Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tehetnék, hogy fogyjak? fórum

Mit tehetnék, hogy fogyjak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
106. nvidia (válaszként erre: 102. - Bnoi7525)
2013. ápr. 25. 13:09

Neked azt javasolnam, hogy ha lehet, egyel többször, es kisebb adagokat, a gyomrod ki van tagulva, kicsit szükiteni kellene, hogy ne legyel ekkora adagokra ehes, es akkor 200 g turoval is jollaksz :-)

Nagyon keves idö eleg a gyomornak a szüküleshez, 1-2 nap.

105. nvidia (válaszként erre: 101. - Insp)
2013. ápr. 25. 13:03

Szemkaprazas-remeges: sokmindennek a tünete lehet,keves ch-nak pont nem , de ha inkabb ugy gondolod, hogy kicsit kezdett elsötetedni a "kep", aztan ez visszaallt, akkor az lehet attol. Ha olyankor megprobalsz felallni, akkor meg is szedülsz.

Alacsony a vernyomasod valoszinü, a keves ch meg meg alacsonyabba viszi,de ez nagyon kicsi ch emelestöl elmulik, jol sejtetted, ha megoldotta az etkezesvaltoztatas a problemat :-)

Megindult a dolog , latod? :-)

104. insp (válaszként erre: 101. - Insp)
2013. ápr. 25. 12:53

A ch volt, azóta semmi.... köszönöm jól vagyok :DDD Tehát bármi is van, reggel+tízórainál kell bevinnem normális mennyiségű ch-t...

Mondjuk ma ebédre ezért csirkemell, karfiol, sajt volt, hiszen így nem is hiányzott. Majd még du eszek valami ch-t, aztán este már megint nem. Remélem így ok lesz minden.

103. insp (válaszként erre: 102. - Bnoi7525)
2013. ápr. 25. 10:52

Túrót nem próbáltad másként? Én így szoktam keverni: Körözöttnek, fokhagymásan krumplihoz, joghurttal összekeverve, kaporral, csirkemellbe töltve fűszerezve, póréhagymával barna kenyérre kenve, édesítővel mazsolával joghurttal édesség helyett - ált. ez a vacsim.... paprikába töltve fűszerezve, de én pl. olyat is csináltam már, hogy tojáspörkölt (persze minimális olaj, sok hagyma) és abba tettem még pluszban túrót...


Tofut még sosem ettem, és tippem sem lenne, hogy hogyan kell... azt hús helyett eszed?

102. bnoi7525 (válaszként erre: 94. - Insp)
2013. ápr. 25. 10:42
Szia, koszonom, otletelek belole. Nalam az a baj, hogy pl turoval ki lehet kergetni a vilagbol, pedig a sovany turo minden fogyokurazo nagy baratja. Illetve alapvetoen ebedre nekem kell 350 gr, hogy jollakjak. A reggeli zabkasa kb. 200-250 gr szokott lenni, ebed 350-400 gr, vacsorara altalaban 1-1 db uborka, paradicsom, sonka, sovany sajt. Ennel kevesebbel en nagyon ehes szoktam lenni. Mondjuk foleg zoldseg, csirkemell vagy hal, tofu, 0%-os joghurt altalaban a menu.
101. insp (válaszként erre: 99. - Nvidia)
2013. ápr. 25. 10:41

Szia, annyira hálás vagyok ám az eddigi tanácsaidért is!!!


Úgy néz ki, hogy behozta a mérleg a lemaradást, és megindult lefelé a mutató: 79,4 voltam ma reggel.


A jól érzem magam: képzeld, tegnap kora du és ma délelőtt is éreztem, hogy jojózik a szemem.... vagyis ilyen homályosan látom a monitort, aztán megint tisztán... de ezek pillanatok alatt változnak. Most arra tippelek, hogy mivel felborítottam a flabi miatt a napjaimat, így reggel/délelőtt kevés ch ment be, és remélem csak ettől van.


Ami furi: amúgy nagyon energikus vagyok, egyáltalán nem nevezném magam gyengének, sőőőt...

Most megpróbáltam, hogy ma visszaállok a múlt heti kerékvágásba, és így már most 66g ch-nál tartok ma, 120-130 közöttire felküzdöm majd még a nap folyamán!


Bár megint ott tartok, hogy délelőtt ugye erőltetem magamba a kaját, mert nem kívánom, és délután eszembe jut, hogy úristen, kellene még ch+zsír is.... + a vacsira is egyre nehezebben veszem rá magam :S De tudom, hogy kell és nem szeretnék 1200kcal alá menni (mondjuk felé sem :D)


Szted mitől lehet ez a szemkáprázás?


Tonal: fiam is imádja a tonahalkonzervet, és múltkor véletlen vizeset vettem olajos helyett... azt hittem romlott, annyira gáz íze volt :D na utána olvastam, hogy mit is vettem :D Amúgy én is nagyon szeretem, pont abban a formában, ahogy írod, bár az olaj nagyrészét eddig én lecsepegtettem magamnak.


Zabkását én egyszer csináltam, nekem nagyon nem jött be az íze :S olyan trutyi volt az egész, biztosan én csináltam rosszul :) így "nyersen" a zabpehely egy joghurttal lecsúszik, aztán túlvagyok a reggelin, úgysem szeretek reggelizni, csak a kötelező muszáj :D

100. 9d7907a17a (válaszként erre: 98. - Nvidia)
2013. ápr. 25. 09:00
Pár évvel ezelőtt amikor fogyóztam és alakformáltam rengeteg kitörést csináltam, mert baromi jól működött. Most ismét szükségem lenne rá, de sajnos a térdeim nem bírják a kitörést. Szóval valami olyan gyakorlat kellene amit kitörés helyett tudok használni és nem terheli a térdemet.
99. nvidia (válaszként erre: 94. - Insp)
2013. ápr. 25. 08:01

Nagyon jo ez az etrend fogyashoz!

Ha jol is erzed magad mellette, nem szedülsz, nem vagy gyenge, biztos, hogy be fog valni.

En szeretem vacsorara a tonhalsalatat, összevagok friss zöldseget, ami talalok, ha mast nem, sima jegsalatat egy müzlistalnyit, arra teszek egy tonhalkonzervet. Elvileg a vizes alapu konzerv az ajanlott, de siman belefer az olivaolajos is, sokkal finomabb, es kellenek a zsirok is a szervezetnek, valamint a feherjebevitel is biztositott .

Tegnap vettem lazacfilet , nagyon jo aron volt, azt ma megsütöm lazacos tojasfeherjerantottanak. 50-60 g lazac, 2-3 tojasfeherje, ez lesz az ebedem .

A zabkasat is sokat favorizaljak reggelinek, nagyon jo kis etel, de en valahogy nem szeretem az izet, most vettem a 4. fajtat, ma kap egy utolso eselyt, ha megfött , dobalok bele fagyasztott malnat, meg kokusztejre gondoltam, hatha megkedvelem.

98. nvidia (válaszként erre: 96. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 25. 07:49
Persze :-)
97. 044d76a529 (válaszként erre: 96. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 24. 13:16
Fuss!:)
96. 9d7907a17a (válaszként erre: 95. - Nvidia)
2013. ápr. 24. 12:50
Én is kérhetnék tanácsot?
95. nvidia (válaszként erre: 93. - Insp)
2013. ápr. 24. 12:45
Hajra!!!
94. insp (válaszként erre: 92. - Bnoi7525)
2013. ápr. 24. 10:17

Szia, elég sok munkám volt, így kicsit összezavarodtak a napi evések, de leírom hétfőtől.

Én mondjuk imádom a túrót és a halat, lehet, hogy ezért egyszerűbb...

Hétfő:

104 kcal 27g Zabpehely

66 kcal 1.5 dl (150 g) Tehéntej (1,5%)

105 kcal 1 darab (125 g) Danone Könnyű és Finom joghurt

Reggeli: 275 kcal


59 kcal 126 g (126 g)Narancs

39 kcal 1 adag (10 g) Puffini Puffasztott rizsszelet natúr

Tízórai: 99 kcal


226 kcal 300 g (300 g) Gombás-halas egytál

Ebéd: 226 kcal


100 kcal 125 g (125 g)Krumpli (nyers)

147 kcal 100 g (100 g)Túró (általános)

Uzsonna: 247 kcal


180 kcal 150 g (150 g)

Spar zsírszegény tehéntúró

79 kcal 1 adag (175 g) CBA joghurt natúr

44 kcal 15 g (15 g) Mazsola

Vacsora: 303 kcal


Összes kcal bevitel:

1,150 kcal


Kedd:

60 kcal 50g Túró Félzsíros

105 kcal 1 adag (125 g) Danone Könnyű és Finom eperízű

Reggeli: 165 kcal


116 kcal 32 g (32 g)Edami sajt

66 kcal

1.5 dl (150 g) Tehéntej (1,5%)

Tízórai: 182 kcal


115 kcal 104 g (104 g) Főtt barna rizs

36 kcal 30 g (30 g)grillezett csirkemell

6 kcal 30 g (30 g)Savanyúkáposzta

Ebéd: 158 kcal


77 kcal 100 g (100 g) Főtt krumpli

103 kcal 70 g (70 g) Félzsíros tehéntúró

61 kcal 50 g (50 g) Grillezett csirkemell

Uzsonna: 240 kcal


78 kcal 1 darab (16 g) Csokis zabfalatok

95 kcal 0.5 szelet (35 g) Kenyér (általános)

132 kcal 90 g (90 g) Félzsíros tehéntúró

44 kcal 60 g (60 g) Natúr joghurt

117 kcal 40 g (40 g)

Mazsola

Vacsora: 467 kcal


Összes kcal bevitel:

1,211 kcal


A zabfalatot és a kenyeret a fiam után ettem meg, 5 óra körül, csak a vacsinál írtam be.


Ma:


44 kcal 30 g (30 g) Félzsíros tehéntúró

105 kcal 1 adag (125 g) Danone Könnyű és Finom eperízű

39 kcal 10 g (10 g)Zabpehely

Reggeli: 188 kcal



Mivel most reggel járok flabira, így utána eszem eszem fehérjét, és így elég nehéz napközben elosztani a ch-t, de majd megtanulom jól beosztani :)


Ma ebédre csirkemell lesz cukkinivel - semmi extra, kínai fűszer rá aztán jöhet :D


111 kcal 100 g (100 g) Főtt barna rizs

44 kcal 1 dl (100 g) Tehéntej (1,5%)

Tízórai: 155 kcal

93. insp (válaszként erre: 91. - Nvidia)
2013. ápr. 24. 09:52

Köszönöm, megnéztem, fel is iratkoztam az oldalán, ma csinálom majd először... Hááát... jobbnak tűnik, mint a HÚZD-HÚZD... :S :DDD

Jó edzést Neked is! :)

92. bnoi7525 (válaszként erre: 90. - Insp)
2013. ápr. 23. 16:27
Ha van kedved, leirnad miket eszel? Foleg, hogy a feherjet hogy viszed be? Kezd mar herotom lenni a tojastol, csirkemelltol, es nincs otletem fozesre igazan. Pedig meg messze a vege.......
91. nvidia (válaszként erre: 90. - Insp)
2013. ápr. 23. 09:43

Szia, ügyes vagy!

Az etkezesed szuper! En is többet eszem delutan, ez van.

A mozgas is jo, de en a helyedben nem vesztegetnem az idöm Rekara. Jo-jo, megiscsak mozgas, de ahhoz kepest, milyen fajdalmas folyamatosan szinte ugyanugy tornazni 20 percig, csekely a hatasa, abszolut szakmaiatlan, nem is ertem, hogy tud megelni abbol, hogy folyamatosan kinozza az embereket.

Sokkal hatekonyabban ki lehet hasznalni 20 percet, es nem is fajdulnak meg az izmok annyira közben, pl. Pentek Enikövel, vannak kezdö edzesei is.

Kezenallva fekvö egyenlöre pihentetve, sok a munkam, holnaptol kezdem el felepiteni a gyakorlatot.

Jo edzest!

90. insp (válaszként erre: 89. - Nvidia)
2013. ápr. 22. 14:55

Köszönöm, megvolt! :) Illetve: amit nem tudtam csinálni teljesen szabályosan, aközben is mozogtam :D 20 perc has + 10 comb +10 felsőtest + 4*15 falnál + 22mp-ig bírtam kitartani magam :S


Kajám ma úgy fog kijönni 1150kcal-ra, hogy elosztásban 58% fehérje (279gr), 26% szénhidrát (126gr), 15% zsír (32gr).

Sajnos túlnyomó részt még mindig 12 utánra toldódik a kcal többsége, de egyszerűen én délelőtt nem tudok enni, így is magamba erőltetem csak a reggelit és a tízórait :S


Férjem ajándéka pedig, hogy holnaptól flabérosra is fogok járni, heti 5x20 percre + persze a torna, azt nem akarom abbahagyni ezek mellett sem.


Hogy haladsz a kézenállva fekvővel? :)

89. nvidia (válaszként erre: 88. - Insp)
2013. ápr. 22. 12:24

A forum nyitasakor 81 voltal, nagyon jol haladsz!

Ne feledd, egy kilo zsirveszteseghez 8000 Kcal minusz kell!

Negyed szelet turosretes,ugyan mar...Gazdag feherjeben a turo, egeszsegedre :-)En mindig azt mondom, inkabb be kell epiteni a finom kajakat a dietaba, nem tiltolistara tenni.

Jo edzest!

88. insp (válaszként erre: 87. - Nvidia)
2013. ápr. 22. 09:56

Szia, köszönöm a bíztatást! :)

Még mindig érzem a karom rendesen, de nem adom fel! :) Ma Rubint Rékára fogom nyomni, 2*20 perc, kiegészítve ezzel amit most írtál + falnál fekvőtámasszal, nemsokára kezdem...


Súly... 80,1kg :S Semminél jobb, ez fix, bár most nálam van éppen a mikulás + tegnap bűnöztem :S

A férjem túrósrétest szeretett volna enni, és sütöttem 2 rúddal... Annyira piszkálta a csőröm :( Délutánra már ott tartottam, hogy azon agyaltam, akkor este nekiülök... aztán majd "kidobom"... "szerencsére" az eszem győzött, úgy döntöttem, hogy egy negyed szelettől nem lesz akkora bajom, mint ha újrakezdem a régi körforgást... Ezért tegnap 1500kcal körül állt meg a napom, de legalább bennem van minden...


Majd ma jobban visszafogom magam + tornát jobban meghúzom!

87. nvidia (válaszként erre: 85. - Insp)
2013. ápr. 20. 23:59

Szia, ügyes vagy, es kitarto!!

Sullyal mi a helyzet, megindult lefele?

Haspres , hmmm... mondjuk ugy, a lehetö legkevesbe hatekony, de a legfarasztobb hasizom gyakorlatot valasztottad :-))

Valoszinü a tricepszed kelt eletre :-)

Izomlazra , ha nagyon faj, nem tanacsos radolgozni,inkabb egy nap pihenö, de amint mulik, jöhet a terheles.

Addig is jo gyakorlat az egesz test erösitesere az alkaros fekvötamasz alapallas, tehat a kömyöködön tamaszkodj a földön, test fekvötamasz pozban, es ne csinalj semmit, csak maradj ugy, 30 masodpercig elöször, majd masnap 10 mp-el tovabb.

Eleted leghosszabb fel perce lesz, de egyszerü-nagyszerü, es kemenyen dolgozik a hasizom is közben, ha szep egyenes marad a tested.

86. Nissi (válaszként erre: 79. - Nvidia)
2013. ápr. 20. 21:20
Köszi, én is áttanulmanyozom ezt az oldalt.
85. insp
2013. ápr. 20. 09:53

Sziasztok!

Tegnap megcsináltam a tornát, majd utána a 3*15 falnál "fekvőtámaszt" és még 50 hasprést - utána nyújtottam. Eredmény? Miután leültem, nem tudtam az egeret pontosan mozgatni, úgy remegett a kezem! (ami egy digitális grafikai munkánál elég nagy hátrány :D)

Viszont mára úgy bedurrant a felkaromban egy izom, hogy alig tudom behajlítani a kezem!!! Nem izomláz, hanem valami más, mint ha megerőltettem volna, vagy nem tudom. Az ok, hogy izomlázra rá kell dolgozni, hogy elmúljon, de ezzel mi a teendő? Pihentetni kell, vagy rádolgozni?

Mondjuk gondolom ez normális, hiszen eddig nem is tudtam, hogy van ott ez az izom :D, most meg hirtelen szinte a teljes testsúlyommal megküldtem... Már az első 15-ös szérinál meg kellett állnom, de akkor is végig akartam csinálni. Puding vagyok na, ez van :S

84. insp
2013. ápr. 18. 21:09
+d
83. insp (válaszként erre: 82. - DDD.)
2013. ápr. 18. 21:09

Persze, ez az: [link]


Sztem kezd ezzel, utána jöhet a kézenállva fekvőtámasz.... :DDD

82. DDD. (válaszként erre: 64. - Insp)
2013. ápr. 18. 20:35
koszonom. Irsz esetleg valami video-cimet? Lehet, ki kellene probalnom!
81. insp (válaszként erre: 80. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 20:05

Hogy mi vaaaaaaaaaaaaan???? :DDDDDDDDD

Ebbe belegondolni is rossz!!! ;)


Tudod mi a brutál??? Mire Te már ott fogsz tartani, hogy 1 KÉZZEL végzed kézállásban a fekvőtámaszt, én még mindig a falat fogom nyomkodni :DDDDDD


Elvetemült vagy hallod!!! :)Na erről viszont majd én kérek beszámolót, hogy hogy haladsz! :)

80. nvidia (válaszként erre: 77. - Insp)
2013. ápr. 18. 19:53
jajj, kar volt megmutatnod a fitbuilder weboldalt, most talaltam uj kihivast, a kezallasban vegzett fekvötamasz. Challenge accepted :-D
79. nvidia (válaszként erre: 78. - Nissi)
2013. ápr. 18. 19:48

A sulyzo sulya mindenkinel mas.

A kis sulyzo, nagy ismetlesszam butasag, mint ahogy az is, hogy nagy sulytol hatalmas izmokat növeszt egy nö. En pl, de en edzek ezer eve, teremben 140 kiloval labtolo-szeriazok , de a farmerem 26-27-es, nem lett vastag combom, de bivalyerös :-) Fekvenyomas szeriaban 50 kiloval megy, s-es felsöim vannak .

Otthon nem edzem sulyzoval ,csak sajat sullyal, de az is gyilkos pl. egylabas fekvötamasznal :-)

Ez a fitbuilder.hu oldal nagyon jo, beleolvasgattam, es ök egesz jol meghataroztak a sulyzo sulyat: olyan sulyt valassz, amivel a 8-as ismetlesszamot meg tudod csinalni, de az utolso kettönel mar mindent bele kell adnod, az a jo suly, persze esszel, es meleg izmokkal :-)

A siker kulcsa az, hogy ki kell lepni a konfortzonabol, feszegetni a hatarokat, es azon a ponton rajönni, hogy sokkal többre vagyunk kepesek, mint addig hittük. Ebben pedig az a legjobb, hogy kihat az elet mas területeire is.

78. Nissi
2013. ápr. 18. 19:13

Sziasztok!

Visszatérve a sulyzos edzésre, fogyáshoz, nöknek hány kilos sulyzó javasolt? Otthoni használatra nem edzöteremben. Sok helyen azt olvasom, mert én is szeretek utána olvasni:), hogy nök, kis sullyal nagyobb ismétlés számot végezzenek.

77. insp (válaszként erre: 73. - Nvidia)
2013. ápr. 18. 16:43

Igen, pont a cikk is írja, hogy a térdeplős részt kell kihagyni. Úgy gondoltam, hogy norbi után 3*15 a falnál úgy, hogy 1*15db olyan távol a lábam, hogy azért érezzem rendesen, 1*15db távolabb a lábam és 1*15db megint a "normál" távolságban. Aztán fokozatosan lábam távolságát+szériát emelem, és akkor jövő hétre talán eljutok a pados változatig és adott esetben egy normális fekvőtámaszig :DDD



5db? Úristen, erőmester!!! :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook