR-ra, de utana nem birtam megmozdulni. Futas kozben befulladok, igy valami kimeleteset kene. Tul sok idom sincs, mert a legkisebbem meg itthon van, 2 eves.
61. insp (válaszként erre: 59. - 20a5495f4f)
2013. ápr. 18. 13:17
Köszönöm szépen, igyekszem ezt az utat tartani!
60. insp (válaszként erre: 56. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 18. 13:15

Szia, köszönöm a hozzászólásodat! Most jó formában érzem magam - teljesítmény -, de súlyra+alakra nem vagyok jó magamnak. 72-vel jól éreztem magam teljesen, minden rendben volt! Nem "csak" fogyni szeretnék, hanem formásodni is, ezért tornázok diéta mellett. Nyilván ami feljött +9kg, az nem 9 kg zsír, hanem mondjuk 1-2 kg izomvesztés és mellé még 10-11 kg zsír - ezért nekem mindenképpen fontos a torna is, és a diéta is, egyszerre - én így gondolom.


Nekem is az a véleményem, hogy nem a számoknak (ideális súly) kell megfelelni, hanem azt a pontot kell megtalálni, ahol jól érzed magad. Nekem az megvolt. Sajna az önfegyelem nem volt meg, hogy megtartsam! De talán ha most teljesen átállok fejben, és nem a könnyebb, de egészségtelenebb utat választom, akkor sikerülni fog!

2013. ápr. 18. 13:13
többször egyél keveset, sok-sok zöldség-gyümölcs, és mozgás fokozatosan, aztán rendszeresen
58. insp (válaszként erre: 54. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 13:11

Igen, erre el is felejtettem válaszolni, pedig akartam! Soha életemben nem tudtam megcsinálni 1db fekvőtámaszt sem :( Azt sem tudom, hogy pontosan hogyan kell :S

Férjem focista volt, délután megmondom addig nem kap vacsit, amíg nem tanítja meg!!

Köszönöm! :)

57. insp (válaszként erre: 53. - Miss x)
2013. ápr. 18. 13:10
Az "sajnos" nincsen, nem szeretem... tabletem van, megnézem, köszönöm!
56. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Insp)
2013. ápr. 18. 12:53

Arra esetleg még nem gondoltál, hogy ilyen a testalkatot, és felesleges magad kínozni?


Én szintén csak akkor tudtam fogyni huzamosabb ideig mikor egészségügyi problémám volt.


Ne e tükörnek higgyél, hanem érezd jól magad.

55. nvidia (válaszként erre: 49. - AlBundy)
2013. ápr. 18. 12:46

Bizony.

Futas, cardio allokepesseghez kell, de az igazi zsiranyagcsere pörgetö a jo öreg vasgyurmazas :-)

54. nvidia (válaszként erre: 50. - Insp)
2013. ápr. 18. 12:44

Helyi zsiregetes nincs, de formalhatod kivaloan a lapockad környeket pl. a jo öreg fekvötamasszal, es ahogy lemegy a zsir, gyönyörüszep hatad lesz .

Nem kell felni az erösitestöl, nem vagy ferfi, nem leszel "nagyobb".

Norbi edzes utan fekvötamasz, amig birod, aztan nyujtas.

53. miss x (válaszként erre: 50. - Insp)
2013. ápr. 18. 12:10
ha van okostelefonod, akkor arra le lehet tölteni a nike-nak edzésprogramját. nike training club ez az alkalmazás neve. többféle gyakorlat van benne, van kezdő, haladó és nagyonhaladó (most nem jut eszembe ennek mi a pontos neve) illetve mind a három kategóriában van karcsúsító (get lean), intervall eddzés minimális súlyokkal illetve a harmadik az úgynevezett erősítő edzések és még ezeken belül is többféle 30 illetve 45 perces gyakorlatok. ráadásként még van többféle 15 perces eddzés, amelyek célzottan egy-egy testrészre irányulnak. lehet, hogy találnál benne olyat, ami csak a felsőtestre irányul
52. insp (válaszként erre: 47. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 11:46

Raktározó effektus: erre szoktam mondani a férjemnek, hogy egyrészt ugye mikor a bulémia volt, akkor sem tudott raktározni a szervezetem, kénytelen volt elégetni azt a 40kg zsírt ami rajtam van (na meg persze izmot is bontott sajna...)


Valamint - senki ne vessen meg most ezért! - de szegény embereknek pl. haláltáborokban, vagy afrikai éhező gyerekeknek sincsen raktározás effektusa :(( És ezt a legőszintébb sajnálattal mondom :(

Olyan van, az fix, hogy áll a fogyás... de azt nem hiszem, hogy pl. kell nekem 1900kcal a napi életvitelemhez, és ha én kitartóan 1200-t eszek, és nincs semmi betegségem - pl. pajzsmirigy - akkor tudjon annyit raktározni a szervezetem, vagy hozzászoktatni magam a napi 1200kcalhoz, hogy ne fogyjak.


Szerintem nekem az ijedtségem (topicindító hsz) azért volt, mert egyszerűen hozzászoktam a "ledobok heti 2-4kg zsírt" tempóhoz... most meg ugye ez nincsen.


Viszont annak nagyon örülök, hogy ilyen kedvesen ilyen sokan segítő szándékkal jöttetek és köszönöm szépen!!!

51. insp (válaszként erre: 48. - AlBundy)
2013. ápr. 18. 11:40
Látod, erre mondtam, hogy nem szeretnék 1500-t enni. Mivel én gyakorlatilag (összeadva) évekig bírtam úgy, hogy akár egész nap nem ettem semmit, a 2 hét elég volt most arra, hogy összeszűküljön annyira a gyomrom, hogy ne is kívánjak többet az 1200-nál, és nagyon tudatosan kell most arra figyelnem, hogy tízóraizzak is, meg uzsizzak is, és hogy meglegyen az 1200, mert nehéz most összeszednem azt is!! Úgy, hogy mellette energikusabb vagyok, mint amikor megettem a 2000-2500-t, és nincs hiányérzetem pl. pilóta kekszre sem :D Igazság szerint én amúgy szeretem az egészséges kajákat, bár lehet, hogy 3 hónap múlva itt verem majd magam, hogy valaki küldjön egy körömpörköltet azonnal :DD
50. insp (válaszként erre: 47. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 11:36

Súlyzós edzés: szegény ember vízzel főz :DDD Még anno csináltam olyat, hogy 2 0,5L-es palackot töltöttem meg vízzel, és azzal tornáztam. Lehet előveszem a régi módszert!


Engem ez a norbi féle egész jól le tud szálkásítani 72kg-nál, viszont ami nem tűnik el tőle az a lapockán lévő zsír - és nekem ott nagyon sok van, alma alkat vagyok. Oda valami súlyzós gyakorlatot tudna valaki mondani? Úgy megcsinálnám a 45 percet, utána azt és a végén lenyújtanék.


Amúgy: nem mérem magam, csak 1 héten 2x, cm-ben meg csak 1x, de a torna gatyám elkezdett csúszkálni, szóval valami csak halad... :)

49. AlBundy (válaszként erre: 47. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 10:22

"Kivalo hatassal van az anyagcserere a sulyzos edzes"

Ennyi..:) Ez gyakorlatilag fontosabb mint a futás.

48. AlBundy (válaszként erre: 46. - Insp)
2013. ápr. 18. 10:20

A niacin=B3 vitamin. A B vitamin javítja az étvágyat, de azt kell megérteni, hogy itt minőségi éhezéssel van a legtöbbször probléma. Amikor diétában pontosan ki volt számolva a szénhidrát-fehérje-zsír arányom nem bírtam megenni azt a mennyiségű kaját mégis fogytam.

Ebbe gondolj bele pl:

5 pilótakeksz kalóriában (ráadásul az egész cukor) ugyanaz mint egy nagy tányér rizs+zöldség+csirkemell ami ellaktak 3-4 órára. A pilótakeksz után 1 órával meg vered a falat mert megint éhes vagy..

47. nvidia (válaszként erre: 46. - Insp)
2013. ápr. 18. 10:20

Igen, ismerös szituacio, az en munkahelyemen is van nagyon tulsulyos dietetikus, hat erdekes :-(

A tabletta jo, amit vettel, ne is gondolj ra, hogy ehes leszel töle, mert akkor az is leszel :-) Nem es kesz. Jodozott so eseten nem ajanlott a plusz jodbevitel.

1500 Kcal is jo lehet, de majd ha beindul a fogyasod, felpörög az anyagcsered, akkor.A Norbi edzest, amit csinalsz, megneztem, a te parametereiddel szerintem nem indokol plusz kaloriabevitelt, ha fogyni szeretnel.

En ketelkedek a raktarozo-effektusban, sokan azzal mentegetik magukat, pedig csekely a hatasa, ha kaloriadeficitben vagyunk, nincs mas valasztasa a szervezetnek, mint a zsirraktarakhoz nyulni, ami, ha felpörög az anyagcsere, be is következik.

Kivalo hatassal van az anyagcserere a sulyzos edzes pl, vagy sajat sullyal, pl. a klasszikus fekvötamasz, es addig, amig csak birod, es nem a nöcis valtozat, hanem az igazi, egyenes hattal, feszitett hasizommal , feszegesd a hataraid!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook